Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 11:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
...
No a hluchátka to případně řeší. :mrgreen:
Jirka

Jojo, sluchátka s mohutnýma mušlema, muziku nebo mluvené slovo a to se to frézuje. Akorát pak není slyšet změna oproti normálnímu zvuku, to program třeba dojede od půlky s ulomenou frézičkou a tak... :lol:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 21:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jyrry píše:
bříza 8mm, fréza 1,4mm "kukuřice" , 18.000 otáček, 580mm/min, 2 záběry...

Teď to bylo "cosi" 10mm, 680mm/min a ostatní stejné... Nějak se mi to frézování silných překližek zalíbilo :lol:
Příloha:
10mm.jpg
10mm.jpg
[ 96.61 KiB | Zobrazeno 1567 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 6:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Tak jsem vcera zkusil vysavac v bedne :-) A kombinace vseho (box, delsi roura, separator po ceste atd...) ten vysavac pomerne dost slusne zahrala (po hodine provozu) :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 11:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Máš ho regulovaný? Já jedu tak na 10-15% jeho max. výkonu...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 12:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
nemam. Dal jsem na to regulator co pouzivam na rizeni hotwire a nevsiml jsem si 300W omezeni takze tada a hotovo :-) Cekam az dojde 2kW regulator od cinana. Pokud by me to brzdilo tak skocim do GME pro soucastky ale chystam se na predelani frezky takze casu dost. Projekt na zimu teprve maluju :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 15:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Mám cosi jako https://www.gme.cz/stavebnice-flajzar-k ... ek-vrtacky a jen jsem tam měnil triak, ten původní kdysi odkukal. Spíná to relátko napájené z koncáku na ose Z.
A mám to vypínačem přemosťované takže když chci třeba vyčistit stůl tak si cvaknu a vysavač jede na plný plyn.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 11:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 431
Bydliště: Mýtna LC
Vie mi niekto poradiť ktorý program s istotou dokáže vygenerovať (dá sa navoliť) dráhy nástroja len v protibežnom alebo len v súbežnom smere? Vo Vectric Aspire to bohužiaľ nejde alebo o tom len neviem ako by som to zrealizoval. Čo tak napr. Estlcam? Frézujem xps jadrá krídela a na povrchu sa vytvárajú zretelné stopy (na dotyk) keď frézujem raster striedavo tam a späť. Ono to bude vidno tak či tak ale myslím že frézovanie v jednom smere by tomu výrazne pomohlo, samozrejme za cenu cca 2x dlhšieho procesu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 13:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
uplne te nechapu - u Estlcamu nastavim ze chci pouzivat sousledne/nesousledne frezovani a on podle toho urcuje smer pohybu nastroje. Ale nezkoumal jsem zda to jde nejak omezovat/vynucovat

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 15:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 431
Bydliště: Mýtna LC
No proste pri konečnom frézovaní 3D povrchu rastrom (nástroj ide zo strany na stranu v smere x alebo y podľa voľby) každým prejazdom nástroj frézuje. ale ja by som potreboval aby frézoval tak že frézuje napr. v X z ľava do prava, vráti sa naprázdno na ľavú stranu posunie sa o krok v smere Y a znovu frézuje z ľava do prava. Niečo také ako na tomto videu . to hrubovanie na začiatku: https://www.youtube.com/watch?v=tJHB9o0Ll1U&t=1s


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 15:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Většina slušných CAM systémů nabízí různé strategie kopírování a každá strategie je vhodná pro něco jiného. Pro hrubování se právě kvůli velkému úběru používá sousledné frézování po vrstvách, nebo "proti kopci", kdy se používají buď válcové, nebo toroidní (válcová s ráriusem) frézy a je to hlavně kvůli tomu, aby se nástoj nezapichoval čelem a nezatahoval do materiálu. Pro frézování na čisto se ale většinou používá ten "pendl" kdy fréza jede střídavě jednu dráhu sousledně a další nesousledně. V tom případu se používají kulové frézy a je to podstatně rychlejší a je minimum "mrtvých" přejezdů. Při tom pendlu je výhodné, pokud je možné vřeteno trochu vyklonit, protože pak je v místě doteku koule vyšší řezná rychlost. Tu kapsu na videu bych ale zrovna kopíroval asi radši spirálově po vrstvách. Záleží ale co který CAM umí a ten Estlcam neznám. Taky je u hlubokých tvarů výhodné nesnažit se celý tvar okopírovat jednou dráhou, ale rozdělit si tvar na překrývající se oblasti a pro kačdou oblast svolit nejvhodnější směr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 16:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Estlcam umi nastavovat par veci pro 3D ale todle asi ne, je to jednoduchy tool takze to asi nebude umet

Tady se muzes mrknout jak se tam pracuje s 3D ale je to video pro starsi verzi - https://youtu.be/cwWMJNc8Qcg

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Hmm, tak ten Estlcam je opravdu hóódně jednoduchý CAM a jestli jsem to dobře pochopil (němčinou nevládnu), tak ta volba sousledně/nesousledně je při tom pendlu nefunkční a dokonce se nedá ani volit jiný úhel směru řádkování než podélně, nebo příčně. I ty masky je potřeba asi předem připravit v nějakém CADu jako samostatné soubory DXF.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 21:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 431
Bydliště: Mýtna LC
Asi sa s tým budem musieť zmieriť. vlastne som sa s tým aj zmieril ale chcel som to ešte skúsiť frézovať v jednom smere. Je možné že používam blbý typ frézy. Ale povrch vypadá byť pekný len tie rozdiely medzi súsledným a nesúsledným frézovaním. v 2D to nie je žiadny problém, vzniknutá frézovaná rovinná plocha je pekná rovná. Ale keď to ide 3D tak je dosť značný rozdiel medzi frézovaním "do kopca/dole kopcom "


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 31.10.2017 22:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nevím co to máš za tvar, takže nedokážu vhodnou strategii odhadnout, ale co zkusit to frézování po vrstvách? Tam si můžeš ten směr frézování (souledně/nesousledně) zvolit. Na polystyren to chce hladové břity a perfektně ostré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 8:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Lark píše:
Hmm, tak ten Estlcam je opravdu hóódně jednoduchý CAM a jestli jsem to dobře pochopil (němčinou nevládnu), tak ta volba sousledně/nesousledně je při tom pendlu nefunkční a dokonce se nedá ani volit jiný úhel směru řádkování než podélně, nebo příčně. I ty masky je potřeba asi předem připravit v nějakém CADu jako samostatné soubory DXF.


ano, je jednoduchy ale zatim jsem nenarazil na neco co by neumel. Na domaci zuzlani je to dostatecne :-) a za tu cenu jsem nenasel nic lepsiho

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz