Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 23:34 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10407
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 289
Blog: Zobrazit blog (3)
Otázkou je, kdo bude tyhle případné výjimky svazům povolovat. EASA? ÚCL?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 26.07.2017 0:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2009
Příspěvky: 759
Předpokládám že UCL. EASA nemá, pokud vím, přímou výkonnou moc. Ale nevím. Navíc koukám, že pro kategorii A3 je kvalifikační požadavek online školení a test. Znamená to v angličtině totéž co v češtině? S online testem bych problém taky neměl.

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.07.2017 8:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2644
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Dovolím si shrnout moje názory a reálné zkušenosti. Hlavní odpovědnost za provoz modelů by měly nést modelářské svazy. Vzhledem k tomu, že z toho vyplyne nějaká agenda, budou muset být příspěvky asi vyšší. Ta oprávnění by měl vydávat svaz (který by byl k tomu pověřen asi ÚCL). To oprávnění by mělo být odstupňované - třeba do 5, 25 a nad 25 kg. Tomu by mělo odpovídat školení a zkoušky - u dlouholetých a známých pilotů by to mohlo probíhat automaticky. Výška letu - pro létání kdekoliv tak 200 m (pokud se to uhájí). Na schválených plochách podle konkrétní dohody. Otázka je, co je schválená (oficiální plocha). My jsme pro to museli zařídit změnu územního plánu a stavební povolení. Souhlas ÚCL nebyl během řízení vyžadován (pro konkrétní veřejné vystoupení ale souhlasil). Ale třeba orgán civilní obrany ano (dnes se tomu říká krizové řízení). Označení modelů - certifikace každého modelu je nesmysl - mělo by to být něco jako byla licenční čísla, možná i s adresou a telefonem (u volných modelů jsem to zažil). Pokud by tohle všechno organizoval erár, byla by to tragédie a opravdu konec modelářství. Bohužel ta tendence k šikanování je zřejmá ve všech oblastech.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.07.2017 9:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2009
Příspěvky: 668
kocour píše:
. Hlavní odpovědnost za provoz modelů by měly nést modelářské svazy. Vzhledem k tomu, že z toho vyplyne nějaká agenda, budou muset být příspěvky asi vyšší. Ta oprávnění by měl vydávat svaz (který by byl k tomu pověřen asi ÚCL). To oprávnění by mělo být odstupňované - třeba do 5, 25 a nad 25 kg. Tomu by mělo odpovídat školení a zkoušky - u dlouholetých a známých pilotů by to mohlo probíhat automaticky.


jestli tohle neni konec letani s modely, to uz radsi aby to zakali plosne.. ubozacky komoussky spolky...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.07.2017 9:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2009
Příspěvky: 759
Tady přece nejde o vymýšlení dalších regulací, na to jsou jiní odborníci. :( Tady jde o to, jak bez větších škod vytento... s tím EU nesmyslem. Pokud umožní volný provoz aspoň pro organizované modeláře, případně školení, test, štítek na modelu. Beru. To jsou všechno formality. Trvat na co nejjednodušším možném řešení. Na komplikace jsou úřady. Schvalování, certifikace atd. čehokoliv - cesta do pekel. Většina se na to vykašle a bude se akorát létat načerno na těch paloucích.

Výška, vzdálenosti atd. - samozřejmě trochu problém, ale pro mě je to právě ta věc, kterou až tak neřeším. Před lidmi na akci si dám pozor - stejně když chci předvést model, nemá smysl létat ve stratosféře, jinde - kdo to bude měřít někde na louce. S tím se dá žít.

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.07.2017 9:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.8.2011
Příspěvky: 23
Dočetl jsem diskusi na RC mánii. Podle toho co tam je všechno uvedeno, musím konstatovat, že s malichernostmi z pohledu EU se EASA vůbec nebude zabývat a náš text, který jsme za SMČR odeslali na CIAM FAI jako stanovisko za naši organizací je ten správný.

We are pleased to receive the information about effort of EASA to regulate the UAV operations in Europe. At the same time, we welcome the effort of EMFA to discuss the rules so that aeromodeling would not be restricted.
At the same time we apologise for not being able to participate at the joint meeting of EMFA and EASA on 15.6.2017 in Cologne for work reasons.
That is why we send herewith the opinion of the Association of Modellers of Czech Republic and of the Aero Modeling Club of Czech Republic. We would like to ask you for the presentation of our opinion at the meeting and use it as a support fof similar opinions of other national modeling organizations.
1) to keep models of aircraft weighing 150kg (or at least 25kg) on decision-making and legislative regulation within the competence of the national authorities,
2) Clearly separate rules for aeromodels from drones due to different nature of the operation of these devices and their use (sport - recreation - competition - creativity).
3) Promote the definition of an aero model according to the FAI definition:
An aero model is a device heavier than air, with or without an engine, that is unable to carry a person and is used for competition, sporting or recreational purposes,
Throughout the flight, the radio controlled model must be directly controlled by the pilot via the transmitter and remain in the pilot's sight.
The model aircraft must not be equipped with any device that would allow automatic flight to the selected location.

Prague, May 25, 2017 – Approved by the Bureau of the Aeromodeling Club of Czech Republic.
Miroslav Navrátil
Chairman of the Association of Modelers of Czech Republic
Tomáš Bartovský
Delegate of SMČR at CIAM FAI
Petr Cejnar
Chairman of the Aero Modelers Club of Czech Republic

V jednoduchém překladu:
1/ Ponechat modely do letové hmotnosti 150kg (25kg) na úrovni rozhodování národních orgánů.
2/ Jednoznačně oddělit modely letadel od dronů.
3/ Definice modelu letadla podle stávající definice pravidel CIAM FAI.
Všechny jiná opatření, které jsou diskutovány (registrace povinná – nepovinná, v klubech, registrace modelů, prostory, limity hmotnostní, výškové, kartičky, způsoby školení, dohledu apod. ) jsou jen podružná následná opatření, která by si měly dořešit jednotlivé státy podle svého uvážení a postoje k modelářství jako takovému.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.07.2017 14:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6418
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
ddano007 píše:
1, Nikto za nikoho nebojuje, aspoň u nás na Slovensku na to ZMoS kašle. A čo tak čítam, u Vás to nie je o moc lepšie :mrgreen:

Neviem či bojujú, alebo nie. :? Ak áno, tak rozhodne o tom nedávajú nikomu vedieť. :( Na RCmániu kašlú (tam by to mali najjednoduchšie), ale čo je horšie, kašlú aj na svoje vlastné webové stránky. Ak si ich pozrieš, tak zistíš, že najnovšie aktuality sú len z konca roku 2016, a to už máme pomaly 7 mesiacov ďalšieho roku za sebou. Tak buď nerobili/nerobia 7 mesiacov nič, alebo nie sú schopní napísať pár príspevkov, alebo zverejniť pár dokumentov.
Takže jediný, kto sa na Slovensku stará (či skôr staral), bol Ľubomír Krupár. Ten veľmi aktívne komunikoval s DÚ hlavne po prijatí ich sporného "Rozhodnutia" spred 2 rokov, iniciatívne ak fyzická osoba, čo voči DÚ nemalo patričnú váhu, keďže nebol členom prezídia ZMoSu. DÚ potrebuje rokovať so ZMoSom, ale ten sa zrejme k ničomu nemá. Z celého ich webu som našiel len krátku poznámočku v zápise rokovania prezídia z 10/2016, že o tom aspoň vedia. Inak nič, žiadne uznesenie, ktoré by sa toho týkalo. A to pritom ide o staršiu a jednoduchšiu situáciu, keď mali rokovať so slovenským orgánom v slovenskom jazyku. Tak som veľmi skeptický ako sa rozhýbu, keď je teraz treba rokovať s EASA a v angličtine. Asi spoliehajú na to, že to za nich českí bratia vyriešia :roll: a oni sa len zvezú na tom čo iné národné zväzy vyrokujú. :wink: Povedal by som, že je to dosť parazitujúci prístup. :x Nakoniec aj Kapuscinský z Česka sa veľmi snažil spolu s Krupárom. Ale mám dojem, že už aj oni dvaja stratili energiu bojovať za iných tento Don Quitovský boj, keď kompetentný ZMoS hrá pštrosiu politiku. Charakterizoval by som to slovami: "Však to nejako dopadne." Rovnako pštrosiu politiku hrá aj SAM119 združujúci historikov, ten názor ktorý mi poslal pán Swiety radšej nebudem publikovať. Je to skôr v zmysle: "My nič, my muzikanti." :mrgreen:
ddano007 píše:
2, Neviem, prečo by nemohli neregistrovaný prdieť :roll: Postoj " ak niečo chceš, potrebuješ bumážku " mi pripomína staré časy...
S tým nesúhlasím. Istý poriadok by mal byť a členstvo v modelárskom zväze k ničomu nijak výrazne nezaväzuje a ani nezruinuje. Ak bude spojené aj s poistkou zodpovednosti za škody, tak ta hromadná poistka bude určite výhodnejšia než keby sa uzatvárala individuálne. A to bude len pre dobro každého člena. Nakoniec predsa, ak chceš riadiť auto, motorku, alebo čln na jazere či mori, tak predsa tiež potrebuješ mať oprávnenia a poistku. A takisto nesmieš jazdiť mimo verejné komunikácie. Dokonca aj s bicyklom síce môžeš využívať lesné cesty ale mimo nich by si nemal a v národných parkoch len po vyznačených cyklo cestách. So starými časmi to nemá nič spoločného - naopak na západe je mnoho krajín (napr. Francúzsko), kde nesmieš ani peši vstupovať na súkromné pozemky dokonca ani do lesa. Ale sú aj krajiny, kde je to voľnejšie, napr. Švédsko. :wink:

Nakoniec čo môžeš očakávať ty tvrdohlavo neorganizovaných od modelárskych zväzov? Že sa budú biť za Tvoje práva? Za práva "voľných lietačov"? Tak to nečakaj, to ani náhodou! :lol: Ak toto všetko dobre dopadne, tak zrejme dobre len pre organizovaných :wink: a ver mi, že modelárske zväzy tých neorganizovaných celkom pokojne obetujú. 8) Ja v podstate aj očakávam, že zmiernenie regulí pre organizovaných bude vykúpené výrazným sprísnením regulí aj postihov pre neorganizovaných. :P Aj preto, lebo to bude vnášať väčší poriadok do toho dnešného chaosu a aj preto, lebo to zväzom prinesie nárast členstva, teda aj príspevkov, a tým aj ľahšie fungovanie. S tým ale ako outsider nič neurobíš. Jedine tak, že sa sám staneš insiderom. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.07.2017 15:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2782
Bydliště: Zavar, SK
VTjr píše:
... členstvo v modelárskom zväze k ničomu nijak výrazne nezaväzuje a ani nezruinuje...
...ak chceš riadiť auto, motorku, alebo čln na jazere či mori, tak predsa tiež potrebuješ mať oprávnenia a poistku...
...na západe je mnoho krajín (napr. Francúzsko), ...

... čo môžeš očakávať od modelárskych zväzov? Že sa budú biť za Tvoje práva? Za práva "voľných lietačov"? Tak to nečakaj, to ani náhodou!...
... Ja v podstate aj očakávam, že ... to zväzom prinesie nárast členstva, teda aj príspevkov...

Keďže sme trochu OT, skúsim heslovite:
1, Keď prídeš do klubu a povieš: Rád by som sa u Vás zaregistroval, zaplatím členský poplatok, budete mať ovečku navyše... A dostaneš odpoveď: Keď budeme robiť nábor členov, prihlás sa. Tak si povieš: dajte sa vypchať, na moje letecké umenie a polystyréňáky mi stačí poľná asfaltka :mrgreen: A nemôžem si pomôcť,ale častejšie, ako je mi milé, vidím u "klubových" modelárov postoj: My sme veľký chlapci, staviame poriadne lietadlá a s tými granulovanými polystyrénmi tu nezavadzajte... Na toto fórum chodím rád preto, že je tu dosť ľudí, čo si nehrajú na "veľkých chlapcov", ale poradia.
2, Zlý príklad, na čln ( do určitého limitu dokonca aj na mori ) a bicykel vodičák ani poistku nepotrebuješ.
3, Voľakedy bol našim vzorom ZSSR, teraz je to západ :roll: Sorry, nemám pocit, že tak, ako sú na to zvyknutý v Rakúsku, Švajčiarsku a kde kade ( a to neplatí len pre veci okolo modelárstva ), je príklad hodný nasledovania. Aspoň pre mňa nie.
3, To je presne to, čo mi vadí na postoji niektorých modelárov: lietadlá nemajú radi heliny a sú ich ochotný obetovať, všetci nemajú radi koptéry a sú ich ochotný obetovať, registrovaný nemajú radi neregistrovaných a sú ich ochotný obetovať ... a ideme si hrať " enem pro nás a pro naše dítky ". Sorry, ale podľa mňa by malo modelárstvo ľudí zbližovať a nie rozdelovať :(
4, Očakávať môžeš, len neviem, či je to reálne očakávanie. Zväzy majú význam, ak poskytujú nejaký servis, podporu, pomoc. Na Slovensku nám platí ono slávne "Rozhodnutie" už nejaký piatok a nič. EU teraz vymýšľa ďalšiu ftákovinu a zase nič. Tak načo Zväzy?

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.07.2017 17:25 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10407
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 289
Blog: Zobrazit blog (3)
Znám ze Slovenska spoustu organizovaných modelářů a nesdílím tvůj názor na ně.
Nesouhlasím ani s principem obětování.
Posoudit konkrétní modelářský klub nedokážu, ale dovedu si představit, že letiště není nafukovací a kdo dřív přijde... Nevím, zda je na Slovensku klub jako je MK RCMANIA.cz. Abych to zkrátil, do týdne členem klubu.

Za Svaz modelářů České republiky mohu napsat (opakovaně):
Vyhození modelů z bezpečnostního materiálu, úprava hmotnosti modelů na 25kg, zařazení LETECKÉHO SPORTU mezi sporty uznané Mezinárodním olympijským výborem, atd...
Tohle všechno samozřejmě platí pro všechny, tedy i neregistrované, modeláře.

Ale jsem si jist, že zdejší diskuze bude přínosem i pro řadu modelářů ze Slovenska na EASA napíší svoje připomínky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.07.2017 17:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1715
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Ja si myslim, ze je to hodne dane prave snahou vymezit pravni ramec pro komercni fungovani UAV ci podobnych veci. O modelare ani dronistu moc nejde. Kdyz se neco semele, tak jsou tu jiz stavajici zakony, ktere to resi (obecne ohrozeni, zraneni/zabiti z nedbalosti). Jinak samozrejme plati jak pravi Svejk: " přísnost musí bejt, bez přísnosti by se nikdo nikam nedostal". A mestka polici jiste uvita dalsi nastroj na to, aby dodanila obcany.

IMO s EU - a pres vsechny problemy jsem rad ze v EU jsme - IMO lze z nasi pozice - myslim modelaru jak jednotlivcu tak svazu - schopni efektivne jednat jen skrze nase zastupitele v parlamentu. Za me resenim je - co nejvice posilit rady svazu, mit tam aktivni zastupce a tlacit to takto.

Dalsi moznosti jsou komercni subjekty. Bohuzel tam se stretavame v nerovnem boji. Protoze pro budou molosi, kteri chteji UAV pouzivat komercne a ti si prollobuji co bude potreba. Subjekty komercne podnikajici v modelarstvi maji mnohem mensi silu - nicmene nejakoiu aktivitu bych od nich cekal. Ale to by musela byt lobisticka a draha prace, kdy by se museli nejak sjednotit. Nevim jestli tu vubec tolik penez je a jestlisi to uvedomuji. Asi je jasne, ze se prolobuje to, kde je vic penez.

Na zavber bych jenom rad Tomasoivi podekoval, za jeho praci a snahu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.07.2017 18:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 7246
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Co se týče té organizovanosti, tak jde zase jen o prachy a taky o osobní data. Někdo tady zase čuchá pěkný byznys, tak si k tomu chystá podmínky. Nevidím jediný důvod, proč bych se měl kvůli každé volnočasové činnosti nechat někde "zorganizovat". Potom budu platit příspěvky (stejně velké já, který si skočím za barákem s kuličkoletem dvakrát do měsíce, jako modelářský "sportovec", který bude na tom organizování částečně profitovat), budu na sebe muset prásknout i číslo bot, nebudu se moct zaregistrovat bez uvedení platné e-mailové adresy, každý den mi budou chodit nabídky, i když o ně vůbec nestojím. A když se budu chtít večer svézt na kole, tak jedině přes svaz cyklistů, ráno do práce pěšky přes svaz turistů. Jsem ochoten se podřídit rozumným pravidlům a doufám, že rozum nakonec vyhraje nad byznysem. A pokud ne, vykašlu se na létání s modýlky a něco pěkného si přečtu. V klubu čtenářů už jsem, jsou tam malé poplatky :wink: .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.07.2017 18:31 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10407
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 289
Blog: Zobrazit blog (3)
Tohle je samozřejmě taky možný pohled. Pak ale nechoď brečet.

A osobní data jsou nesmysl. Zde na serveru RCMANIA.cz je přes 20.000 emailových adres a nikdy obchodní nabídka nešla. Tohle je otázka principu. V modelářském klubu MK RCMANIA.cz je aktuálně 98 lidí. Pokud někdo obdržel nabídku od nějakého shopu, tak ať řekne.
A osobní údaje jsou třeba tyto: Jméno, datum narození, adresa. (volitelně pohlaví, telefon, mail).
Příspěvek je aktuálně 100Kč, tedy 3,7€ ročně.

Panikařit není myslím třeba. A šířit poplašné a nepravdivé informace už vůbec ne. A jako modelářský sportovec, člen nejúspěšnější kategorie za poslední roky ti mohu říci, že závist nad dotacemi není na místě.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.07.2017 19:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 7246
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
TomasC píše:
Tohle je samozřejmě taky možný pohled. Pak ale nechoď brečet.

A osobní data jsou nesmysl. Zde na serveru RCMANIA.cz je přes 20.000 emailových adres a nikdy obchodní nabídka nešla. Tohle je otázka principu. V modelářském klubu MK RCMANIA.cz je aktuálně 98 lidí. Pokud někdo obdržel nabídku od nějakého shopu, tak ať řekne.
A osobní údaje jsou třeba tyto: Jméno, datum narození, adresa. (volitelně pohlaví, telefon, mail).
Příspěvek je aktuálně 100Kč, tedy 3,7€ ročně.

Panikařit není myslím třeba. A šířit poplašné a nepravdivé informace už vůbec ne. A jako modelářský sportovec, člen nejúspěšnější kategorie za poslední roky ti mohu říci, že závist nad dotacemi není na místě.


Jsem dalek toho, abych někomu záviděl dotace a ještě víc toho, abych se kvůli hraní s modýlky rozbrečel. Na to už jsem toho moc zažil. Mám ale rád svobodu. Je mi úplně jedno, jestli se někdo dobrovolně organizuje. Když mu to přináší uspokojení, je to jen dobře. Akorát nechci, aby to bylo povinné, když to není nutné. Z takové budoucnosti nemám dobrý pocit.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.07.2017 19:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2782
Bydliště: Zavar, SK
TomasC píše:
Znám ze Slovenska spoustu organizovaných modelářů a nesdílím tvůj názor na ně...
... dovedu si představit, že letiště není nafukovací a kdo dřív přijde...
... Tohle všechno samozřejmě platí pro všechny, tedy i neregistrované, modeláře...

1, Ale ja som nenapísal, že všetci majú také postoje, dokonca ani väčšina. Len že ma znechucuje keď sa s takým postojom človek stretne u ľudí, ktorý sú "inside".
2, Ale to nie je o letisku. Ja letisko nepotrebujem, mám malé modely s ešte menšími kolečkami, z trávy to nepoletí. Jediné, pre čo som uvažoval, že sa niekam prihlásim bolo, že niekto bude mať viac ovečiek, ergo väčšiu váhu pre prípadné angažovanie sa. Je predsa rozdiel, či má spolok 50 ľudí, alebo 5000...
3, To je práve postoj, ktorý má zmysel a ktorý sa často nevidí: Ideme spraviť niečo, z čoho budú profitovať všetci lietači. Pridajte sa, a budeme mať väčší hlas pre budúce vybavovačky. Čo je niečo iné, ako: Ale to bude len pre našich, vy ostatní sa dajte vystreliť :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.07.2017 19:29 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10407
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 289
Blog: Zobrazit blog (3)
JosefSvejk píše:
...Mám ale rád svobodu.....
To by se mi také líbilo, ale realita je prostě jiná. Za svobodu, práva, možnosti je třeba bojovat. Snít o svobodě nestačí. A bojovat je mnohem lepší organizovaně. Protivník je totiž velmi zdatný úředník.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz