Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lizard 95 Eachine flysky
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 8:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Ahoj,
koupil jsem tuto blechu a pri testech na ANGLE jsem jen zkousel v hale na LOS, jak rychle to bude stoupat. Takze jsem jen tak poskakoval a najednou kotrmelce a pad. Na netu jsem zjistil, ze se to stava casto. Kontroloval jsem jestli nekde nemam zkrat a na nic jsem neprisel a moje kotrmelce zacli pri nulovem plynu. Nejspis to teda souvisi s tim, ze se vrtule nesmi prestat tocit a musim mit nejaky volnobeh. Zajima me jestli s tim mel nekdo problem a jak to vyresil? Dekuji za pripadne rady.

- betaflight 3.1.7
- Blheli_S 16.6
- mod ANGLE bez volnobehu
- 2x se to stalo kdyz jsem skocil a stahl plyn na nulu a zase pridal pri padani dolu

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lizard 95 Eachine flysky
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 11:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7416
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@BANE Když dáš na plynu TRIMEM nějakou malou nenulovou hodnotu, tak potíže zmizí?
Pokud nejsi současně i alias "Charles Warwick" zkus se podívat na
Eachine Lizard95 ESC problem
případně další "videoTRUBKY" k "Lizard95 Eachine" co se ukáží v bočních odkazech.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lizard 95 Eachine flysky
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 12:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
guchar píše:
@BANE Když dáš na plynu TRIMEM nějakou malou nenulovou hodnotu, tak potíže zmizí?
Pokud nejsi současně i alias "Charles Warwick" zkus se podívat na
Eachine Lizard95 ESC problem
případně další "videoTRUBKY" k "Lizard95 Eachine" co se ukáží v bočních odkazech.


Tak jsem provedl test podle toho videa. Motory se toci i pri maximalnim zatizeni na cca 2 sec., proste at kvedlam, jak kvedlam, tak se toci. Ale ceho jsem si vsiml, tak kdyz dam na max a hned min a hned zase max, tak se nektery motor rostoci o pul sec. pozdeji. U tak male koptery to mozna bude problem a pretoci se. Je to takova rychlost, ze uz se nesrovna a to muze byt duvod proc to pada. Nastavil jsem volnobeh a ten by to teda mohl resit. Jeste to musim vyzkousek poskakat s tim na air a uvidime...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lizard 95 Eachine flysky
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 18:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
A není lepší s tou koptérkou létat než padat?

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lizard 95 Eachine flysky
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 18:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
JosefSvejk píše:
A není lepší s tou koptérkou létat než padat?


No to je a proto resim tyto veci, abych letal a nepadal. Prvni testy jsem delal na LOS v modu ANGLE a jen poskakovani, abych zkusil jaka je to strela. Na ANGLE nemam nastaveny volnobeh a tak se motory netocily kdyz jsem dal plyn na min. Doma jsem visel jednu baterku nad perinama a bylo to ok. Zitra ma foukat, ale pokud to pujde vemu lizarda alespon pred panelak a trosku ho potestuju s volnobehem 5% dshot600 a asi na FPV...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lizard 95 Eachine flysky
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 8:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7416
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Z toho co jsem na www potkal jsem nabyl dojmu:
a) pokud chceš bez problému létat a natáčet tak si "Lizard 95 Eachine" nekupuj
b) "Lizard 95 Eachine"je u tebe srdeční záležitost, a chceš si pohrát s experimentováním pak je to NUMBER ONE


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lizard 95 Eachine flysky
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 10:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Trosku nechapu posledni komentare. Je to malinkej zavodni kopter a o nejakem nataceni nemuze byt rec. Maximalne tak pres DVR, ale takovou kvalitu beru jako zaznam z letu (cerna skrinka). Kdyz budu chtit bezproblemove letat a natacet koupim si phantoma. Ja tu resim problem, ktery se mi u wizarda nestava. Mam to na freestyle acro letani nekde treba v parku a ne na nataceni. Dokonce to nemam ani na pokusy :D a ani to neni nejaka srdcovka...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lizard 95 Eachine flysky
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 10:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Můj dotaz ohledně padání byl proto, protože mám několik koptér různé velikosti a při létání nikdy nestahuji plyn na nulu. Pokud bych to (nevím ale proč) dělal, nastavil bych si nějaké minimální otáčky i při tom nulovém plynu. Umí to, myslím, každá řídící jednotka.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lizard 95 Eachine flysky
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 11:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
JosefSvejk píše:
Můj dotaz ohledně padání byl proto, protože mám několik koptér různé velikosti a při létání nikdy nestahuji plyn na nulu. Pokud bych to (nevím ale proč) dělal, nastavil bych si nějaké minimální otáčky i při tom nulovém plynu. Umí to, myslím, každá řídící jednotka.


Ja davam plyn na 0 kdyz delam premet, abych se netahal dolu, kdyz jsem vzhuru nohama. Mam to na AIR a na 5% volnobeh. Ale v modu ANGLE nevidim pro volnobeh zadne vyuziti a tak jsem ho tam nemel. Ani na to nelitam, jednalo se pouze o prvni test v hale a chtel jsem zkusit, jak rychle vystreli tato kopterka oproti QX95. Kdyz jsem rychle stoupal stahl jsem plyn na minimum a kopter klesal a ja chtel zkusit, jak rychle se dokaze zastavit zase oproti QX95, kopter zacal delat brutalni kotrmelce po pridani plynu a spadl.

Po zdejsi rade jsem teda delal testy, zda mam dobre ESC a pri tom jsem zjistil to opozdene roztaceni libovolneho jednoho motoru. Pak jsem si vzpomel na radu nekde na netu, ze tato koptera musi mit volnobeh alespon cca 5-7% jinak dela FOD. (Flips of Death)

FOD se muze projevit konkretne tady z mnoha duvodu, ale ja jsem odpozoroval, ze se to stava v teto situaci, kdy zastavim motory a nasledne je rychle rozjedu. Za letu to ta blecha proste nezvladne. Upravil jsem nastaveni, jak to mam u velke a snad to bude ok:

- po odarmovani mam volnobeh ve vsech modech.
1. ANGLE
2. HORIZON
3. AIR

nekdo dava na posledni dva jeste antigravity, ale uprimne nevim co to dela :D

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lizard 95 Eachine flysky
PříspěvekNapsal: pát 06.10.2017 11:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tak dnes jsem letel na AIR pres FPV. ESC mam nastavene na DSHOT600 a 5% volnobeh. Vse bylo ok a ta blecha me fakt potesila. I baterka prekvapila a letela s prehledem pres 4 minuty. Kdybych to mel schrnout v kopterkach o rozmeru 95 davam teto 8\10 bodu. Jeste budu muset vyresit, co dela presne ten novej mod a jestli to budu pridavat.
Neni vse dokonale a na mem kuse se prehriva dost kamera. Chtel bych se zeptat zkusenych, jestli ma vliv na teplotu, kdyz prepnu z 25mw na 100mw? Kazdopadne ted uz je chladno a za letu se kopera dost chladi sama, tak to neni vubec problem.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lizard 95 Eachine flysky
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 6:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.10.2017
Příspěvky: 3
Ahoj, mám taky chvilku Lizarda. Zatím létáno jen pár baterek(2s) na Acro a Horizon. A kotrmelce mi nedělal. Mám tam Betaflight 3.2 RC6 Airmode + Antigravity. Zatím spokojenost, ale jsem začátečník tak nedokážu posoudit jestli může lítat výrazně líp. Jeden pád, ale pravděpodobně ztrátou signálu. Vtx mám na 25mw. Podle RCGroup na 100 dost hřeje a někomu se i po pár vteřinách vypínal obraz. A dosah byl podle jednoho testu na YT +- stejný jako na s 25.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lizard 95 Eachine flysky
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 12:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Kastanoid píše:
Ahoj, mám taky chvilku Lizarda. Zatím létáno jen pár baterek(2s) na Acro a Horizon. A kotrmelce mi nedělal. Mám tam Betaflight 3.2 RC6 Airmode + Antigravity. Zatím spokojenost, ale jsem začátečník tak nedokážu posoudit jestli může lítat výrazně líp. Jeden pád, ale pravděpodobně ztrátou signálu. Vtx mám na 25mw. Podle RCGroup na 100 dost hřeje a někomu se i po pár vteřinách vypínal obraz. A dosah byl podle jednoho testu na YT +- stejný jako na s 25.

Ahoj, stratu signalu poznas, proste padne jak hruska. Netusil jsem, ze to nekdo leta na 2s naterky a jaky to ma efekt? Ty kotrmelce delal jen v te extremni situaci a taky ne pokazde. Vtx mam taky na 25mw a budu to resit lepsima antenama na brejle. Casem mozna probehne nejaky tuning s lepsi kamerou a Vtx :)
Mas nastudovano co presne dela to antigravity?

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lizard 95 Eachine flysky
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 18:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.10.2017
Příspěvky: 3
Pro mě jako začátečníka je 2s asi ideální. Všechno je pomalejší tak mám čas se s tím poprat. Ale i tak se mi to zdá docela svižný. Já mám už nějaký tuning na cestě. Runcam Sparrow Micro a VTX 03. Upřímně jsem to Antigravity moc nestudoval. Dal jsem doporučení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lizard 95 Eachine flysky
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 18:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Kastanoid píše:
Pro mě jako začátečníka je 2s asi ideální. Všechno je pomalejší tak mám čas se s tím poprat. Ale i tak se mi to zdá docela svižný. Já mám už nějaký tuning na cestě. Runcam Sparrow Micro a VTX 03. Upřímně jsem to Antigravity moc nestudoval. Dal jsem doporučení.

No ja to zaple nemam a frci to standartne, zrovna jsem doletal a kdyz to moc nehonis, tak ty 4min. na tu setovou baterku das. Jinak ta puvodni kamera je celkem bidna a casem asi budu muset potunit no. Za slunneho dne, kdy je slunce nahore se to da, ale jinak je to slabota. Uvazuju o nejakem setu: https://www.banggood.com/RunCam-Micro-Swift-600TVL-2_1mm2_3mm-13-CCD-FPV-CameraRuncam-TX25-5_8G-48CH-25mw-Transmitter-p-1185691.html?rmmds=search na tu malou blechu asi bude stacit tech 25mw a uspora energie je dulezita a krasne se to da smontovat dohromady.

EDIT: tak pro me asi spis Swift 2 kameru a to TX25 zvlast

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lizard 95 Eachine flysky
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 19:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.10.2017
Příspěvky: 3
Blbý je že tam ani jedno to Micro bez úpravy nepasuje. Nemám 3d tiskárnu tak to asi překládám do jiného rámu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz