Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 08.09.2017 5:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5679
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Říkám na rovinu že si tím taky vůbec nejsem jistý. :oops:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 08.09.2017 5:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
pkotatko píše:
Trochu z jineho soudku, ale tady je na to asi nejlepsi misto.

Nedavno jsem se bavil na letisti s kolegou z JAR. Nestacil jsem se divit kdyz mi zacal vypravet ce je vsechno potreba k tomu aby mohl clovek sam letat s helinou.
V prvni rade, aby mohl letat sam, musi projit heli skolou a slozit zkousku a obdrzet licenci. A jak mi to bylo popisovane, tezko bych to dal. Soucasti zkousky jsou presuny, polohy, vis, autorotace. Vse naprosto presne, ve velmi malem vymezenem prostoru. Fouka? Tvuj problem. Proste dokud neumis helinu perfektne ovladat a cist vsechny jeji polohy, nesmis ji ridit sam. To me hodne prekvapilo.


Několik dotazů - licenci potřebuje kdykoliv, kdy chce létat, třeba i na soukromém pozemku, nebo mohou létat jen na vyhrazených plochách a musí být členy klubu? Já jen, že referované požadavky na získání jednotlivých licencí jsou směřovány na klubové létání, ono i to názvosloví, kdy se jednotlivé obraty bodují pomocí tří rozhodčích, ve mě evokuje plnění výkonostních tříd. Nevíš, zda a jak to mají zakomponované do zákonů?

Jinak po té, co vídám občas na plochách, kde se vyskytují ve větším počtu létači, tak bych pro některé experty licence požadoval, protože létají jak bezmozci a ohrožují ostatní. Na druhou stranu již v současné době máme zákonnou možnost takovéto létače postihnout, bohužel většinou až poté, co se stane nějaká nehoda.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.09.2017 7:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Neznam legislativu v JAR, muzu se zeptat pri nejblizsi prilezitosti. Hledat se mi to nechce.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.09.2017 8:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
pkotatko píše:
Neznam legislativu v JAR, muzu se zeptat pri nejblizsi prilezitosti. Hledat se mi to nechce.

Ok, díky

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 21:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Mňa "trochu" prekvapili podmienky skúšobného letu: 4 m od vrtuľníka a vo výške očí.
Nemám dobrý pocit keď musím občas kontrolovať dráhy listov vo výške očí, a to ho dávam na 6-7 m od seba, mám 450tku.
Okrem toho vo výške očí sa omnoho ťažšie odhaduje vzdialenosť.
Skúšal som let v kruhu s chvostom od pilota vo výške cca 1m, aby som na to poriadne videl. Zaletel som spojenie všetkých geometrických tvarov vrátane zmeny výšky....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2017 12:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
pkotatko píše:
... Nedavno jsem se bavil na letisti s kolegou z JAR. Nestacil jsem se divit kdyz mi zacal vypravet ce je vsechno potreba k tomu aby mohl clovek sam letat s helinou...

Možno sa spýtam hlúpo: a ako sa teda má človek naučiť lietať v JAR s heli, keď na to, aby s ňou mohol lietať, musí vedieť lietať? :roll:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2017 14:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Pod vedenim instruktora. Nejdriv na kabelu, pak sam ale pod dohledem.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2017 20:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
No, to by som sa s mojimi leteckými schopnosťami asi nedoplatil... :mrgreen: Ale holt iný kraj, iný mrav.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 8:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
A nejsou to právě nějaká klubová pravidla? Jako že lítání na klubovém letišti, kde se pohybují i nepoučení lidé....
Příjde mi divné, že bych nemohl bez nějaké licence lítat v pustině, kde krom mě není ani ptáček, kde můžu zranit max sebe, zvlášť pak s něčím, co má max kilo... co pak takové drony? Taky s licencí?
Ale jak píšete, jiný kraj....

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 8:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
pkotatko píše:
Trochu z jineho soudku, ale tady je na to asi nejlepsi misto.

Nedavno jsem se bavil na letisti s kolegou z JAR. Nestacil jsem se divit kdyz mi zacal vypravet ce je vsechno potreba k tomu aby mohl clovek sam letat s helinou.
V prvni rade, aby mohl letat sam, musi projit heli skolou a slozit zkousku a obdrzet licenci. A jak mi to bylo popisovane, tezko bych to dal. Soucasti zkousky jsou presuny, polohy, vis, autorotace. Vse naprosto presne, ve velmi malem vymezenem prostoru. Fouka? Tvuj problem. Proste dokud neumis helinu perfektne ovladat a cist vsechny jeji polohy, nesmis ji ridit sam. To me hodne prekvapilo.



Třeba taková autorotace s něčím jako je HK-450 (T-Rex 450) je buď hodně obtížná nebo téměř nemožná. Ne, že bych to moc uměl, ale zkoušel jsem to a 450-ka padá jak šutr. Než jsem ji dostatečně pokroutil, povedly se mi dva takové "pády".

(Myslel jsem si, že jsem autorotaci na simu dost potrénoval, ale opravdu ne.)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 8:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Pokud v té své HK450 nikoho nevozíte :o , je zvládnutí autorotace z hlediska bezpečnosti docela nepodstatné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.11.2017 21:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.2.2012
Příspěvky: 16
Bydliště: Velvary
Ahoj mám pro vás taky jednu letošní divnou nehodu . Je to nehoda na záchranu a blbou hlavu . Mám rádio jr dx8 a záchranu mám na aux 2 což je třípolohový přepínač takže od sebe normal v prostředku záchrana spirit u sebe zase normál takže pokud jsem přepínal záchranu vědome tak pohoda a teď co se mi stalo . Při jednom poletování jsem si v zatáčce ve stresu přepnul záchranu a než jsem si uvědomil co se stalo tak byla z vrtulníku jen nějaká černá tečka nahoře . A teď co stres ty krávo vono mi to snaď uletí do řiti takže hold vypnout motor a z vrtulníku byl kámen padající dolů což trvalo já nevím dvě vteřiny celkově i sťím stoupáním . Pak mi došlo co jsem jelito udělal přepnul jsem si záchranu do normálu a zapnul motor no a to bylo pár metrů nad zemí takže co se ozvalo bum a bylo po listech hlavní ose a trubce ocasu . Super další den jsem letoval nový momentový přepínač na aux 2 ahoj Mirek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.11.2017 13:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, v začiatkoch so Spirit-om som aj ja párkrát zahučal do zeme. Všetko to len na ruky. V krízovke som nestihol prepnúť na záchranu, okrem toho podvedome som sa bál, že pri prudkom prepnutí zlomím páčku. Potom som jeden dvojpolohový prepínač vymenil za mikro tlačidlo. Riadim palcami a ukazovák mám na tlačidle.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 13:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Tak jsem včera vytáhl létavce. Měl jsem trochu strach (vítr, lidi - na letišti je zatím moc bláta), tak jsem vrtulník nechal doma vytáhl podobně těžkou koptéru (ale nehoda by byla stejná). Když jsem bez úhony dolétal, sbalil jsem věci (vysílačku do batohu) a jdu domů. Na batohu povolil zip vypadla vysílačka, ulomila si anténu a páčku třípolohového přepínače.
Anténu opravilo vteřinové lepidlo (po té, co jsem se kdysi touhle vysílačkou bránil "útoku" svého vrtulníku už je to stejně takový polepený otloukánek), přepínač jsem měl doma jen dvoupolohový, tak jsem jej tam zatím dal (DX7 teď má jen režim NORMAL a ST2, což zas tak moc nevadí), nový přepínač jsem viděl do 50Kč, takže škody jsou malé. Prostě selhala technika. Pravda, na batohu jsem žádné prohlídky na začátku sezóny neprováděl, můžu si za to sám. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 04.05.2018 21:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 344
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Ahoj vsem. Tak mi tady u me na stole pristal maly airwolf, ktery mel podrene brisko od low-pass (nizkeho pruletu). A jelikoz jsrm tzv. "Chvaludupa" tak jsrm se chtel pochlubit svou praci :)

Kdyby to obtezovalo, tak me smazte. Pridam i fotku nabarvenych koncu listu na Airwolfa, ale vetsiho ;)


Přílohy:
Poznámka: Hotovo
20180504_183228.jpg
20180504_183228.jpg
[ 50.45 KiB | Zobrazeno 14094 krát ]

Poznámka: Vybrus pred nastrikem
20180504_183059.jpg
20180504_183059.jpg
[ 54.78 KiB | Zobrazeno 14094 krát ]

Poznámka: Vykitovano
20180502_193400.jpg
20180502_193400.jpg
[ 39.66 KiB | Zobrazeno 14094 krát ]

Poznámka: Bebinko
20180502_191611.jpg
20180502_191611.jpg
[ 48.42 KiB | Zobrazeno 14094 krát ]


_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz