Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MIG29 depron - vhodný motor
PříspěvekNapsal: pát 06.10.2017 10:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.4.2010
Příspěvky: 92
Bydliště: Ružomberok
Ahojte,
po čase som sa opäť vrátil k modelárčine a staviam si toto:
http://rc.tomhe.net/mig-29

Teraz sa nachádzam vo fáze pohonu:
Obrázek
Obrázek

v šuflíku mám rôzne vrtule 5" aj 6" aj baterie 2s aj 3s a tieto motorčeky:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Celkovo by to mohlo mať cca 400-450 g, neviem presne. Máte niekto skúsenosť, ktorý motor by som
mohol použiť ? Ďakujem za každú radu. Viem, že je to starý model a debat okolo bolo dosť, ale mnohé odkazy už nefungujú.

Milan


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MIG29 depron - vhodný motor
PříspěvekNapsal: pát 06.10.2017 15:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.3.2013
Příspěvky: 111
Bydliště: Chrudim ČR
Ahoj.
Projdi si tento odkaz, pravděpodobně tam najdeš potřebné odpovědi, nebo alespoň patřičnou inspiraci.

https://hbfpnl.wordpress.com/planes/mig-29-uc/

Na videu, které tam je, lítá model který má Set-up:
3800KV | 40Amp ESC | MG90s | 2200MAh 20C | 4.75 x 4.75

_________________
Pokud něco nefunguje, tak je čas přečíst si návod k obsluze ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MIG29 depron - vhodný motor
PříspěvekNapsal: pát 06.10.2017 16:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím mikr,tak jsi měl stejný nápad jako já,po dost dlouhé době se opět vrátit k modelařině a k depronovým stihacím plackám. Měl jsem ten problém čím to osadit také i když jsem shlédl více jak 100vídeí kde ve směs vítězil mortor 2200 KV +vrtule 6x4 Já jsem pro naučení zvolil motor 2212/13T 1000 KV +vrt.10x6 a to jsem krmil 2S 1300 mah a 3S 1000 mah .jo je to línější ale jelikož jsem samouk v létání a éra jsem patříčně vystužíl a tím i zatížil tak to stačilo na to naučení akorát.Teď laboruji s vrtulemi a i s novými motory 2200 a 2650KV +už odlehčené éra a to bude asi už jiný fičák.Jsi zatím jediný koho jsem tady našel se sklony k těmto poletuchám tak můžem vyměnit zkušenosti.dr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MIG29 depron - vhodný motor
PříspěvekNapsal: pát 06.10.2017 18:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.4.2010
Příspěvky: 92
Bydliště: Ružomberok
Ďakujem za rady a samozrejme pokiaľ budem vedieť poradím .
Čo sa týka Mig 29 v podstate je to môj tretí model. Postavil som si aj F22. Škoda, že v obchodoch už nie sú tieto EPP stíhačky.
Tento model má dlžku 102 cm a rozpätie 74 cm. Na depron pomerne velké, ale uvidíme.

Čo je z môjho pohľadu lepšie (nemusí to byť pre iného ):
- lepšia je vrtula v strede ako vzadu tlačná - nemusím mať lipolku takmer na čumák
- ovládanie je lepšie aj krídelkami a výškovkou a nie len vzadu elevonmi
- 10 mm EPP je lepšie ako 6mm depron, samozrejme poriadne vystužené a vystužený aj čumák, ten sa prvý láme
- čím ľahší pohon (motor,akumulátro,ESC) tým ľahšie pristávanie (padajúci list) a nemusíš toľko lepiť

myslím si, že to môže ísť s každým motorom, ale asi pojdem do vysootáčkového, ktoré znížim 2s lipolkou a nejakou 5" vrtulou.
Bude máť menší vplyv na vytáčanie do strany pri pridávaní plynu - krútiaci moment _

Najviac som sa zaoberal teraz vyrezávaním odborovým drôtom. Hľadal som najjednoduchšie riešenie. Skalpel sa mi nepáči.
S ním som rezal šikmo a to nebolo dobré. Teraz si vyrežem z výkresu šablónu a obkrúžim ju odporovým drôtom a hotovo.

milan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MIG29 depron - vhodný motor
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 9:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Ahoj, pomerne zajimava era, respektive planky jsou k dispozici na techto strankach www.flitetest.com
Ja asi zkusim zbastlit tohleto https://www.flitetest.com/articles/ft-22-raptor-build
Vypada to docela vtipne. Me se u tech klasicky placek moc nelibi ten placaty trup, Tadyto je prostorove.
Pohon 1400kV cca 250 watt, vrtule 8x4, 3s baterka 2200mAh... Trosku to nalozim, protoze nemam rad, kdyz letadlo lita jako kapesnik ve vetru.

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MIG29 depron - vhodný motor
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 10:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Moje začátky s plackama jsou vyobrazeny ve vlákně- Čím nahradit přijímač-už z toho zbylo jen 1,ostatní jsem už zlikvidoval a udělal nové,jak říká Paolo-K. trochu prostorové.Jínak stavebnice jsou ještě stále k dostání (v ČR)ale dost drahé cca 600-1300kč za KIT.Já se chystám taky na EPP ale u nás v okolí není k dostání,v OBI deklarují zateplovací polystyren jako EPP ale mě se zdá křehký,používal jsem na nárazové části soklový polystyren.Rozměr 102/74 není na depron velký,křídla jsem vystužoval jen smrkovkou 5x4mm a náběžky 2x depron( u mě to byly podložky pod plovoučku protože depron je taky drahý a docela mě zklamal)Tedˇčekám na počasí abych mohl nové éra vyzkoušet.dr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MIG29 depron - vhodný motor
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 11:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.4.2010
Příspěvky: 92
Bydliště: Ružomberok
Ahojte, tie stránky flitetest sú zaujímavé. Máš pravdu, že priestorové by to bolo oveľa krajšie a aj nad tým rozmýšľam. Tento depronový model je len taká predloha na ktorej všetko skúšam, celý pracovný postup. Od úpravy rozmiestnenia jednotlivých dielov na pdf pláne tak, aby som sa zmestil ako do tlačiarne na A3 tak potom aj na EPP dosky, ktoré mám 600*800.
Prvé pokusy boli, že som to vytlačil na 18tich stranách A4 a tie som lepil dohromady...Teraz to vytlačím na hrubom papiery a na A3. Potom to z toho papiera vyrežem a spray lepidlom prilepím na depron.Pomaly po hranách prejdem odporovou pilou. Šablonu odlepím a môžem ju použiť opakovane. Výsledný diel už nijako neopracovávam, nie je treba.
Ten priestorový čumák by som radšej urobil z troch 10mm EPP prilepených naseba, pričom stredný by bol vystužený 10*0,4mm uhlíkom v oboch smeroch, hrany obrúsim. Uvidíme hmotnosť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MIG29 depron - vhodný motor
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 6:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
No ja to chci udelat cely z kartonu, protoze toho tu mam spousty, depron nemam a epp taky ne. Akorat bych udelal aspon nejaky profil toho kridla, protoze, ta deska se mi proste nezda..Pak to v podstate musi letet porad natazene a motor patla vykon i na to,aby to tlacil nahoru. Uvidime, kdyz budu mit cas a naladu,tak na to dneska vyriznu dily a pak se uvidi

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MIG29 depron - vhodný motor
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 9:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
S klidem to z toho kartonu udělej,taky jsem 1.kus ze strachu z rozbití udělal z kartonu a fungoval skvěle,za 3h. práce jsem šel lítat (tedy první pokusy) a s několika pády to dopadlo celkem dobře,na poprvé jsem pro jistotu zvolil jen ovládání celé výškovky a kormidla jelikož jsem nikdy RC nelítal,jen kdysi upoutance a to je trochu rozdíl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MIG29 depron - vhodný motor
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 12:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
ja se stim placal loni celou zimu lepsi delat neconez nic viz lmk gradient
motor to chce nejaky 28/26-30 s vice kv 1800........
lita to fajně / bez motoru to neleti/a zeby to letelo natazene bych nerek mato cumak dolu
jen bacha na teziste jaho postupne posouvam dozadu a je to mazec :lol:
jatam mam jen1200kv a placacku 8/6 nechtel jsem to rychle.....
ale strcim tam 1800kv a jeste servo na smerovky at to drží kolmici
RCF dela f 22 jeale dost lehka jako vsecky jejich era
neco bylo ina HK

stavet to co nejlevneji tak dve tabule depronu 6mm dve listy 6x3 nejaka desticka laminatu skytex na panty balakryl a tupovat ci airbrush a stavet rovnou dvakrat.... depron je najednu ranu


Přílohy:
P65.JPG
P65.JPG
[ 104.42 KiB | Zobrazeno 3240 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MIG29 depron - vhodný motor
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 13:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
No tak já jsem lítáním tak pohlcenej že se chystám lítat i v zimě (dle videí na youtube z RUSKA ,USA a CANADY ) to jde provozovat dobře akorát asi budu muset instalaci zabalit do igelitu aby se ve sněhu nepoškodila. Jinak moc pěkná a zajímavá kamufláž SKAY,tvůj vlastní projekt??? Já zatím s kabátky pokulhávám protože by mi bylo líto vyfešákovat ero a třeba hned ho po rozbití slepovat,jo až se naučím vše k dokonalosti pilotovat tak pak budu i krášlit ,zatím jsou u mně v kurzu jen barevné izolepy.Jak si psal o ovládání směrovek tak o tom taky uvažuji ale spíš z důvodu naučit se létat na boku,tuším že se tomu říká nožový let


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MIG29 depron - vhodný motor
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 13:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
dik
pres zimu je casu dost lepil jsem to u roby na byte zas taka drbacka to nebyla.....a kdyz vecer sednes tak mužes kraslit misto cuměni do bedny na ordinaci :roll: :lol:
jeto digi kamuflaz fleky ala sk mig hello kity inspirace ukrajinsky mig mix vseho hlavne ne co už nekdo má
bourané litají líp :)

ano nožový let mam stim sotva deset letu a este jsem to nezkousel jestlito nuž zaleti....
na zacatky je lepsi nejaky,, normalni akrobat,, než todle seto chova jak samokridlo spis....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MIG29 depron - vhodný motor
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 15:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
My uz matlame


Přílohy:
WP_20171008_16_19_44_Pro.jpg
WP_20171008_16_19_44_Pro.jpg
[ 61.14 KiB | Zobrazeno 3167 krát ]

WP_20171008_16_18_57_Pro.jpg
WP_20171008_16_18_57_Pro.jpg
[ 72.63 KiB | Zobrazeno 3167 krát ]


_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MIG29 depron - vhodný motor
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 18:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
Paolo Jen tak dale kamarad ma todlens ale samo domo a taky dobre
ja jeste planuju rakety :)

cim to budes barvit :D ty vl desky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: FT-22 Raptor
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 17:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Paolo-K píše:
Ahoj, pomerne zajimava era, respektive planky jsou k dispozici na techto strankach http://www.flitetest.com
Ja asi zkusim zbastlit tohleto https://www.flitetest.com/articles/ft-22-raptor-build


Máte někdo zkušenosti s tímto Raptorem? Na YT jsou dvě různá build videa - na starším to staví z desek pokrytých bílym papírem, na novějším z desek pokrytých béžovohnědým papírem. Je v tom nějaký rozdíl?

A pak jsem objevil toto vlákno, kde si lidi stěžují na nestabilitu tohoto modelu a popisují jaké změny udělali, aby to letělo líp:
http://forum.flitetest.com/showthread.p ... eed-flying

(ne že bych měl čas, musím dodělat a zalítnout FT Mini Scouta, ale třeba někdy ...)

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Lopez a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz