Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Generátor impulsů
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 22:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
VTjr píše:
Ale Igor. :o Ja som len ponúkol hotové riešenie, ktoré som mal urobené dávno predtým, ako sa tento problém začal pretriasať ešte v iných, oveľa starších vláknach. :wink:
Mimochodom 74LS123 je dvojitý MKO, určený presne na výrobu impulzov zadanej šírky. Na rozdiel od NE555 nemá problém so žiadnym pomerom striedy, i keď tento nedostatok NE555 sa jednak dá obísť a navyše tohto použitia sa netýka. Má ale iné výhody, to nepopieram. Preto si tých pár, čo mám v šuplíku šetrím na iné aplikácie a takéto somariny varím z toho, čoho mám haldu. :P

Inak, máš pravdu, že riešenie od TomasaC predstavuje len 1 súčiastku + program. Lenže k tomu aby si to do neho downloadoval potrebuješ aj PC, vhodný kábel + nejaké vývojové prostredie. Teda pár vecí naokolo, ďalšie investície a štúdium - takže už aj tak nezostávame len pri jednej súčiastke. :( Pre toho, kto sa tým nemieni ďalej zaoberať je to zbytočné. :roll:
Ale uznávam, že Rovnako pre neho, čo nemá doma možno ani spájkovačku, ktorú navyše možno nikdy nedržal v ruke, pre neho akékoľvek bastlenie zas len vyžaduje veľa sprievodných investícií a štúdia. Pre takého je asi fakt najlepšie, najlacnejšie a najrýchlejšie riešenie kúpiť hotový výrobok, ak mu poradil JosefSvejk. :mrgreen:


No vidis ako si si nakoniec pekne odpovedal, ore niekoho "jednoduche" zapojenie moze byt nevstrebatelny problem :- ))) ... uz su daleko casy ked MKO bola jednoducha vec ktorej skoro kazdy rozumel :-P


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Generátor impulsů
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 22:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
m.antik píše:
Pánové
Jak píšete, pájku jsem viděl naposledy na základní škole skoro před 20 lety, a servo jsem viděl zatím jen na internetu. Myslel jsem, že je něco volně prodejný (něco jako ta zkoušečka serva). Ale jak jsem zjistil, bude se to muset vyrobit.


Urcite existuju, pozri sa po roznych vecickach do volnaskov, hlavne svahovych, alebo natriklad takato vec ktora je dost dobre programovatelna Jetiboxom:

http://maxbee.net/download/itimer_en.pdf

Je to sice primarne casovac, ale to casovanie vyuzit nemusis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Generátor impulsů
PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 16:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak vidíš Igor, :wink: zase síce veľmi jednoduché riešenie malinkým zariadením, lenže potrebuješ k tomu JeTiBox. 8O
Myslíš si, že keď on potrebuje jednorazovo urobiť ovládanie nejakých dvierok, tak bude kvôli tomu investovať do JeTiBoxu? :roll:

Čiže je to zas riešenie, ktoré je lacné a triviálne len pre toho, kto ho má. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Generátor impulsů
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 5:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
m.antik píše:
...

Tak co, už jsi to rozpohyboval?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz