Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 286 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 23.07.2017 18:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
Ja uz zhledl nekolik videi ,ale acro j mnohem tezkopadnejsi,skoro vubec neplachti a mam b nem 3clanek 1300 a na cumaku 20g zavazi....v bezvetri jakmile uberu plyn ihned klesa.....vetrik mu vyhovuje,to se da letat i na pul plynu.....budu mu set zkouset ve vysce letat skoro bez plynu a a vyskovkou se ho pokusim prizvedavat co to jen pujde.Prototoze del vami popisovaneho pristani to dopadlo viz.foto....je to proste supa o zem.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 23.07.2017 19:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Dej pozor ať to nepřetáhneš. Ještě bych zkusil při vodorovném letu pomalu ubírat plyn abys našel polohu, kdy začne klesat. Ale budeš to mít těžší než já vzhledem k většímu plošnému zatížení tvého stroje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 23.07.2017 19:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
JFV: vidím Ostrava.... to je kousek,nepomohl bys osobně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 23.07.2017 19:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=sCkA8zQ9x3g
4 minuta 20 vteřina a takhle přeně to přistává mně a samozřejmě o travu to od....ere podvozek :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 23.07.2017 19:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Nevidím v tom problém :-) Klidně se můžeme domluvit. Možná to pomůže :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 23.07.2017 19:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
Budu velice rad....jsme se synem samouci....Sky surfera už mame v ruce...a tohle měl byt levný přechod na něco dražšího.....nač rozmlatit krásné ero za několik tisíc,že :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 23.07.2017 19:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Jasně. Pokud pomohu dobré věci, budu rád :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 23.07.2017 20:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
madmax1200 píše:
Ja uz zhledl nekolik videi ,ale acro j mnohem tezkopadnejsi,skoro vubec neplachti a mam b nem 3clanek 1300 a na cumaku 20g zavazi....v bezvetri jakmile uberu plyn ihned klesa.....vetrik mu vyhovuje,to se da letat i na pul plynu.....budu mu set zkouset ve vysce letat skoro bez plynu a a vyskovkou se ho pokusim prizvedavat co to jen pujde.Prototoze del vami popisovaneho pristani to dopadlo viz.foto....je to proste supa o zem.

Tak tady je to taky - váha. Já mám doma nejmenší 3S 1300mAh a proto do Magnuma nejdu, to už by nebyl pomalolet. Kamarád si koupil výřezy od PEA. Jeden mu vyšel s 3S 1000mAh těžší a co chvíli láme podvozek a opravy zas přidávají váhu. Druhý má 240g (já měl 220g) a přistává s ním v pohodě a bez převracení.
Ano jak píše JFV, radši pevná plocha než tráva. Pokud není posečená. Jinak budeš zakopávat o pampelišky pořád. V tom je voda lepší než tráva, ale horší jak pevná zem - více brzdí a proto JFV sedá a pojíždí rozumně s motorem.
Tak kluci ať se zadaří a dejte vědět, Michal


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: ned 23.07.2017 20:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
No já jsem stavěl magnum jako psychopat s digitální váhou neustále po ruce. Výsledek je super, na dvojčlánek 1000 mAh mi to poletuje cca 40 minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: pon 24.07.2017 5:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
už jenom z toho důvodu se na to chci přijet podivat....ja tak 12 min blbnuti a už pípák řve.
Ještě me napadlo,jestli jsem to nepřehnal s tím zatížením předku...... byl jsem dost vyděšenej jak to ero rve i na pul plynu furt nahoru..... a pak by slo hned po křídle dolu.....ale to jsem s tím neuměl vůbec zacházet.....zkusím to znovu převážit a záváží upravit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: pon 24.07.2017 6:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Už se jen opakuji - Základ je těžiště a nezkroucený model. Pak je třeba naučit model lítat a potom je třeba se s modelem naučit lítat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: pon 24.07.2017 6:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
madmax1200 píše:
... jak to ero rve i na pul plynu furt nahoru...... a pak by slo hned po křídle dolu....

Ale to není jen o těžišti a (ne)zkroucení, tohle dělá málo potlačený motor; po přidání plynu éro má především zrychlit a ne se vzpínat. To se těžištěm nevyřeší.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: pon 24.07.2017 11:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
jyrry píše:
Ale to není jen o těžišti a (ne)zkroucení, tohle dělá málo potlačený motor; po přidání plynu éro má především zrychlit a ne se vzpínat. To se těžištěm nevyřeší.

na tom neco bude,kdyz jsem poprve odstartoval,ero slo maskutecne nahoru,tak jsem se lekl a ubral plyn,samozrejme moc a uz to svistelo po kridle....nejak jsem to ukociroval a vse v poho.....tak jsem to zkusil s mene plynu a to zase melo tendenci porad klesat.... no nezvyk .Prechod ze skysurfera je to sileny.....tak si riam asi teziste,tak to zkusim na prstech....no zdalo se mi dost v zadu (brat s rezervou zacatecnika) ,tak jsem instaloval 20 g pod motor na cumak a ejhle 3/ 4 plynu a celkem pekne politani,az na to pristani.
Dneska pro ceste do prace jsem si vyhledl pekne pole a zavazi komplet sundal....no samozrejme strelba kolmo nahoru ,ale uz me to nevyplasilo,tak jsem jeme ubral letadlo zkorigoval a celkem fajn poletani uz jen na pul plynu.....a samozrejme i pristani (stale do obili) mnohem mekkci.
Ps: pri pristani tesne nad zemi je dobre dat plnou vyskovku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: pon 24.07.2017 16:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
madmax1200 píše:
Ps: pri pristani tesne nad zemi je dobre dat plnou vyskovku?

Ani náhodou, buď křápneš ostruhou a nebo neodhadneš rychlost a ješte se zvedneš a sklouzneš po křídle.
Vystoupej tak do 10m a v rovném letu stahuj plyn až do vypnutí. Buď nachystanej reagovat, model většinou sklopí čumák k zemi a jde dolů. Každý jinak prudce. Ty musíš podchytit velké klesání jen do mírného skluzu jemným přitahováním výškovky. Tak aby model šel nadále ve skluzu a to přibližně stejnou rychlostí a pod stejným úhlem. Chce si to omakat rychlost trošku nad minimálkou. A a tímto skluzem budeš klesat až pár metrů nahoru, dát plyn, vystoupat a znova. Až dostaněš model do oka a ruky. Pak můžeš v sestupu pokračovat až k zemi, kde těsně nad zemí jemně přitáhneš aby se úhel skluzu zmírnil a model šel pomalejš dolů a až k zemi. Když se dotkneš podvozkem země, můžeš přitáhnout více. U jinšího modelu když přistaneš větší rychlostí a dost pak ještě přitáhneš, je schopný se zase nadzvednout. Magnum naštěstí moc rychlosti nemá. Ono každý model chce své a je na Tobě, jak to rychle dostaneš do oka a nebo když Ti někdo stojí za zády a poradí napoví. Na přistání si i můžeš pomoct motorem, ale tady bacha. Hodně lidí zapomíná, že má vlastně nataženou výškovku a jak daj motor (většinou o něco více než je třeba) model se jim zase zvedne a oni se leknou a někam přepadnou. Ale v podstatě neexistuje přesný návod, jen kopa rad a pouček a Ty si z toho musíš vychytat to co Ti a Tvým modelům vyhovuje. Já někdy i s akrobatem místo akrobatění udělám 15-20 přistání za sebou, ať se naučím co a jak. Různá rychlost, různá výška či různá dálka na přistání.
Hlavně si dej do kupy to těžiště a výškovku v nule. Jasně, i špatně vyosený motor může hrát svou roli. Ale nikdy neštěluj více věcí najednou, neb pak nevíš co na zlepšení vlastně pomohlo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Magnum Acro
PříspěvekNapsal: pon 24.07.2017 19:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
tak jsem si precetl neco o potlaceni motoru a zkusim s tim neco udelat.....pokud startnu ze zeme,tzn.plnej jde opravdu za vrtuli okamzite temer kolmo nahoru....musim okamzite ubrat a vyskovkou ho srovnat,coz je pro 11 leteho syna dost neprijemne a ja to vlastne eliminoval zatezi na cumaku a zbytecnym zvysenim vahy..... kolik stupnu ,alespon priblizen by nekdo nevedel?Troufnu si rict,ze ted je tam cca 0.Zkusim vlozit fotku,ale mobil mi urcuje max .velikost.Trochu strpeni.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 286 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz