Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 131  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj já si pod tím představuji štíhlost vrchlíku.
Štíhlost křídla je číslo udávající poměr mezi druhou mocninou rozpětí a plochou křídla.
Všimni si , že čím je to číslo vyšší tím je vrchlík užší :-)

Klouzavost udává poměr výška/ulétnutá vzdálenost. V praxi klouzavost 40 znamená, že větroň doletí z výšky 1km do vzdálenosti 40km

A jinak s tím Foxem 2,6 a termikou máš naprostou pravdu. Lepší vrchlík do termiky než je Fox 2,6 jsem zatím neměl.
Snad někdy vyzkouším Nexuse od Hackera :wink:

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 12:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Díky za osvětlení. Klouzavost jako parametr u větroňů samozřejmě znám, ale mě opravdu ratio 5 coby klouzavost 5 přišlo jako docela reálný údaj. Loni se mě na klouzavost na louce někdo ptal a já jsem mu odpověděl, že mi připadá že bez vlivu termiky to bez motoru klouže jen trochu líp než vrtulník v autorotaci (R44 má prý přitom super "klouzavost" právě těch 5).

Já tady v minulém příspěvku nadhodím Fox RS 2.6 s aerodynamickou gondolou a motorem se sklopkou v čumáku a hle - objevil jsem ameriku...

Líbí se mi ten výraz "frontmotor".
https://www.youtube.com/watch?v=dRbwNIxZUwM

Nedávno jsem se na louce při lítání s Flair 2.4 potkal s bývalým bezmotorovým paraglidistou a vnutil mu řízení, na motorový let mi vysílač brzy vrátil, ale po nastoupání a vypnutí motoru ožil a řídil skoro až k zemi, prováděl piruety a zatáčky jako kdyby v tom seděl, jen mu chyběl cit řízení od šňůr. Dozvěděl jsem se i různý věci o bezmotorových přeletech, což mi přišlo vždy neuvěřitelný že to vůbec jde. Tohle v gondole má k tomu docela blízko (elektromotor v čumáku beru jen jako nutnost jak to dostat nahoru do termiky, podobně jako v případě elektrovětroně). Zároveň si ale uvědomuju, že sebelepším vylepšováním " z koně auto nikdy nevznikne", tedy že slušný termický elektrovětroň tomu dá svými výkony vždycky na frak! :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 12:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Já to pochopil jako měřítko vzhledem k dospělému padáku.

Jako třeba maketa 1:4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Porovnání vylepšování koně a auta je super :lol: :lol: :lol: .
Pravdu máš sebelepší vrchlík se k termickému větroni jen přibližuje a řekl bych že je stále hodně dost daleko , ale podle mých zatím dosavadních zkušenostech je Fox 2,6 nejblíže.
Nevím až jak moc je důležité mít gondolu s motorem vpředu. Ani nevím, jak se to u modelů projeví, zda je přírůstek výkonu znatelný. Každopádně zajímavé to je. Když s Foxem kroužím v termice, tak to žádné velké fofry nejsou.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 15:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Motor vpředu je jen úvaha, ale výhody jsou tyto:

- široký sortiment sklopných vrtulí a kuželů, vrtule se sklopí a v kluzu nebrzdí
- při odhozu není ruka ohrožena vrtulí, stejně tak šňůry jsou i za letu mimo vrtuli
- protože vrtule tedy neohrožuje, tak nemusí být kruhový ochranný rám, který v kluzu brzdí

Tím je tedy pro co nejmenší aerodynamický odpor samotné gondoly učiněno oproti běžné krosně výrazně hodně. Možnost zároveň to celé připodobnit bezmotorovému paraglajdistovi sedícímu/ležícímu ve svém soutěžním "fusaku na kajak" je už jen jakýsi bonus pro ty, kdo i na trup účelového modelu letadla potřebují kabinu aspoň naznačit jinou barvou než trup, nic proti tomu.

Oproti tomu motor vzadu má výhodu snad jen tu, že si při přistání nemůže přiskřípnout sklopený list vrtule pod trupem, ale ruka a šňůry už jsou v nebezpečí asi tak, jako když si teď ten kruh z běžný krosny odmontuju. Někteří tak lítají, vidím ta videa na Trubce, ale to jsou pravděpodobně vylétaní mistři. Jenže i mistr se někdy utne a třeba já běžný člověk jsem si měřák obráceně zapojil a tím i aku přepóloval před 14 dny.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 19:46 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2009
Příspěvky: 32
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
První lehačku jsem měl už před 5 lety.
Viz : http://rcparagliding.cz/viewtopic.php?f ... 6&start=30
Fungovalo to, za letu to vypadá dobře, ale ta normální krosna se mi stejně líbí víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 21:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Lehačka super! Vidím, že vymýšlet ameriku tedy již netřeba. Jen ta lehačka coby model nikdy předtím nebyla pro mě zajímavá.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 15:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Já té lehačce na chuť nepřijdu prostě se mi to nelíbí ale každý má jiný vkus, mě se ani nelíbí skutečné PPG s tříkolkou. Aych se vrátil k těm rozměrům padáku tak zmiňované číslo je opravdu štíhlost vrchlíku a včera jsem měl doma rozdělaného Nyose tak jsem ho schválně přeměřil a Hacker má opravdu v těch rozměrech hokej Nyos podle hackera má rozpětí 299cm a já jsem naměřil 289cm.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2017 17:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Zde jsem zachytil nějaké informace o připravovaném novém hybridu "X-Alps" od Hackera. Překladač z němčiny text všelijak komolí, pochopil jsem aspoň, že rozpětí 4,30 m, 26 doubleskin a 10 singleskin buněk. Letově prý ještě lepší než Nexus. Vyhlašuji soutěž o nic, kdo se líp trefí do ceny vrchlíku. Sám za sebe tipuji, že Nexus nijak nezlevní, zůstane na své ceně 599 eur a tento nový vrchlík bude mít cenu 649 eur.

http://www.rcparaglidingforum.de/t2645f ... l#msg20900


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2017 20:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Taky už jsem tento vrchlík vyděl na netu, ale nikde jsem nečetl že se jedná o budoucí vrchlík od Hackera. Ty jsi to někde vyděl?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2017 21:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Skutečně! Asi jsem to z textu ve vláknu blbě pochopil, od Hackera to opravdu asi není. To ale úplně mění situaci! Omlouvám se za neúmyslnou mystifikaci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 7:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 58
Chlapi, na rc padadku sa mi na oku prediera snurka (riadicka). Chcel by som opytat, kde by som zohnal nahradnu? Potreboval by som tak 1,5m.
Dik.
V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 8:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Zkus rybářské potřeby, ptej se po kevlarové šňůře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 8:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj zkus to v prodejně, kde se prodávají rybářské potřeby a chtěj opletenou šňůru :) . Je lepší si sebou vzít vzorek. Cena se pohybuje okolo 6,-Kč za metr.
To že se šňůrka předírá, tak bude někde chyba. Zkus prohlédnout očko, kterým řidička prochází, jestli ne něm není nějaká ostrá hranka a nebo zásek. Očko musí být zcela hladké

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 11:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 58
Dakujem. Kevlarovu nit z rybarstva mam doma. Mam ju aj na malom halakovi. Len ta sa mi zda strasne tenka. Ako nie ze by nevydrzala, len opticky sa zda mala. Skusim sa opytat na tu opletanu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 131  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz