Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 96  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 13:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Příjmení sem nedám, třeba SZ. Jinak ho zná Martin (Mi Sara, možná napoví) a co se týká motoru tak od něj budu mít Xnovu ( jestli jsem dobře koukal, tak ji máš taky) sice je to jen 1000 kV a já tam mám 1220, ale stejně jsem chtěl dát menší pastorek a otevřít víc regl. Mám to tak na 70%. Tak to třeba nějak půjde.

Jednotku mám Spirit, takže taky takový simulátor, rána už se mi povedla, ale těch zachráněných je už hodně a nemít to, tak nelítám ani to co teď, nebo nemám prachy na opravy. Prostě záchranu využívám a bez záchrany nechci lítat, dal jsem Spirita i do 250 a i v ní už se několikrát zaplatil.

Jo s časem na lítání je to občas horší a to se pak hned projeví. Stačí týden a už to není taková jistota, tenhle měsíc už mám nalítáno víc jak 30 baterek a to se mi nikdy nepovedlo. Ale zase se pak člověk cítí jako mistr světa a dělá chyby.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 13:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
O jména nejde, hlavně že jsi koupil kvalitní heli od slušného člověka. Není to o parádě, je to hlavně o bezpečnosti provozu. Toho se osobně obávám nejvíc a takřka nikdy nelítám v dosahu lidí kteří o tom nic nevědí. Když jednou zažiješ neovladatelný model a je jedno jestli je to technické KO nebo elektronika, všechno přehodnotíš. A dobře tak. Jeden člověk z Prahy skončil se 17 stehy na hlavě a krku, klika že to netrefilo oko a to tam měl záchranu. Dostat 550 už může dopadnout v horším případě tragicky. Je to prostě zbraň, žádná koptérka.....

Ten motor 4020 je perfektní. Mám ho enem v maketě ale je to jiná liga než Align motory.

U záchrany taky záleží kdy a jak jí použiješ, já s tím za cca 6 let spadnul asi 8x ale povícero vlastním přičiněním kdy jsem do toho v režimu záchrany špatně zasahoval v domnění že to dělám správně. Nejhorší rána byla asi za 6 tisíc...

Spirit je skvělý, mám ho teď na 550 taky. Tři režimy, troje otáčky = devět typů heli podle nálady a vylítanosti. Helicommand stál 12 tisíc a tolik toho neumí, na druhou stranu lítá pěkně.

Tak ať toho ještě letos zvládneš co nejvíc a bez komplikací :-)

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 21:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Netopyr píše:
mám DX6i a ta umožňuje jen dva plyny

Nebýt drobné závady dx6i právě v době kdy jsem dokončoval stavbu 550 a do té doby lítal jen 450 , chtěl jsem co největší jistotu a koupil t8fg.Nelituju,využil jsem její funkce i v ostatních modelářských kategoriích.
Jsem minimalista a volím jednoduchost(taky z finančních důvodů :) ) a zpět na dx6i už bych samozřejmě nešel ale pokud bych lítal jen heli tak jak lítám dnes a věděl tenkrát to co teď, dx6i by mi stačila.

Každý k tomu má jiný přístup a já jsem trochu exot.Po nějaké době zkoušení,testování otáček a lítání jsem se ustálil na jediném základním letovém režimu(vlastně na všech heli).Nic nepřepínám.Jen lítám.Pokud je takový vítr,že už to má vliv na letové vlastnosti,nelítám,nebo se s tím smířím.Když fouká i na 550 trochu víc a přepnu na vyšší otáčky,stejně si to lítání už neužiju ůplně.Je to jiné.Beru to jen jako trénink na lepší časy.

Z mého pohledu to má jednu velkou výhodu.Vše je stále stejné.Nemůže dojít k omylu při špatném přepnutí čehokoliv.Nemění se letové vlastnosti.Mě tohle dost pomáhá naučit se řídit model vrtulníku.Cítit jak se chová při jednotlivých prvcích a případně jejich napojování do nějaké sestavy.Kdybych měl během letu třikrát přepnout režim,otáčky,výchylky, nebudu schopný se nikam posunout.Prostě vím,že pokaždé když jdu lítat to poletí stejně.Aby to nevyznělo špatně,považuju se za pokročilejšího začátečníka ale s několikaletou praxí :D .Postupuju dost opatrně a pomalu ale na druhou stranu s minimálními náklady.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 6:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
U makety si pro zalet naprogramuji hodne moznosti pro pripad potreby. Kdyz je odladeno, to nepotrebne vyhazim a litam na jedno nastaveni. U akrobata mam ve zvyku mit tri rozdilne letove rezimy. Z nich volim podle nalady jak se mi zrovna chce litat.
Chytre radio je obcas prijemne, ale urcite ne nezbytne. Pro me dneska je asi daleko dulezitejsi telemetrie v realnem case. Je to hlavne dalsi stupen pro bezpecnost. Cokoliv se deje, tak to vim jeste nez to dosahne kritickych hodnot a mam cas pristat drive nez se helina rozhodne to udelat za me.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 20:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Jednou třeba taky dospěju do situace, kde bude stačit jeden plyn, ale v tuto chvíli mi to chyby a chci to zkusit. Takže investice do nového radia.
Včera jsem asi přišel na další nevýhodu 550 listu. Zkoušel jsem ještě krátkou zadní vrtulku a ladil Spirita, no a přitom jsem za to tahal nahoru dolů, 2x to drželo úplně super a pak najednout vrtulka nedržela. Heli ucukávala o cca 20 stupňů. Při pokusu o tictoc, to taky nedrželo a nějak přitom ještě kolísali otáčky. Po přistání jediný co bylo jinak, tak nefungovala volnoběžka. Zkusil jsem za to různě tahat, ale vše drželo, jedině tam volnoběžka šla výrazně hůř. Takže jsem ji asi nějak poškodil. Dnes jsem to rozebral a taky jsem nic nenašel. No nic zkusím objednat novou, akorát benovo momentálně nemaj. Ono stejně má být hnusně, tak budu muset vydržet. Pokoušet to asi nebudu. Ještě se zkusím podívat jinde, ale moc nadějí si nedávám.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 20:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
U heli se často děje něco nečekaného, je třeba být ve střehu. Pokud testuješ atypickou konfiguraci tak to platí dvojnásob. Stane se, opravíš to. Hlavně že to nespadlo. Příští týden jedu možná do Plzně, pokud by to dostali do té doby skladem můžu Ti to vyzvednout a v Praze předat. V Praze tolik možností není, napadá mě jenom Houška v Karlíně. Nevím jestli máš tohle :

http://www.houska-modelar.cz/shop/produ ... ts_id=7622
skladem 1 ks

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 20:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
No sice to nebylo nic atypického, jen rychle nahoru dolů. Ale drsně, takže to nevydrželo.

Jojo je to přesně ono. Jenom je divný, že už to není skladem. Jo to bude tím, že už mi přišla potvrzená objednávka.

Díky moc.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 21:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Hlavně že to máš hned, tyhle situace znám. Houška mě zachránil skoro vždycky. Něco míval Telink než se soustředil jenom na koptéry, pak už jedině Benovoletadýlka a Brno. Časem v dobách kdy jsem lítal jenom 450 a 550 už bylo jasné co je třeba mít v rezervě aspoň jeden kus aby to tolik nebolelo. Heli mají jednu velkou výhodu, po sebevětší ráně se to dá opravit tak že je to jako nové a zapomeneš. U letadla spíš iluze.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 21:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Ty jo já na Houšku úplně zapomněl, už jsem dlouho nic nekupoval. Zas tak dlouho ne. Mě taky už zachraňoval. Nebo kombinace Houška a Benovo. Z Brna nevím, ale v Plzni je toho víc.

Co se týká nahradních dílů, tak už toho doma moc nechci, to radši chvíli nelítat. Co jsem narval peněz do dílů a pak to šlo z domu za pár šupů. Udělal jsem to ještě u 250 a mám v tom hodně peněz, u 550 to nechci.

No to je sice pravda, ale už jsem slyšel o nehodě, kde to bylo na nákup nového kitu. A to u letadel jde taky. Letadla mají zase výhodu, že ty rány nejsou tak drsný, nebo si to myslím, nezkoušel jsem. Třeba jednou.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 21:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Jo díly se dají "spotřebovat" slušně, já to dlouho nevyhazoval a tak vznikla i tahle starší PFka :-). Pak to šlo do popelnice.


Přílohy:
PF2014.jpg
PF2014.jpg
[ 171.92 KiB | Zobrazeno 1925 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 5:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
S volnobezkou na T550 jsme se vyvztekal u kolegovo heliny jeste v Africe. Jak za to trosku vzal, volnobezka se kousla.
Nepomahala vymena jen samotneho loziska, ktere lze koupit treba u firmy INA.
Pak jsem prisel na to, ze vyrobni tolerance u Align jsou mirne receno "dost benevolentni". Dira v domku byla vetsi a lozisko se v zaberu nepatrne roztahlo a udelalo si prostor k zakousnuti. Provizorne jsem to tenkrat resil vlozenim planzety 0.02mm po celem obvodu mezi domek a volnobezku. Poradne zalepil Loctite. Pak uz volnobezka dala navzdy pokoj.
Po case si kolega dovezl nahradni domky a s nimi uz problem take nebyl.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: sob 02.09.2017 12:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
S výměnou motoru v maketě řeším zástavbu motoru X-nova 4020 do 550 kde vystřídá 600MX s 1220KV. Odpadne soustavná výměna vyběhané hřídele.

S 1000KV a 6S baterkou dá motor 4020 slušných 22500 otáček, při převodu 17T vs 170T 1:10 je to bohatě dostačujících 2250 otáček které stejně nelítám. Bohatě mi stačí 1800. Ještě nevím jestli dávat šikmé převody. Jde o to že motor s širším pláštěm ( 49,5mm ) vyžaduje zvětšit horní část prořezu v 2mm bočnicích což bude další oslabení tuhosti rámu. U Makety mám výztuhu od KDE z USA kterou mi 2014 přivezl jeden známý. Na webu to nemůžu už najít, nevypadá to že by se to dalo sehnat. Asi to skončí výrobou zpevňujících dílů z tvrzeného duralu, měly by zpevnit kritickou část nad motorem kde se to dokáže kroutit, dřív jsem o tom četl a viděl nějaké video. Trpí tím hlavně převody v partii pastorku a hlavního kola kde se zvětšuje zubová vůle a mění se pracovní osy obou převodů. U šikmých zubů to může být ještě horší než u staršího subtilního ( nižšího ) přímého převodu. Zaformovat ten KDE díl se zdá snadnější ale z pryskyřice to nebude mít potřebnou pevnost.

Něco mám nakresleného, až seženu dostatečně velký "T" profil na hlavní vertikální díl "A" ( 50mm je málo ), zkusím to vyrobit. Možná by i stačil, řeší dobře kritickou svislou rovinu přes zúžení rámu směrem k baterce. Dozadu je komplikací servo a jeho patka, kterou je nutné obejít a zeslabit tak druhý díl "B".


Přílohy:
úprava rám na X-nova 4020.jpg
úprava rám na X-nova 4020.jpg
[ 115.6 KiB | Zobrazeno 1844 krát ]

IMG_0335.JPG
IMG_0335.JPG
[ 81 KiB | Zobrazeno 1844 krát ]

IMG_7157.jpg
IMG_7157.jpg
[ 48.51 KiB | Zobrazeno 1844 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: sob 02.09.2017 17:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
"T" profil se základnou 60mm se shání špatně, objevil jsem 70mm ale je tam zbytečně materiálu a cena by byla asi drsná.

Vidím to na zdvojení dvou "L" profilů 30/20/2, metrový kus mají v Hornbachu za 105 peněz. Bude to vážit o něco víc, u 550 na nějakém gramu nezáleží :-).

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: sob 02.09.2017 17:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
http://grandrc.com/p50689/ADK-T-REX-550 ... _info.html

Kolega co dovezl Stiffener do Hughese to našel, stačí pořešit objednávku do ČR, možná by o to měl zájem i někdo další :-). Jakkoliv vyrobená věc doma se s tím nemůže měřit.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: sob 02.09.2017 18:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Jen pro zajímavost.Když má někdo potřebnou techniku,všechno jde :wink:
https://www.helifreak.com/showthread.php?t=560942


Přílohy:
attachment.jpg
attachment.jpg
[ 85.83 KiB | Zobrazeno 1799 krát ]


_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 96  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz