Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: ned 17.09.2017 13:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Armáda kdysi měla některé typy vozidel s možností změny tlaku v pneumatikách (přívod vzduchu) za jízdy.
To umožňovalo zvětšit plochu kola, ve styku kola a povrchu. Bylo to hlavně pro jízdu v terénu s nízkou únosností
Dnes přichází Continetal s ContiSense a k němu nadstavbovým ContiAdapt.
(Chytré) revoluční pneu. „Přezují” se na letní, zimní
-JEN TA TUHOST PRYŽOVÉ SMĚSI, SE PŘI POUHÉM ZVĚTŠENÍ STYKOVÝ PLOCHY, NEJSPÍŠ NEZMĚNÍ
"ADAPT v kombinaci s diskem o proměnlivé šířce a dokáže měnit velikost styčné plochy pneumatiky s vozovkou..."
Continental presents two new tire technology concepts
Na autě se kterým jezdíš by se ti líbil a)jen Sense, b) Sense + Adapt, c)S + A ale jen na OffRoad typech ?
Složitost + náklady (možná poruchovost) NEPŘEVAŽUJÍ nad dosaženým zlepšením jízdních vlastností?
- Z hlediska 100 % podoby, je to výzva k realizaci v nějaké super MAKETĚ auta !?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: ned 17.09.2017 20:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
jeto složite jak cele dnesni auta ,a pokut mas off road tak staci ,,normalní,, kola - co stakym rozbitým kolem v mongolsku centralní dofuovani odposteni kol se použiva .....
jeto vývoj ale za celou dobu moc inovaci ohlene gum kol nikdo nevymyslel aby seto masove použivalo
staci osum valcu a ctyri stupně a dvojka plech na kastli...... 1,0Tsi to urcite uveze :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 11:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Mě asi bude vadit to, až budou na všech pneu povinné "hlídače" tlaku, vázané na řídící jednotku, které už se prosazují, ale mají uz brzy být povinné na všech vozidlech.
Vadí mi ta povinnost a samozřejmě další peníze navíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 17:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Steve píše:
... mají uz brzy být povinné na všech vozidlech...

Petře, na všech nebo na všech nových? 8O

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 19:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Jestli to ti idioti dají povinně, tak to bude určitě na všech nových. Nedokážu si představit jak to dát na auto, které není na to z výroby připravené.
Zrovna včera jsem kupoval zimáky + disky + bohužel i TPMS. Orioš stojí v servízu 1490,- Na netu jsem našel nejlevnější za 999,- , ale i tak je to pálka :-(

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Naposledy upravil rampa_mckvak dne pát 29.09.2017 17:32, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 19:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Steve píše:
Mě asi bude vadit to, až budou na všech pneu povinné "hlídače" tlaku, vázané na řídící jednotku, které už se prosazují, ale mají uz brzy být povinné na všech vozidlech.
Vadí mi ta povinnost a samozřejmě další peníze navíc.


Před pár týdny jsem viděl (ne celé) v nějakém motoristickém magazínu test jízdy s podhuštěnou pneumatikou, pokud si dobře pamatuji, tak asi na poloviční tlak. Řidič nic nepoznal. Myslím, že to bylo pravé přední kolo a asistenční systémy řidiči tento problém "zamlčely". Prostě doháněly jízdní vlastnosti.
No a protože to bylo auto, kde se některé věci dělají "jen jako", tak se nehlídá tlak v pneu, ale rozdíl různého otáčení kol na jedné ose se vypočítává z impulzů snímače ABS. Asi dobře naprogramované 8O případně nevhodně zvolený systém (nefunguje na principu hlídání tlaku)
Takže až dostane defekt blondýna, auto to "nahlásí" po několika desítkách (stovkách?) kilometrů.
Na některých autech si umím představit, že tato funkce může být užitečná.

PS: Myslím hlídání tlaku, nikoli "oblbovač" co někde něco vypočítá a zítra dá vědět.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 19:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Je to trochu z jiného soudku, ale o asistenčních systémech ten článek je také http://www.autoforum.cz/zajimavosti/ham ... -internetu . Určitě beru ABS, ESP a i další vymoženosti, ale nehodlám se prát s autem o to, jak pojedu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 20:36 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Všechna auta vyrobená po roce 2015 už tuto "vymoženost" (hlídaní tlaku v pneumatikách) musejí mít... Konkrétně to vyžadují evropské normy ES 661/2009 a ECE-R 64... Děkovné dopisy posílejte do Bruselu :mrgreen: ...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 20:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tak ten "hlídač tlaku" mám. Zatím se nijak neprojevil, žádné světýlko na palubce zatím nezasvítílo. Pravda, moc jsem tuhle funkci nestudoval. Pokud mě to "jen" upozorní na nižší tlak, fajn, pokud mi to bude bránit v jízdě, budu nasr...štván. Takže zítra si jdu číst návod, dnes už na to nemám náladu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 8:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Neviem, ako iné značky, ale v služobnej Dacii sa len rozsvieti kontrolka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 17:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Mě když se to rozsvítí, tak přes celý displej a shasnout to jde jen po dohuštění, jinak to řve oranžovou barvou a nic jiného na počítači nevidím.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 18:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
se zimakama to sviti celou zimu navsteve serisu to vyresila Off


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 19:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.7.2013
Příspěvky: 489
Bydliště: Světlá nad Sázavou
U Renaultu jsem po odjetí z autosalonu tohle řešil ,v zadním kole byl tlak o 0,4 menší a blikalo to oranžově a počítač psal že mám kontrolovat tlak pneu,dohustit a odmáčknout na počítačí a zhruba po 10km dal ten bazmek pokoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 20:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@tondas2 "...v zadním kole byl tlak o 0,4 menší a blikalo to oranžově..." Nejspíš se tlak zvýšil ohřátím jízdou.
Prázdnou gumu vzadu na Fabii jsem jednou zjistil, až když byla na cucky. A auto dělalo divný-nezvyklý kravál.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: PNEU víc v 1 - Conti
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 20:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
tondas2 píše:
U Renaultu jsem po odjetí z autosalonu tohle řešil ,v zadním kole byl tlak o 0,4 menší a blikalo to oranžově a počítač psal že mám kontrolovat tlak pneu,dohustit a odmáčknout na počítačí a zhruba po 10km dal ten bazmek pokoj.

Buď rád, že nemáš škodovku.....


PS: jen z doslechu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz