Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co je Quick charge u mobilů?
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2017 17:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
OK2BUH píše:
Ano, valí to tam hlava nehlava a 4,2V ho nezajímá. Měří jenom teplotu a proud. Až po dosažení 60% kapacity přestane divočit a začne hlídat 4,2V. Tvrdí, že to baterkám nevadí.

Ale ty tych 4,2 V urcite nemyslis napatie "nabijanej baterie", ci ano?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je Quick charge u mobilů?
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2017 17:27 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10763
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
OK2BUH píše:
Ano, valí to tam hlava nehlava a 4,2V ho nezajímá.
Běžné nabíjení CC/CV. Modeláři používají roky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je Quick charge u mobilů?
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2017 17:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
TomasC píše:
Běžné nabíjení CC/CV. Modeláři používají roky.


Že by se vloudila chybička?
Princip nabíjení CC/CV znám a "valí to tam hlava nehlava a 4,2V ho nezajímá" tak nějak nejde
s CC/CV dohromady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je Quick charge u mobilů?
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2017 18:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Já si myslím, že si to zas tak neodporuje. Týká se to jen té první fáze CC.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je Quick charge u mobilů?
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2017 19:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
JosefSvejk píše:
Já si myslím, že si to zas tak neodporuje. Týká se to jen té první fáze CC.


Tomu, co popisuješ se u nás říká stupňovité nabíjení. Při různém proudu je max. napětí různé. Opět známé desítky let. Jen se tomu u nás neříká CC/CV.
Ve chvíli, kdy mám možnost použít nabíjení (výrobce akumulátorů doporučuje z důvodu co nejrychlejší obnovy energie po výpadku napájení-bavíme se o stovkách ampér) CC/CV s tím, že u fáze CC není omezený nabíjecí proud, jak bych měl zapsat nabíjení proudem bez omezení?
CC/CV se kdysi zapisovalo jako "konstantní proud" a "konstantní napětí"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je Quick charge u mobilů?
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2017 21:09 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Doporučuji prostudovat řešení Mediateku... Mají sice standard PE3.0 ale je to v podstatě to samé jako QC3.0 od Qualcommu.. Je tam v podstatě vše dopodrobna vysvětleno včetně komunikace s nabíječem..

http://cdn-cw.mediatek.com/Features/Pum ... uction.pdf

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je Quick charge u mobilů?
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2017 23:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Díky za výstižné info. Zatím jsem to jenom zběžně prošel a jestli jsem správně pochopil, je právě potřeba použít i odpovídající kabel včetně konektorů. Taky nevím jestli se to bude líbit každé baterce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je Quick charge u mobilů?
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 15:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
S tím kabelem si nejsem úplně jistý.. Myslím že by měl QC3.0 fungovat i se standardním micro USB, ale ruku do ohně za to nedám, možná je to koncipované až pro USB-C (https://en.wikipedia.org/wiki/USB-C).. Každopádně používám telefony od Samsungu který používá své řešení na bázi QC2.0 a funguje to s klasickým micro USB kablíkem a na nabíječce je klasické USB.. Nabíječka má uvedeno 5-9V.. Pak tu mám jednu nabíječku od Dji se standardem QC3.0 a tam je uvedeno 5V, 9V a 12V.. Takže je evidentní že každý výrobce si ten standard mírně ohne jak potřebuje.. Každopádně pokud se k nabíječce připojí "hloupé" zařízení tak z ní leze jen 5V a dá se použít jako běžné USB nabíječe bez ohrožení 5V elektroniky (osobně vyzkoušeno)..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je Quick charge u mobilů?
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 15:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Já ti mám dojem, že to plně umí fakt až USB-C, využívá to piny CC (viz usb-c pinout na googlu) právě pro nastavování režimu atd.
S klasickým micro USB bylo nějaké "přechodné řešení", ale plnohodnotně to je až s USB-C.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je Quick charge u mobilů?
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 16:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
tomashr píše:
Já ti mám dojem, že to plně umí fakt až USB-C, využívá to piny CC (viz usb-c pinout na googlu) právě pro nastavování režimu atd.
S klasickým micro USB bylo nějaké "přechodné řešení", ale plnohodnotně to je až s USB-C.


pokial viem tak ten pin je pouzity len na rychlejsie vybitie kondenzatora, takze malo by to fungovat aj na klasickom usb, otazne je ci pri negociacii (ta bezi na D+ a D-) to bude mat ochotu vyliezt napetim dost vysoko, ale pokial ja viem, tak QC3 aj tak funguje s mensim napetim ako QC2 (QC2 ma iba "stupne" zatial co QC3 vie ist jemne, takze v konecnom dosledku ma sancu ist na mensom napeti napriklad 9V u QC2 a 7 pri QC3 a tym padom s tym vybijanim to nemusi byt tak horuce ... asi treba vyskusat a hodne bude zavisiet od odporu kabla)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je Quick charge u mobilů?
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 20:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Určitě to komunikuje po datových pinech USB... Přidávám obrázek QC3.0 nabíječe a je na něm standardní USB do kterého se připojí buď USB/USB-C nebo USB/microUSB kablík... Třeba HTC One A9 (http://www.gsmarena.com/htc_one_a9-7576.php) podprouje QC3.0 a přitom disponuje pouze microUSB konektorem takže to bude fungovat jak s microUSB tak s USB-C.. Je to jen o tom zda to podporuje chytré zařízení a vyžádá si z nabíječe vyšší napětí.


Přílohy:
QC3.0.jpg
QC3.0.jpg
[ 23.58 KiB | Zobrazeno 527 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz