Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 10:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Dotaz jsem psal konkretne k danemu modelu cili mi neslo o cenu paliva v porovnani s benzinem to samozrejme vim ze benzin prijde levneji.Jednalo se mi o to ze u asp 10 se mi nelibi jak by mi musel cumet vyfuk do boku ci jinam proste se miten asp vyfuk moc nelibi tak jsem malinko premyslel ze bych sel do ctyrtaktu nebo rovnou benzinu a dle zdejsi rady mi bylo navrhnuto prave dle20 ktery muzu v cine koupit cca za 5tis. A nabizi ruzne varianty vyfuku. Ctyrtakt a benzin jsem zatim nemel takze me neco noveho laká ted jen pro co se rozhodnout...casu je na to hafo...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 16:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
DAF píše:
To by spíš byl problém s přepravou takového množství, protože s osobákem těžko splníš ADR. Otázkou by bylo možné poškození životního prostředí při havárii ve vztahu k trestu.

A co ti brání koupit sud a za rohem ho přečerpat do 20l kanystrů a sud znova vrátit? Nikoho nepodráždíš, 5 kanystrů na vozejku a 5 v kufru a ještě ti vrátěj zálohu za sud. A nebo 2 auta, tenkrát ADR musel být nad 100l. To by pak musela být moc velká náhoda aby tě někdo zastavil. No a s možností havárky na cestě to je stejná loterie jako když jedeš o víkendu k rodičům nebo dětem. :wink:
Když jsme metyl tenkrát za prohibice kupovali, tak s dopravou byl minimální problém, to spíš jsem měl obavu, že bude opruz vůbec metyl koupit, když se s ním zrovna trávili lidi...
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 18:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Samozřejmě platí to, co jsem psal výše, tedy kde není žalobce, není soudce. Ano, byl by to pech, hlavně, pokud bys při takové kontrole opravdu narazil na doprávaka, a ne jenom na nějakého sprostého obvoďáka, který tomu nerozumí, a ten tě začal kostit. S havárkou je to to samé, sázka do loterie. Když jsem si udělal papíry, chtěl jsem, aby mi otec občas také půjčil auto, prý ne, že nabourám, když jsem oponoval, že budu jezdit tak, abych neboural, dal Re, že někdo nabourá mě. Mé poznámky, že to ovšem já neovlivním, nebral v potaz. Pak se to stalo, zastavil jsem na křižovatce na červenou, fotr vedle mě a najednou hup ho, a v kufru Trabant (SPZ Frýdek - Místek). A bylo po ftákách. Otec pak musel nastolit diktaturu proletariátu, že sice všechno je všech, ale kdo kam pojede autem, o tom bude rozhodovat on (prostě aplikoval stejný domácí režim, jako by ten státní :lol: ).

Jinak Dafsone, když už tu desítku máš, tak dobrá, ovšem je stejně velká a těžká jako patnáctka. Ta je navíc znatelně výkonnější. Mám ASP, resp. P.H. 91, ve 2T i 4T, má to výhodu, že rozteče šroubů jsou na obou motorech stejné, takže by se daly v případě potřeby bez problému zaměnit. Samozřejmě délka je trochu jiná (4T je delší o karbec vzadu). Ovšem od úchytných patek k unašeči vrtule jsou stejně dlouhé, takže v případě výměny není třeba nic dalšího upravovat (kromě táhla ke karbecu).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 6:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Tak jsem si rozepsal vahy jednotlivých motorů jen pro prehled: 4T žhavík 20ccm (888g) 15ccm (640g)
2T žhavík 10 ccm (645g)
benzín Dle 20ccm (870g)
Z toho mi malinko vyplývá zatím nejrozuměji ASP 4T 15ccm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Patnáctka 4T by byla zhruba srovnatelná s desítkou. Akorát má trochu jiné, větší vibrace.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 5:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Nebýt té hnusné bačkory výfuku nebo existovat originál koleno na vyvedení někam jinam tak neřeším a dám tam tu desítku co mam doma.Ale dělat prodloužení nebo díru pro bačkoru do boku se mi prostě nechce nelíbí se mi to. Čím víc nad tím přemýšlím tím víc nevím co tam dám-)) jak jsem již psal mám času hafo se rozhodovat.Zatím to vypadá na ten 4takt nebo benzín DLE20.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 8:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Vím že budu vypadat jako odpůrce merhylu ale použil bych ten benzín.
Na 10-15 minut letu budeš potřebovat s methylem 500ml paliva a s benzínem 250ml. Takže jsi hned o 250g lehčí při startu.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 15:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Při těchto počtech to vyjde hmotnostně zhruba nastejno. Paliva bude o 1/4 kila méně, ale motor bude o skoro 1/ kila těžší, takže nula od nuly pojde. Dafson uvádí hmotnost benziňáku cca 870 g, nevím, jestli to je jen holý motor (tedy jen s tlumičem), nebo v tom je i zapalování a baterka k němu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 17:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Těžko říct co uvádí výrobce zda je to včetně zapalovani ale asi jo baterka samozřejmě započítána nebude...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 13:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
HavelAircraft píše:
Vím že budu vypadat jako odpůrce merhylu ale použil bych ten benzín.
Na 10-15 minut letu budeš potřebovat s methylem 500ml paliva a s benzínem 250ml. Takže jsi hned o 250g lehčí při startu.

Těch 5min je velký rozptyl. Když bude lítat 2T 10ccm těch 10min, stačí mu nádržka 350ml a ještě zbude na 2-3 okruhy na přistání. Já lítal taky 2T 12,7ccm s nádržkou 400ml a doba stejná a ještě zbylo 2-3min. 500ml je zbytečně velká a těžká.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 17:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Už jsem to psal dafsonovi, těch 15 ccm 2T metyl je taková jakási hranice, kdy je možný výběr zda ten metyl, či už benzín, byť objemově o něco větší - 20 - 25 ccm. Oboje má své výhody a nevýhody. Kanystr 5 l metylového paliva vyjde (podle obsahu nitra a druhu maziva) na +/-1000,-Kč. Benzín na cca 200,-Ká (už namíchaný). Benziňák je trochu těžší a musí tam být zápalko s další baterkou. Ovšem může nastat situace, že metylák (lehčí) budu muset na čumáku dovažovat, což u benzínu, vzhledem k vyšší hmotnosti, možná nebude nutné. Model pak vyjde zhruba stejně těžký. Bavíme se o modelech s hmotností nad 5 kg a tam baterka a zápalko o hmotnosti řekněme 100 - 200g nebude hrát roli, jedná se řádově o procenta hmotnosti (zanedbatelné). Není to jako u modelů kolem kila, kde už se může jednat o desítku a víc procent. Tam bude hrát roli i rozdíl v hmotnosti serv - např. standardy kolem 45 g (http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=1774) a místo nich stejně silné, ale lehčí 27 g (http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=1768). Rozdíl při 5 servech (základní ovládání - S,V,2K,M) už bude činit bezmála 100 g.
Prosím případné hnidopichy, aby to brali jen jako příklad, nikoliv, že do tak malých ér dávám tak velká a těžká serva. Vím, že jsou na taký malý model i zbytečně dost silná a dala by se nahradit přiměřeně silnými a ještě lehčími, např. HS-81 apod.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 19:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
když už se zajímám o rozdíly výhody a nevýhody metyl a benzin. motorů co takhle chlazení a rušení? pročítám různé články např. od p.Kolmana, kde jsem se dočetl, že benzin.motor musí být dostatečně chlazený což u mustanga vzhledem k motorové časti která je zcela zakrytá nelze...leda že bych ji celou proděravěl...a pak také co se týka rušení od zápalka také jsem se něco takového dozvěděl že jsou s tím problémy...nezlobte se možná se ptám hloupě ale využiji toto téma abych se dozvěděl co nejvíce zkušeností od vás zkušených-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 22:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Před pár týdny jsem tu byl strašen, že pokud použiju Jeti opto vypínač na zapalování, tak se příliš přiblíží obvody zapalování k obvodům přijímače a bude rušení. No nalítáno skoro 2 hodiny a rušení žádný.
Ale s tím chlazením benzíňáku problémy jsou. Zatím se mi tedy žádný z těch co mám nezatahoval ale s metylákama v polomaketách jsem přehřívání a zatahování řešil víckrát.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 5:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Když už jsem toto téma založil tak ho využiji a zeptám se Vás na motory RCGF konkretně tedy také 20 ccm je to šit oproti DLE 20 ? létate ho někdo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 21:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.10.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Mám oba dva, RCGF 20 i DLE 20. Rozhodně nemůžu říct, že by na RCGF bylo něco vyloženě špatného, já s ním nemám žádný problém. Šlape dobře, startuje líp než DLE, výkon je taky přinejmenším srovnatelný. Snad jediná chybka, kterou bych vytknul, je krátká klikovka - při použití kuželu a vrtule s trochu tlustějším kořenem je závit už dost krátký.
Zapalování je už taky 4,8 - 8,4V jako u DLE, jedu ho na 2S LiFe absolutně v pohodě. Mám verzi se zadním výfukem, je to super kompaktní. Ale musím zdůraznit, že je to ten origo RCGF, ne to RCG, co prodává Hobbyking. I když kamarád ho má (RCG 20) a kromě větších rozměrů, větší váhy a zapálka jen do 6V se chová taky dobře.
Pak mám ještě RCGF 15 a 32 a obou můžu říct prakticky to samé jako o té 20 - za mě spokojenost.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz