Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 71  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 20:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
mracek25 píše:
Ahoj prosim o vaši zkušenost s nakupovaní napřiklad dronu.Vždy je u takoveho balíku 100%, že ho celnici chytnou nebo 50/50?Cena drobu je 57US.

To je těžké říct, žádná statistika neexistuje. Možná by bylo dobré nějakou vyrobit. Zkus si postupně 100x objednat (aspoň s týdenním odstupem) tu věc a zapisuj si, kolikrát to odchytili a kolikrát ne. Výsledek bude určitě zajímavé číslo. :wink: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 11:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Dnes mně česká pošta opět udělala radost. Na jaře jsem si nechal objednat 12 balíčků z Banggoodu a po běžné době jich 6 dorazilo. A pak jako když utne, nic. Jeden se vrátil do Číny, dalších 5 je nezvěstných. Poučen tímto stavem jsem u dalšího balíčku připlatil trasování. Po objednání balíček 11 dní cestoval z Číny do Brna. 19.8. dorazil do balíkové pošty v Brně a tam se zaseknul a dál už nikam necestoval. Tak jsem vyhladal na netu telefonní číslo na tu balíkovou poštu a po vytočení operátor sdělil, že to číslo neexistuje. Je s podivem, že na oficiálních stránkách pošty je uvedeno číslo, které neexistuje. Tak jsem volal na informace na hlavní poštu a tam mě stejně řekli, že balíková sběrná pošta je stejně neveřejná a volat tam je zbytečné, protože nejsou uzpůsobeni na styk s veřejností. Na dotaz, co můžu udělat pro to, abych balíček dostal, jsem obdržel odpověď, že nic. Buď mohu zásilku reklamovat s originálním podacím lístkem a nebo tu zásilku může reklamovat pouze odesílatel, ale já, jako příjemce, mohu balíček hledat až na příslušné poště, kam bude doručen z balíkové pošty. Jenže když balíček někde zůstal na té balíkové poště, tak ho nijak nemohu získat, i když podle toho trasovacího čísla mně potvrdili, že tam je. Nejspíš - pokud ho najdou, ho pošlou zpět. Balíček urazil tisíce kilometrů, teď ho mám 6 km od domu a holt se k němu nemůžu dostat. Nejlepší na tom je, že pošta potvrdila, že tam je, ale není nikoho, kdo by se tím zabýval a někde z kouta ho vyhrabal a podal ho dál na doručení. Poslal jsem stížnost, dnes další stížnost poštovnímu ombudsmanovi, ale ten má na odpověď 60 dní a tak balíček ( a určitě i ty ostatní ) už budou někde v ři.. .
Pokud je víc takových organizací, tak se nedivím, že se na nás na západě pořád dívají jako na lepší opice. Asi fakt právem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 12:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
me na todle pomahalo poslat to na zakaznickou linku. Vzdy to pak prostouchli a doslo to

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 15:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
dt píše:
Ano. Nikdy si nenechávej na zásilku napsat "free shipping". ;-) A nebo si zvol nejlevnějěí placený způsob dopravy, já si třeba z BG volím registered air mail za řádově dolarovou cenu, tam se pak nic vymyslet nedá a úřední šiml musí držet hubu.


Dnes jsem prošel martyriem celního odbavení zásilky na celní poště na Praze 5. Zaměstnavatel dovážel zboží (2 tiskárny), které půjdou do účetnictví. Nebudu teď řešit EORI a podobně, to bylo v pohodě, zasekli jsme se na stanovení poštovného.

Zboží je z Banggood, doložili jsme : fakturu, výpis z účtu, potvrzení z banky o provedených platbách. Na faktuře je rozepsáno
- cena a popis zboží 1XX EUR
- Registered Air Mail : 0.00 EUR
- Insurance : 2,69 EUR
sečteno a podtženo, cena zboží včetně veškerých ostatních nákladů pod 150 EUR

V celní deklaraci se ale objevilo poštovné dle sazebníku České pošty. Toto jsem rozporoval s odkazem na doložené doklady o zaplacení zboží, kde je poštovné stanoveno ve výši 0.00. Po chvíli dohadování zavolali vedoucího, který donesl Stanovisko (fotokopie viz příloha) a argumentoval, že na faktuře musí být jasně vyznačeno, že cena zboží zahrnuje poštovné.

Argumentoval jsem, že jsme jako subjekt celního řízení prokázali, že poštovné bylo stanoveno ve výši 0.00 EUR (jde o drobnou nuanci, že nejde o poštovné zdarma, ale jde o poštovné ve výši X.XX (zde 0.00) Prostě a jednoduše - bylo formálně stanoveno a prokázáno a jeho výše se započte.
Nebylo uznáno s argumentací, že poštovné ve výši 0.00 nemůže být.

Závěrem mi bylo doporučeno "podat odvolání proti výsledku celnímu řízení" na nadřízený orgán (Pha-Ruzyně), dále mi bylo řečeno, že nejsem jediný kdo toto řeší (což je logické). Na můj dotaz, zda mají k dispozici výsledek resp. rozhodnutí nadřízeného orgánu (neb těch případu je více a jistě už to někdo řešil) mi bylo sděleno, že nikoliv, že žádnou zpětnou vazbu nemají.

Sám konstatoval že to všechno je blbost, ale musí se držet toho Stanoviska. Pokud bych donesl Stanovisko jiné, nebude mít s akceptováním poštovného z faktury problém.

Pročtěte si to přiložené Stanovisko. Pokud někdo má zprávy o již proběhlých odvoláních nebo jiné stanovisko Ruzyně, dejte prosím vědět.
V zásadě nás to nestálo nic, kromě poplatku za JCD a 2x 99 Kč, ale jde tu o princip.

Díky
(ps: ano, nebyl jsem na celní řízení řádně připraven tj. neměl jsem nastudovanou legislativu, uznávám, slibuji že pro přístě se polepším :) )

Na první straně má Drondys uvedeno
[quote]Citace:
Od 1. 5. 2016 dochází ke změně výpočtu celní hodnoty. Dle Nařízení komise (EU) 2015/2447 čl. 139 se poštovné (až na místo určení) zahrnuje do celní hodnoty zboží u všech druhů zásilek.

Pokud nebude poštovné uvedeno na zásilce, nebo její výši nedoloží příjemce zboží, poštovné bude stanoveno dle platného ceníku ČP.

Dle Nařízení komise (EU) 2015/2447 čl. 138 odst. 3 se v případě zásilek označených na přiložených dokladech jako „free shipping, „free postage“ poštovné musí započítat do celní hodnoty.

Pokud je z průvodních nebo jiných dokladů patrné, že je poštovné součástí ceny skutečně placené (např. „postage included“) – poštovné se připočítávat nebude.[
/quote]

podtržená věta není podle dnešních zkušeností zcela přesná (jinak ale hodně velký dík Drondysovi za dobře zpracované téma na té první straně, to je fakt)


Přílohy:
20171004_131844.jpg
20171004_131844.jpg
[ 113.12 KiB | Zobrazeno 13012 krát ]


_________________
Dokud bude stát vymýšlet, jak házet lidem klacky pod nohy, tak lidi budou vymýšlet, jak ty klacky obejít


Naposledy upravil pp dne stř 04.10.2017 16:15, celkově upraveno 6
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 21:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Příspěvek od "dracekvo" - nabádání k celnímu podvodu - byl po zásluze odstraněn.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 10:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2009
Příspěvky: 518
Bydliště: Vážany
Obrázky: 4
Z přiloženého dokumentu je jasně patrné, že je zde přitěžováno kupujícímu jak jen to jde. I když si dovoz zboží kupující zajistí, zaplatí si i poštovné, které je mu stanoveno.
Toto je nelogické a je to normální vyčůranost.

_________________
DX6i
Minimag, Windrider FOX, CAP 232 EPP MS Composit, Mono2, Extra 300 EPP


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 11:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 887
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, já jsem od loňského jara měl z Banggod přes 100 zásilek, převážná většina free shiping a všechny došly. Ani jedna nevzala kramle. Některé šly více jak měsíc. Hezký den


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 12:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
a kolik ti pripocitali jako to postovne ceske posty ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 15:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 887
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím nic :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 21:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
@Amper
udelaly se oba kusy najednou takze na 1ks vsechno podel dvema
(a od přístě už poštovné hezky 1.00 EUR nebo "included", jo chybama se člověk učí...)


Přílohy:
20171005_223348 (744 x 744).jpg
20171005_223348 (744 x 744).jpg
[ 74.54 KiB | Zobrazeno 12876 krát ]


_________________
Dokud bude stát vymýšlet, jak házet lidem klacky pod nohy, tak lidi budou vymýšlet, jak ty klacky obejít
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.10.2017 6:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2009
Příspěvky: 518
Bydliště: Vážany
Obrázky: 4
Čekal jsem hodně. Ale toto už je fakt moc peněz.

_________________
DX6i
Minimag, Windrider FOX, CAP 232 EPP MS Composit, Mono2, Extra 300 EPP


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.10.2017 7:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
tak to je slusnej oddil

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.10.2017 15:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
Přidám malé upozornění ..... ČP bere balíky jen do obvodu 3 m. Šel mi přes celou EU balík, který má celkový obvod 3,4 m. A v SRN už ho DHL nepřeložila na ČP, ta ho odmítla převzít. A tak balík zase putuje zpět. Naštěstí je to jen v rámci EU ;) . Chybami se člověk učí ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.10.2017 16:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
kraro píše:
Přidám malé upozornění ..... ČP bere balíky jen do obvodu 3 m. Šel mi přes celou EU balík, který má celkový obvod 3,4 m. A v SRN už ho DHL nepřeložila na ČP, ta ho odmítla převzít. A tak balík zase putuje zpět. Naštěstí je to jen v rámci EU ;) . Chybami se člověk učí ;)


ČP nepřevezme do přepravy balíček menší než (CTRL+C) Minimální rozměry 15 cm × 10,5 cm (válcovitý tvar 15 × 3,5 cm) (CTRL+V)
Přitom z Číny běžně chodí pidi balíčky 3-5cm (víc to stopro není) a ČP je doručuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 23:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
Anabáze s proclením 3D tiskárny a gravírky pokračuje...

Tak nám paní Müllerová přišlo z Celního Úřadu takové jedno lejstro (viz příloha)
Úřad "má pochybnosti" a požaduje upřesnit, co je to 3D tiskárna a co je to ta laserová gravírka, zda 3D tiskárna opravdu zpracovává plast a z jakého materiálu je ten číňanem obšlehnutý Průšův hi-tech technologický zázrak vyroben.
Může se stát, že pánům celníkům a paním celnicím teď křivdím a nejsem ve své malosti a omezenosti schopen ocenit tu úžasnou službu, kterou mě celní úřad právě poctil a zcela zdarma mi ji nabízí výměnou za můj pracovní čas, ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že hlavní obživou celníků je výkaznictví a výkazy výkaznictví a výkaznictví výkazů výkaznictví .
No a mně to stálo zase další a další naprosto zbytečně spálený čas nad sesmolením odpovědi z kategorie "píč*viny"



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Přílohy:
1 (620 x 877).jpg
1 (620 x 877).jpg
[ 59.93 KiB | Zobrazeno 12390 krát ]

2 (620 x 877).jpg
2 (620 x 877).jpg
[ 36.86 KiB | Zobrazeno 12390 krát ]


_________________
Dokud bude stát vymýšlet, jak házet lidem klacky pod nohy, tak lidi budou vymýšlet, jak ty klacky obejít
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz