Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2017 18:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 147
Bydliště: Prievidza, SK
Jirko paráda.
Ako vždy, zas perfektná robota.
Podľa foto profesionálny výrobok.

Milan


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2017 19:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Milane díky :oops:
doufám, že to poletí dle mých představ :D :D :D

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2017 18:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Připraveni k odjezdu do Zlončic :D :D :D
Příloha:
IMGP3618.JPG
IMGP3618.JPG
[ 177.82 KiB | Zobrazeno 2253 krát ]


Z levé strany Fox 2.6 RS, Power 1.1, Fox 1.5, Astral V2

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 13:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
První setkání ve Zlončicích skončilo, akce se vydařila díky organizátorům . Celkem foukalo , ale přesto se lítalo v sobotu na večer a v neděli dopoledne.
Příloha:
zlončice.jpg
zlončice.jpg
[ 88.75 KiB | Zobrazeno 2174 krát ]


_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 16:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Parádní fotka, ještě by to chtělo všechno v luftě :D Snad příští rok se mi zadaří přijet. Pak dej odkaz na více fotek jestli budou někde na netu. Kolik vás tam tedy s padáky bylo? Na fotce jsem napočítal 18 vrchlíků pokud se nepletu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 18:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Prý bude i nějaké video odkazy dám. Jinak 18 je správně a vyšlo to na 6 pilotů :D Jinak ty vrchlíky jsou náběžkou do země otočený schválně , při focení foukalo kolem 5 ti metrů a v normální poloze vrchlíků docházelo k samostartům :lol:

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Tak už se nám to blíží :D .Modelářská dovolená 2017 na letišti aeroklubu Raná u Loun proběhne v době od 29.7.2017 do 5.8.2017
Počasí by mohlo vyjít , tak uvidíme. Díky akci ve Zlončicích už mám v podstatě sbaleno, jen se něco doplní a můžem frčet :lol: :lol: :lol:
http://www.odpocetcasu.cz/Omhflnu/
Tel. číslo na vstupní závoru je 739 998 076 . Otevírání závory na prozvonění funguje pouze pro zaregistrované u předsedy aeroklubu Raná u Loun a funguje jen po dobu akce, po jejím skončení dojde k automatickému výmazu tel. čísla. To znamená že na rok 2018 je nutná nová registrace. Není to nic složitého stačí tam buď zavolat a nebo radši napsat e-mail.
http://www.louny.eu/atraktivity/aeroklub-rana/99/

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 6:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Je tu podezřelý klid asi nikdo nelítá, tak něco k počtení:-)
Tak včera proběhl další let nové krosny s vrchlíkem FOX RS . Vše OK až na ty starty. Za mírného větru je 5,4Kg už dost . Nutnost je vrchlík si na zemi pořádně rozbalit a připravit k nafouknutí. Startování proti větru beru jako samozřejmost. Prostě to chce cvičit a zase cvičit. Jinak Fox lítá nádherně .Průlet i slabou termíkou vario ihned hlásí pípáním. Pro svižný stoupavý let stačí docela málo plynu . Proud ze 6-ti článku byl naměřen kolem 12 A za letu a to je víc než dobrá hodnota a stoupání kolem 1,5/s. V porovnání s krosnou pod Power byl pro normální vodorovný let naměřen proud kolem 20A. Ten 3 článek je tam hodl znát a to ta krosna váží jenom pětinu co na velkého Foxe :-)
Rozhodl jsem se pro další úpravu a to startovacího režimu, který pojmenuju třeba start. V křivce plynu si omezím otáčky motoru, tak aby nemohlo dojít k nechtěnému přidání třeba na plný plyn. To se stane úplně lehce staší trochu škobrtnout a nebo se jinak rozmáchnout rukama. Včera vyzkoušeno a byl to docela mazec. I s tak těžkou krosnou šel Fox do přemetu, naštěstí jsem hrábnul po plynu a pak razantně přibrzdil, tak z toho bylo takové menší škobrtnutí, Budu vycházet z toho , že když bylo naměřeno, že při 12A Krosna slušně stoupá, tak si myslím, že 10A by mělo stačit. Hold když to bude při nějakém odhozu málo, tak mám smolíka a krosna spadne na zem. Ale pořád je to lepší , než být pomlácenej od vrtule. Když to dneska vyjde dojde na další pokusy :-)
Létání s vrchlíkem menších rozměrů , tam jsou starty takový relax. Krosna pod Power váží něco málo přes kilo a v ruce není skoro znát.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 20:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Právě že se létá a není čas vykecávat :D
Dneska jsem šel létat a ejhle popruh vysílače jsem zapomněl u známých na chatě. No ale když už jsem pěšky došel na kopec tak se mi nechtělo vracet a tak jsem vyzkoušel start s vysílačem v ruce. Nevím jestli tak někdo létáte normálně, ale mě to prostě nesedí. Po odhozu jsem škrtl o zem a jedna vrtule v háji, naštěstí nosím základní nářadí sebou tak jsem zlomenou vrtuli demontoval. Druhý start byl v pořádku a proběhl letový test na jednu vrtuli. Už jsem to chtěl vyzkoušet dřív ale nechtělo se mě demontovat vrtule. Výkon za letu klesl zhruba o třetinu (opravdu hrubí odhad neměřil jsem to). Co mě však překvapilo 8O hodně nepříjemný hluk od vrtule takové divné bzučení. Opravdu ta dvojitá vrtule má cosi do sebe, na to už bych si nezvykl. Doma jsem hned objednal nové dvě vrtule, jo druhou jako náhradní :x ale houby při druhé baterce jsem očesal i tu poslední. Chtělo by to namontovat radši rovnou tři vrtule :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 03.08.2017 6:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Tak to je dobře, že lítá alespoň někdo a taky o tom něco napíše pro ostatní. Včera jsem dokončil čistě svahovou sedačku pod FOXE 1,5 , tak jsem zvědavej jak se na kopci ukáže v letu. Jestli bude nějaké video neslibuji. Vždycky mám velký plány a potom na startu je to všechno jinak. Ale mohlo by něco být ,jedem dva, tak kolegu poprosím, aby něco natočil. Když ne let a svahování, tak alespoň pár kotrmelců :-)
Sedačka je od Hackera a panák Jackie co zbyl z krosny pod Weguse. Velikostně to tak nějak sedí. Rukama hýbou dvě 12-ti kilová serva HD Power s kovovými převody. Napájení elektroniky je 5x NICd akumulátor Sanyo 1700mAh. Startovní váha je 1,5 kg, s možností dovážení až do 4 kg.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 7:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Včera se mi podařilo překonat další hranici strachu :-). Foukalo kolem 5 m/s což odpovídá nějakým 18 km/h a v tom by měl velký Fox v pohodě létat. Na krosnu jsem naložil přídavné závaží, (červenou jitrnici) takže komplet to dělalo 5,4 kg. Preventivně jsem řidičky povolil o další 1 cm. stále se mi zdá, že je vrchlík přebržděný. Speed nastavil na 2 cm , odblokoval motor krátce potáhnul a vrchlík už byl nad hlavou, pak už jen stačilo ho lehce popostrčit a statečně vpřed do boje s větrným živlem. U země byl vzduch rozbitý, ale od 10m už to bylo v pohodě. Na 15 min motorového letu byl Fox ve vzduchu celkem 30 min a do 6-ti článku 5000mAh jsem po přistání dobíjel 3100mAh. Fox se ve vzduchu občas pohupuje, ale při aktivní pilotáži , se dají hupy v pohodě korigovat. V bezmotorovém letu je houpání způsobeno pouze chybami v řízení. V termice je zatáčení speedem naprostá lahůdka. Když jsem si po přistání prohlížel grafy z letu , tak max výška byla 220m, ale při létání se mi to vůbec nezdálo a myslel jsem si, že jsem nepřekročil hranici 100m. Ten velkej padák prostě klame tělem.
Za mě maximální spokojenost, škoda té Rané. Kdybych to věděl, že bude takto lítat, tak bych ho vzal v pátek na kopec a to by byla svahovačka. I když létání s menším žabožroutem, taky nebylo k zahození. Sice minuta letu vyšla na nějakých 150,-Kč , ale co je dneska levnýho :lol: :lol: :lol:

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 12:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak to je paráda že to tak dobře chodí a plně souhlasím dá se létat i za dost silného větru jenom k tomu musí být odpovídající terén bez turbulentního proudění. Dokonce ani úplná rovina není dobrá chce to prostě aspoň mírný svah. Já zatím létal podle internetu (nemám anemometr) v 7m/s Váha nyose 3,6kg a dalo se to. Je to jiné létání jak relax v podvečerním bezvětří, ale taky je to zábavné bojovat s masou větru. Co jsi tím myslel že minuta letu stála 150kč? Mě poslední létání taky stálo 324kč jak jsem již zmiňoval zlomené obě vrtule.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 12:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Jinak příští víkend se koná Jeti Model Meeting http://www.czechheaven.cz/udalosti/?event=jeti-model-meeting kde budu i s padákem. Pojedem hned v pátek, takže bude nějaký podvečerní let v tlačenici a také noční létání. Pokud povětrnostní podmínky dovolí poletím i v sobotním programu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 16:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Minuta letu 150,- Kč vyšla proto, že jsem svahoval celkem asi 5 min a při dvou přistáních jsem postupně očesal kovové převody na obou servech :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 20:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ode dneška v Lidlu skládací kempingový stolek nemá chybu
https://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?articleId=1620
Příloha:
IMGP3692.JPG
IMGP3692.JPG
[ 175.56 KiB | Zobrazeno 1780 krát ]


Příloha:
IMGP3683.JPG
IMGP3683.JPG
[ 165.4 KiB | Zobrazeno 1780 krát ]


Příloha:
IMGP3688.JPG
IMGP3688.JPG
[ 141.91 KiB | Zobrazeno 1780 krát ]


Konečně se mi při létání nebudou muset válet věci v trávě na zemi :D

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz