Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 7:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Zdravím Pánové,
Pořídil jsem si na modelbazaru GFK elektro jedná se o model typově podobný Birdovi a Ocelotu, prázdná hmotnost je 450g a rád bych se dostal na letovku 650-700g, tvůrce mi radil serva HS-55,HS-56HB ve chvíli kdy jsem začal uvažovat že pořídím druhé jmenované tak mě napadlo, že za stejnou cenu bych mohl mít Sawoxy no a tak jsem si vybral SH-0253 Digitální servo
další věcí je motor vzhledem k tomu že trup je pro max. průměr 28mm tak se mi nechce prát tam s nějakou oběžkou, tak padla volba AXI 2212/12 GOLD LINE V2 Long nejsem sice o motoru rozhodnutý, jsem v těch Axi trochu ztracený a budu rád když mi volbu případně zkritizujete a navrhnete vhodnější alternativu.
Regulátor by se mi líbil SPIN 44 PRO a to z důvodů že už má v sobě čidla napětí a ušetil bych si MUI senzor, ale možná jsou to trochu vyhozené peníze za regulátor co nevyužiji.
když to v této fázy sečtu vychází mí hmotnost 598g mám tedy cca 100-120g na baterii a tam mi vychází tak nějaký Hyperion 1600mAh. Vrtule je pro tento motor doporučená 6x5,5" předpokládám ale že je to pevná vrtule a nevím jakou sklopku tak dát, to budu určitě rád za rady.
Co si o tomto setupu myslíte? určitě by se dalo ušetřit váhově na regulátoru a motoru, ale zatím nevím jakým směrem se ubrat.


Přílohy:
793374_1503418337.jpg
793374_1503418337.jpg
[ 98.6 KiB | Zobrazeno 5118 krát ]

100_2171.jpg
100_2171.jpg
[ 114.22 KiB | Zobrazeno 5118 krát ]

100_2172.jpg
100_2172.jpg
[ 112.37 KiB | Zobrazeno 5118 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 22:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
a co Mega motory? Takový 16/7/1 nebo 16/7/17 ? Koukni na Model bazar, je tam celkem pěkný výběr a na Megu velmi slušná cena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 5:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
No to mě nenapdalo, bral sem to spíš jako vývoj. V životě chlapce přijde čas kdy ulehne s dívkou, modelářská anabáze: v životě modeláře přijde čas kdy si pořídí axík . Ta mega 16/7/1 by se asi dala dle specifikací by měla být stejně výkoná jako ten axík, jen sem jí teda nenašel na modelbazaru. Co si myslíte o těch servách? Budou ok?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
Megu preferuji, protože s nimi mám jen ty nejlepší sušenosti. Dají se přetěžovat bez újmy na zdraví. Mám 16/20/2, ta má katalogově max. 40A. Běžně zatěžuji krátkodobě (10s) až 80A a to již asi 5. sezonu, a stále v pohodě.
Serva Savox .... nevím, nepoužívám. Používám stále, ač je to k nevíře, HS 125MG a HS82MG, ale v Ocelotovi jsem měl HS56HB a stačily víc než dostatečně. 82ka je ale sinější. Pokud někdo mluví o vůlích a spolehlivosti, tak je to jeho názor. Mi stačily a stačí.


O servech se vede stálá diskuze a jednoznačně radit nemůžu. Každý chválí to co má. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 11:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
No jak tak propátrávám ten modelbazar tak co bych využil tam není a co tam je tak se moc nehodí jediné co Mega ACn 16/15/4 by mohlo být, ale pořád sem z toho zmatený.. uvidíme třeba se někdo přijde s nějakým nápadem přinejhorším to zbastlím tak jak to mám zatím vymyšlené a bude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 12:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Pokud jsou ty Savoxy vhodné rozměrově pak jsou to dobrá a osvědčená serva.Motor dle mě je ideál https://www.modelmotors.cz/cs/product/detail/497/ .Baterek kolik se tam vleze a dle toho vrtuli.Mega s převodem je fajn ale je to už trochu zbytečná váha a starost o převodovku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 12:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
no serva podobná jsou model by měl zítra dorazit tak na to čekám jako na ježíška abych to mohl oměřit, když nebudou sedět rámečky vytisknu si nové v práci :-). každopádně to nechci nakládat na max. protože bych si s tím chtěl občas i zaplachtit a nějaké svahy mám v plánu. Baterky by se dali použít https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nan ... -pack.html mám doma tři sady do etalona a trochu se mi tu uvolní, budu kupovat lehčí na termiku. Každopádně ten motor použiju líbí se mi :-) jen co za vrtuli na to? 9x6 jak je doporučené?
EDIT: přemýšlím jak zhotovit náhon výškovky, na větroni to mám přez uhlíkovou tyčku jaké jsou Vaše zkušenosti co je lepší? osobně mi to docela vyhovuje, ovšem stalo se mi že sem na jedné straně odlepil bowden a není to žádná sranda odhalit když o tom člověk neví :-). Jakou tyčku popřípadě použít? 1,5mm?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 16:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Pro začátek bych se držel doporučené 9x6.Jde osadit i 10x6 a už to chce šetřit plynem a netrápit to pořád na plno.Táhlo k výškovce je na diskuzi.Já bych dal nějakou lehkou uhlikovou trupku.Může být i bovden z ocelovým drátem uvnitř ale je to nutné dobře přilepit v trupu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
je tam Mega 16/15/5 ... 1700 RPM 20A. Na dvoučlánek lipol pohodové polétání, na 3S svižný let a na 4S to bude brutál. večer se schválně podívám na Drive Calkulátor . Může to být docela slušný pohon. A s regulátorem dohromady za 1600,-Kč, to je taky slušná cena. Navíc, ten motor má hřídel 5mm, to je nezničitelné. Jak jsem výše psal, jednoznačně preferuji Megu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 18:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
gallery/image.php?album_id=660&image_id=6398&view=no_count
gallery/image.php?album_id=660&image_id=6399&view=no_count
Já jsem pro Axi.Při stejné vrtuli a baterce o 10% větší účinost.Tah skoro stejný.Teplota motoru v normě.Mega se už smaží.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 5:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
No myslím že ty Megy na tom nebudou tak strašně jak se zdá z kalkulátoru :-) no uvidíme, dneska mi to má přijít tak všechno oměřím jak budou jednotlivé komponenty vycházet a nějak to rozseknu. Pokud bude zájem mohu dodat i víc fotek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 5:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Zdravím Pánové, tak včera mi letadlo dorazilo vypadá úžasně jen budu muset sehnat šikovného člověka co mi stříkne na křidlo černý pru ze spod a konce křídla nějakou oranžovou reflexní barvou, mám to tak i na veltroni a je to krásně vidět, určitě budu rád když mi nějakou značku barvy doporučite. Trochu dilema mám se serv do křídel, v nejužším místě křidla má šachta hloubku 9mm a servo 12. Mám dvě možnosti, dát tam ty sawoxy s tím že kryt serv je trochu vystouplý cca 3mm a servo se tam schová, druhá varianta dát tam užší serva napadá mě KST DS 245S MG 1,25kg/cm by mohlo stačit nebo potom KST X-08 V3 MG 1,4kg/cm ale to už mi přijde docela dost drahé. Určitě budu muset na tiskárně vytisknout rámečky pro serva je tam jenom čistý herexa na něj se mi servo lepit nechce, v hlavě už něco mám. Na výškovku bude ten sawox jak vyšitý. A motor tam dám asi ten axík, už teď mám strach jestli se tam vleze v trup je lehce pod 28mm takže to bude jen tak tak. Ještě se zeptám ten axík má dráty vyvedené ze zasního čela? Nebo někde zboku? Já že na fotkách v eschopech sem je nikde neviděl přímo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 7:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Z boku.Na videu je to vidět od 1:30 min. Ze zadu to má Cyclone.https://www.youtube.com/watch?v=-gFEps36t80 Potřebuješ min. 32mm kužel/průměr trupu/ jinak to tam nedostaneš.Možná to vypadá že jsem antiMega ale není to pravda.Na modelbazaru máš ještě dva kandidáty Mega 16/25/3 nebo 16/25/4.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 7:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Já kdyžtak vezmu ztup a zajedu do nějaké prodejny kde ten motor mají na zkoušku jestli se vejde nebo ne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GFK elektro-setup a dokončení
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 12:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Myslím že v zadní části trupu kde má moto vývody bych problém mít neměl. Bohužel jsem zjistil, že v okolí Poličky není modelářská prodejna a už vůbec s axíkama takže mi možná nebyde než koupit a doufat že se vejde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz