Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1535 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 103  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 21:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Samozřejmě že musí nabíjet a vyrovnávat nejlíp jak to jde. Ale při použití malých nepřehledných displejů se mi stává, že po zapnutí nabíjení si nejsem jistý nastavením. Prostě v rychlosti a četnosti nabíjení se občas ukliknu. Z lipolek mám obavy a nerad bych si to doma vypálil. Myslel jsem, že přehledné a jednoduché ovládaní, by mi mohlo pomoct nedělat chyby a nepodělat to.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 21:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No... na tom dvouřádkovém displeji vidím všechno co to aktuální nastavení obnáší - chemii, druh nabíjení, nastavený proud, počet článků. Přejedu pohledem, spustím, ono si to zkontroluje počet článků a když souhlasí, tak jede.
Takové nabíječe Robbe s BID-čipem, tam je to jiné, každá baterka má svůj BID-čip a nabíječi řekne jak má nabíjet. Nevím jak moc se to do současnosti u pohrobků Robbe udrželo ale nevím které jiné nabíječe to tak mají.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 9:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
BID čipy spokojeně používám. V provozu jich mám deset. Nemám je na každé baterce ale mám vždy jeden pro jeden druh baterek. Tak že když potřebuju nabíjet třeba 3S 2200, tak vyhledám mini pytlíček s popisem 3S 2,5A, připojím čip na kablík k nabíječce a je nastaveno. Připojený čip strčím spět do pytlíčku a částečně zavřu.
Graupner u Polaron nabíječek používá RFID code. Součástí FUS je prográmek na jejich tisk. V něm zadáš potřebný popis baterky a nastavení pro nabíječku, vytiskneš a nalepíš na baterku. Potom jenom sejmeš čtečkou a nabíječka se přenastaví.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 11:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Prosím o malou radu:

Pár lidí tady v předchozích stranách doporučovalo SKY RC D100. Parametry by mi vyhovovaly (vestavěný zdroj 220V, dva kanály 50-100W, 1-6LiPol, měření vnitřního odporu, ventilátor, ochrany) - cena do 3 000 Kč, nic víc nepotřebuju.
Jenže jde asi o výběhový typ, už ho nikde nemají.

Nemáte někdo osobní zkušenost s podobnou doporučitelnou nabíječkou, která je aktuálně na trhu?
Díky.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 12:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
janva9 píše:
Graupner u Polaron nabíječek používá RFID code. Součástí FUS je prográmek na jejich tisk. V něm zadáš potřebný popis baterky a nastavení pro nabíječku, vytiskneš a nalepíš na baterku. Potom jenom sejmeš čtečkou a nabíječka se přenastaví.


Nějak mi nedochází, jak se dá vytisknout RFID code. QR nebo čárový kód bych bral.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Taky by mě zajímalo, jak se do tohodle dá něco vytisknout na tiskárně. :lol:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 13:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
janva9 píše:
... Graupner u Polaron nabíječek používá RFID code. ...

Zdeňku, není to spíš tohle?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 15:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Omlouvám se velice!!I Je to samozřejmě QR code! A ten modul je přijímač pro čtečku v mobilu.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 15:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
zelkar píše:
Prosím o malou radu:

Pár lidí tady v předchozích stranách doporučovalo SKY RC D100. .....

Zkus to tady: http://www.rcxauta.cz/e-shop/nabijeni/n ... ky-rc-d100

Kolega si u ní pochvaluje i WiFi ovládání mobilem.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 19:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Díky za info, už jsem ji objednal.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 19:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
coro píše:
Ešte sa ozvem - nie som vôbec idealista čo sa modelárskych nabíjačov týka, a považujem za úžasný úspech ak sú veličiny ktoré spomínaš (a žiaľ niekedy aspoň napätie) správne.
Na to žeby som ich mohol chcieť ešte navyše (ako druhotnú vec) zobrazené nejak pekne, podľa mňa zatiaľ doba nenastala..
Takže by som nestaval ako prioritu, že je _niečo_ pekné prehľadné, ale najprv požadoval aby to bolo správne a až potom ak by náhodou bolo na výber, myslel aj na to ako to vyzerá. Otázka priorít - má to nabíjať správne, nie vyzerať dobre, ako najdôležitejšia úloha (nie pre predajcu ani výrobcu, žiaľ, zrejme lepšie predá to opačné...)

Používam nabíjač bez displeja.. lebo je o generácie (dali by sa povedať viaceré skoky tak nie jednu generáciu) pokrokovejší než v tej dobe všetky ostatné - displej som si zbastlil k tomu sám (2riadkový lcd ktorý žerie data z portu a zobrazuje ich, sám preblikáva medzi napätiami článkov a hodnotami U,I,C, čas..) - a skutočne prehľadný je až monitor notebooku alebo pc, preto o tom že by sa tomu rovnal nejaký displej nalepený na nabíjač, moc neverím. Len aj keby, išlo by mi o to aké hodnoty zobrazuje, t.j. či sa mu dá veriť, a ešte dôležitejšie je čo robí s baterkami. Zrovna u A123 kde napätie samo o sebe nevypovedá takmer o ničom a hlúpy balancer je horší ako žiadny, je to veľký rozdiel.


Nikto sa tu nebaví o kvalite, presnosti nabíjania v tom súhlasím, ale o zobrazovaní a prehľadnosti údajov. A hlavne obsluhy, nastavenia nabíjača. Ani to že má nabíjačka dvoj riadkový DSP neznamená, že je super a to platí aj opačne. A pokiaľ nebudú mať bežne nabijače WIFI tak ma stále zapájať kábel do PC nebaví. (Mne ide o informativný charakter na DSP) Takže pre mňa v dnešnej dobe pri kúpe nového nabíjača je kvalita a DSP prioritou. Len treba nájsť ten správny čo vyhovuje a to je dilema.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 20:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
juraj.jurej píše:
... pre mňa v dnešnej dobe pri kúpe nového nabíjača je kvalita a DSP prioritou. ...

A co všechno konkrétně při tom nabíjení potřebuješ sledovat? Při každém nabíjení? Před každým nabíjením, po něm?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 20:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
jyrry píše:
A co všechno konkrétně při tom nabíjení potřebuješ sledovat? Při každém nabíjení? Před každým nabíjením, po něm?


Minimálne jedným okom z diaľky pozrieť koľko je aku. nabitý. (či sa už môžem obúvať :D ) Ja netvrdím, že pri každom nabíjaní potrebujem všetko sledovať a nastavovať. Ale raz nabíjam 1C raz 2C a podobne (podľa času) tak nastavovovať treba. A v prvom rade ten dvoj riadkový DSP je neprehľadný, čím viac funkcii nab. má tým sa v tom aspoň já na rýchlo strácam a zato chcem iný DSP-prehľadný. Mám doma viac aku. rozdielnych a už len v pamäti ich vyhľadať u dvoj. riadkového DSP ma deprimovalo. Na graf. DSP už len podľa farby viem o aký aku. ide. Ale to je všetko jedno, každému vyhovuje niečo iné. Ja nepotrebujem vysoký výkon (stačí my cca. 200W) tak si priplatím za modernú nab. s pekným DSP. (len neviem ešte ktorú, lebo na každej my niečo vadí :( )

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Nehnevaj sa na mňa, ale pripomínaš mi moju svokru. Chcela červený televizor. Keď som jej ho kúpil, tak mi povedala, že myslela inú červenú. Asi tak.

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 21:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
juraj.jurej píše:
Minimálne jedným okom z diaľky pozrieť koľko je aku. nabitý. (či sa už môžem obúvať :D ) Ja netvrdím, že pri každom nabíjaní potrebujem všetko sledovať a nastavovať. Ale raz nabíjam 1C raz 2C a podobne (podľa času) tak nastavovovať treba. A v prvom rade ten dvoj riadkový DSP je neprehľadný, čím viac funkcii nab. má tým sa v tom aspoň já na rýchlo strácam a zato chcem iný DSP-prehľadný. Mám doma viac aku. rozdielnych a už len v pamäti ich vyhľadať u dvoj. riadkového DSP ma deprimovalo. Na graf. DSP už len podľa farby viem o aký aku. ide. Ale to je všetko jedno, každému vyhovuje niečo iné. Ja nepotrebujem vysoký výkon (stačí my cca. 200W) tak si priplatím za modernú nab. s pekným DSP. (len neviem ešte ktorú, lebo na každej my niečo vadí :( )

Na toto len odpoviem že mám dokoca dva nabíjače, ktoré kadejaké farebné displeje môžu prehľadnosťou a jednoduchosťou úplne vysmiať - jeden hračkový Hobbyking "PocketRocket" a druhý seriózny FMA (Revolectrix) BalancePro HD.
Oba majú jeden jediný skutočný gombík so šipkou, ktorým sa otočí prúd na 0-10A a zapichnutím baterky sa začne nabíjať... :) :)
Ako sa tomuto dá konkurovať nejakým tabletom, teda v jednoduchosti ?
Ešte prepínač LiFe-LiIon-Lipol, ale aj ten tomu seróznemu chýba (A123 vie len 10A fixne)
- veď pri Líthiových baterkách neni čo viac nastavovať, nabíjanie si riadi baterka.
Dokonca by sa dalo povedať že ani prúd by sa možno nemal nastavovať ručne, veď sa dá zistiť (ako cellpro)..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1535 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 103  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz