Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: sob 30.09.2017 3:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
V rodině jsou auta vyrobená před rokem 2010 takže radostí s TPM(S) jsem zatím v praxi ušetřen.
Po přečtení několika dost (názorově) odlišných odkazů se mi začaly ježit nejen vlasy na hlavě.
AUTO.CZ, 12.12. 2015, Martin Vaculík, Měření tlaku v pneumatikách: Zatraceně drahé bezpeč
mpneu - meření tlaku v pneumatikách
CHYTRÉ VENTILKY - pasivní (barevná) signalizace na kole

30. 9. 2017 ŠKODA Online Manuals - Sledování tlaku v pneumatikách


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: sob 30.09.2017 10:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Zase jsem se akorát nasral. Po přečtení článku (je sice z r. 2015) http://www.auto.cz/mereni-tlaku-v-pneumatikach-zatracene-drahe-bezpeci-91220, že baterky nejdou vyměnit, tak ať celá unie a konstruktéři těchto senzorů jdou do prdele jednou pro vždy!!!

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: sob 30.09.2017 10:59 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
rampa_mckvak píše:
............. ať celá unie ............... jdou do prdele jednou pro vždy!!!



Jojo naprostý souhlas!!! Na druhou stranu v USA to mají povinné od roku 2006 tak na tom jsme ještě dobře, ale nic to nemění na tom že jak slyším "EU" tak mi vstávají vlasy hrůzou :? .. Už se těším s jakou další novinkou přijdou příště, osobně bych to viděl na zákaz prodeje TV s úhlopříčkou větší než 55cm :lol: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: sob 30.09.2017 11:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Arcicorsa píše:


Jojo naprostý souhlas!!! Na druhou stranu v USA to mají povinné od roku 2006 tak na tom jsme ještě dobře, ale nic to nemění na tom že jak slyším "EU" tak mi vstávají vlasy hrůzou :? .. Už se těším s jakou další novinkou přijdou příště, osobně bych to viděl na zákaz prodeje TV s úhlopříčkou větší než 55cm :lol: ..

Jo a ty televize nesmí mít větší výkon repráku jak 0.5W na kanál. Ideálně s mono zvukem. :lol:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: sob 30.09.2017 14:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
...a příště vydají nařízení, že se má vstávat pravou napřed. Co se týká kontroly tlaku v pneu, to je pro mě standardní záležitost. Ne, že bych to dělal před každou jízdou, ale tak jednou za měsíc (+/-), nebo před delší cestou. Nikdy jsem k tomu nepotřeboval žádného "asistenta". Je spousta jiných, důležitějších věcí k řešení, než nějaký automatický tlakoměr. Navíc pokud mi to jejich povinné zařízení bude, dle mého zbytečně, tahat prachy z kapsy. Myslím, že nejlepší nebude z EU vystoupit, to by stejně nepomohlo, ale naopak zůstat. A rozvrátit hezky zevnitř :lol: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: sob 30.09.2017 17:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
rampa_mckvak píše:
......že baterky nejdou vyměnit.....


:lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: sob 30.09.2017 19:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
DAF píše:
...a příště vydají nařízení, že se má vstávat pravou napřed. Co se týká kontroly tlaku v pneu, to je pro mě standardní záležitost. Ne, že bych to dělal před každou jízdou, ale tak jednou za měsíc (+/-), nebo před delší cestou. Nikdy jsem k tomu nepotřeboval žádného "asistenta". Je spousta jiných, důležitějších věcí k řešení, než nějaký automatický tlakoměr. Navíc pokud mi to jejich povinné zařízení bude, dle mého zbytečně, tahat prachy z kapsy. Myslím, že nejlepší nebude z EU vystoupit, to by stejně nepomohlo, ale naopak zůstat. A rozvrátit hezky zevnitř :lol: .


Řešení je relativně jednoduše a cenově dostupné. https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=tire+pressure&_pgn=2&_skc=50&rt=nc Problém asi bude v homologaci.

Tady nejde o tlak v pneumatikách, tady jde jen o peníze.
Pokud to chceš pro sebe, stačí Ti 1000-1500 peněz. Když to chce EU, stačí Ti 10 000-15 000 peněz.
A o tom to je :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
novfra píše:
Tady nejde o tlak v pneumatikách, tady jde jen o peníze.
Pokud to chceš pro sebe, stačí Ti 1000-1500 peněz. Když to chce EU, stačí Ti 10 000-15 000 peněz.
A o tom to je :)

No právě! Jak jsem se dočetl, pokud to bude namontované už od výrobce (což už mám), nelze to deaktivovat (neprošlo by to mimo jiné STK), nebudu si moct měnit kola doma, ale pro "spárování" to budu muset dávat přehodit do servisu atd. Určité "vymoženosti " chápu a souhlasím s jejich zavedením, jako bylo před lety tzv. denní svícení či třetí brzdová lampa (dnes prakticky automatická záležitost), ale to mě jakožto provozovatele téměř nic nestojí. Tady bych měl po třech letech kupovat senzorové ventilky, jeden bude třeba z bůra (nevím), k tomu 2x ročně servis jen na přehození zimáků a letňáků (se spárováním senzorů s řídíc jednotkou to určitě nebude za kilčo), který byl v podstatě doposud zbytečný (vyvážení jsem dělal, ale ne každé přezouvání). Za chvíli tam bude sonda, jestli volant držím oběma rukama, nebo jen jednou a druhá, jestli zbytečně moc neřadím, nebo nešlapu moc na plyn. Data z palubního počítače se budou wifinou předávat do Bruselské centrály a pokud má spotřeba překročí tu v techničáku, dostanu zákaz řízení na 20 let :lol: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 22:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Já bych to s tou cenou zas tak kriticky neviděl... Dají se už teď pořídit neznačkové OEM snímače pracující s továrně instalovaným systémem TPMS https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=T ... m&_sacat=0 ... Pokud jde o párování s jednotkou tak věřím že toto https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=T ... g&_sacat=0 budou mít v každém pneuservisu a bude to prostě standardní úkol jako je vyvážení kol a při dnešní konkurenci a pořizovací ceně nástroje si myslím že to bude zdarma.. Popřípadě časem ten programátor bude za směšnou cenu a nebude si ho problém pořídit třeba za 1000CZK .. To samé bylo s diagnostikou pro jednotky vozu, dnes není problém koupit v mém případě OP-COM za 500,- se kterým si naprogramuji imobilizér, spáruji DO, zjistím závady všech jednotek ve vozidle, vidím kompletní live data z jednotek atd...

Každopádně to nic nemění na tom že s tím nesouhlasím :mrgreen: ....

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: pon 02.10.2017 9:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Arcicorsa píše:
Každopádně to nic nemění na tom že s tím nesouhlasím :mrgreen: ....

V Bruselu velmi dobře vědí, co je pro nás dobré a správné a my nemáme právo se do toho vměšovat. Ty přece nebudeš rozhodovat o svém štěstí, na to tam jsou fundovaní experti.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: pon 02.10.2017 11:10 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
DAF píše:
V Bruselu velmi dobře vědí, co je pro nás dobré a správné a my nemáme právo se do toho vměšovat. Ty přece nebudeš rozhodovat o svém štěstí, na to tam jsou fundovaní experti.



Máš pravdu, já si naivně myslel že bych si svůj život řídil sám ale na to asi nemám, jsem jen hloupej Čecháček přece.. No nic, už mlčím a těším se na nové prospěšné nařízení z Bruselu. Povinně všichni zvolejme třikrát "Ať žije EU!!!!!!!" :mrgreen: .

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 12:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
TPMS teorie a praxe. Aneb nařízení EU a fakta s odstupem doby.
"TPMS (Tire Pressure Monitoring System). Teoreticky je to skvělá věc. Pokud funguje, jak má ..."
EU před čtyřmi roky nařídila povinné sledování tlaku pneumatik. Je úplně k ničemu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 14:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
V každém autě by měl povinně sedět jeden licencovaný úředník EU, který bude sledovat chování řidiče, zjištěné poznatky zapisovat a předávat příslušné komisi, která lak řidiče nechá potrestat.
Mám poměrový měřič a nějak niksy nic nenahlásil, přesto, že tlak byl o dost nižší, než předepsaný, takže fu.....! Proto hezky po startu jednou za čas vezmu manometr, pumpičku a obejdou auto, mám klid.
Článek hledat teď nehodlám, ale podle nějakého návrhu by se od r. 2020 měly do aut montovat sledovače spotřeby, získaná data se mají kamsi posílat. Prý, aby se porovnala údaje výrobců s reálnou spotřebou. Později se to rozšíří o GPS pozice, rychlosti, kameru do kabiny a Big Brother je zde v plné kráse. A podle tiskového oddělení ministerstva pravdy nikdo nikoho nesleduje, zavedená opatření budou sloužit výhradně ke zvýšení ochrany občanů.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 17:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@DAF Ctěl jsi říct nechce číst. Na odkaz stačí ťuknout. BTW skoro jsi se trefil
" ... EU chce nařídit nové povinné prvky výbavy aut. Již za tři roky by tak každý nový vůz měl být
vybaven například vestavěným detektorem alkoholu, couvací kamerou nebo asistentem
udržení v jízdním pruhu. Nových povinných prvků je tentokrát hodně a snad ani nechceme
pochybovat o tom, že záměry stojící za touto iniciativou jsou ušlechtilé..."
EU nařídí nové povinné prvky výbavy aut. I tohle brzy bude muset mít každý vůz - 18.5.2018, Mirek Mazal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
tvůj článek jsem četl, ale já četl ještě další (mám pocit, že na stejném serveru), o kterém zase píšu já. Také jsem četl o Audině, že má právě udržování pruhu a, podobně jako stop-start, jde vypnout jen momentálně a po novém nastartování se musí opět manuálně vypnout (stejně jako ten start-stop). Prý to nejde vypnout jednorázově trvale, protože by automobilka ztratila nějaký bodík v hodnocení. Autor to komentuje, že první je unie, pak dlouho nic a teprve pak někde, a to ještě možná, nějaký zákazník. Řidiči, který to popisoval, vadilo, že se s ním auto jakoby pere.
Se systémem start-stop mám osobní zkušenosti (měli jsme auta s ním v práci). Dobré pro delší čekání, např. když padnou šraňky, ne pro přiskakování v koloně. Stačí jeden trochu jiný pohyb a celí se to pos...vypne a musí se startovat ručně, jako když ti chcípne motor po špatném rozjezdu na křižovatce. Vypnout to lze pro danou jízdu, pak znovu.
Ovšem parkovací kamera není špatný vynález, řekl bych, že má své opodstatnění a využití. Také mám na autě a funguje. Jediný problém (ale problém velmi malý), když je auto zablácené, nebo opršené, není obraz na displayi dobře vidět.
Detektor alkoholu bude zřejmě pěkná blbost. Budeš střízliv a jen povezeš kámoše z nějaké pijatiky, a co se stane? Auto "ucítí" alkoholový odér tvých kámošů, zabejčí se a pojedete všichni do... no, víš kam.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz