Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 5:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
milagros píše:
klidne do ni jdi...mel i dx6i i graupnera mz12 a futabu a toto je vzhledem k cene a funkcim daleko predci vsechny co jsem mel.
A navis je paradne mala a skvele padne do ruky.
Jen jsem vypozoroval ze pokud mate sparovany nejaky prijimac s vysilackou a nepouzivate ho tak za cca mesic se rozparuje....ale to je asi tim ze se vybije uvnitr nejaka mikrobaterie nebo kondik co drzi ulozene nastaveni......takze asi normalni......

To sa mi nejako nezdá.
Robí to aj niekomu inému? Mám i10 a zatiaľ som nič také nepozoroval.
Vo vnútri prijímača som nevidel žiadnu záložnú batériu...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 16:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
no me se to jako nerozparovalo ale mel jsem objednane zbozi z ciny a nez to za mesic a neco doslo tak sem to pak zapnul a chovalo se to nekorektne...jako delalo to blbosti ktery jsem nechapal a nejaky funkce proste zmizely......
Proto sem to musel znova sparovat a vse nastavit......udelalo to po mesici a neco......ale myslim ze to bylo nastaveni ve vysilacce ktere se vymazalo.....ale stalo se me to jen jednou......od te doby jsem to nemel nikdy tak dlouho mimo provoz....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pát 23.06.2017 6:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
To vypada na uplne vybitie baterie vo vysielaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FlySky FS-i6X
PříspěvekNapsal: sob 24.06.2017 19:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Ahoj, taky zvažuju koupení FS-i6X, ale moc se nevyznám v telemetrii, tak se chci zeptat jaká k tomu je, nebo co musím dokoupit a co to bude umět. Dík za jakoukoliv odpověď Šnek.

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2017 12:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.6.2014
Příspěvky: 35
Bydliště: Spytihněv
Má otázka je jaky rozdil je tedy mezi těmito dvěma a kterou by jste poradily? FlySky i6 FS vs Turnigy TGY-i6 nebo (Turnigy 9X 9Ch).Dočetl jsem se,že je doporučovaná kombinace Flysky FS I6 s přijímačem IA6B.Dále jsem v začatcích a proto jsem chtěl pořídit některou z těchto vysílačů a připojit na simulátor např. od multiplexu,ale moc jsem nepochopil jaké spojení jakých kabelu pořídit a nebo zda např. na tento kabel připojím jaký koliv simulátor ..
https://www.banggood.com/Wholesale-14-I ... otproducts
Děkuji za rady popř.odkázaní na příslušný odkaz.

Přidál jsem i do závorky Turnigy 9x zda je třeba lepší varianta těchto dvou zmíněných.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2017 14:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
mracek25 píše:
Má otázka je jaky rozdil je tedy mezi těmito dvěma a kterou by jste poradily? FlySky i6 FS vs Turnigy TGY-i6 nebo (Turnigy 9X 9Ch).Dočetl jsem se,že je doporučovaná kombinace Flysky FS I6 s přijímačem IA6B.Dále jsem v začatcích a proto jsem chtěl pořídit některou z těchto vysílačů a připojit na simulátor např. od multiplexu,ale moc jsem nepochopil jaké spojení jakých kabelu pořídit a nebo zda např. na tento kabel připojím jaký koliv simulátor ..
https://www.banggood.com/Wholesale-14-I ... otproducts
Děkuji za rady popř.odkázaní na příslušný odkaz.

Přidál jsem i do závorky Turnigy 9x zda je třeba lepší varianta těchto dvou zmíněných.


Rozdíl mezi Flysky FS-i6 a Turnigy TGY-i6 je v nálepce na přední straně a zřejmě i v popisu na krabici. Jinak je to ten stejný HW, jen jednou prodávaný přímo výrobcem, a podruhé rebrandovaný HobbyKingem pod svoji privátní značku Turnigy.

Turnigy 9X neznám, třeba poradí někdo jiný.

Odkaz na BG nefunguje - podstatné je mít zařízení, které z PPM výstupu vysílačky udělá něco použitelného pro počítač - obvykle USB joystick, ale jsou i kabely které z toho dělají mikrofonní vstup. Pro simulátor se to pak tváří jako joystick, takže jakmile to zařízení vidí OS, tak simulátor ho samozřejmě vidí taky. Takovouto věc jsem si vyrobil "softwarově" - stačí mít něco programovatelného, co má na jedné straně USB (já jsem použil klon SparkFun ProMicro).

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2017 15:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.6.2014
Příspěvky: 35
Bydliště: Spytihněv
Prodejce asi uz stahl prodej..
Bylo tam tento kabel
https://www.banggood.com/Flight-Simulat ... mds=search

Pak kabel jack-jack a usb zastrka se vstupem jack.
Jestli je levnejsi varianta propojeni budu rad za navod ci odkaz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: úte 01.08.2017 7:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
mracek25 píše:
Jestli je levnejsi varianta propojeni budu rad za navod ci odkaz.

Za 20 Kč se dá vyrobit kablík do mikrofonního vstupu PC - viz příloha. Pak stáhnout program Smart Propo Plus, který simuluje herní ovladač a pak letecký simulátor. Výborný a velmi realistický je simulátor od Multiplexu, bezplatná verze má ale jen některé modely. Nebo RC Desk Pilot, ten má modelů více, ale je méně realistický.

Video simulátoru Easy Staru je na http://www.svobodanet.cz/data/Sim3-SkyScout.mp4 , to vrčení je modulace, zeslabte si zvuk. Video je trhané, PC nestíhal nahrávat, sám simulátor je krásně plynulý.
Trochu složitější bylo správné nastavení Smart Propo Plus a simulátoru od Multiplexu, podrobně vše popisuji na https://premsvo.wordpress.com/multi-flight-simulator/ .

Řešení co popisuje YenyaKas bude asi kvalitnější, mikrofonní vstup PC tam zanáší rušení. Ale na programování microcontroleru jsem si netroufl a tak jsem zvolil blbovzdornou variantu.
Potvrzuji shodnost Flysky FS-i6 a Turnigy TGY-i6, já mám Turnigy a kupuji k tomu přijímače Flysky. I nejmenší a nejlevnější FS-IA6 hlásí chyby radiového přenosu a lze upravit na měření napětí baterky v letadle, to je fakt užitečné.


Přílohy:
Schema-cousx.jpg
Schema-cousx.jpg
[ 41.28 KiB | Zobrazeno 8147 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: úte 01.08.2017 11:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Taky jsem používal mikrofonní vstup, ale bylo to trochu zarušené a občas vypadávalo. Pak jsem našel na netu projekt ppm2usb, není to za dvacku, ale já to bral že si můžu i zavyrábět a funguje parádně, na turnigy 9x i Pelikánovic cadetu, připojuji obyč audio kabelem jack-jack. Navíc jde vyrobit lehkou úpravou z USBasp.

Odesláno z mého Redmi 3S a podpis odstraním


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 15:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.6.2014
Příspěvky: 35
Bydliště: Spytihněv
Takovej napad jde propojit ovadat od PS4 s pc a pouzit jako ovladac simulátoru?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pon 07.08.2017 10:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
mracek25 píše:
Takovej napad jde propojit ovadat od PS4 s pc a pouzit jako ovladac simulátoru?

Vyzkoušel jsem Gamepad Logitech https://www.czc.cz/logitech-cordless-ru ... 77/produkt , ten funguje u Multiplexu i RC Desk Pilot, PS4 bohužel nemám.

Gamepad Logitech se ale nehodí pro simulaci ovládání modelů: kniply jsou malé, velice citlivé, nejdou trimovat. Plyn (pravý joystick) nemá aretaci a pružinka ho vrací do středu. Asi by šel upravit, ale mám ho jen půjčený a používal jsem ho pro testování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pon 14.08.2017 8:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Nemáte někdo i-bus senzory pro FlySky, které byste mohli na pár dní zapůjčit? Čidlo napětí, otáček, případně i to nové čidlo tlaku/výšky. Potřeboval bych ověřit, jak přesně to komunikuje. Jsem schopen z mikrokontroleru komunikovat protokolem IBUS, ale potřeboval bych doladit kompatibilitu:

- pokud se tváří jako čidlo externího napětí, jsem schopen posílat napětí, vysílačka je registruje, ale na displeji zobrazí ikonku prázdné baterky a příslušným způsobem i pípá.

- umím vracet tlak/výšku/maximální výšku, ale zobrazuje to jen jako číslo. Tohle je zřejmě tím, že firmware i6 nemá podporu pro senzor tlaku, má to až i10. Nicméně autoři 10kanálového firmwaru už na tom pracují, tak bych rád svůj výškoměr zkompatibilnil s tím "oficiálním". Nejlépe tak, aby to pak šlo použít i jako vario.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 19:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Nevíte někdo jestli jde na FS i6X čeština? nikde jsem ji nenašel ( ano, zvládnu to i v anj, jen jestli něco takového existuje)

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 21:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Páni, dve otázky:
1, neexistuje pre FlySky FS-i6X nejaký klon OpenTX?
2, pre RX FS-iA6B je nejaká možnosť rozšíriť počet kanálov?
Vďaka.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 7:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Jde na i6X nějak čeština?? ( ano v anj je to v pohodě, jen jestli to existuje)

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot], Zenair a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz