Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 11:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
martinni píše:

Jen bacha, toto je take obezka, pouze ma zuzene celo u varianty LONG



Odesláno z mobilu a podpis odstraním



Ano to jsem taky zjistil :-) možnostíje ten cyclon ale nakonec to dopadne na megu

EDIT: prohnaly by jste mi někdo kdo máte placený ecalc 16/15/5 a 16/15/7 s reglem 40A a vrtule 9x6 možná 8x6


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 12:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1728
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
gallery/image_page.php?album_id=660&image_id=6406
gallery/image_page.php?album_id=660&image_id=6407
Baterka stejná Lipo 1800 mAh 3čl.Vrtule AE CamCarbon 9x6.
Na tu 16/15/7 rovnou zapomeň.
Jen taková odbočka.Tady je ten Tvůj model. http://royal-model.sweb.cz/energyE.htm
Tady je porovnání a představa o profilu křídla http://www.rc-network.de/forum/showthre ... nterschied
Tohle je hodně dobré na svah nebo jako hotliner.Termika půjde taky ale to už budou létat vrata od hangáru.
U takového modelu není motoru nikdy dost i za cenu větší hmotnosti.Takže když Mega tak 16/25/3.
Asi nevyhraju ale myslím to dobře. :D


Naposledy upravil blembondo dne ned 03.09.2017 14:36, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 12:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Začínám mít obavy aby nebyly ty serva KST DS245S MG slabé
Předpokládám že si se upsal a chtěl si napsat že doporučuješ 16/25/3?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Majky007s píše:


Ano to jsem taky zjistil :-) možnostíje ten cyclon ale nakonec to dopadne na megu

EDIT: prohnaly by jste mi někdo kdo máte placený ecalc 16/15/5 a 16/15/7 s reglem 40A a vrtule 9x6 možná 8x6
Ani Cyklon, ty se v rozmeru 28 mm nedelaji...

Odesláno z mobilu a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 15:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
No jak koukám,smažíte je hezky :roll:
Proč jít taky cestou slušné účinnosti pohonné jednotky vhodně vybraným motorem , když je možno to napálit pořádným proudem že ....,
jj čím víc ampér,tím víc adidas


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 15:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
tratonah píše:
No jak koukám,smažíte je hezky :roll:
Proč jít taky cestou slušné účinnosti pohonné jednotky vhodně vybraným motorem , když je možno to napálit pořádným proudem že ....,
jj čím víc ampér,tím víc adidas

Proč chci použít 40 A regl sem psal na začátku takže to víš a omezení výkonu se dá udělat na každém rádiu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 16:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Majky007s píše:
Proč chci použít 40 A regl sem psal na začátku takže to víš a omezení výkonu se dá udělat na každém rádiu.


Ale nebavíme se přece o reglu,ten je danej a je v poho. Já se bavím o pohonné jednotce a ta se skládá z akumulátou ,motoru , vrtule.
Zkus si pohrát s těma vrtulema a uvidíš k jakým hodnotám se dostaneš . Proto jsem psal naoptimalizovat.
Uvědom si že kupuješ motor z druhý ruky a majitel ho třeba griloval stejně jako chceš ty , takže již bude dobře zaběhlej :mrgreen: a nemusí již mít dlouhou životnost a pak se píšou ty žalospěvy na Megamotor.Určitě nebude na modelbazaru motor tzv.funglovka
Pokud chceš jet na hranici možností,doporučuji koupit nový motor

http://www.espritmodel.com/aeronaut-cam ... haler.aspx


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 16:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Aha v tom připadě poznámka o proudu a adidas je jen do větru ;-) když si zkusím dát do ecalcu vrtuli 9x6 a 8x6 tak to není o nějakém smažení a vem v potaz to že motor běží chvíli. A baterka je pro mě poslední komponent který řešit.
EDIT: počítám teda s megou 16/25/3 jen pro ujasnění


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 17:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Majky007s píše:
Aha v tom připadě poznámka o proudu a adidas je jen do větru ;-) když si zkusím dát do ecalcu vrtuli 9x6 a 8x6 tak to není o nějakém smažení a vem v potaz to že motor běží chvíli. A baterka je pro mě poslední komponent který řešit.
EDIT: počítám teda s megou 16/25/3 jen pro ujasnění


Že běží chvíli to přece vím ..., poznámka o proudech ?
No asi ne, ta 16/15/5 co tam uvádíš tak ta poznámka rozhodně do větru nebyla .
Moje odzkoušená sestava ve Fredym od Valenty je 16/25/4 aku 2,5Ah vrtule 9,5-6 proud do 32A naprosto bez problémů .Kolmo nahoru


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 17:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Taky jsem dal na rady :-) mezi 16/25/4 a 16/25/3 až takový rozdíl není má větší Kv ale to se zase dá vyřešit menší vrtulí. Zase to nechci přemotorovávat a nakládat :-) baterku mám v plánu 1,5-1,8 Ah kvůli váze. Kolmé stoupání zase nepotřebuju teď létám s pulsem a rychlostně je to pro mě akorát. Když mám kategorií stejný model, kolikátky serva tam máš? Mám připravené 2,2kg a nevím jestli to dají


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 18:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
No já tam mám na všem 2,5Kg naprosto v pohodě,nevím jak to tvoje má velký kormidla , ale dle mého těch 2,2 Kg bude naprosto v poho ....,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 1:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
pokud dáš k motoru Mega 16/15/7 vrtuli 7/6 na trámec 32mm, budeš velmi spokojený. Proud bude okolo 11A, tah okolo 500g, a rychlost nějakých 115km. Na model 1500mm rozpětí a hmotnosti okolo 1kg stačí víc než bohatě 100-150W pohonu. Serva klidně HS 65MG a nebude s nimi problém. Jedná se o malý, lehký model. Ovšem, pokud z něj chceš stíhačku, tak se do něj dá dát i 2 KW pohon. Záleží na tom, co od toho očekáváš.

Mega 16/25/3 je zbytečně silná. Ta se bude dobře hodit například do Iona. 2M rozpětí, hmotnost okolo 1700g. S vrtulí 9,5/6 a 4S Li-Pol 2600 to bude víc než zajímavá sestava. Mám doma, tak vím co píšu.

Ještě k motorům z druhé ruky. Může to být špatný kup a nemusí. Mega vydrží i to, kde jiné značky dávno končí. Mám 3 Megy, všechny z druhé ruky a dostávají na prdel tak, až je mi jich občas i líto. A stále se točí. Kup z druhé ruky je vždy 50/50 . S tím se musí počítat. Ale třeba jsem měl štěstí.

Serva: Tvůj model je srovnatelný s Ocelotem. V něm se používaly serva okolo 1kg a neznám případ, že by nestačily. Měl jsem celkem 4 Oceloty, budiž jim země lehká. 2,2Kg ....... podle mne v tak malém modelu budou nevyužitá víc než z poloviny. Někde mám program pro výpočet síly serva podle velikosti ovládané plochy a rychlosti. Pohledám a dám to sem. Můžeš se sám podívat, kolik vlastně potřebuješ pro svůj model, ale 2,2Kg je zbytečně moc.

Ale je to čistě jen můj názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 6:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Standa Stuchlý píše:
pokud dáš k motoru Mega 16/15/7 vrtuli 7/6 na trámec 32mm, budeš velmi spokojený.

Dokonce je o dost lehčí 76g je docela ráj :D proti 115g :D no není to jednoduché to poskládat :)

Serva: no tady jsem se dostal na 2,2kg díky použití užších serv aby nelezli z šachty, navíc je to takový sichr pro mě :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 7:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1728
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Můj posledni příspěvek.Uz Vám tady to toho nebudu kecat.Mega 16/15/7 je dobrý motor třeba pro motorizované F3K.Tady je to mimo mísu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 7:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Majky007s píše:
Dokonce je o dost lehčí 76g je docela ráj :D proti 115g :D no není to jednoduché to poskládat :)

Serva: no tady jsem se dostal na 2,2kg díky použití užších serv aby nelezli z šachty, navíc je to takový sichr pro mě :-)


No těch 39g mám raději v motoru než v olovu (fredy se musel i tak dovažovat v předu)
Samozřejmě se Standou souhlasím i ta sestava 16/15/7 je dobrá volba ovšem já raději 10s kolmo nahoru :twisted:
S touhle sestavou to bude dobrý ploužolet :lol: Už podle profilu toho modelu je to dobrá úžovka , nicméně záleží na vkusu každého soudruha že ...,
No tak ať se daří


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jarakuba a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz