Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 14:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.3.2017
Příspěvky: 2
Chci si pořídit novou RC soupravu a uvažuji o Futaba T6K. Mám elektrovětroně a stavím maketu s elektropohonem. Zatím mi budou stačit 4 kanály, ale chci mít rezervu.

Má někdo zkušenost s kvalitou a spolehlivostí? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 15:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Rezerva na elektrovětroně pokud jej rozšíříš o klapky je 4x servo křídla, 1x směrovka, 1x výškovka, 1x motor .... celkem 7 kanálů ....

Pokud uvažuješ o značce Futaba, pak se koukni na Futaba 10J získáš v základní výbavě i telemetrii na hlídání baterie bez nutnosti dokupovat senzory ... stačí jen "káblík z chiny za 4$)

Vysílač 10J mám a plná spokojenost pro běžné létání.

EU sklad
https://hobbyking.com/en_us/futaba-10j- ... ode-2.html

External 70V Voltage Sensor Cable R7008SB
https://www.aliexpress.com/item/Futaba- ... 56156.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 17:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.3.2017
Příspěvky: 2
No nevím.... tato odpověď je zcela mimo mísu....
Já nemám více peněz na podstatně dražší soupravu... a 6 kanálů mi opravdu stačí...
Já se ptal na zkušenost s touto soupravou a kvalitu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 19:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Díval jsem se na popis té Futaby T6K a připadá mi, že je funkčně dost osekaná. Podle popisu nemá vůbec volné mixy, jen pevně přednastavené kombinace. Na to si dej pozor, pokud tomu tak opravdu je, tak by jsi se mohl dostat do stavu, že by ti to za chvíli začalo hodně vadit.

Jinak ta odpověď od Bahory není tak úplně mimo mísu, jak by se mohlo zdát. Píšeš o větroni, tam opravdu může být 6 kanálů málo.

A nejhorší, co můžeš udělat, je dát 5k Kč za vysílačku a za chvíli zjistit, že potřebuješ o jeden nebo dva kanály navíc. Nebo že chybí nějaká funkce, jejíž nepřítomnost Ti v době pořízení nepřišla významná. Ale po čase zjistíš, že významná je.

Řekl bych to asi takto:
1. Ujasni si, že Ti opravdu na dlouhou dobu bude stačit 6-ti kanál
2. Pokud bude, pak si důkladně zjisti, co Tebou vybraný vysílač umí a naopak neumí. V kategorii levných značkových porovnej např. se Spektrum DX6E - http://www.rc-zoom.cz/spektrum-dx6e-dsm ... e-vysilac/ . Při letmém srovnání mi připadá, že Spektrum nabízí více muziky za méně peněz.
3. Pokud usoudíš, že by 6 kanálů mohlo být do budoucna málo, musíš buď připlatit nebo jít do Taranise.
4. Důležitým parametrem při výběru vysílače může být také cena přijímačů. Pokud budeš chtít mít více než jeden nebo dva modely, určitě vezmi tuto věc v úvahu. Např. ten Taranis v tomto ohledu vychází naprosto fantasticky. Spektrum má originální přijímače pekelně drahé, ale můžeš létat na Orange. Čína, ale funkční. Je samozřejmě zase otázka do jakého modelu. Do něčeho menšího na létání kolem hlavy je originál Spektrum Rx něco jako házení perel sviním, ale do většího a dražšího modelu bych Orange nedal.

Koukám, že jsem se nějak rozepsal. :wink: Chtěl jsem tím vším říct, abys Tx kupoval s rozvahou, neupínej se při výběru k jednomu modelu a vezmi v úvahu všechna kritéria, i ta která Ti nyní připadají nedůležitá. Může se stát, že časem na důležitosti získají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 19:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
A ještě jeden offtopic: nedávej svůj e-mail na sklo. Spamboti se už tetelí radostí. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
petr.banyr@seznam.cz píše:
No nevím.... tato odpověď je zcela mimo mísu....
Já nemám více peněz na podstatně dražší soupravu... a 6 kanálů mi opravdu stačí...
Já se ptal na zkušenost s touto soupravou a kvalitu...

No já si myslím, že to zas tak mimo mísu není. Poradil ti prostě lepší kousek.
Ano teď ti to stačí, také jsem takto uvažoval. Ale, po nějaké době se budeš chtít posunout dál a šest kanálu ti nestačí.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 20:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
petr.banyr@seznam.cz píše:
No nevím.... tato odpověď je zcela mimo mísu....
Já nemám více peněz na podstatně dražší soupravu... a 6 kanálů mi opravdu stačí...
Já se ptal na zkušenost s touto soupravou a kvalitu...
Věř zkušeným, že pro větroně tě 6 kanálů brzo bude tlačit jak malé boty :cry:. Každý jen trochu pokročilejší větroň s klapkami chce minimálně 7 kanálů. Hodí se řada různých režimů a mixů.

Podívej se a srovnej si třeba Taranis X7 zde. Myslím tě vyjde o dost levněji, přitom možnosti a perspektiva růstu jsou nesrovnatelné (16 vysílaných kanálů, 64 mixů, 9 letových režimů atd.) Navíc na RCmánii najdeš spoustu rad, podpory a videí.

Futaba je jistě renomovaná značka, ale podle mne platíš zbytečně právě za to jméno, ne za možnosti. Jen můj názor :idea:.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 23:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.9.2016
Příspěvky: 7
Pánové, nová verze Futaby F6K má 8 kanálů a volitelnou modulaci s telemetrií T-FHSS přečtěte si prosím aktualizovaný popis http://www.astramodel.cz/cz/katalog/fut ... 40695.html
Doporučovat Taranis je trochu mimo, co se týče spolehlivosti a kvality zpracování a s tím souvisejícím počtem reklamací nemá Futaba konkurenci. V žebříčku je nahoře Futaba, pak dlouho nic a pak zhruba na stejné úrovni všichni ostatní, takže za mě výborná volba. Co se týče uživatelské přívětivosti a intuitivnosti nastavení je na prvním místě Spektrum - na ten ani nepotřebujete manuál. Na Hobbykingu bych to nekupoval, sice je to levnější, ale není k tomu žádná podpora a český manuál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 23:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Ano, v lecčem lze souhlasit. Jenže i nejslabší Taranis (tj. X7) je parametry úplně jinde a navíc za poloviční cenu. Co se týká reklamací a závad, lze snadno sledovat četnost v příslušném rozsáhlém vlákně, každý může posoudit kolik lidí chválí a kolik si stěžuje :)
rcz píše:
Co se týče uživatelské přívětivosti a intuitivnosti nastavení je na prvním místě Spektrum - na ten ani nepotřebujete manuál.
To je věc názoru, s tím bych si dovolil nesouhlasit. Měl jsem postupně tři typy z řady Spektrum. Nastavování bylo těžkopádné, pro větroně omezující a začalo mi vadit (nemluvě o ukrutných cenách přijímačů). Prodal jsem vysílače i přijímače a opustil systém DSM.
OpenTX (nejen v Taranisech) naproti tomu dává naprostou volnost, nastavím si vše podle svého.

P.S. Aha, koukám ve starších příspěvcích, že jste prodejce... Otázka je, zda lze pochválení vlastního zboží brát za nestranné. To nechť zváží původní tazatel :P .

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 0:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.9.2016
Příspěvky: 7
Pán se ptal na Futabu ne na Taranis, tak se prosím držte tématu a neraďte něco, co nechce - on chce menšího Mercedesa a vy mu tady doporučujete nadupané čínské SUV. Ono nejde jen o cenu, četnost příspěvků v diskuzi může být také vodítkem ve výběru - v tomto případě ale více je hůře. Kdyby byl Taranis tak skvělý, jak se zde tvrdí, zřejmě by ho už měli všichni. Proč je ale tak levný? To zde nikdo nepíše, že by to bylo někde ošizené, nebo už si všichni renomovaní výrobci válí zadky na Maledivách, protože se jim tak pěkně podařilo oškubat modelářské hejly? Proč si sakra všichni nekupujou tu Dacii Logdy, když je tak super velká a uveze deset pytlů cementu a stojí jen 230 tisíc? Proč už všichni nemaj ty čínské mobily, které parametry strčí do kapsy všechny iphony a Samsungy? Proč si sakra všichni nekupujou ty auta Himoto, protože jsou velká, kovová a 4WD, a stojí půlku co ostatní. Proč Traxxas prodá víc RC aut než všichni ostatní dohromady a přitom je tak strašně drahý. Proč? To nechápu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 5:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2013
Příspěvky: 242
Bydliště: Řáholec
Obrázky: 0
rcz píše:
Pán se ptal na Futabu ne na Taranis, tak se prosím držte tématu a neraďte něco, co nechce - on chce menšího Mercedesa a vy mu tady doporučujete nadupané čínské SUV. Ono nejde jen o cenu, četnost příspěvků v diskuzi může být také vodítkem ve výběru - v tomto případě ale více je hůře. Kdyby byl Taranis tak skvělý, jak se zde tvrdí, zřejmě by ho už měli všichni. Proč je ale tak levný? To zde nikdo nepíše, že by to bylo někde ošizené, nebo už si všichni renomovaní výrobci válí zadky na Maledivách, protože se jim tak pěkně podařilo oškubat modelářské hejly? Proč si sakra všichni nekupujou tu Dacii Logdy, když je tak super velká a uveze deset pytlů cementu a stojí jen 230 tisíc? Proč už všichni nemaj ty čínské mobily, které parametry strčí do kapsy všechny iphony a Samsungy? Proč si sakra všichni nekupujou ty auta Himoto, protože jsou velká, kovová a 4WD, a stojí půlku co ostatní. Proč Traxxas prodá víc RC aut než všichni ostatní dohromady a přitom je tak strašně drahý. Proč? To nechápu :-)

no právě - prosím držte se tématu a nemíchejte tady jabka s hruškama, pan prodejce...

_________________
frsky x7 & frsky xLite | telink toro & zohd orbit & hacker tomahawk.ng


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 6:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Z pohladu dlhoročného Futabaka a lietača aj makiet vetroňov a oštepov F3F, za mňa jednoznačne došetriť a kúpiť T10. U T6 ti možno nebudú chýbať kanály, ale soft určite.
Čo sa týka poznámky o programovaní Spektra, ano je intuitívne, lebo nič nevie a oproti čínskemuTaranisu ani najvyššia rada. O spoľahlivosti hlavne VF modulov radšej ani nepíšem.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 8:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
petr.banyr@seznam.cz píše:
No nevím.... tato odpověď je zcela mimo mísu....
Já nemám více peněz na podstatně dražší soupravu... a 6 kanálů mi opravdu stačí...
Já se ptal na zkušenost s touto soupravou a kvalitu...


Pozor, 6 kanálů ti fakt nestačí - elektrovětroň s plnou mechanizací křídla jich potřebuje 7!!!
Naštěstí jak už padlo, tak s novým firmwarem je kanálů u T6K 8, takže je situace ve skutečnosti o něco lepší, ve výsledku bych T6K úplně neodmítal, umí toho relativně dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 8:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
zelkar píše:
Ano, v lecčem lze souhlasit. Jenže i nejslabší Taranis (tj. X7) je parametry úplně jinde a navíc za poloviční cenu. Co se týká reklamací a závad, lze snadno sledovat četnost v příslušném rozsáhlém vlákně, každý může posoudit kolik lidí chválí a kolik si stěžuje :


To o poloviční ceně je ale nepravdivá informace - T6K stojí 5400 s velmi slušným přijímačem, Taranis X7 3500 bez přijímače, s porovnatelným RXem cca 4300, což opravdu pouhá polovina není, rozdíl je výrazně menší.

Ad parametry jinde - jinde jsou možnosti programování, ne funkční parametry a upřímně pro velmi mnoho uživatelů je tohle spíš argument proti Taranisu, ono je jeho programování fakt divoké.
Mě osobně navíc na lowend X7 trochu vadí design a ergonomie (klasický Taranis 9 je v pohodě), ale to už je věc osobního vkusu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T6K - Co na ni říkáte
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 13:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
rcz píše:
Co se týče uživatelské přívětivosti a intuitivnosti nastavení je na prvním místě Spektrum - na ten ani nepotřebujete manuál.
rcz píše:
Pán se ptal na Futabu ne na Taranis, tak se prosím držte tématu a neraďte něco, co nechce.
Když dva dělají totéž, není to asi totéž :mrgreen:
Pokud se někdo ptá na vysílač, jehož parametry mu patrně brzo začnou být těsné, myslím do diskuse patří nadhodit nějakou alternativu v podobné cenové kategorii.
tomashr píše:
To o poloviční ceně je ale nepravdivá informace - T6K stojí 5400 s velmi slušným přijímačem, Taranis X7 3500 bez přijímače, s porovnatelným RXem cca 4300, což opravdu pouhá polovina není, rozdíl je výrazně menší.
Omlouvám se - nehledal jsem minimální ani maximální ceny a opravuji: Fubaba T6K přijde o asi 25% - 40% dráž než Taranis Q X7, který má lepšími parametry, volné možnosti nastavení, ale diskutabilní vzhled.
O "divoké programování" jde v Open TX jen zdánlivě :P . Instruktážních videí je kýbl, krom toho lze modely nastavovat i klasicky průvodcem.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz