Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 9:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj nebyl jsem si jistý zda už jsem Ti info sdělil, tak jsem to radši napsal ještě jednou :lol: :lol: :lol:

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 12:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2014
Příspěvky: 56
Tady jsou nějaké fotografie . Vypadá to uzasne ,ale ta cena bude masakr .
http://www.rcparaglidingforum.de/t2681f ... l#msg21012


Odesláno z mého MI 5 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 13:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Dub, kde jsi vyděl informaci že to bude prodávat Hacker? Nic takového jsem nikde neviděl a ani tomu nevěřím.
Jinak kolik už těch padáků máš , to stíháš se všemi létat?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 16:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Pokud to tady čte i kolega pepinozbrna, poslal jsem Ti už někdy ve čtvrtek nějakou zprávu do SZ.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 16:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj informaci jsem nikde neviděl, ale prostě si to myslím. Když to vezmu logicky, tak Opale to určitě nebude, Paraworld ze Švýcarska asi také ne, česká firma RC Parasky asi také ne. Už jen ta skutečnost, že vrchlík propagují na foru, kde hlavní prim hraje Hacker, tak mi to tak vychází. Lindinger je prodejce a Hepft prodává výrobky Opale. Podle mě do vánoc s tím vylezou na trh. Cena si myslím bude přes 600 euro. To mě nechává zcela chladným :)
To víš, že se všema lítat nestíhám, beru je do luftu podle nálady,tak, aby se za rok prostřídaly :D :D :D . Snažím se o to, aby každý měl svou krosnu a byl ihned letuschopný. tzn. žádné převazování a přehazování vrchlíků. Jediné co přehazuji jsou pohonné akumulátory. Zatím mi chybí jedna krosna :) .

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Teď jsem se koukal na http://www.rcparaglidingforum.de/ a je tam vytvořena nová kategorie výrobce CrossAlps. A tam se dá vyčíst že ten padák není vývoj nějaké zavedené firmy ale jednotlivce a jedná se tak trochu o zkopírovaný nexus který je ještě vylepšen. Ale mě se moc nelíbí po designové stránce nexus vypadá určitě lépe.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Pánové díky moc za nabídky, ty SZ jsem fakt přehlédl i když sem koukám skoro každý den :D .
Ale asi od svého záměru přidat další RC disciplínu ustoupím. Když jsem s tím začal koketovat netušil jsem, kde se pohybují ceny.
Moje představa byla že pokud půjde použít ten můj "Dračí padák" že k tomu dobastlím :lol: nějakou krosničku a bude zase veselo
a změna na letišti za pár korun. Tak že zůstanu u toho že se rád podívám na to jak vám to pěkně lítá Ještě jednou díky všem.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 8:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2015
Příspěvky: 538
Bydliště: Spišská Nová Ves
Obrázky: 0
pepinozbrna

Nevzdavaj to existuje aj lacna možnosť padak za 20€ a krosna si postaviš tu maš dokaz že to funguje:





Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 17:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Dneska mi to nedalo. Odpoledne jsem bedlivě sledoval meteoradar a čekal až se u nás udělá díra, kdy nebude alespoň hodinu pršet.
V 17 hod. to vyšlo. Pod Spiralem 1,2R visela krosna z Powera a jako pohon jsem použil dvoučlánek 2S/2P . Váha krosny byla 1985gr. Na louce jsem naměřil vítr kolem 3,7m/s v nárazech 4,6m/s. Byla to taková výzva. Speed stažen o cca 10mm, krátké cuknutí a Spiral už byl nad hlavou . Proti větru letěl obstojně :D :D :D . Bál jsem se, že bude couvat , ale má obava se ukázala jako lichá. Akorát to chtělo mít kratší řidičky asi o 3cm a tak jsem musel mít jakoby stále přibržděno, aby vrchlík dobře reagoval na křidélka. Nic víc nic míň . Lítá což jsem přepokládal :D . Se 2-ma kily je to docela svižné křídlo. V tom větru to bylo spíše jen takové seznámení nahrubo :) . Musím počkat na klidnější počasí a pak ho prověřím pořadně. Během asi 6minutového letu v dosti rozbitém povětří nedošlo ani k jednomu klapnutí :D

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Zdravím, našel jsem video, které poslouží jako dobrý návod pro první vzlet vrchlíku s motorovou krosnou. Na začátku popisuje správné nastavení dělky řidiček a způsob jak to otestovat. Dále upozorňuje na správné rozložení vrchlíku na zemi před startem. Video je sice ve francouzštině, ale jdou zapnout titulky :D tak lze rozumnět skoro všemu.
Ukazuje to na vrchlíku typu hybrid, ale základy jsou shodné pro všechny typy vrchlíků :)
https://youtu.be/-71S14kg7aU

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 16:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
A ještě jedno video , tentokrát, jak se lítá na svahu. Podmínky jsou ideální, tak to lítá skoro samo. Dobře se na to dívá :D :D :D
https://youtu.be/Zt3guajPjKs

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Samba od firmy RC Paraworld ze Švýcarska dnes konečně dorazila :D :D :D .
Po 14 denním odpočívání na celnici mohu konečně říci, že je moje.
Vrchlík vyrábí (šije ) firma SOL- Paragliders v Brazílii a jediné zastoupení v Evropě, kde je možno vrchlík sehnat je ve Švýcarsku u firmy RC Paraworld.CH. Jednatelem je Melchior , kterého jsem pomocí e-mailu oslovil a dohodl podmínky dodání.

Než bych ji složitě popisoval tady je link:

https://myparaworld.ch/html/rcpara_samba.html
Na zkoušku pod ní pověsím krosnu, která je nyní pod velkým Foxem
Doufám, že se počasí co nejdřívě umoudří a budu ji moci prohnat vzdušným živlem :).
Je krásná a voní novotou :D

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Dub, ty jsi se rozhodl že vyzkoušíš většinu padáků na trhu?
Včera jsem byl provětrat Nyose, první let paráda vítr maximálně 3m/s až teda to přistání. Bylo tak půl hodiny před západem slunce a zničeho nic se zvedl vítr odhadem tak na 10m/s. Padák neměl šanci letět dopředu jelikož měl váhu 2,2kg, byl jsem rád že jsem to dostal na zem odhadem tak 100m po větru a nejlepší bylo na tom že padák po dopadu na zem zůstal nafouklý a táhl krosnu po zemi dalších 10m než jsem stihl zareagovat a přibrzdit jednu stranu. Jelikož jsem byl na mírném svahu tak jsem krosnu naložil na 4kg a hodil to tam znovu. S padákem to dobře mlelo ale statečně stoupal a prodíral se proti větru, ale bez motoru to vůbec nenosilo. Okamžitě to vzal vítr sebou po větru, ale byla to dobrá zábava bojovat s tak silným větrem. Vylétal jsem celý accupack, místo však obvyklých 45 minut motorového letu to bylo tentokrát 18 minut.
64276426


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 16.10.2017 8:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Včera počasí na lítání super, tak jsem Spirála trochu otestoval. Se staženým speedem na maximum 2,5 cm a s plynem na 3/4 leze do vzduchu ochotně pod úhlem 30 st a možná i víc :-). Pak mi to nedalo nastoupal jsem do výšky kolem 70 m a zkusil loping. Trochu jsem vrchlík nechal rozjet do spirály pak plnej plyn křidélka srovnat a byl tam :-). Nebyl sice takový jako se singl skinem a byl. Po lopingu následovala docela slušná spirála, proto asi to jmého vrchlíku Spiral :-). Výšky bylo dost, tak se nic nestalo. Dalším poznatkem zjištěno, že se u lépe akrobatí když je speed stažený do poloviny. Po kontrole telemetrických dat varia zjištěno, že při lopingu bylo stoupání 9m/s nahoru a -12m/s dolů . Co se všechno člověk nedozví . A při tom ze země to vypadá tak nevinně.
Pokusy jsem točil kamerou, ale prohlídkou záznamu jsem zjistil, že mi vlasy zasahovaly do zorného pole objektivu, který je velice ochotně zaostřil a zbytek scény v povzdáli jsou jen rozmazané fleky :-(. Tak video snad příště.
Je to pěknej fofrník a za bazarovou cenu koupě rozhodně nelituju :D

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 16.10.2017 9:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Po zkoušce Spirala přišla na řadu Samba nedalo mi to a nový přírůstek jsem pokřtil . Pod vrchlík jsem přidělal krosnu co byla pod Foxem 2,6. Váha krosny 3,1 kg, 6-tičlánek 5000mAh Lipolek, Axík 4120 a dvě vrtule Aeronaut lite 12/4,5. Tato konfigurace na necelého půl plynu krosnu nadnáší tak, že skoro nic neváží :-). Speed na maximum dovoluje stažení o 5 cm. Jak se ukázalo ani na plný speed náběžka neklape.
Slabý vítr kolem 2m/s, rozložit vrchlík na trávu, kontrola popruhů a šňůr, necelá polovina plynu, krátký impulz s krosnou, vrchlík je nad hlavou, otočka a jemné posazení vrchlíku do vzduchu nádhera:-) . Majestátný pohyb je umocněný velkou štíhlostí křídla. Byl to první zkušební let, tak jsem se nepouštěl do žádných větších akcí.
Výčtem telemetrických dat jsem zjistil, že proud z baterek při startu nepřesáhl 20A a k udržení v rovném letu stačí proud kolem 8A. Ty dvě aeronautky light jsou ještě tišší než vrtule APC . V rovném letu kolem hlavy krosna jen přede :D :D :D .
Tím jak je vrchlík veliký, tak docela klame odhad výšky . Myslel jsem si, že ještě nejsem výš jak 100m, pohledem na vário, které ukázovalo výšku 186m jsem se docela zasmál . Mohl jsem hlasitě byl jsem tam sám :) .
Vypnul jsem motor a užíval si majestátného kluzu . Po chvilce se trochu složilo levé ucho. Vzpomněl jsem si na video od Melchiora a začal točit pěkné ploché zatáčky pomocí speedu a řidiček. Krásný stoupáček 1,5m/s a výška přes 250m . V duchu jsem si řekl to by mohlo dneska stačit, stáhnul jsem naplno speed a rovným letem ze stoupáku vyletěl.
Po 25 minutovém letu jsem skoro v nulové rychlosti přistál 3m od nohou :D
Škoda, že už je podzim a takových dnů, jako byl včera už bude letos jen málo :-(

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz