Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 07.07.2017 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Do třiceti je to blbost po třicítce skleróza. Ta je také mimochodem matkou turistiky :lol: . Hele a koukám, že Dominik si odjel na dovolenou za hranice všedních dnů. Odpovědí mraky a reakce žádná, nebo že by zase nějaký sociologický průzkum?
Dnes jsem si udělal radost a koupil si přijímač, k tomu gumu na gumicuk, budu se na něm muset (zase) naučit kvůli klukům na kroužku.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 10:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
A nebo zase jeden z těch, co se zeptají a už ho nezajímá výsledek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 12:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Už to beru skoro jako tradici. Člověk se pak nemůže divit různým štiplavým (velmi jemně řečeno) příspěvkům, případně zakládání vláken typu "Radit či poučovat...". Ovšem na druhou stranu musím uznat, že ne každý je takový. Teď vedu přes SZ diskuzi se dvěma adepty, která vyplynula z jejich dotazu zde. Snad jim to pomůže.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 12:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
https://www.youtube.com/watch?v=zxaVLoITllo


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 14:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ten člověk je případ sám pro sebe. Někdy si nejsem jistý, jestli je na té správné straně dveří.

_________________
Hitec Aurora 9X


Naposledy upravil DAF dne ned 09.07.2017 20:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 19:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
DAF píše:
Ten člověk je případ sám pro sebe. Někdy si nejsem jistý, jestli je té správné straně dveří.

......... jsem rád, že jsem jen modelář, byť v očích některých taky tichej blázen :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Kdysi jsem byl na jakémsi školení, kde se mimo jiné probíraly tyhle "hlavové" poruchy a nemoci. Jeden lektor nám popisoval určitou poruchu a když jsem ho tak při jeho výkladu chvíli sledoval, zjistil jsem, že dělá přesně to, co nám zrovna popisuje :lol: . Takže Michale buď v klidu 8) . My na tom ještě nejsme nejhůř.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 21:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.7.2017
Příspěvky: 3
Bydliště: Bratislava
Vdaka

Limit alebo nieco podobne z planku, potom nieco ako pionyr alebo granau baby. To je cesta ktorou by som sa mohol vydat, znie to rozumne take nieco som aj predpokladal.

Niekto tu zmienil ze na moju otazku nieje mozne odpovedat kedze nikto nevie aky je stupen mojej zrucnosti, a o to ide ze to neviem ani ja Ale ano musim stavat a uvidim, poradim si.

Na rajceti som nasiel par albumov s fotkami postupov stavby, myslim ze toho pioniera a aj to mi pomohlo k predstave.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 23:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Pokud jsi šikovný, tak ti to půjde bez problémů, ale zkusil bych nevynechat ty "mezikroky".
Pokud ti to nepůjde podle tvých představ (nejen stavba, ale i výsledný letový projev), pak raději ještě nějaký mezikrok přidej.
Vím, že bys nejradši měl rovnou tu Vosu, ale pokud opravdu nemáš adekvátní zkušenosti, pak by jsi ji ve výsledku nezvládl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 4:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Podle Steva, pokud máš odvahu, skoč, když si zlomíš nohu, tak příště raději slez. Asi by bylo vhodné kdyby (nikoliv kdyby jsi) sehnal někoho v okolí, kdo ti pomůže řadou a ukázkou.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 9:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Co se týče těch konstrukcí trupu u orchidejí ,kdysi hodně dávno v modeláři firma snad RAWA nebo WAWA již si nepamatuji přišla s metodou stavění trupu ze dvou půlek viz zde pro ilustraci
http://www.gliderireland.net/forum/inde ... opic=660.0
Bohužel v 97 mě dílnu spláchla povodeň včetně všech časopisů takže plán již nenajdu,ale určitě by se někdo našel.Byla tam hodně dobrá konstrukce touhle metodou Pilatuse B4 .
V podobné velikosti máš od Janoty 213A tuhle stavěl můj syn jako druhý RC kluzák a lítal opravdu dobře jak na gumě ,tak na svahu

https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... -213-Plans

Velikostně to moc nevybočuje z toho co máš za sebou a konstrukčně nejde o nějaké technologické High-tech výstřelky v případě zájmu a trocha iniciativy by se ty plány daly ještě sehnat .Jistě budou mudrci namítat pláňkování atd ,ale v dnešní době rychleschnoucích lepidel jde jen o trpělivost a chtít jít to toho,nehledat jen proč to nejde !
Tak hodně zdaru


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 11:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
tratonah píše:
Co se týče těch konstrukcí trupu u orchidejí ,kdysi hodně dávno v modeláři firma snad RAWA nebo WAWA již si nepamatuji přišla s metodou stavění trupu ze dvou půlek viz zde pro ilustraci
http://www.gliderireland.net/forum/inde ... opic=660.0
V podobné velikosti máš od Janoty 213A tuhle stavěl můj syn jako druhý RC kluzák a lítal opravdu dobře jak na gumě ,tak na svahu
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... -213-Plans
Tak hodně zdaru

Zajímavé až lákavé. Kdysi jsem lítal strýcové ASK-14U a když jsem viděl jak se s tím dělal, neb trup je celoknstrukční plaňkováním, ufff. Ale měl velkou dílnu, stůl uprostřed a trupové žebra v držácích a chodil kolem. To bych ve své dílničce nedal, ale ze dvou půlek asi už jo a plánek mám. Jen by mne zajímalo váhové porovnání obou metod ...
https://www.rcalbum.cz/model/274-ask-14u.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 15:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Michale, model dobrý! Ale nějak mi připadá, že by to mohlo mít o fous větší rozpětí. Nebo se mi to fakt jenom zdá? Mimochodem, kdysi za blahých dřevních dob, v modelářských třetihorách, vyšel v Modeláři článeček s muškou na model, myslím, že se to jmenovalo Komet. Dost se mi to líbilo, jen by bylo třeba to nejen zvětšit, ale také dokreslit vnitřek. A dost se to podobalo tomu ASKáčku.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 16:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
tratonah píše:
Co se týče těch konstrukcí trupu u orchidejí ,kdysi hodně dávno v modeláři firma snad RAWA nebo WAWA již si nepamatuji přišla s metodou stavění trupu ze dvou půlek viz zde pro ilustraci
http://www.gliderireland.net/forum/inde ... opic=660.0 ....

https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... -213-Plans

.....Velikostně to moc nevybočuje z toho co máš za sebou a konstrukčně nejde o nějaké technologické High-tech výstřelky


Byla to RaWa (Raška - Walek).
Je to velmi jednoduché a velmi dobře se dá postavit souměrný trup.
Kromě svislého dělení lze stavět např. spodní díl na rovné desce, samozřejmě dnem nahoru. Po potažení vznikne už pevný základ (jakási vana) pro stavbu horní části.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 19:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
DAF píše:
Michale, model dobrý! Ale nějak mi připadá, že by to mohlo mít o fous větší rozpětí. Nebo se mi to fakt jenom zdá? Mimochodem, kdysi za blahých dřevních dob, v modelářských třetihorách, vyšel v Modeláři článeček s muškou na model, myslím, že se to jmenovalo Komet. Dost se mi to líbilo, jen by bylo třeba to nejen zvětšit, ale také dokreslit vnitřek. A dost se to podobalo tomu ASKáčku.

Strýc to stavěl podle plánku od Graupnera. Ten dodával v té stavebnici laminátové trupy, ale strýc měl jenom plánek. I dnes se občas objeví na bazaru ASK trup z laminátu a nedávno i celý model. No a když se to rozhulilo s MVVS-3,5ccm a průlet na zádech v pár metrech, to bylo maso. Jinak to umělo základní akrobačku a sedělo to jak na kolejích.
Toho Kometa neznám. Staré modeláře mám, ale musel bys mne navést na roky ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz