Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: IJN BB Kongo 1:100
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 6:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.9.2017
Příspěvky: 64
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Takže šrouby si vyrobím sám, to problém není. Maketové vyloženě nepotřebuji. Zkusim to nejdrive s 40mm šrouby a pak 45mm, podle toho co bude lepší se pak rozhodnu, jestli kupovat maketové. Jinak teď nevím co, tak kdyby náhodou, tak se ozvu. Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: IJN BB Kongo 1:100
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 7:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
kalmandor píše:
Takže šrouby si vyrobím sám, to problém není. ....

Je vidět, že jsi začátečník a vůbec nevíš, co to vše obnáší. Vyrobit slušné lodní vrtule je hodně náročná a pracná záležitost, kde je potřeba několik přípravků a dost zkušeností - pokud to má být lodní šroub a ne koště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: IJN BB Kongo 1:100
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 8:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.9.2017
Příspěvky: 64
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Dobře, vzal jsem to trochu moc nadneseně, ale každý nějak začínal, tak se o to alespoň pokusím, nebo koupím zatím nějaké ty obyč na ozkoušení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: IJN BB Kongo 1:100
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 9:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Problém je v tom, že bys měl koupit šrouby robbe třílisté 40 mm, pravé a levé. Pokud koupíš ty šrouby Graupner, tak ty mají úplně jiné vlastnosti ( mají podstatně menší stoupání ). Pokud rovnou koupíš ty šrouby Raboesch ( i když jsou dražší ), máš jistotu, že jsou to výborné šrouby a na to loď budou akorát - nebudeš muset nic zkoušet a experimentovat. Na tyto šrouby se pak doladí motory a baterky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: IJN BB Kongo 1:100
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 9:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.9.2017
Příspěvky: 64
Bydliště: Světlá nad Sázavou
A jak se to ladí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: IJN BB Kongo 1:100
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 10:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
koupit můžeš ale když vyrobíš vyjdou podstatně levněji a na plavbu se vyrobené i dobře ladí ono není nutné vyrábět šrouby v přípravcích ono to jde i z fosforbronzového plechu naohýbat a dotvarovat ..... někde pohledám fotky co jsem vyráběl právě pro aplikaci kde šlo o vychytání vhodných plavebních vlastností a nízkého odběru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: IJN BB Kongo 1:100
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 12:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
jasně, že to jde, ale nesrovnávej sebe, coby zkušeného profíka se začátečníkem. A mnoho modelářů, co i šrouby vyrábějí a prodávají, dělají takové zmetky, že se téměř nedají použít. Pak jsou to vyhozené peníze.
Prostě podle těch šroubů se koupí patřičný motor a baterky, aby nebylo potřeba nic chladit a loď jezdila tak, jak má.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: IJN BB Kongo 1:100
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 12:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.9.2017
Příspěvky: 64
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Takže to znamená že určitej motor utáhně šroub s určitým stoupáním a určitým průměrem, větší šroub bude motor zaťežovat a přehřívat, stejňe tak když bude mít moc velké stoupání. Chápu to tak dobrě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: IJN BB Kongo 1:100
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 13:43 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Abych ti to ještě zkomplikoval, sorry ono to prostě složité je. Pohon musíš brát jako celek. Akumulátor, motor, šroub. Tyto tři položky je třeba vzájemně naladit nebo opsat.
U akumulátoru jde hlavně o napětí, u motoru o Kv, u šroubu o průměr/stoupání.

Velmi doporučuji "slepě" použít něco doporučeného. Kromě spousty možností je tu i otázka změření proudů, otáček, teplot.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: IJN BB Kongo 1:100
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 15:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Chápeš to naprosto správně. Jde o to vybrat ostatní věci k tomu šroubu tak, aby se motor zbytečně nezahříval, ale aby byl na druhou stranu dostatečně výkonný. U takové lodi je to celkem jednoduché - tam je ten šroub daný. Horší je to u závodních lodí, kde je naopak předepsaný trup a zdroj a teprve k němu se musí vybrat vhodný šroub, který se mění i třeba podle velikosti vln. Dá se použít téměř cokoli a nějak to pojede, ale důležité je, aby to nejelo "nějak", ale rozumně s co možná nejvyšší účinností.
Proto mám doma v krabici hromadu různých šroubů a když se objeví nějaký nový zajímavý motor, tak ho s těmi různými šrouby vyzkouším - jaký má odběr při různém napětí a hlavně jak se zahřívá a jde nebo nejde použít s vodním chlazením a nebo třeba vůbec není pro daný šroub vhodný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: IJN BB Kongo 1:100
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 16:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.9.2017
Příspěvky: 64
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Chápu, chápu. Už mi ta problematika začíná dávat smysl. Čekal jsem to jednodušší popravdě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: IJN BB Kongo 1:100
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 18:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
kalmandor píše:
Čekal jsem to jednodušší popravdě.


To je bezne u vsech modelarskych kategorii - clovek ma pocit ze je to hracka na dalkovacku takze prece pohoda. A kdyz se do toho zavrta tak zjisti ze to sice jednoduse vypada ale jinak to moc easy neni

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: IJN BB Kongo 1:100
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 19:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
měl bys u svého nicku sdělit aspoň přibližně místo, odkud jsi. V okolí bude určitě nějaký modelář a není nic přínosnějšího, než tu problematiku vidět na vlastní oči - to pomáhá zdaleka nejvíc. A taky si zajet na nějakou akci a fotit, ptát se, fotit, ptát se ... a hned to bude snažší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: IJN BB Kongo 1:100
PříspěvekNapsal: pát 15.09.2017 5:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.9.2017
Příspěvky: 64
Bydliště: Světlá nad Sázavou
No já jsem ze Světlé nad sázavou. Zrovna jsem jednu akci nedávno propásl. :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: IJN BB Kongo 1:100
PříspěvekNapsal: pát 15.09.2017 14:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
no vidíš tak to máš ke mě 59km....... na ,,marsu,, tě uvítáme ke konzultacím. :wink:
jak jsem slíbil tu je fotka šroubu toho nejednoduššího typu s možností štelovat a naštelovat naopak šroub k motoru a akumulátoru dle potřeby :
Příloha:
Pourquoi-Pas48.jpg
Pourquoi-Pas48.jpg
[ 65.36 KiB | Zobrazeno 2297 krát ]


odkaz na galerii modelu je tady:
http://ufon13.rajce.idnes.cz/model_roku_2012/

asmozřejmě je to dodatečně možné i upravit na koukatelnější verzi , ale tohle byla rychlovka během jednotýdenní stavby před modelhobby veletrhem v roce 2012


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz