Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Broušení skalpelů
PříspěvekNapsal: sob 02.09.2017 18:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Celeron Dík za info. @Lark Nejsem profi ani extra zručný brusič. S tím co doma najdu si skalpely a nože
dokáži nabrousit, tak že řežou dle mých představ. Když ne hledám nové ZBOŽÍ V OBCHODĚ nebo PANA BRUSIČE.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Broušení skalpelů
PříspěvekNapsal: sob 02.09.2017 20:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . . karborundum brousek, za korunu kosek . . .
Kdysi hradecká Tesla krystal na sklonku kariery prodávala ve své prodejně korundová brousítka, placatá a i ve formě kulaté ocílky pro zabijačkové řezníky . . . Dost dobrej materiál. A dokonce jsem narazil na podložky hranaté z téhož materiálu pod tranzistory ve spínaných zdrojích s ozn FJ 44/45 . . . pro drážní účely, přejezdy . . "Řežou" vrypem i sklo. . Bez násilí . . .
A z dob, kdy se břitvou holil můj otec a já pak v pubertě jsem si s ní začal, než se máma zděsila vím, jak vypadá řemen na břitvy hrubý dlouhý a jemný dvoustraný krátký s dřevěným rámem . . .
Ten korund doporučuji . . . Na extra práce používám jednorázovku ze zdravotnictví... dají se sehnat (chce to známé) když jim propadne doba platné sterilizace . .tuším, že se tomu říká expirace . . . vypršení platnosti . . .
Leon


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Broušení skalpelů
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 0:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Lark píše:
To jestli je, nebo není magnetický vůbec neznamená, že to nemůže být nerez. Některá nerezová ocel může být i magnetická, ale když píšeš, že reznou, tak to nejspíš nerez nebude. Zrovna tak se dělá nerez, která je tvrdá a dobře drží ostří, ale nemusí mít tak dobré antikorozní vlastnosti.

Na těch skalpelech je napsáno Carbon Steel, takže uhlíková ocel. Tak se nerez neoznačuje. Třeba tady maj jak uhlíkový, tak nerezový. Ta nerez je opravdu jen na škrábání kuřích ok. Mám osobu blízkou, co provozuje pedikůru a říká, že potřebuje na každou nohu jeden, hned jsou tupý. Jo a zkoušel jsem to, jsou magnetický jen velice málo.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Broušení skalpelů
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 0:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Leon píše:
Kdysi hradecká Tesla krystal na sklonku kariery prodávala ve své prodejně korundová brousítka, placatá a i ve formě kulaté ocílky pro zabijačkové řezníky

Leone, možná se to nejmenuje Tesla ale Krystaly Hradec Králové a.s. stále fungujou a vyrábějí pro spoustu firem i vývoj běží dál. Vím to dost dobře, můj spolužák z průmky co se mnou seděl v lavici je jeden z spoluvlastníků. :wink:
Ale přivedl jsi mě na nápad. Mám od něho piezokeramický jemnozrný plátky. Jestli pak s tím půjde obtahovat ostří? :)
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Broušení skalpelů
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 8:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
S tím ocnačením Carbon Steel je to jak píšeš. A jestli půjde obtahovat ostří na těch piezokeramických plátcích netuším, ale spíš bych odhadoval že ne, protože jsou určitě broušené, a tím pádem nebudou ta zrna keramiky ostrtá. A nic ti nebrání to zkusit. :wink: Stejně si ale myslím, že na tom broušení skalpelů strávíš víc času, než bude trvat jeich otupení. Kór u toho zakulaceného ostří je to ruční broušení hodně náročné a bez nějakých přípravků to stejně tak kvalitně nenabrousíš, ale nebudu tě podceňovat a zrazovat. Jestli jich ale máš hodně, tak by se možná vyplatil kotouč z nitridu bóru s patřičnou zrnitostí (diamant není na ocel vhodný).

Edit: Koutouče třeba tady: http://www.hardman.cz/brousici-kotouce- ... idem-boru/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz