Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2017 6:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2011
Příspěvky: 219
Bydliště: Teplice
kovyr píše:
Křidélka - Power HD DSM44MG
od počátku poměrně velká vůle jinak byla OK, letos se začal projevovat neskutečný teplotní drift (až 4mm na odtokovce) a kolem neutrálu trhaný chod - půjdou brzy ven.

Tak nepůjdou :mrgreen:
Omlouvám se jak těmto servům, tak zdejším čtenářům za chybnou informaci.
Drift křidélek nebyl způsoben servy ale povytaženým konektorem na potenciometru pravého gimbalu rádia - známá to "závada" prvních sérií Taranise X9E (propojovací kablíky jsou tvrdé a při pohybu "plynovou" pákou časem povytáhnou konektor). Na vstupu to pak jezdí až o několik % - odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=_4hM_7xKRo0

Konektory jsem zajistil tavkou a zatím vše způsobně funguje. Včera jsem létal a OK, na ostro uvidím v sobotu na soutěži v Horní Branné.

_________________
Létat je tak snadné.........ale padat je snažší !
FrSky Taranis X9E / Django I / EOS II / Xantipa II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2017 17:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
To mě nikdy nepřestane bavit :lol: Jak se ty vysílačky (některých výrobců) zas vrací do stádia dodělej si sám :lol: Hlavně že jsi na to nespadl ;-)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2017 19:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2011
Příspěvky: 219
Bydliště: Teplice
HonzaS píše:
To mě nikdy nepřestane bavit :lol: Jak se ty vysílačky (některých výrobců) zas vrací do stádia dodělej si sám

Neviděl bych to tak tragicky.
Ono, podobné "mouchy" byli a jsou čas od času k vidění i u podstatně renomovanějších výrobců :wink:

_________________
Létat je tak snadné.........ale padat je snažší !
FrSky Taranis X9E / Django I / EOS II / Xantipa II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2017 8:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
HonzaS píše:
Mám jedno navíc, zkusím udělat test teplotní závislosti.

Papir: Jako, takže vy nenalítáváte pravidelně skoro maximum? Já si řikal jak to safra děláte! :lol:


Hele teď bez vtípků a jak je to doopravdy...
Když je mizerné počasí (vítr, málo termiky atd), tak se samozřejmě maximum nezadaří celkem běžně ani z výšky těsně pod 200m, problém mají i velké F5J, u RCEV je to ještě horší.
Když je naopak dobré počasí, tak to ze 180m nalétá každý trouba. Jenže tak jednoduché to není, protože se okamžitě začnou výšky ubírat a maximum z výšky těsně pod 200m je tak trochu naprd v situaci, kdy ti ve skupině někdo letí maximum třeba ze 70-80m (to je v podstatě penalizace minuta dolů, což už je zářez jak víš co). Tak holt musíš riskovat a pak se to zkrátka občas nepovede ani za toho pěkného počasí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.07.2017 21:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Hezký obrázky z kravení na Jiřické show. Foukalo, turbulentní to bylo... takový stress test konstrukce 8)
https://www.zonerama.com/LadislavVyskoc ... /107217096

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.07.2017 11:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2011
Příspěvky: 219
Bydliště: Teplice
HonzaS píše:
Foukalo, turbulentní to bylo... takový stress test konstrukce 8)

Podobně bylo v sobotu i v Horní Branné, snad kromě prvního kola kdy ještě jen mírně pofukovalo. Pak už to byl fučák přes les, stabilně kolem 7 m/s - ideální podmínky pro 650 gramovou 2,5metrovku :( .

Jsa ale na toto připraven, zrobil jsem v pátek odpoledne naprosto speciální přídavný balast do trupu o celkové hmotnosti 150 gramů (tisíce děkovných dopisů = brzy bude k dostání sériová verze :mrgreen: ).
Jsou to dva kusy oceli 20x10x45 mm uchycené pásy sucháče (fakt to drží bez problému, provedena 4 soutěžní přistání a ani se to nehlo) a ještě zbylo místo na kabely do křídla. Chování za větru podstatně lepší, jen ještě zbývá doladit nastavení modelu a pilota :roll: .
Příloha:
Obraz2515.jpg
Obraz2515.jpg
[ 59.55 KiB | Zobrazeno 7989 krát ]



Stress test je pro čajíčky :lol: , to já provedl ve třetím kole rovnou Crash test. Krásné přiblížení na přistání a když jsem byl tak metr od bodu přišel poryv, zvedl éro tak do 2-3 metrů a odhodil ho 8 metrů daleko (ještě jsem bral 15 bodů za přistání :wink: ), kde dopadlo na pravé křídlo. Všechny páčky do zatáčky ale stejně nic nepomohlo. Výsledek nalomené ucho za koncem uhlíkové pásnice. Na místě vše vyřešila všemocná lepící páska, soutěž jsem dolétal. Takže od neděle opravuji už na čisto.


Přílohy:
Obraz2516.jpg
Obraz2516.jpg
[ 118.67 KiB | Zobrazeno 7989 krát ]

Obraz2517.jpg
Obraz2517.jpg
[ 109.71 KiB | Zobrazeno 7989 krát ]

Obraz2522.jpg
Obraz2522.jpg
[ 86.62 KiB | Zobrazeno 7989 krát ]


_________________
Létat je tak snadné.........ale padat je snažší !
FrSky Taranis X9E / Django I / EOS II / Xantipa II
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.07.2017 11:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2011
Příspěvky: 219
Bydliště: Teplice
Lom jsem prosytil laminační pryskyřicí, přidal něco tkaniny a překryl "tmelem" z pryskyřice a mikrobalonů.
Příloha:
Obraz2524.jpg
Obraz2524.jpg
[ 95.5 KiB | Zobrazeno 7983 krát ]


Ještě to zbývá na čisto dobrousit.

_________________
Létat je tak snadné.........ale padat je snažší !
FrSky Taranis X9E / Django I / EOS II / Xantipa II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.07.2017 13:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Teda Rudooooo, takhle mi s Djangouškem mlátit o zem :mrgreen: . Seš vopravdickej Crash test pilot. :D
Je na čase dát dohromady další, křídla kde už máš šachtu na těch 150g balastu. Ve větru je to fajn.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.07.2017 19:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2011
Příspěvky: 219
Bydliště: Teplice
Papir píše:
Teda Rudooooo, takhle mi s Djangouškem mlátit o zem :mrgreen: . Seš vopravdickej Crash test pilot. :D
Je na čase dát dohromady další, křídla kde už máš šachtu na těch 150g balastu. Ve větru je to fajn.

Řeklo se testovat, tak testuju :mrgreen: :!:
Nový křídla ještě nechám uležet, tyhle bleděmodrý ještě něco vydrží :wink:

Oprava je dokončena, není to zrovna na výstavu ale drží a účel to splní.
Příloha:
Obraz2527.jpg
Obraz2527.jpg
[ 65.84 KiB | Zobrazeno 7900 krát ]


_________________
Létat je tak snadné.........ale padat je snažší !
FrSky Taranis X9E / Django I / EOS II / Xantipa II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2017 7:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
kovyr píše:
Podobně bylo v sobotu i v Horní Branné, snad kromě prvního kola kdy ještě jen mírně pofukovalo. Pak už to byl fučák přes les, stabilně kolem 7 m/s - ideální podmínky pro 650 gramovou 2,5metrovku :( .

Jsa ale na toto připraven, zrobil jsem v pátek odpoledne naprosto speciální přídavný balast do trupu o celkové hmotnosti 150 gramů (tisíce děkovných dopisů = brzy bude k dostání sériová verze :mrgreen: ).
Jsou to dva kusy oceli 20x10x45 mm uchycené pásy sucháče (fakt to drží bez problému, provedena 4 soutěžní přistání a ani se to nehlo) a ještě zbylo místo na kabely do křídla. Chování za větru podstatně lepší, jen ještě zbývá doladit nastavení modelu a pilota :roll: .
Příloha:
Obraz2515.jpg


Stress test je pro čajíčky :lol: , to já provedl ve třetím kole rovnou Crash test. Krásné přiblížení na přistání a když jsem byl tak metr od bodu přišel poryv, zvedl éro tak do 2-3 metrů a odhodil ho 8 metrů daleko (ještě jsem bral 15 bodů za přistání :wink: ), kde dopadlo na pravé křídlo. Všechny páčky do zatáčky ale stejně nic nepomohlo. Výsledek nalomené ucho za koncem uhlíkové pásnice. Na místě vše vyřešila všemocná lepící páska, soutěž jsem dolétal. Takže od neděle opravuji už na čisto.


Hezky vyřešený to dovážení!

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.07.2017 18:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2011
Příspěvky: 219
Bydliště: Teplice
Záznam pěti soutěžních letů z Horní Branné.
To aby Honza neměl depku z těch deseti minut :mrgreen:
Příloha:
RCEV Horní Branná.jpg
RCEV Horní Branná.jpg
[ 72.04 KiB | Zobrazeno 7764 krát ]


_________________
Létat je tak snadné.........ale padat je snažší !
FrSky Taranis X9E / Django I / EOS II / Xantipa II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.07.2017 18:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Jeee děkujůůů! :lol: Já už si nastavil vysílačku aby si pamatovala moje lety i když si nezapnu stopky (což je tak polovina všech startů), tak se pak taky pochlubím až půjdu "trénovat" :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 10:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 15.5.2015
Příspěvky: 51
HonzaS: nechceš hodit návod jak na to? Máš tuším taky DS-16 ne?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 12:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Jo jasný. Nejsem úplně guru, ale máš v zásadě 3 možnosti jak zapnout logování: zapnutím stopek (tlačítko start pod displejem nebo jiným switchem), nebo si přímo přiřadit nějakej přepínač k logování. A ten přepínač může být víceméně cokoliv, třebalogický switch (napětí přijímače >4V, pak zapneš letadlo a logování se zapne). Ten přepínač přiřadíš v menu - advanced properties - other model options - assign loging switch (nebo tak nějak).

Já, i když cítím že ta možnost s logickým switchem je asi nejvíc nejsprávnější, používám swicht SF, na kterým mám zámek motoru. Ten odemykám před letem, protože do 200m prostě nedohodím :lol: (ale kdybych dohodil, tak bych s váma na RCEV pěkně vyjebal co? no nic, škoda). Nelítám čistý větroně, takže to takhle funguje i na Vertigu atp.

Další co je potřeba mít v tom menu v levo na základním display zvoleno Telemetry On a v menu - timers/sensors - sensors logging setup nemít nic zakázanýho. Myslím, že tam senzory po připojení automaticky naskáčou.

Jo, a pokud si motor zase zamkneš (přepneš ten přepínač, co zapíná logování), tak logování by mělo pořád běžet (bliká kolečko v horní liště základního displaye). Zastavit ho můžeš snad jen STOPem na display (druhý tlačítko z prava?).

srozumitelný? Kdyžtak se ptej.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2017 16:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2006
Příspěvky: 118
Bydliště: Háj ve Slezsku
Obrázky: 0
HonzaS píše:
protože do 200m prostě nedohodím :lol: (ale kdybych dohodil, tak bych s váma na RCEV pěkně vyjebal co? no nic, škoda)

Asi už někdo podobný nápad měl, protože v pravidlech pro RCEV je přímo napsáno "Vzlet musí být přímý, s běžícím motorem." :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz