Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 17.09.2017 9:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
No a jak to většinou bývá když něco dělám tak vždy se všechno povést nemůže, při vrtání dírek pro páku jsem na konmidle výškovky trochu přetáhl a provrtal si kormidlo… ObrázekObrázek kolem páky sem dal pásku abych všechno neopatlal a lepidlo reagovalo s lepidlem na pásce a objevili se takové fialovo růžové mapky snad to něčim pujde dolů.
Včera sem se pustil do zalepení rámečku do křídla co sem tisknul v práci ObrázekObrázekmyslím že se zadařilo. Lepím půl hodinovým epoxi a super :-)
Ještě rámeček pro vyškovkuObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 16:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Nevím jestli to tu někdo čte, ale mám na vás otázku chtěl bych zalepit výškovku ale řeším páku výškovky. Vzhledem k tomu že je mezi pákou kormidla a trupem docela málo místa tak nevím jestli tam dát vidličku MPjet kterou mám nebo ohnout táhlo do L. MP jet bude zasahovat až do trupu a tak nevím jak by se mi podařilo přilepit bowden, aby nedocházelo k prohybu drátuObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pát 22.09.2017 11:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2010
Příspěvky: 28
Ohnout do L, zajistit buzirkou. Lepe ohnout do Z, ale to jde pred zalepenim paky, pozdeji uz to neprostrcis do bowdenu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: sob 23.09.2017 17:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
skirit píše:
Ohnout do L, zajistit buzirkou. Lepe ohnout do Z, ale to jde pred zalepenim paky, pozdeji uz to neprostrcis do bowdenu


víc než na bublinky bych ohnutí do L nepoužil. Raději tu vidličku a pohrát si s bowdenem. Je to jistější spoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 24.09.2017 12:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Dobrá tedy, použiji vydličku. Jinak už sem zalepil výškovku a zatím to vypadá moc dobře. Zítra zase něvo nafotím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 7:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Tak po chvilce zase nějaký pokrok, vybrousil sem ústí trupu k náhonu výškovky, aby se tam vešla vidlička MP jet plastová[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170929/40e70977255279bc6540318764bff07a.heic[/img]
Obrázekzde je vidět největší možná výchylka. Zalepil jsem i bowden do trupu pomocí epoxidu a magnetu. Nevečer jsem zalepil i vidličku na táhlo, v plánu mám i zalepení mosazného osazení se závitem a duralové vydličky na stranu serva jen sem čekal na vidličku kvůli přesnému sesazení :-). Práce na křídle jsou zdá se hotové[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170929/b0ab46abefe280491fc885daf8091eac.heic[/img] Obrázekmultiplex konektor osazen pájené spoje zasmrštěné a zalité tavným lepidlem v takové malinké formě vytisknuté na 3D tiskárně už jen počkat na pondělí a nacvakám si servo konektory na protikus mpx konektoru. Na fotce je i vidět set motoru/regulátoru/mui takto jsem to měl včera ovšem nedalo mi to a pokusil sem se to co nejvíce skomprimovat a vejde se za to krásně 3s 2200mAh baterka. Tak jsem zvdědav zda vyjde i vyvážení.


(To admin: pokusil jsem se v souladu s topickem o užíváni tapatalku vložit fotky jako přílohu nikoli obrázek, ovšem je možné že fotky jsou uložené moc velké protože v případě přílohy nelze volit velikost souboru, pokud by byl problém prosim o kontakt a nějak zo spolu vyřešime)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 22:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
no vidíš, že to jde. Tak máš spolehlivý spoj na výškovku. To chce si s tím trochu pohrát a nespěchat. Máš to pěkné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 18:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Tak po delší době zase něco přihodím.
Vzhledem k tomu že už je vše skoro hotové tak není divu že jsem to dokončil, jediné co nemám jsou krytky serv. Rádio sem napípal výchylky nastavil expa sem dal na 55% pro první let, vrtuli sem osadil 8x6 a mám v zásobě 9x6, s 8x6 je proud tuším 17A dle MUI a klešťáku po chvilce klesne proud na 15A. Na táhle výškovky u serva sem musel udělat Z obyb protože při zalepování bowdenu jsem špatně spočital délku a vidlička už tam nevyšla. Měřil sem těžiště a s 3s 2,2Ah vychází těžiště o cca 5mm dozadu což myslím tragédie není a těžiště mi vychází 70mm, kvůli složení regulátoru a mui čidla baterku více dopředu dát nemůžu a s 1,5Ah mi těžiště nevychází, takže trochu babo raď. Myslím že kdybych dal regl. s MUI na bok trupu tak bych to i 1,5Ah vyvážil. No a poslední věc je váha vychází mi to ustrojené 884gs 1,5Ah by to bylo o 50g méně, pro jistotu sem koukal na motor a mají tam motorová letadla s akro 1kg a v závorce 0,8kg. Na závěr pár fotek
Příloha:
IMG_3312.JPG
IMG_3312.JPG
[ 42.92 KiB | Zobrazeno 1800 krát ]

Příloha:
IMG_3311.JPG
IMG_3311.JPG
[ 51.35 KiB | Zobrazeno 1800 krát ]




Sent from my iPhone and I will remove the signature Pro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 18:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Co si myslíte o té váze? Je to moc? Dát lehčí baterku?


Sent from my iPhone and I will remove the signature Pro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 9:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
A další otázka uděla do přepážky otvory kvůli chlazení či nikoli? Jelikož je přepážka docela malá tak sem je nedělal kvůli pevnosti, ale na druhou stranu trup má laminátový rantlík tak by to snad tak strašné být nemělo


Sent from my iPhone and I will remove the signature Pro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 12:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Váha je trošku víc, MiniCorado mi váží něco lehce přes 700g s 3S 1,8 Ah baterkou. Určitě to poletí, jen počítej, že to nebude úplně papírový termický větroň, rychlost bude větší.

Co se týče chlazení, tak mám turbokužel Pohodalet a chlazení je dostatečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 12:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
No jenže v přepážce nemám žádné otvory, tak to bylo myšlené


Sent from my iPhone and I will remove the signature Pro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 12:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Tak to bych asi radeji chladil.

Odesláno z mobilu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 22:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
otvory v přepážce udělej. Turbokužel je iluze o chlazení. Napsalo se toho tady už hodně o této problematice. Stačí pohledat. Lepší je nějaký náporový průduch za přepážkou. Štěrbina mezi trupem a kuželem funguje jako fixírka, čili vysává vzduch z trupu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 5:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Tak to mi je jasné že maximální chlazení co vyprodukuje turbokužel je tím že uprostřed je díra a letadlo letí , ale tak dalo by se do kuželu vymodelovat malé popatky jako v turbíně a 3D tisk.
A co se týká výdrže, tak bych mohl dát lehčí regl a menší mui a dostal bych se o 30g níže a kdybych použi 1000mAh baterku tak to mám váhu cca 750-780g ale kde dál ušetřit už nevím


Sent from my iPhone and I will remove the signature Pro


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz