Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 18:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak jsem jeste pokukoval na dalsi a nasel jsem toto

https://www.mall.cz/kompresory/scheppach-hc-54 - ale tam bych si pomohl asi pouze velikosti vzdusniku.

Druhy co me zaujal tak je tento
https://www.mall.cz/kompresory/scheppach-hc-52-dc - sice je jiz trosku vic pres rozpocet ale je dvoupistovy a ma i vesi plnici vykon.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 20:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Minulý týden zrovna Lidl ten kompresor Parkside nabízel, včetně spousty příslušenství a nářadí. U kompresoru si hlavně hlídej jaké množství vzduchu a při jakém tlaku dává. U těch tvých odkazů žádné parametry nejsou. Ten leták jsem už nenašel, ale parametry jsou i tady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 21:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
myslis ze by ten Lidlackej byl OK ?

Hlavne to bude pouzivane na dofukovani kol odfouknuti bordelu a tak. Jako doplnkovy to potrebuji na vyfouknuti vodovodnich trubek na zahrade co jsou v zemi pro zavlazovani a dale pocitam se strikanim modelu (haubny, pripadne cely model kdyz by byl s balzovym potahem) a pripadne jeste provoz airbrushove pistole.

Je asi nejsilnejsi z tech co mam vybrany, ale je to vse vicemene na stejnych parametrech lisicich se cca v 10 - 15 l/min.
Vystupni vykon se pohybuje vetsinou 130 - 150 l/min. Bohuzel nekde nepisou u jakeho tlaku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 21:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Zkušenost s ním žádnou nemám, ale jestli je pravda co píšou, 103 L/min při 7 barech, tak na stříkání při nějakých 2,5 barech musí stačit a na nějaké ofukování a foukání kol stačí i podstatně slabší kompresorek. Nakonec k němu nabízejí i vzduchovou brusku a kladivo, a to jsou asi větší žrouti vzduchu. Ale jak píšu jsou to jen vyčtené parametry. Jinak pepinozbrna teď dal odkaz http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=11&t=66641&p=1379127#p1379127 na lidlacký shop. Já jsem v té akci kupoval jen příslušenství a rozvodky s rychlospojkami. https://www.lidl-shop.cz/Pneumatick-p-stroje-a-p-slu-enstv/h065119


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 22:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
no asi dod nej pujdu. Za tu cenu je to dobre.

Pokud by nestacil (coz si nemyslim) lze spojit dva kompresory k sobe na jeden vystup a pouzivat je oba ? tim bych mel potom dva pisty a vlastne i dvojnasobny vzdusnik. To uz byh potom mohl teoreticky uzivit i nejake vetsi zrouty vzduchu. Je to tak ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 22:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
hates píše:
Druhy co me zaujal tak je tento
https://www.mall.cz/kompresory/scheppach-hc-52-dc - sice je jiz trosku vic pres rozpocet ale je dvoupistovy a ma i vesi plnici vykon.

To je přesně ten samej o kterým jsem psal, akorát můj je zelenej s nápisem Parkside. Akorát že v Lidlu stál mezi 4 až 4,5 už nevim přesně.
Larku, kolikrát mám psát že jednoválec neutáhne ani vzduchovou pistoli střední velikosti, tak jak by mohl utáhnout brusku či sbíječku?
Utáhnout považuju že když je trvalej odběr vzduchu, tak trvale běžící kompresor udrží konstantní tlak v kotli nebo dokonce lehce stoupá.
Na kompresoru pro stříkání musí být regulační tlakovej ventil, jinak pistole s kolísajícím tlakem blbě stříká. Já nastavuju asi 2,5-3 bary, ten ventil drží tlak na cca 0,2 bary, takže téměř nekolísá. Kompresor v kotli vypíná na cca 6 barech a zapíná na 4,2 což je hrozný kolísání a na stříkání nepoužitelný.
Na slušný stříkání je dobrý vložit do hadice filtr na vodu, já mám patronu aktivní uhlí, za ním silikagel, na konci sintr 10 mikronů, kterej nepustí případnej prach z filtru. Stejně se to dělá u potápěčských kompresorů u dejchacího vzduchu jen na tlaku asi 35-45x vyšším.
Jirka


Naposledy upravil Celeron dne čtv 21.09.2017 22:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 22:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ten HC-52 DC má zhruba dvojnásobný výkon a ten už musí stačit i pro vduchové nářadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: pát 22.09.2017 20:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak ten HC52DC má kolega a živí tím pneuservis tak že s ním má zkušenost. Doporučil mi ho a že za tu cenu je to super a nic jiného stejně neseženu. Probrouzdal jsem net a narazil jsem na HECHT 2353 je to obdobné. Dvoupistak jen levnější a sací výkon lehce nižší tak že je rozhodnuto. Objednám ten HECHT. Pneuservis tím živit nebudu a na stříkání to bude stačit. Pistole HVLP kostuji cca 100-200 L/min podle trysky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: sob 23.09.2017 16:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Hecht na netu nějak moc nechválí, myslím celkově tuhle značku, né jen kompresory. Scheapach máme kompresor v práci, dvouválec typ 53, ale pořád mám na to svůj názor. Podle mě podvodníci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: sob 23.09.2017 16:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Všechny ty Hechty, Parkside a Scheapach dělá podle fotek na webu jedna čínská fabrika a zadavatelé si to akorát daj nastříkat a onálepkovat po svým.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: sob 23.09.2017 17:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
jasne muzu koupit klidne orlik za x tisicovek pro profesionalni pouziti, ale k cemu mi to proboha bude. Strikat tim vrata od stodoly urcite nebudu a pokud budu potrebovat striknout kridla tak na ty tri promachnuti pistoli mi staci i ten dvoupistak. Strikat boeing tim nebudu. Pokud vezmu ten Scheapach 53 tak mi bude stacit snad na dosmrti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: sob 23.09.2017 21:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Takhle jsem to nemyslel. Kupte si každý co chcete, jakou značku je jedno. Většina je na stejné úrovni. Jen že te scheapach je úplně stejný jako většina v té kategorii, vypadá úplně stejně a v údajích na netu apod. píšou parametry o mnoho lepší než ostatní výrobci. Nevím přesně, ale vymyšlený příklad:
10 stejných jednoválců, stejný průměr válce, stejný zdvih, stejný výkon elektromotoru, stejné otáčky. 9 napíše sací výkon kompresoru třeba 200L/min. Jen jediný napíše třeba 250L/min.
Co tím chtěl autor říci? Že je jedno co koupíte, ale moc nespoléhejte co je napsáno v parametrech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: sob 23.09.2017 22:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
hates píše:
jasne muzu koupit klidne orlik za x tisicovek pro profesionalni pouziti, ale k cemu mi to proboha bude. Strikat tim vrata od stodoly urcite nebudu a pokud budu potrebovat striknout kridla tak na ty tri promachnuti pistoli mi staci i ten dvoupistak. Strikat boeing tim nebudu. Pokud vezmu ten Scheapach 53 tak mi bude stacit snad na dosmrti.

Když vemeš ten dvoupíst, tak s tím nastříkáš i ty vrata od stodoly. S jednopístem né. Tak jsem to myslel. :wink:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: sob 23.09.2017 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
s temi parametry to bude jak rikate. Kolikrat to tam radeji ani nenapisou. Spise jde o to, ze mam na nej referenci od kolegu z prace a ten s nim zivi vercajk na pneuservis. Sice malej doma ale stroje mu to utahne. I stahovacku pneumatik a to je asi mnohem vetsi zrout. Jedine co si k tomu udelal je jeste jeden zasobnik na vzduch aby jej mel pro tu stahovacku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: sob 23.09.2017 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Trošku tě nepotěším, zrovna dnes mi volal kámoš, že mu odešel tlakovej spínač u Parkside z Lidlu ale u jednoválce. Ono to má nějakej mžikovej vypínač a cosi se v tom polámalo. Ten spínač je na všech komprdech o kterých se tu psalo, zezhora čudl tahem zapni, stiskem vypni. Prý se ten spínač nejdříve umastil, pak po zapnutí kompresoru do prázdnýho kotle ucházel asi 15-20 sekund a pak už ucházel stále. Já ho mám na dvojválci, zatím jen ve stavu že je umaštěnej. Ale tyhle tlakový spínače jsou naštěstí k sehnání v zahrádkářství, zcela stejnej typ za cca 400,-
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 88 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz