Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ZDZ a pořádné seřízení
PříspěvekNapsal: sob 09.09.2017 22:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Zdravim, dnes jsem byl poprve litat s novou extrou osazenou motorem ZDZ 56 RV-J. Mam problem pri letu, kdy mi pripada jako by tarokoval na pul plynu. Pokud pridam tak se to sklidni a potom zase zacne. Motor nechcipne.

Na zemi se to tarokovani neprojevuje toci to na min cca 2000 a na MAX 6500 otacek. Mereno na zemi. Nekoukal jsem kolik to ma za letu, ale zitra mohu kouknout do telemetrie kolik tam bylo maximum. Ve vzduchu by to melo tocit vice.

Poradite jak otocit jehlama aby to tarokovani zmizelo ? Osobne si myslim ze je moc bohaty na L jehle.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ a pořádné seřízení
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 3:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Zdarec, v první řadě nastav jehlu L do "základního" nastavení, traduje se 1 a půl až dvě otáčky od zcela uzavřené (dost záleží na tom, zda je motor zaběhnutý, nebo nový), potom jdi na jehlu H (max. otáčky). Přivaž éro ke kůlu, nebo ať ho někdo podrží, dej plnej knedlík a pěkně to vylaď do plnejch. Chcípni to a jehlou H ještě otoč doleva o cca 1/4 otáčky, tím ho mírně obohatíš pro vyšší otáčky za letu.
Nakopni ho a pokud při volnoběhu přidává, je chudý a otoč jehlou L doleva. Pokud ubírá, je bohatý a musíš ho lehce přiškrtit, současně zkoušej akceleraci. To vše je lépe ladit na zahřátém motoru. Dělám to tak už léta letoucí a úspěšně... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ a pořádné seřízení
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 10:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak to mam nastavene. Na zemi to jede jako z praku. Max otacky postupne mohu zkusit zvysit. Motor je novy. Ma za sebou teprve dve nadrze, z toho jednu ve vzduchu.

Prechody jsou suprove, volnobeh drzi a otacky se nezvedaji ani nesnizuji. Mozna by ale mohli jit jeste malinko niz. Jde o to ze na zemi mohu rumplovat plinem jak chci. Plne otacky, polovicni i volnobeh v pohode a netarokuje. Ale jak jdu do vzduchu tak proste tarokuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ a pořádné seřízení
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Tak ho zkus víc obohatit jehlou H, výrobce udává "po seřízení max. otáček ještě povolit jehlu H o 90 až 120°. Jaký používáš rozměr vrtule a jak to máš s větráním haubny?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ a pořádné seřízení
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 11:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Vrtuly presne netusim. Mel jsem ji s motorem, ale predpokladam, ze to bude 23x10. Ted jsem ji meril a na prumer ma presne 60cm (mozna 57,6) a stoupani jen odhaduji. Bohuzel napsane to na ni neni protoze je prestrikana.

Koukal jsem do telemetrie a max otacky za letu byly 7350.

Vetrani je myslim dostatecne protoze haubnu nasazenou jeste nemam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ a pořádné seřízení
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 14:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 131
Bydliště: Písek ČR
Ahoj, něco podobného mi dělalo DA 60. Vyměnil jsem svíčku a je klid.

_________________
www.rc-pisek.rajce.idnes.cz/
www.youtube.com/user/Hreba13/videos


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ a pořádné seřízení
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 14:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
za chvili jdu na letiste tak to zkusim natocit. Snad to manzelka natoci nejak koukatelne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ a pořádné seřízení
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 14:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
hates píše:
za chvili jdu na letiste tak to zkusim natocit. Snad to manzelka natoci nejak koukatelne.

A hlavne to v zabehu nevytacaj cez 6500...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ a pořádné seřízení
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 15:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Litam na pul plynu. Ptakoviny jako viseni a kopane vykruty ted ani nezkousim. Ted planuji zaletavat, ale zatim vertikaly litat moc nechci at to neturuju na plnej plyn. Plnej jsem mu daval pouze na zemi po dobu max 5-10s. Potom jsem mu zase ubral.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ a pořádné seřízení
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 15:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
hates píše:
za chvili jdu na letiste tak to zkusim natocit. Snad to manzelka natoci nejak koukatelne.


Zdar, kolego, tak jak to dopadlo...?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ a pořádné seřízení
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2017 8:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Nahravam video na YoutTube. Je tam pouze volnobeh a jak jsem pojizdel + rvani na deti, ale mozna z toho necoc pujde slyset. Manzelka tocila celej let, ale nezmackla nataceni tak ze z letu nakonec video zadne. Tech volnobeh mozna taky neni uplne idealni.

Momentalne se na chvili serizovani odklada. Po letu jsem s tim doklouzal po brichu bez podvozku, tak ze jej ted vlepuji zpet. Vrtule zlomena neni. Pouze lehce nastipla na nabezce. Ztratila tak 3x1mm dreva :-(

tak tady je video



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ a pořádné seřízení
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 14:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2008
Příspěvky: 1328
Bydliště: Praha-západ Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 30
hates píše:
Zdravim, dnes jsem byl poprve litat s novou extrou osazenou motorem ZDZ 56 RV-J. Mam problem pri letu, kdy mi pripada jako by tarokoval na pul plynu. Pokud pridam tak se to sklidni a potom zase zacne. Motor nechcipne.

Na zemi se to tarokovani neprojevuje toci to na min cca 2000 a na MAX 6500 otacek. Mereno na zemi. Nekoukal jsem kolik to ma za letu, ale zitra mohu kouknout do telemetrie kolik tam bylo maximum. Ve vzduchu by to melo tocit vice.

Poradite jak otocit jehlama aby to tarokovani zmizelo ? Osobne si myslim ze je moc bohaty na L jehle.



To si myslíš správně.... jenže problém je v tom, že motorem ještě neproteklo tolik benzínu, aby tě motor "pustil" ještě k většímu ochuzení na Lku :wink:
Prostě lítej a po x startech to nastavení L zkontroluj...popř. i H. Ono to L ovlivní částečně i H
Jo a s hrnečkem ty přechody nebudou nikdy úplně super.

_________________
K létání nepotřebuji mít v dosahu trafostanici...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ a pořádné seřízení
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 15:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
O prechody nejde. Ty jdou pekne. Spis se mi nelibi to tarokovani ve vzduchu. Na tom videu je pouze volnobeh coz je skoda. Na tom to moc poznat nejde a pokud pridam na maximalku tak tarokovani se nedeje. Prechody jak blesk. To tarokovani se deje pouze ve vzduchu, kdy to lita na pul plynu. Pokud mu ale malinko pridam tak jako by zmizelo a zase po nejakech par vterinach zacne. Na pristani nechccipe a minimalni otacky drzi nekde na 1800 na zemi. Techc 2000 je mi ale prijemnejsich. Nizsi otacky bych zkusil az tim protece aspon 5L benzinu.

Vrtule je 24x8 Fiala.

Tu jsem tam mel ale netusil jsem zda je to tento rozmer. Nebylo to tam ani napsano jelikoz byla prestrikana. Vcecra jsem koupil novou a jsou uplne stejne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ a pořádné seřízení
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2008
Příspěvky: 1328
Bydliště: Praha-západ Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 30
Možná jsme si nerozuměli...
"Přechody" nebo "přechod" někde ve středních otáčkách nebo trvale "střední otáčky" je jedno jak tomu chceš říkat. Prostě se tak děje (tarok) v letu ve středních otáčkách. je tak?

Možná bych vyzkoušel ještě menší vrtuli. Psal jsi na zemi točí 6500 to je tak spodní hranice na 50cc akrobata. Třeba to dozná změnu i ve vztahu k tomu taroku.

Jak jsem psal ten hrnkový výfuk, také na tom má svůj poddíl...

Takže prubnul bych menší vrtuli a po pár litrech to ještě trochu " uškrtil".

Kolega u nového DA60 měl v podstatě to samé (tarok ve středních otáčkách).
Pomohlo po x stratech přitažení L

_________________
K létání nepotřebuji mít v dosahu trafostanici...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ a pořádné seřízení
PříspěvekNapsal: pát 15.09.2017 2:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Jak píše pikus 1, nech ten motor, ať si "sedne". S každou vylétanou nardží to bude lepší a na tvém místě bych hrnek vyměnil za muffler.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz