Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 15.09.2017 21:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Třeba se to bude někomu taky hodit.

mám starý netbuk ještě XP, co video nad 480p už nepřehraje, tak jsem koumal, jak to obejít, abych byl schopný alespon nějak sestříhat a oříznout z kamery HD video a nestříhal jen poskakující kostičky.

Zkusil jsem mimo jiné stáhnout program Avidemux 2,7 a na něm, i když né bez určitých omezení to jde

https://www.slunecnice.cz/sw/avidemux/

video kamerou natáčím v nějakém -- mov--, pro vložení do Avidemux ale nesmí videosekvence přesáhnout cca 5 minut--velikost pod 500 MB, větší soubor někdy veme taky, většinou ale ne.

já natáčím autokamerkou, kde jsem tedy nastavil pětiminutovou smyčku, respektive kamera točí dokud ji nevypnu, nebo nedojde místo na kartě, ale videa kouskuje na pětiminutové sekvence.

ty jdou pak v Adiemux jednoduše spojit, bud nejdřív celé video uložit, nebo rovnou sestříhat--přednastavené uložení je do MKV.

Uložené spojené video do MKV mi jde do Adiemusu už vložit bez problému i delší, než 15 minut .

možnosti programu jsou samozřejmě omezené pouze na sestříhání, žádné vkládání ruzných efektu.

titulky by snad jít vkládat měli, jak, na to jsem nepřišel , s vkládáním hudby netuším, nejspíš ohledně zvuku tam pujde asi jen vybírat určitou zvukovou stopu při upravě filmu.

asi 3 videonávody jsou na youtube v češtině, program je to opravdu jednoduchý , nahraju první sekvenci, dojedu na její konec, cvaknu na Append a mohu vložit další sekvenci.

i na tom mém stařičkém pidi assus eee to video jede v tom programu bez sekání , plynule a po zpracování mi výsledné video píše 1920/1080.

tak třeba se to někomu kdo má jako já techniku z doby páry taky hodí :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz