Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 24.09.2017 8:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.6.2014
Příspěvky: 35
Bydliště: Spytihněv
Ahoj prosim o radu jak se zapojuje prijimač FS-iA6?Kam se zapojuje regulator?Letadlo nemam a chci odzkoušet funkčnost vyslilače na regulatoru a servu co mam na aute.Mohu sparovat přimo přes připojení regulatoru?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 24.09.2017 11:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdárek,na BIGHOBBY máš český návod i s obrázky kam co zapojit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 24.09.2017 11:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.6.2014
Příspěvky: 35
Bydliště: Spytihněv
DIiky to jsem videl ale to je zapojeni z baterii a ne z BEC obvodu zda se nepletu.
dratek píše:
Zdárek,na BIGHOBBY máš český návod i s obrázky kam co zapojit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 24.09.2017 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
iA6-B má tuším napájení 4-8.4 V. Normální je napájet to z BEC regulátoru stabilizovanými pěti volty, ale asi to snese i něco jiného. Většina serv ale nikoliv, takže stejně se těm 5 V v praxi nevyhneš. Já jsem si udělal takový minizdroj pro experimentování na stole - vzal jsem regulátor 5V/2A z Číny asi za třicet korun, k tomu jsem připojil dvoučlánek Li-Ion 2x 18650, a na výstup dal servokonektor.

iA6-B má všechny + propojené a všechny - propojené, takže je jedno, na který kanál se připojí napájení. Ale samozřejmě pozor na přepólování, jina unikne tovární magický kouř a přestane to fungovat (vyzkoušeno :-)

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pon 25.09.2017 9:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
YenyaKas píše:
Tak @milagros mě upozornil, že existuje nový alternativní firmware k i6:

https://github.com/qba667/FlySkyI6

Má to spousty konfigurovatelných věcí, podporuje to všech 14 kanálů, které podporuje rádiový protokol, daleko víc senzorů, lépe konfigurovatelné baterky, atd. Na všechny senzory jde nastavit alarm (ale celkově jen 3 alarmy), tak jsem zvědavý, jestli z toho nějak půjde udělat například vario.

Autoři dokonce objevili nepoužitý pin na procesoru uvnitř i6, a zapodporovali připojení dalšího přepínače na tento pin.


Zkoušeli jste to někdo v reálu? Flash v pohodě, ale musím říct, že jsem například nastavení Timeru moc nepochopil a přišlo mi to celé trochu zmatené. Nakonce jsem se pro jistotu vrátil ke klasickému 10ch mod, mám i6 spíš na hraní a nepotřebuji ji využívat "na doraz".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pon 25.09.2017 12:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Jo, mám to nainstalované, ale zatím jsem to úplně do detailů nezkoušel. Timer nepoužívám, všude mám telemetrii a alarm na nízké napětí baterky. Na první pohled viditelná změna je, že to kromě vybraných tří senzorů ukazuje ještě natvrdo sílu signálu. A jde tam nastavit alarm na Tx baterii i Rx int a Ext. A jsou tam pojmenovaná další čísla typů senzorů, takže to pak ukazuje i správné jednotky.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: úte 26.09.2017 17:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Flashnul jsem na 10ch. firmware pro klubového kolegu hlavně kvůli timeru, ale netuším jak stopky spustit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: úte 26.09.2017 18:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.3.2017
Příspěvky: 37
Bydliště: okr. Vyškov
Např. pro spuštění motorem nastav v Timer menu channel 3 a value 1200.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 6:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Ahoj kluci,

švagr by chtěl TGY-i6 pro kluka na první pokusy s lítáním a chtěl bych se zeptat, zda lze nastavit exponenciály tak, aby byly natvrdo nastavené bez možnosti přepínání přepínačem mezi dvěma hodnotama? Tedy lze nějak vypnout vypínače a mít EXPO nastavené v jedné hodnotě bez vypínače?

Co jsem různě četl, tak to přepínání může rozhodit středy serva, když jsou posunuté trimy, tak bych chtěl vědět, zda lze mít exponenciály natvrdo nastavené bez možnosti přepínání, aby si to mladej zaletu nějak nerozhodil.

Díky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 6:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.3.2017
Příspěvky: 37
Bydliště: okr. Vyškov
Přepínání EXPO myslim nejde nejde úplně vypnout, musí tam být nějaky přepínač přiřazený. Jde to ale vyřešit nastavením EXPO na lineární a po přepnutí se ovládání, ani trimy nezmění.


Sent from my iPhone and I will remove the signature Pro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 7:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
já ale nepotřebuju mít nastravené lineární EXPO, právě že naopak potřebuju mít pro začátečníka křivku, aby neměl řízení tak citlivé u středu pohybu páky a nechci aby to bylo ovlivnitlené přepínačem, sám to tak lítám (u jiného rádia), protože nepotřebuju mít pro rekreační lítání dvě hodnoty EXPO a nebo D/R přepínatelné přepínačem, ještě navíc jestli to u tohodle rádia dělá neplechu...

jde o to, jestli jde deaktivovat daný přepínač a potom nastavit EXPO s tím, že daný vypínač je nastavený jako neaktivní. U nové i6x ty přepínače asi vypnout lze (to by musel někdo ale vyzkoušet a potvrdit, zda to dobře chápu - viz obrázek), ale nevím jak je to u klasické i6 a zda pak to expo lze vůbec nastavit k tomu vypnutému vypínači...

kdyby mohl někdo zkusit u i6 nasimulovat nastavení EXPO s neaktivním přepínačem ale aby to EXPO bylo aktivní, byl bych vděčný

Příloha:
přepínače.JPG
přepínače.JPG
[ 47.14 KiB | Zobrazeno 2793 krát ]



Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 10:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.3.2017
Příspěvky: 37
Bydliště: okr. Vyškov
Ráno jsem neměl rádio u sebe, tak po ověření - přepínač letových režimů je nutné přiřadit některému z přepínačů A,B,D. Úplnou deaktivaci nelze nastavit. Nějak jsem myslel, že ti jde hlavně o trimy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 11:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Ano, letové režimy musí být na některém přepínači. Lze ale na obě polohy přepínače nastavit stejné expo a stejné rozsahy, takže ve finále ten přepínač nic nedělá.

Jakou neplechu? Já vím o jediném problému, a to že trim se aplikuje _před_ aplikací rate+expo, čili pokud trim není ve středu, tak se přepnutím režimu trochu posune.

Kde je to menu "Aux Switches" z toho obrázku? Já to asi nikde nevidím (mám posledni 14ch firmware - verze 1.6).

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 14:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.3.2017
Příspěvky: 37
Bydliště: okr. Vyškov
Díval jsem se do manuálů a vypadá to, že je to v nové verzi i6X.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 20:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Citace:
Ano, letové režimy musí být na některém přepínači. Lze ale na obě polohy přepínače nastavit stejné expo a stejné rozsahy, takže ve finále ten přepínač nic nedělá.

Jakou neplechu? Já vím o jediném problému, a to že trim se aplikuje _před_ aplikací rate+expo, čili pokud trim není ve středu, tak se přepnutím režimu trochu posune.
Aha, tak už mi to ohledně toho posunu neutrálu při přepnutí D/R nebo EXPO začíná být asi jasný a to jsem to rádio ani nikdy neměl v ruce. Výrobce ty funkce D/R a EXPO naprogamoval tak, že se ty dvě pozice přepínače nazívají nesmyslně "letovými režimy" a zároveň je to v softwaru tak, že při přepnutí těchto pseudo "letových režimů" nejsou trimy nastavené globálně, ale musí se každý tento "letový režim" tedy trimovat zvlášť... Tedy pokud oba dva ty "letové režimy" vytrimuji tak, abych měl hodnoty trimů v obou režimech stejné (i mimo nulu), tak žádný posun středu serva při přepnutí D/R nebo EXPA nebude, je to tak?? Pokud ano, tak to je ale debilita obzvlášť u rádia, které je určeno primárně pro pilotování levných kuličkoletů, které se trimují neustále a aby člověk trimoval vždy 2x... :lol:

Citace:
Kde je to menu "Aux Switches" z toho obrázku? Já to asi nikde nevidím (mám posledni 14ch firmware - verze 1.6).
Ano to je i6X, obrázek jsem našel na webu a čistě teoreticky by možná u i6X šlo nastavit ty EXPA k vypnutému vypínači a tedy by možná mohly ty EXPA fungovat s jednou nastavenou hodnotou bez možnosti si do toho hrabat zbytečně přepínačem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 32  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: habasek, malé zvíře a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz