Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 20.06.2017 12:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2015
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 6
Za mě taky doporučuji Vipana. Staví to 13-letý kluk na mém kroužku, takže stavba no problem. I já si ho zvolil jako první konstrukční. Lítal jsem na něm s ASP 2,5ccm. Lítá úplně sám :) Jenom se to musí lehce upravit na více-kanál. Přestavba na elektro jistě taky v pohodě :)

_________________
Cokoliv může létat, jen to chce úměrně výkonu
MC-19 FrSky 2,4; Faraon 6,5ccm,Avia b534 15ccm(stavba)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 20.06.2017 14:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Vipan bylo éro snad na pomník. Také jsem kdysi postavil asi čtyři, pro sebe i bližní. A dobře se pamatuji, že vážil 750g s MVVS 1,5, dvěma servy Futaba FPS-6 a (nikoli miniaturním) amatérským přijímačem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.06.2017 17:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2015
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 6
JardaRůžička píše:
Vipan bylo éro snad na pomník. Také jsem kdysi postavil asi čtyři, pro sebe i bližní. A dobře se pamatuji, že vážil 750g s MVVS 1,5, dvěma servy Futaba FPS-6 a (nikoli miniaturním) amatérským přijímačem.


Tak to si na tom byl dobře :D Mě s tou 2,5ccm vážil 1100g s plnou :D Ale furt to lítalo obstojně.

_________________
Cokoliv může létat, jen to chce úměrně výkonu
MC-19 FrSky 2,4; Faraon 6,5ccm,Avia b534 15ccm(stavba)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.06.2017 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Stejně to i při té hmotnosti musela být s dvaapůlkou raketa. Až nebudu mít nic lepšího na práci, jdu do něj :wink: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.06.2017 20:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 53
Dobry den panove.
Dam tipy na moje osvedcene reseni.
- Model: oprasil bych a trochu inovoval model Asterix, stavebnice byvale fy. Igra, 2m rozpeti obdelnikovy pudorys kridla, dvojite vzepeti, ve stavebnici byly ocelove sablony na zhotoveni zeber kridla tzv."rašplovou interpolací". Hranaty trup, puvodne zadní část zhotovena příhradovou konstrukci ze smrkových lišt, potažena papirem, pracna, udělal bych z balzy, výškovku dal na trup a s kormidly, ne průběžná a plovoucí jako byla v originale, ovšem zachoval symetricky profil. Ovládané Smerovka, Vyskovka. Velmi hodný model, dobře čitelný na obloze, univerzálně pouzitelny. Tehdy byl potažen papírem Mikalenta, dnes bych dal Vlies, ze spodni strany křídla vlákna krizem. Nebo ze spodu kridla folii, případně i cele..negativy na koncích kridla.pokud by nevadilo na prepravu rozpětí 2 m, kridlo udělat vcelku, trochu méně pracne a hmotne. Mel jsem na pylonu nad křídlem spalovaci detonacni motory MK 16, MK 17 a pak MVVS 1,5D z Modely Březinka.Výkonové asi 100-150 W na vrtuli.
- Pohon : Dal bych dnes do přídě osvědčený CF 2822 1200 ot./V (asi 300,- Kč) s vrtuli 9/6 (10/5) sklopnou (+- 300,-), ESC (regulátor) 30A, BEC 3A Flycolor (300,-), aku Lipol Dinogy Sport 3S/2200 mAh ( 700,-) vše napr. v CZ od fy. Emotors...
Motor by mohl byt i o něco vykonnejsi, treba Leopard, drazsi, regulator ma rezervu vykonu. V modelu Tomba od fy. Svor Lovosice (rozpeti 180 cm, tudíž mensi, byl kdysi střídavý Potensky 150 W.
Plánek snad by šel sehnat, i sablony na zebra taky, určite leží někomu doma, přibližně zachovat hlavni parametry..byl tam tusim E-205 profil, mohl by byt i starý dobry Clark Y, preferoval bych dobré letové vlastnosti nad vykonnosti a rovnou spodní stranu profilu..jisteze by šly pouzit novejsi..napr. SD xxxx termické řady.
LAZZY BEE ve dvou velikostech zhotovené z XPS jsem zaletaval a létal, také vhodne. Jedna dle plánku RC Revue orig. asi 85 cm rozpeti puvodne se stejnosmernym 280 motorem, druhou jsme zvetsili na maximalni rozmer pouziteho obkladoveho izolacniho polystyrenu, priblizne 120 cm rozpeti, stredni cast dute kridlo se stojinou, rovna spodni plocha, usi deska, motor Dualski asi 250 W, aku Lipol 3S 2200 mAh.
Lada


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.06.2017 21:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Láďo, malinko s křížkem po funuse. Tazatel si dnes z tisku donesl plán Q-Tee a začal s výrobou žeber. Jinak plán na Asterixe samozřejmě existuje, jen bez těch plechových šablon. Byl by dokonce v PDF, včetně návodu.

Michale, mám takový pocit, že žebra jsem dělal podle plánu a předpřipravenou odtokovku jsem právě vybíral tak, abych do ní udělal zářezy na žebra. Zkus to odměřit z plánu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.06.2017 22:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Měl jsem 3x Terry-ho (Graupner) na jednokanál a zatím nevím proč bych se k němu měl po těch létech vracet. :?
Leda udělat rozsyp ala Admirál čá Lion protože o tyhle "vykopávky" začíná být zájem.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.06.2017 6:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Hodné a na stavbu nenáročné a hodně létavé je Apolo od J Fary.
http://www.avemodel.estranky.cz/fotoalb ... polo-1969/
vyšel v edici Modelář pod číslem číslem 28S.
Samozřejmě původní bylo ovládané jednokanálem ,v současnosti doporučuji ovládat i výškovku.
Mirek

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.06.2017 6:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Michal Vicjan píše:
... Ale do Apola se poustet nechci protoze bych stavel podruhe stejne ero. Asi pred rokem jsem si ho totiz postavil na modelarskem krouzku. :D Akorat jsme tomu dodelali kridelka a dali tam elektro. Vypada moc pekne a lita taky suprove. Jinak moc me zaujal model q-tee, nejspis se donej pustim :D

Tolik píše tazatel k Apolu. Pro kluky v kroužku mě zaujalo jak Apolo, tak Pluto. A k Plutu jen poznámku, nevím jestli to je ve vlákně (hledat nebudu), nebo ze soukr. komunikace, ale to už stavěl také. Tím jsou tyto dva plánky "vyřazeny z boje". Teď jsem jen zvědavý, co s výběrem udělá a jak bude spokojen se svým rozhodnutím. Nechtěně jsem zjistil, že Q-Tee i docela dobře klouže.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.06.2017 14:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2017
Příspěvky: 32
Díky všem za tipy ale jak už tady bylo řečeno vyhrálo q-tee. Ale i na nějaké další modely odsud se časem podívám :) Jinak... občas sem hodím asi nějaké fotky ze stavby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.06.2017 20:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Michal Vicjan píše:
Díky všem za tipy ale jak už tady bylo řečeno vyhrálo q-tee. Ale i na nějaké další modely odsud se časem podívám :) Jinak... občas sem hodím asi nějaké fotky ze stavby.

Tak ať se daří a foto potěší, třeba i inspiruje ... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 19:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2017
Příspěvky: 32
Tak q-tee bylo zalétáno. Létá krásně, stabilně a pomalu. Ted´s ním mám asi 10 letů (zatím na letišti, ale mám s tím v plánu létat i na fotbalovém hřišti). Vím že jsem slíbil fotky ale nějak nenacházím sílu ani čas :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz