Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na Lion - vektory
PříspěvekNapsal: pon 25.09.2017 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Promin víš kolik je profilů Epler???? jinak vlastním originál Lion dle plánku od kdysi klubového kolegy Leoše Haškovce a srovnávat origo Liona s lionem s E205 je uplně někde jinde ,jinak můj dnešní lion váží 430 g včetně elekto vybavení a 3čl 800mA,Originál byl navrhnut pro jednokanál s kterým jsem též létal ale to asi znát nebudeš co? a určitě je lepší navrhnou celý model než upravovat stavebnici .


Přílohy:
rc mania.jpg
rc mania.jpg
[ 78.15 KiB | Zobrazeno 2035 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na Lion - vektory
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 17:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Tak poslouchej ty Modry andeli F18 namornicko_pechotni :wink: . Tu nepropocialni placku standard mam porad v krabici v supleti i s Igra motorkem a na hridelce je porad silikonová hadicka s chirurgickou niti.Az pak jsem si vylital ve V1 a V2 prvni Modelu. Me se ten klon V2 Lion libi a pres to vlak nejede.JO TY V1 JSEM LITAL V 1969. Mam i pilotni prukaz ted jsem slepy chromy a vracim se zpet na zem s mojima modylkama do mladi. ALE MOC DIKY ZA RADU S POZDRAVEM Honza.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na Lion - vektory
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 19:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
HONZIK 22 píše:
... Me se ten klon V2 Lion libi ...

To je dobře.
Tak ještě zkousni že někomu ne. Je to každého volba a právo.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na Lion - vektory
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 21:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
HONZIK 22 píše:
Mam i pilotni prukaz ted jsem slepy chromy a vracim se zpet na zem s mojima modylkama do mladi. ALE MOC DIKY ZA RADU S POZDRAVEM Honza.


Nehaž flintu do žita,ještě se dá lítat na kochačku vozíme tak naše veterány a je to sranda .
Tak ať ti to lítá


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na Lion - vektory
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 21:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
HONZIK 22 píše:
V cem ten dedula Eppler udelal chybu? Tento model ma podle dostupneho planku profil modifikovany Eppler a lita skvele, vlacne a plynule. https://youtu.be/WlABh-2Hal0


Neznal RC manii :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na Lion - vektory
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 21:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
JYRRY:Ale to je jasne, ze nekomu ne. 8) A nemusi se ani odkazovat na E 205 aniz by vážil vyhody a nevyhody jeho pouziti. Mas pekne motto ve svem podpisu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na Lion - vektory
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 5:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Mimo dílů na Liona frézuji také shortkit na Admirála II (kdysi jsem ho měl na jednokanál Mars II). S původním profilem. A pro jednoho kolegu ta Admirálovská žebra frézuji zvětšená na 115% a on je používá na soutěžní éra v kategorii V2 (nevím přesně to aktuální označení), která se umísťují na předních místech soutěží kdy ve slabších podmínkách (málo termiky a málo větru) přelítají i éra s modernějšími profily.
Asi i proto jsem byl proti použití (na Lionku) toho profilu E205 který má sice dobrou pronikavost proti silnějšímu větru (viz. ta ukázka pěkného létání, ovšem na svahu na který Lionek nebyl původně určen) ale ve slabých podmínkách bude horší.
Takové malinko ostřejší retro éro do větru a na svah (trochu větší, dvoumetrovka s křidélky) by se dalo porodit třeba podle tohoto projektu, ne nafukovat a deformovat Lionka :)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na Lion - vektory
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 12:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Hola hola, no ja lital taky kdysi s Admiralem III s E 385_ 387? Posledni byl Symfonik Mirka Kafry v 80- tych letech.To bylo nadcasove ero kvuli neho jsem si loni poridil Vektora xxl. NEMUZU se dopidit k plankum nebo stavebnici toho Symfonika. Pak byla obrovska pauza vyska v Ziline baby, deti litani a ted trapne dotazy na minulost. ACH jo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na Lion - vektory
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 14:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Symfonik plán se nedávno prodával za babku na Aukru .Můžeš si ho objednat zde http://www.rcrevue.cz/objednejte-si/pla ... k=symfonik[91]

Já ho lítal a po Štíru druhá nejlepší V2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na Lion - vektory
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 16:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Jee moc diky za odkaz a ten Stir je tam taky. Ja uz na tech
Strankach i byl ale nevsiml jsem si E_SHOPU.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na Lion - vektory
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 9:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
jyrry píše:
Asi i proto jsem byl proti použití (na Lionku) toho profilu E205 který má sice dobrou pronikavost proti silnějšímu větru (viz. ta ukázka pěkného létání, ovšem na svahu na který Lionek nebyl původně určen) ale ve slabých podmínkách bude horší.
Takové malinko ostřejší retro éro do větru a na svah (trochu větší, dvoumetrovka s křidélky) by se dalo porodit třeba podle tohoto projektu, ne nafukovat a deformovat Lionka :)


Popravdě ta kritika je hodně i o tom, že dost lidí je dost háklivých na ty extrémní remaky, kdy se vezme nějaký takřka kultovní model, ale zachovají se z něj jen vnější tvary a překope se jak provedení, tak i aerodynamika (změna profilu obvykle mění i seřízení atd). Podle mého názoru to zrovna u Liona skutečně moc smysl nedává, pokud budu chtít stavět modernější model, tak se dá v podobné velikosti najít daleko lepší varianta.

Ad dvoumetrovka - hodně dobrá tradiční křidélková dvoumetrovka je Sága od Mirko Musila. Ono to tedy není přímo od něj, jen udělal finální úpravu, v reálu jde vlastně o klasickou Reynaudovu Sagittu 2m, pouze s křidélky (to se dělalo už v originále) a navíc křídlem udělaným jako V, tedy bez lomení uší. Plán vyšel někdy těsně po revoluci mimo klasickou řadu modelář, asi se sežene dost těžko, ale klidně to jde dělat podle originál Sagitty - https://outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=5970 , dokonce jsou v originále naznačeny i rozměry křidélek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na Lion - vektory
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 11:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ano , díky za všechny názory. Začínám od svého záměru a prvotní myšlenky na tunění Lionka ustupovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na Lion - vektory
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 12:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Co už nebylo o Lionovi, je tady viewtopic.php?f=23&t=82055

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz