Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zprovoznění letadla - nález
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 15:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
zdzd píše:

Hele, až někdo "nalezne" některý z tvých exponátů ve tvém autě na parkovišti, budeš mluvit jinak. Možná jednou i rozumně. Ale nepřeji Ti to. Takto potracených modelů je více než je zdrávo...


Až někdo nalezne můj výtvor na půdě po předešlém majiteli půdy, tak to bude nálezový stav ve kterém to prostě nalezl.
Nebuďmě paranoidní a nevztahujme vše jen ke kriminální činnosti. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprovoznění letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 15:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
zdzd píše:
Díky, teď je to jasné.

nicméně stále bez omluvy ..... která by zde byla na místě, nechápu proč kolego předjímáš dotazujícího se , za zloděje.....což z tvé prvotní reakce jasně plyne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprovoznění letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 19:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
ufon13 píše:
nicméně stále bez omluvy ..... která by zde byla na místě, nechápu proč kolego předjímáš dotazujícího se , za zloděje.....což z tvé prvotní reakce jasně plyne


Z mé první reakce plyne to, že by si měl prověřit odkud to pochází a pátrat, zda jej někdo nepostrádá. To aby se případně nedostal do problémů. Zloděje tu vytahuješ až ty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprovoznění letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 20:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
ufon13 píše:
nicméně stále bez omluvy ..... která by zde byla na místě, nechápu proč kolego předjímáš dotazujícího se , za zloděje.....což z tvé prvotní reakce jasně plyne

Proč stále bez omluvy. Zdeněk vyjádřil svůj názor a nevidím v tom nic špatného. Napsal "vypadá to", ale nenapsal "je to", a v tom je rozdíl. Ano, autor vlákna to popsal tak, že mohl být výklad různý. Takže jeho (zdzd) poznámka byla v podstatě na místě, můžeme jen polemizovat a způsobu formulace. Pokud by zdzd napsal: "tys to čórnul" pak bychom se měli o čem bavit, ale to tam nevidím.
Před krátkou dobou v sekci heli - technika byl dotaz "našel jsem na poli ulétnutý vrťas, tak chci si ho nechat pro sebe a zprovoznit" (neopisoval jsem přesný text, jen jsem ho přetlumočil). Mimochodem autor vlákna s vrtulníkem se po upozornění, že se ponecháním nálezu dopouští protiprávního jednání, jaksi zakuckal a náhle odmlčel, má přepsaný profil tak, že je nefunkční (jestli se domnívá, že je nedohledatelný, je na omylu, v případě potřeby to četníci umí zjistit). Autor tohoto vlákna se Spitem naopak situaci vysvětlil, zjevně se neurazil, ale pochopil důvod a jede se dál.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprovoznění letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 21:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Dík, že jsi se mne zastal.

DAF píše:
Před krátkou dobou v sekci heli - technika byl dotaz "našel jsem na poli ulétnutý vrťas, tak chci si ho nechat pro sebe a zprovoznit" (neopisoval jsem přesný text, jen jsem ho přetlumočil). Mimochodem autor vlákna s vrtulníkem se po upozornění, že se ponecháním nálezu dopouští protiprávního jednání, jaksi zakuckal a náhle odmlčel, má přepsaný profil tak, že je nefunkční (jestli se domnívá, že je nedohledatelný, je na omylu, v případě potřeby to četníci umí zjistit).


Tento případ je ale lehce odlišný. Podle fotek je to evidentně nedodělaný model, který rozhodně nebyl ulétnutý. Takže v kategorii "nález" to vypadá, že jej někdo šlohnul - třeba jako klasická akce na parkovišti, kdy vytlučou okna u aut a bez přebírání naháží všechen jejich obsah do projíždějící dodávky. No a pak nevěděli co s tím, jak to zpeněžit, tak to někde pohodili. V případě takového nálezu bych to nikdy nedodělával, ale hledal bych komu to chybí a vrátil.

Ale nežiji na Marsu. Tam se takový nález asi v tichosti spálí, nebo dodělá a používá, protože v případě jeho zveřejnění by mne přece všichni automaticky považovali z zloděje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprovoznění letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
DAF píše:
Proč stále bez omluvy. Zdeněk vyjádřil svůj názor a nevidím v tom nic špatného. Napsal "vypadá to", ale nenapsal "je to", a v tom je rozdíl. Ano, autor vlákna to popsal tak, že mohl být výklad různý. Takže jeho (zdzd) poznámka byla v podstatě na místě, můžeme jen polemizovat a způsobu formulace. Pokud by zdzd napsal: "tys to čórnul" pak bychom se měli o čem bavit, ale to tam nevidím.
Před krátkou dobou v sekci heli - technika byl dotaz "našel jsem na poli ulétnutý vrťas, tak chci si ho nechat pro sebe a zprovoznit" (neopisoval jsem přesný text, jen jsem ho přetlumočil). Mimochodem autor vlákna s vrtulníkem se po upozornění, že se ponecháním nálezu dopouští protiprávního jednání, jaksi zakuckal a náhle odmlčel, má přepsaný profil tak, že je nefunkční (jestli se domnívá, že je nedohledatelný, je na omylu, v případě potřeby to četníci umí zjistit). Autor tohoto vlákna se Spitem naopak situaci vysvětlil, zjevně se neurazil, ale pochopil důvod a jede se dál.


Mě vadí to automaticky předjímané vysvětlení , ale asi je to zde v kotlince normální..... budiž tedy, předjímejme nepoctivost já to bohužel neumím (k mé vlastní škodě?). A jede se dále..... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprovoznění letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 21:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
ufon13 píše:
budiž tedy, předjímejme nepoctivost já to bohužel neumím (k mé vlastní škodě?). A jede se dále..... :roll:


Tady nikdo nepoctivost tazatele nepředjímá. To by se takto asi neptal, ne? Šlo o doporučení co udělat, aby se do něčeho zlého vlastní neopatrností nevmanévroval...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprovoznění letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
zdzd píše:

Tady nikdo nepoctivost tazatele nepředjímá. To by se takto asi neptal, ne? Šlo o doporučení co udělat, aby se do něčeho zlého vlastní neopatrností nevmanévroval...

ach jo...... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprovoznění letadla
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 5:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
To zdzd, rozdílnost vidím také, ale právě proto jsem to psal. Tento autor to pochopil a opravil. Z jeho další komunikace je patrné, že nevědomky použil daný termín, který je např na Aukru zcela běžný a je snad u poloviny nabídek.

To ufoun13, ach jo! Až napíšu "ukrad's to!" a nebude to pravda, bude na místě omluva. Nehledě na možnou pomluvu, příp nějaké křivé obvinění. Napíšu-li "vypadá to jako krádež", dávám najevo možný výklad situace. V tom je velký rozdíl, ach jo! A jak sám můžeš vidět, i tady je možný vícenásobný výklad situace :wink: . Ty to vidíš jako křivé obvinění, někdo jiný v tom nic takového nespatřuje. Zatím se autor proti zdzd neohradil a vzhledem k jeho reakci (vlákno upravil a vysvětlil), zřejmě to chápe jako já a ne jako ty.
A myslím, že tímto bychom to měli ve vlákně ukončit a v případě zájmu o další diskuzi přejít na SZ.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz