Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 131  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pát 15.09.2017 19:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2014
Příspěvky: 56
Zdravím ve spolek , tak konečně po dlouhé době jsem se po prvním nezdaru a neznalosti vrátil RC para , musí také poděkovat panu V. Dočekalovi který mě s tim moc pomohl. Dnes Free konečně letělo i v mích rukách a obrovská radost . Dále musím říct že pan Fedak který mi prodal vrchlík a krosnu při prodeji neřekl pár základních informacích . Já jako začátečník nevěděl do čeho jsem šel až pro prozření zjistil že váha 1.8kg pod vrchlíkem u Free je opravdu moc. Ale nakonec jsem rád že jsem to zvládl a nevzdal to . Video z letu určitě natočím .

Odesláno z mého MI 5 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pát 15.09.2017 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Ahoj, tak gratuluji k prvnímu vydařenému letu. Jak zmiňuješ váhu 1,8kg tak to pro free není moc ale do klidných podmínek skutečně stačí méně. Můj názor je, po vlastních zkušenostech, že se ti nepodařilo dokonale nafouknout křídlo a po odhozu jsi navíc nedal s tak naloženým vrchlíkem krátkodobě plný plyn a celé se to prosedlo až na zem. Navíc ještě nefoukalo což ti taky nepomohlo nafouknout padák a získat větší vztlak pro více naložený vrchlík. Uvidíš časem, že za větrných podmínek budeš létat v pohodě i na váze 2kg, což uvádí výrobce jako max zatížení. Kamarád měl spíš obrácený problém taky s free, že padák nedovažoval když více foukalo a pak se divil že to jaksi nechce letět. Jakmile jsem mu tam lupl pytlík z olovem padák hned ožil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 14:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2014
Příspěvky: 56
Jako popravdě ty starty na videu vypadají jednoduše ale opak je pravdou a jako samouk když mu nemá kdo poradit tak je to masakr . A při váze 1.8 kg s blbě seřízeném free to pak hned odradí. Ale je pravda že free na začátek je super volba na naučení .

Odesláno z mého MI 5 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 14:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj jsem rád, že tě první neúspěchy neodradiliy a už se daří. Jinak jak jsi napsal Free ja na naučení dobrá volba nic snažšího už snad nexistuje :D . No a jestli Tě létání s Rc paraglidingovým křídlem chytne, tak už to bude jen horší :lol: :lol: :lol: . Budeš chtít lítat v silnějším větru, budeš chtít aby to v termice dobře stoupalo a bylo to stabilní bez klapanců a další a další jiné věci. Věř mi, vím o čem mluvím :D :D :D :D :D

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Naposledy upravil dub dne sob 16.09.2017 16:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 16:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Jo, tak nějak to asi funguje i u mě. Už jsem upředl plány jak si ke svýmu Flair 4.5 přikoupím podobně velký Hybrid 3.0. Jediný co mě na tom těší je fakt, že krosna s pilotem je hotová a funguje, takže stavebně se můžu věnovat přes zimu úplně jiným modelům a u para mi bude stačit jen taková přízemní věc, jako je na jaře vytáhnout z kapsy ruličku stoeurovek, kterou tam musím přes zimu nějak srolovat... :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 16:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Martine možná by ses mohl dohodnout s uživatelem co má nick " sym ". Hybrida 3,0 mi nabízel na Rané. Věřím tomu, že by byla rulička tenčí :D

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 30.09.2017 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Dneska jsem se konečně dokopal k výrobě gumicuku. Základ guma je od firmy Bighoby a jedná se o silikonovou hadici o vnejším průměru 9mm. Délka hadice je 20m a jde natáhnout zhruba na 4 až 5-ti násobek. Koncovky jsou vysoustruženy z duralu a zmatovány, aby guma neklouzala. Na kolíku jsou ještě 3 drážky které jsou po navlečení gumy pojištěny nití. Drží to perfektně. Přiští týden zakoupím opletenou rybářskou šňůru reflexní barvy na mořský rybolov síly 0,8mm. Délka kolem 100m. Šňůra má v této délce skoro nulovou průtažnost.
Šňůra přijde připevnit přes pevnostní obratlík do malého očka na druhém konci gumicuku.
Více na fotkách
Příloha:
IMGP3760.JPG
IMGP3760.JPG
[ 177.75 KiB | Zobrazeno 1943 krát ]


Příloha:
IMGP3765.JPG
IMGP3765.JPG
[ 201.21 KiB | Zobrazeno 1943 krát ]


Příloha:
IMGP3766.JPG
IMGP3766.JPG
[ 187.68 KiB | Zobrazeno 1943 krát ]


_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 16:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Dnes jsem ještě dodělal pilota (výměna serv) . teď má v těle dvě 27 kilová serva, tak to už by mohlo stačit. Zbývá připojit vrchlík a může do vzduchu.
Příloha:
IMGP3768.JPG
IMGP3768.JPG
[ 75.13 KiB | Zobrazeno 1891 krát ]


Příloha:
IMGP3769.JPG
IMGP3769.JPG
[ 76.78 KiB | Zobrazeno 1891 krát ]


Příloha:
IMGP3771.JPG
IMGP3771.JPG
[ 66.4 KiB | Zobrazeno 1891 krát ]


Příloha:
IMGP3772.JPG
IMGP3772.JPG
[ 38.89 KiB | Zobrazeno 1891 krát ]


_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 02.10.2017 7:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Noo peknee, to servo medzi nohami je na speed :?:

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 02.10.2017 8:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ne ne, to servo je na vypínání vlečné šňůry od gumicuku :)
https://www.rcalbum.cz/model/9733-vypin ... izeni.html

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 02.10.2017 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2015
Příspěvky: 538
Bydliště: Spišská Nová Ves
Obrázky: 0
TERAZKY píše:
Noo peknee, to servo medzi nohami je na speed :?:



Nie Radovan

Jirko ide skusiť toto:

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



https://www.youtube.com/watch?v=UCkKqwKGyzE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 02.10.2017 16:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
To je ono Honzo, akorát to nebudu tak drasticky střílet ze země , ale chtěl bych startovat, tak jak je na tomto videu .
Je lepší si zapnout titulky pro ty co neumějí německy :)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pát 17.11.2017 21:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Technický dotaz na požadované vlastnosti či nastavení varia u RC paraglidingu, co vlastně potřebujeme na rozdíl od létání s elektrovětroněm, který vystoupá nahoru v řádu vteřin či desítek vteřin a pak vypne na dlouho motor?

zatím jsem přišel na toto:

- při vodorovném a klesavém letu ticho
- možnost přepínačem vysílače zjistit momentální výšku
- při stoupavém letu s motorem ticho a indikace stoupání jen v bezmotorovém kluzu

Vzhledem k tomu, že motorový let tvoří v mém případě rovinatého létání většinu doby, tak by to pro mě už nebyl relax, naopak bych se z neustálého pípání při častém motorovém stoupání zcvoknul.

Nastavit na svém SkyAssistentovi ticho od nulky dolů umím, na cvaknutí páčkou mi to výšku taky řekne, ale aby to v motorovém stoupání bylo samo od sebe zticha neumím. Pazourkové metody ručního vypínání zvuku mi přijdou primitivní. Z těchto důvodů jsem loni ani letos vario z větroně do krosny nepřendal a přitom bych rád.

Jeti vario novějšího provedení toto umí? (otázka na kolegu Duba)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 18.11.2017 11:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj , když je otázka směrována na mě , tak to musím odpovědět :-). Podle mého názoru to není o tom zda to umí vário , ale zda to umí vysílač. Zvuky vária bych zapínal stejným vypínačem, kterým zapínám stopky měřící motorový čas , ale akorát bych vypínač pro zvuky varia reverzoval. Pak by to bylo, že zvuky varia jsou zapnuty jen když je páka plynu stažena a motor neběží. Po přidání plynu se zvuky vypnou. Tak bych to řešil , kdybych tuto funkci chtěl.
Já to mám nastaveno tak, že zvuky vária vypínám natvrdo vypínačem. Jinak mi vário pípá i v motorovém letu. A proč? Jednoduchá odpověď, letím vodorovně na určitý plyn vário pípá a ukazuje mi stoupání třeba 0,5m/s. Najednou při stejném plynu se stoupání zvedne třeba na 1m/s. Ubírám plyn a stoupání je stále stejné tzn., že jsem asi nalétnul do stoupáku. Vário ukazuje 1,5m/s ještě ubírám plyn a udržuji se ve stoupání 1,5m/s. Po chvilce vypínám motor úplně a snažim se udržet ve stoupáku . Když z něj vylítnu zapínám motor a celé se to opakuje :-)
Vário mám nastaveno tak, že mrtvá zona je -2m/s až + 0,3m/s
Oznámení aktuální výšky mám rovněž nastaveno na vypínač bez aretace. Tato funkce je ovšem zapnuta pouze tehdy dokud není aktivována funkce ovládání hlasem. Když je tato funkce zapnuta , tak stačí sepnout ten samý vypínač bez aretace a vysílače se zeptat co mě zajímá :-). Třeba stačí říci "kapacita" a vysílač mi řekne kolik jsem již vylétal mAh z baterky a nebo " stoupání" a vysílač mi oznámí kolik právě stoupám, "letový čas" a vysílač mi oznámí, jak dlouho jsem ve vzduchu, "motorový čas" dostanu oznámení o tom jak dlouho běžel motor, "proud" dostanu oznámení jak velký proud v okamžiku dotazu odebírá. Hlasitost hlášení můžu ovládat samostatným potenciometrem a nebo úplně vypnout samostatným vypínačem a v tom případě se aktivuje zase vypínač bez aretace a dává mi hlášení pouze v aktuální výšce.
K tomu celému nastavení jsem se prokopal přes logické vypínače :)
K určitým polohám vypínačů jsem si vygeneroval potřebné hlášky a ty uložil do vysílače. Toto má tu výhodu, že si nemusím moc pamatovat k čemu jaký vypínač a nebo přepínač slouží. Stačí s ním cvaknout a vysílač mi to oznámí.
U vypínače na zvuky vária mi vysíláč při zapnutí oznámí "zvuky varia zapnuty" při vypnutí oznámí "zvuky varia vypnuty".
Vysílač toho umí mnohem víc, ale zatím mi to stačí 8)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 18.11.2017 14:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Ježiš, to je u toho jeti šíleně moc možností! To je ten vysílač za 40? Moje vario SkyAssistant mi údaje hlásí postaru do vysílačky za pasem, je nezávislý na systému vysílače. Pokusím se nastavit si to abych si zvuk varia mohl vypnout přepínačem, podle obslužného programu tam tahle varianta je, jen mi po nastavení nikdy nefungovala, zřejmě dělám něco špatně, ale tím už se prokousat musím já. Přehodit si přepínač zvuku varia na mix plynu je pak v mým případě opravdu už věcí vysílače, tam už to zvládnu, paramixer jsem si přes volný mixy nakonec taky už nastavil.

Díky za upřesnění co a jak s variem, moje původní úvaha vycházela ze zvyklosti, že se svým rekreačním elektrovětroněm vylítnu do 200m, tam vypnu motor a teprve hledám termiku. Jsem nahoře za půl minuty a v tom fofru letu pod motorem se snažím hlavně o ustálený stoupání bez přetažení, letu jak po schodech atd. U paraglidingu je stoupání pod motorem mnohem pomalejší, tam čas sledovat vliv termiky na stoupání je, to musím uznat. Pokusím se podle toho si vario nastavit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 131  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz