Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 21:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.6.2017
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha 9
Ahoj chtěl bych se zeptat jak řešíte bimbatko u malých nádrží o objemu 30-40 ml. Mám tady lekovku této velikosti upravenou tak abych tam vrazil těsnění. Akorát když tam vložím bimbatko tak zůstane v prostred lahvičky. Pokud by bylo možné poslat pár fotek jak to řešíte byl bych rád. Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 23:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
A potřebuješ vůbec bimbátko? Do čeho to máš a co to bude lítat za figury? Nezapomínáš na odstředivou sílu? Existuje nádrž tzv. krmítko, která dává palivo při akrobacii i bez bimbátka.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 23:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.6.2017
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha 9
Dělám konverzi p40 od guillows. Jde o to že tahle lahvička se mi tam snad jediná vleze. Ještě jsem přemýšlel že bych na konec k bimbatku prilepil nějak matici aby to bylo těžší a mělo tendenci se ohýbat. Ale čím lepit? Sekundovym? Epoxy? K otázce jestli jej tam potřebuji. Hele je to první stavba takže nevím jestli to tam dát nebo ne..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2017 0:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
EdieW píše:
Dělám konverzi p40 od guillows. Jde o to že tahle lahvička se mi tam snad jediná vleze. Ještě jsem přemýšlel že bych na konec k bimbatku prilepil nějak matici aby to bylo těžší a mělo tendenci se ohýbat. Ale čím lepit? Sekundovym? Epoxy? K otázce jestli jej tam potřebuji. Hele je to první stavba takže nevím jestli to tam dát nebo ne..

Epoxyd rozhodně ne. Kdysi jsme zkoušeli dělat epoxydový nádrže na pyloňáky a metyl je po čase (14 dní) rozleptal. A propo, palivo jsi nepsal. Do metylu silikonový hadičky, ty jsou dost ohebný. Pokud máš bimbátko mosazný, tak k němu můžeš připájet třeba mosaznou matku aby bylo těžší.
Dej fotku jak máš tu nádrž udělanou.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2017 8:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jedná se o tento http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=70715 model a bude s pohonem motorem WASP ,061 Hornet.

Nejdřív se podívej po nějaké tenčí hadičce (s tenčí stěnou), která bude ohebnější. Něco bych snad doma našel, tak ti pár centimetrů ustřihnu. To bimbátko je koupené v sadě? Něco takového http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=2678 ? Vzhledem k velikosti, resp. malosti, nádrže bimbátko asi nikdy nepůjde úplně na kraj, hadička bude při velikosti nádrže velmi krátká a tudíž nebude mít takovou ochotu se ohýbat.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2017 9:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.6.2017
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha 9
Pro jistotu příkladam odkaz s fotkou http://ediew.rajce.idnes.cz/Nadrz/#IMG_ ... 0649.jpg... Když jsem byl na prodejně měli jen tu co mám teď... Pokud nepomůže ani ta s tou tenčí stěnou. Vyřeším to asi tou matici. Jinak jak utesnit to víko? Na prodejně mi poradili zalepit to epoxy lepidlem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2017 9:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Možná by to bylo dobré řešit zmenšením všech komponent. Ten motorek nepotřebuje moc velký přísun paliva, takže by mohlo být dobré zmenšit i průměr trubiček, aby se na ně dala nasadit třeba slabá bužírka ze silikonových kabelů a patřičně zmenšit i bimbátko. Tenké trubičky třeba tady. To utěsnění bych udělal spíš silikonem. Metyl epoxid narušuje. Třeba tím červeným na převodovky, protože je podstatně odolnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2017 13:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.6.2017
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha 9
Pokusím se sehnat tady někde ty tenčí trubičky... K tomu bych ale musel uzpůsobit celé to těsnění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2017 14:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pokud nemáš možnost soustružení, tak by se to dalo obejít i tím, že tu trubičku zaletuješ do trubičky 3/2, a pak by si to těsnění upravovat nemusel a vnější instalaci už by si moh udělat běžným způsobem a hadičkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2017 14:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.6.2017
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha 9
Spíš než výroba nedá se rovnou někde taková nádržka koupit? Tu od Pelikána 55ml tam nenarvu... Ještě mě napadá nechat si to tu od někoho vyrobit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2017 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Edie, o těch nádržkách jsme se bavili, i ta nejmenší na trhu je pro tenhle motor moc velká. Přines jí příště a číhnem na to.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 6:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 542
Na stejný motor mám rozestavěný model podobné velikosti. Nádržku jsem spájel z konzervového plechu a díky její velikosti ("malosti") bylo zřejmé, že bimbátko nebude fungovat (a část objemu nádrže zůstane nevyčerpaná), neboť hadička byla krátká a tuhá. Bimbátko jsem nahradil mosaznou trubičkou tak, že je ohnutá ke spodní části nádrže, aby ve vodorovné poloze došlo k vyčerpání pokud možno veškerého paliva. Nemám to ještě odzkoušeno za letu, ale spoléhám na to, že díky odstředivým silám při akrobacii nedojde k přerušení dodávky paliva. S měkkou hadičkou (dodávanou spolu se standardně prodávanou nádržkou) jsem měl v minulosti špatnou zkušenost. Působením paliva měkká hadička jakoby nabobtnala a v důsledku vibrací od motoru se sama stáhla z mosazné trubičky.

_________________
Myšlenka,kterou nelze vyjádřit stručně, nezasluhuje, aby byla vůbec vyslovena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 7:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Buckeye-Blitz píše:
Působením paliva měkká hadička jakoby nabobtnala
V metanolovém palivu silikonové hadičky nebobtnají. Buď jsi v něm měl (jako za starých časů) benzín - nebo snad šlo rovnou o detoňák?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 8:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 542
JardaRůžička píše:
Buď jsi v něm měl (jako za starých časů) benzín - nebo snad šlo rovnou o detoňák?

Ani jedno ani druhé. Bylo to palivo do žhavíků. Podle mně ta hadička nebyla silikonová už jen proto jak byla měkká a průhledná. Mám-li ten materiál k něčemu přirovnat, tak kdysi se podobné hadičky používaly v akvaristice. Ale jak píšu, byla přiložena k plastové nádržce koupené v model. prodejně, aniž by bylo vloženo upozornění, že např. není vhodná pro určité palivo. Já byl tehdy nadšený jak perfektně bimbátko "bimbá" v malé nádržce - do té doby, než v palivu dobimbalo.

_________________
Myšlenka,kterou nelze vyjádřit stručně, nezasluhuje, aby byla vůbec vyslovena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 8:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Jestli to nebyl silikon, tak jí tam samozřejmě nebylo dobře. Tak si kup kus správné hadičky v modelářské prodejně a budeš mít jistotu. Navíc mají různé tloušťky stěn a podle toho jsou taky víc nebo míň ohebné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz