Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 19:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Delta samokřídlo (delta wing) s tlačnou vrtulí řízené vzadu dvěma ploškami-křidélky místo SOP a VOP,
nebo klasická konstrukce s tlačnou vrtulí a místo SOP a VOP motýlkové (Vé) ocasní plochy s řídícími ploškami.
Fík V-Trainer
https://premsvo.files.wordpress.com/2016/06/fik01celk.jpg
- Každopádně minimálně plyn (ESC) + dvě plošky (2 serva) = 3 ch souprava.
- Frajeřina je VISENÍ (s obousměrným regulátorem) ve směru obráceném. Tlačná vrtule NAHOŘE tažná DOLE.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 20:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
No tak vidím že ani na potřetí jsem tě správně nenavedl,zase jsem ustřelil,motýlky to nejsou je to DELTA asi dost podobné ovládání,psal jsem že to jsou (rádoby) stíhačky,zatím na vrtule ale mám cukání i na turbíny ale to je ještě dost daleko protože i tyhle vrtulovky hravě lítají přes 130km/h


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 21:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
dratek píše:
Já toho ještě moc neumím z létání ale opravdu ty 4 kanály na tyto letadla jsou až až ,třeba mě fascinuje postavit éro na KOBRU (to ještě neumím)ale l k tomu stačí bohatě 2 kanály.....jo každý má svoje představy a cíle a já mám spíše ty jednodušší


No, řekl bych že tři (SOP, VOP, motor).
A křidélka nejsou ani zbytečnost, ani luxus - a proto 4 kanály jako doporučené minimum, i když i bez křidélek to (nějak) jde.
Občas je lepší mít místo SOP právě spíš ta křidélka, u některých modelů ale zase nezatočíš...
Takže 4 kanály - tři osy a motor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 14:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak snad nebudu ukamenovaný že hyzdím modelařinu ale jak jsem psal že jsem začátečník tak prostě žádná úprava s vědomím že to hned rozbiji a taky se tak stalo několikrát,jizvy oprav jsou patrné,samozřejmě jsem nejprve začal s kartoňákem s ovládanou výškovkou a směrovkou a pak jsem udělal delty,tam to bylo horší než jsem vyzkoušel a zapamatoval jak to bez kormidla funguje,nejvíce mě zatím poslouchá ta klasická delta(TROJUHELNIKOVÁ)Jinak jsem začal letos začátkem června bez znalostí,bez pomoci jen s matnýma vzpomínkama na roky 1972-75 kdy jsem začínal s házedly a skončil s upoutanci.Teď lituji že ty potíže s přijímačem nepřišly hned na začátku protože bych tady byl dřív a ušetřil bych hlavně peníze za blbé nákupy i za poškozenou výbavu protože tady jste samí skvělý lidičky ,hlavně TOTY,nabídl mě zapujčení přijímače než udělám výměnu a to grátys,smekám klobouk,jsem taky motorkář a tady to funguje stejně i když někteří motorkáří jsou jaksi výše.Takže tady je moje amaterletka


Přílohy:
20170811_123128.jpg
20170811_123128.jpg
[ 59.33 KiB | Zobrazeno 2218 krát ]

20170811_123147.jpg
20170811_123147.jpg
[ 62 KiB | Zobrazeno 2218 krát ]

20170811_123213.jpg
20170811_123213.jpg
[ 67.42 KiB | Zobrazeno 2218 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 15:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Nic nehyzdíš a nikdo tě kamenovat určitě nebude :wink: .
Já osobně oceňuji od začátku vlastní stavbu, to že nestavíš na začátečnické rozbíjení "makety" je jenom plus. Já jsem se k tomu postavil podobně. Čenichovka pak tolik nemrzí.
Jednoduššího digitálního rádia se určitě neboj. Po prvním seznámení v klidu doma na gauči s českým návodem v ruce naopak hodně pomůže, před létáním není třeba nic nastavovat a opakovaně trimovat. Já teď provozuji najednou tři modely, vždy jenom na rádiu přepnu na daný model a letím, každý model má samostatně vše nastaveno v paměti.
Žádný konkrétní vysílač nedoporučuji (osobně mám Tactic TTX650), nejprve bych se ale před koupí díval na cenu samotných přijímačů.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: ned 13.08.2017 20:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@guchar FRM guchar Až zase budu potřebovat ZAUŽÍVANÉ POJMY pro ovládací plochy nějakého letadla
Klasické letadlo má samostatné ovládací plochy pro všechny 3 osy otáčení:
křidélka (angl. ailerony), výškové kormidlo (angl. elevator) a směrové kormidlo (rudder)

"Elevony
Pokud se sloučí funkce křidélek a výškového kormidla, říká se takovému uspořádání elevony - z anglického
elevator (výškovka) a aileron (křidélka). Typické je toto uspořádání pro samokřídla ("bezocasá" letadla)."


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: úte 15.08.2017 7:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dratek Ještě se vracím k "... třeba mě fascinuje postavit éro na KOBRU (to ještě neumím)
ale l k tomu stačí bohatě 2 kanály[/quote]..." ... "motýlky to nejsou je to DELTA(trojúhelník) asi dost podobné ovládání"
dratek píše:
l k tomu stačí bohatě 2 kanály

Ty řídící plošky (elevony na odtokové hraně - typické pro samokřídla (= bezocasá/DELTA)) při souhlasných
výchylkách plní funkci VÝŠKOVKY(VOP) a při nesouhlasných výchylkách funkci KŘIDÉLEK(aileronů).
Ovládají se mixem (sečtením) výchylek pro VÝŠKOVKU a KŘIDÉLKA = 2 kanály . Ten 3. kanál je pro plyn.
Pokud jsi psal "k tomu stačí bohatě 2 kanály" měl jsi na mysli 2 KANÁLY PRO ŘÍZENÍ SMĚRU?
Nebo jsem něco nepobral, a u těch tvých "(rádoby) stíhaček,zatím na vrtule" to máš ještě nějak jinak ?
==edit02 Proto visení(videa co jsem viděl) u samokřídla (s popsaným) ovládáním bylo značně nestabilní.
Videa kde éro visí na FLEKU (ve výši obličeje pilota) jsou 3D akrobati s 4. řízenými kanály (klidně DESKOmodel)
===edit03 "visení na vrtuli - Prop Hang"
Parkzone VisionAir BNF RC 3D Demo Flight - 3:26


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: úte 15.08.2017 13:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Jo guchare jasně,ty jsi ve znalostech trochu jinde takže mě trochu chápej jednodušeji,samo že jsem myslel 2 kanály na výškovku kterou přes mixy zatím ovládám veškerý pohyb.Samozřejmě že asi nelze s tlačnou vrtulí uviset kolmo a bez hnutí ale právě proto že je to asi u tlačných náročnější tak mě to více fascinuje i když se zcela nedá o visení mluvit ,spíše jak říkáš o neklidném pozastavování.Pro mě je to výzva i když to není prvek a vlastně i moje celé poletování na obdiv tak mě to baví sám se k něčemu dopracovávat. V NEDĚLI jsem dostal na půjčení přijímač od totyho tak jsem včera naodolal a vyrazil jsem i do dost větrného počasí ve kterém jsem ještě narejdil a kupodivu donesl jsem ero bez poškození domů,takže ještě jednou díky totymu,dnes objednávám soupravu FLYSKU i6 za 1500kč


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: úte 15.08.2017 13:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pro to visení potřebuješ řízenou výškovku i směrovku, jinak to neubalancuješ. Potřebuješ řízení ve dvou kolmých osách. Křidélka jsou jen pro vyrovnání krouticího momentu od vrtule.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: úte 15.08.2017 17:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
No asi jsem to špatně nazval ,ono nejde o klasické visení na místě,ero se prostě zpomalí na min. rychlost s max. zvednutým předkem a jen výškovkou(křidélky) a otáčkami motoru se jakoby visí ale je to lehce třepotavý a pomaloučký let .profíci co jsem viděl skoro stojí,proto tomu říkám asi neodborně Kobra někde jsem to zaslechl na letecké show kde to dělaly s opravdovýma stihačkama. Jinak pomalý let s čumákem nahoru už jsem udělal ale byl to let ,ani jsem moc nemusel balancovat takže to za pokrok zatím nepočítám


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 16.08.2017 6:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dratek Nenazval jsi to špatně. Pokud se model ve (svislé/šikmé(skoro svislé) poloze pomalu někam pohybuje,
je jeho řízení snadnější. Než velmi rychlé korekce téměř stojícího modelu.
Moderní (PROUDOVÉ) stíhačky mají VEKTOROVÝ TAH(Vec­tored Thrust) = takže mohou cokoliv (stát ba i couvat),
prostě libovolná změna směru, rychlosti i orientace letadla.
Rus­sian SU-​37 -​ Vec­tored Thrust with Ca­nards
Sukhoi Su-30 Thrust Vectoring Control
RC MODEL
Hovering rc jet thrust vector, (0:52 min)
VEKTOROVÝ TAH, EXTRÉMNÍ 3D MANÉVRY, VZNÁŠENÍ SE (LEVITACE) ((visení ve vzduchu))
J-10 Jetcat 160SE vector thrust performing extream manuvers 3D and hovering operation


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 16.08.2017 9:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tedy zase zkusím amatérsky získávat si nebo potvrzovat nové zkušenosti-řekl bych že proudové ovládání je snažší nežli vrtulové,ty supr hochy co jsem viděl tak to dělaly jen s tlačnýma vrtulema ,s turbínou jsem ještě video neviděl,většinou to byly kluci od firem co testují jejich modely a distribuují je ale ty fakt umějí psí kusy,včera jsem zase neodolal a jelikož mám 50m nad domem 6ha louku tak jsem zalítal a zkoušel jsem přistát nevím jak to nazvat ale letadlo se točí v malém kruhu a padá bez motoru ,taky jsem to vyděl ale u mě to bylo malinko tvrdší jelikož jsem těsně před dopadem nekontroval opačným křidélkem ale bylo to bez poškození


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 16.08.2017 10:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dratek Napadl mne "PADAJÍCÍ LIST" . Ten existuje, ale není to "ÚZKÁ SESTUPNÁ SPIRÁLA"
Falling Leaf - manévr PADAJÍCÍ LIST
Myslím, že piloti letadel vytahující větroně to používali, při sestupu po návratu na letiště. Ale nejsem si jistý.
"SESTUPNÁ SPIRÁLA se staženým plynem (vypnutým motorem)"
Ale je taky možné, že frajeři sestupovali z letové výšky VÝVRTKOU.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 16.08.2017 17:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak jsi to přesně nazval,v mém podání to byl padající list rotující kolem kraje křídla a zatím to beru jako náhodu že jsem to nerozflák. Mám teď v plánu zvětšit a odlehčít tu deltu jen ještě pořád tápu v použití motoru,zatím mám 1x 1000.1x 2200 ale ten jsem oddělal s větší vrtulí(nevím zdali se dá opravit a má li to cenu)a pak 4x 1400 Všechno to jsou obyč Turnygy.Setkal jsem se s označením třeba 2212/13t (1000KV) s výkonem 200-250Wa pak jsem někde narazil na 2830/1000 a taky 1000KV ale 190w výkonu s určením pro těžší modely .Tak nevím jak se v tom orientovat jestli s více otáčkama a menší vrtulí nebo naopak pro tyhle placky.na těch videích to bylo různé ale převládaly 2200KV


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 16.08.2017 19:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Motorů (střdavých=AC=brushless) Turnigy 1400 kv (kV KV ) je několik. Je proto nutné uvést přesně
celé označení. Z toho: rozměry, max.výkon, napájení od-do, max.proud, doporučené rozměry vrtulí
motor turnigy 1400kv
MOTOR TURNIGY D2826/10 1400KV - STŘÍDAVÝ
kv jsou otáčky na volt "KV: 1400 otáčky/V (Rpm/V - Rotations per minute / Volt)"
Ke zkoušení vhodné vrtule si zkus něco nechat najít. Na začátek se použije ta doporučená.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz