Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 21:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
taky něco přihodím
http://rc-model.rajce.idnes.cz/Planky_M ... alni_rada/
http://rc-model.rajce.idnes.cz/Planky_M ... adni_rada/


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 4:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 448
Bydliště: Brisbane
nejaky cas jsem to Australie odebiral RCrevue. Cena je dvojnasobna treba oproti National Geographic, navic mi clanky tam prestaly vyhovovat a odhlasil jsem odber.
Aktualne odebiram RcModely, bohuzel za poslecnich nekolik cisel pomalu ztracim zajem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 5:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
No pokud me to chytne, tak urcite udelam neco sveho a nebo alespon nejake upravy. Delam ve strojarine a tak mam vstah k vykresum a rad bych sbiral vykresy k tomuto krasnemu konicku. Clovek si podle toho muze postavit funkcni letajici model a nepotrebuje ani nejake slozite nastroje.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 8:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 141
Bydliště: Trenčianske Teplice
Vrátim sa k pôvodnej otázke, aké časopisy.
České časopisy - to je jasné: RC Revue, RC modely, Model hobby magazín. Niktorý z nich nie je čisto letecko-modelársky. Reklamy sú v každom, to je dnes už bežné. Mne dosť vadia popisy stavby obrích modelov, dokonca na pokračovanie. Je to naozaj len pre pár fajnšmekrov, nie pre bežných ľudí. Hoci je to spústa remeselnej roboty.
Sú tu ale aj zahraničné časopisy. Nie že by som ich nejako podrobne čítal, ale sú tam niekedy dobré tipy na modely, pracovné postupy, prístroje... Stačí si pozrieť obrázky a z nich sa dá mnohé pochopiť. Tak napr. tieto: Electric Flight, Flat Out RC, Flug Modell, FMT, Model Airplane News, Modell Aviator, RC Model World, RCM&E, Aeromodeller, atď. Dajú sa stiahnuť tu:
http://www.hobbymagazines.org/
http://www.pdfmagaz.in/
https://pdf-magazine-download.com/hobbies/

_________________
Graupner mx-20, pohony elektro, pohodové lietanie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 16:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 22.9.2003
Příspěvky: 105
Bydliště: Mestec Kralove
A je nejaky anglicko mluvici casopis co byste doporucili?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 20:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.6.2017
Příspěvky: 15
Pokud jde o anglické časopisy, potom jednoznačně Flying Scale Models. Časopis pro maketáře a v každém čísle je všitý plánek na nějakou maketu. Pokud je to větší model, tak je plánek rozdělen na části a vyjde třeba ve dvou až třech po sobě následujících číslech. Jsou tam konstrukční články, podklady na makety, rady apod. Podle mě nejlepší modelářský časopis pro lidi, co chtějí stavět modely, které se aspoň trochu podobají skutečným letadlům. Navíc je tam minimum reklam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 6:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 141
Bydliště: Trenčianske Teplice
zizzi píše:
A je nejaky anglicko mluvici casopis co byste doporucili?

Tak tu je ťažko radiť. Na tých stránkach, čo som sem dal, sa dajú časopisy stiahnuť free. Pravda takto funguje len pomalé sťahovanie a po stiahnutí jedného súboru sa ďalší dá stiahnuť až za niekoľko hodín. Po prihlásení sa dá sťahovať trochu rýchlejšie, po zaplatení to je už plná rýchlosť a viac súborov naraz.
Dá sa teda všetko stiahnuť a urobiť si vlastný názor. Plány sú takto ale nedostupné. To by si bolo treba časopis objednať minimálne v elektronickej verzii. Čisto maketárske časopisy sú tam tiež, tie si tam treba nájsť.

_________________
Graupner mx-20, pohony elektro, pohodové lietanie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 6:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tak jsem vcera koupil RC Revue a muzu rict ze za 111 je to celkem slabota. Ted nekomentuju clanky, jeste jsem nemel moc casu si to procist, ale kdyz jsem to prehrabal, nenasel jsem zadne planky. Jen nejake ukazky a odkaz na stranky, kde si to muzu za nemalou castku koupit a nechat poslat. Myslel jsem, ze neco dostanu k casopisu a nebo treba odkaz na stazeni zdarma. Treba jsem se jen spatne dival, ale pokud ne, tak je to dost chude a to byl v trafice nejdrahsi :(

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 7:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Polná
Zdar
pokud chceš modelářský časopis + nějakou přidanou hodnotu v podobě plánku, tak zkus model hobby magazín a jeho elektronickou verzi https://www.modelmagazin.cz/emhm/. Za tři stovky na rok si můžeš stáhnout 12 časopisů a ke každému 2 plánky v elektronické podobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 7:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Fedys píše:
Zdar
pokud chceš modelářský časopis + nějakou přidanou hodnotu v podobě plánku, tak zkus model hobby magazín a jeho elektronickou verzi https://www.modelmagazin.cz/emhm/. Za tři stovky na rok si můžeš stáhnout 12 časopisů a ke každému 2 plánky v elektronické podobě.


Presne to jsem chtel puvodne udelat, ale neni tam zadna moznost registrace a v tom eshopu taky nemaji moznost zakoupeni toho e-predplatneho. Pokud vis jak na to, byl bych rad za radu, jak postupovat v pripade, ze mam zajem o to elektonicke predplatne.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 8:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nedíval, prostě vždy záleží od čísla. Jsou čísla, kde čtu jeden článek za druhým a nevím kterým začít, a jsou čísla, kde zase nevím, zda mám vůbec nějakým článkem začít. Ale to je obecná vlastnost všech tiskovin. Modelářský časopis, kde budou na každé druhé stránce plány a výkresy letadel a na té první jejich popis, takový snad ani neexistuje. Jednak ty plány (i nákresy k monografiím) musí někdo nakreslit, což není sranda, jsou to desítky hodin práce, jednak by potom takový časopis byl neprodejný vzhledem k příliš vysoké ceně (zadarmo to nikdo dělat nebude). Zdejším plánkovým guru byl Jaroslav Fara. Nebylo to tím, že by tu nikdo jiný nebyl, ale byl jeden z mála, kdo byl ochotný se tím zabývat. Dnes hodně kreslí Zdeněk Raška (menší modely, elektry), pro MHM dost kreslí Pavel Bosák. Ale kreslí i jiní, všechny není možné znát a pamatovat si. Podobně na tom budou i RCM (má trochu jinou skladbu, ale také nemá jen a jen plánky a nákresy), o Model Hobby magazínu ani nehovořím. A nedělám si iluze, že zahraniční časopisy na to budou jinak. Holt "není na světě člověk ten...", v tomto případě nahraď člověka časopisem a lidí modeláři. Abys měl co nejvíc plánů a nákresů, musel bys kupovat RCR, RCM, MHM, L+K, Modelář, AeroHobby, to z českých (nevím, jestli jsem na některý nezapomněl), k tomu i nějaký zahraniční. Všechny plány, které kdy vyšly prostě neseženeš.

P.S. Podíval jsem se na stránky MHM a v e-shopu je položka můj účet https://www.modelmagazin.cz/muj-ucet/ . Takže nějak registrovat se tam lze. Jinak tam také najdeš kontakty, takže by neměl být problém jim napsat a zjistit víc.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 8:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Polná
BANE píše:

Presne to jsem chtel puvodne udelat, ale neni tam zadna moznost registrace a v tom eshopu taky nemaji moznost zakoupeni toho e-predplatneho. Pokud vis jak na to, byl bych rad za radu, jak postupovat v pripade, ze mam zajem o to elektonicke predplatne.


Já jsem si to objednal někdy v červenci a v pohodě. Pokud si to dobře pamatuji, tak registrace proběhla na základě objednávky.
Nyní jsem koukal, že na stránkách nemají nabídku předplatného. Možná zkus napsat na jejich e-mail info@modelmagazin.cz a uvidíš, co ti odpoví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 8:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Fedys píše:

Já jsem si to objednal někdy v červenci a v pohodě. Pokud si to dobře pamatuji, tak registrace proběhla na základě objednávky.
Nyní jsem koukal, že na stránkách nemají nabídku předplatného. Možná zkus napsat na jejich e-mail info@modelmagazin.cz a uvidíš, co ti odpoví.


Napsal jsem email, tak uvidime. Je tam prave jen moznost prihlaseni, jak pise DAF, ale to je tak asi vse :D

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 10:49 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Dělal jsem to už dávno a registrace a odběr elektronické verze časopisu https://www.modelmagazin.cz nevzpomínám na problém.

T


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: sob 14.10.2017 15:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
TomasC píše:
Dělal jsem to už dávno a registrace a odběr elektronické verze časopisu https://www.modelmagazin.cz nevzpomínám na problém.

T


No meli tam prej nejakou technickou zavadu a uz to zase slape. Koupil jsem elektronickou verzy a k tomu ten archiv. Jestli to chapu mel bych mit pristup k plankum ze starych casopisu...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Janek2, Seznam.cz [Bot] a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz