Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2017 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
EGE 4 má těžiště 70mm

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2017 21:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Starý má taky těžiště 70mm od náběžky. Asi se ti budou hodit i výchylky viz.obrázek.


Přílohy:
EG013.jpg
EG013.jpg
[ 52.63 KiB | Zobrazeno 4228 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 4:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Pánové díky. Těch 75mm se mi nezdálo. S těmi 70mm je to lepší. Až to dodělám, jsem zvědav jestli a kolik budu dovažovat.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: úte 20.06.2017 10:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Můj EG4 už taky lítal. Nemám osobní zkušenost s předcházejícími verzemi, počítám, že to bude velmi podobné, ale Čtyřka létá velmi pěkně. V klidném počasí krásně plachtí a ani mírný vítr s lehkou 1,8 Ah baterkou éro nerozhodí. Trup mám bez vylepšení (uhlík apod.) a i s odnímatelným ocasem mi vše přijde dostatečně pevné.
Pro lepší viditelnost jsem na křídla dal nálepku z Pilatuse viz příloha, ale výsledek je mírným zklamáním. "Kolem hlavy" je to pěkně zřetelné, ovšem v dálce už to vidět moc není. Začínám uvažovat o zbarvení, jako má Vážka. :lol:
Taky mi vrčí servo v křídle, co používáte jako spolehlivou alternativu MPX/Hitecu?

BTW Je zajímavé, že poslední EG má na směrovce výchylku 25 mm a křidélka +20/-10. Docela rozdíl proti hodnotám na obrázku nahoře...


Přílohy:
DSC_1921-2.jpg
DSC_1921-2.jpg
[ 46.49 KiB | Zobrazeno 4113 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: úte 20.06.2017 16:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
....já mám všude serva KST. A klidně použij můj design. :D

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: úte 20.06.2017 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Hoši a kolik vám ty ajroplány váží? Na netu udávají váhu 710 - 810 g. Po mé úpravě opravě s baterkou 1800 mAh a motorem Axi 2217/20 mám váhu 963 g. V letu je to už od pohledu takový těžkopádný. No, v letu bych ani neřekl, spíše boj o přistání. Včera jsem dal zálet a málem nepřistál. Docela foukalo, ale to by nebyl takový problém. Nějak jsem zapomněl na vyosení motoru směrem dolů a táhlo nahoru jako sviňa. Při plachtění se mu také moc dolů nechtělo, přesto, že jsem měl na trimováno až na doraz, ale povedlo se, raději do obilí. Takže soudruh někde udělal chybu, ale na odstranění se usilovně pracuje.
Kolik je vyosení dolů? V manuálu se o tom nepíše. Máte někdo nějakou fotku z boku, kde je to i vidět alespoň pro představu?

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: úte 20.06.2017 20:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Motor mám potlačený odhadem tak 3 až 4° a stejně při plném plynu dost táhne nahoru, což je ale u toho profilu určitě normální. S motorem RAY C3536/08 jde skoro kolmo nahoru a musím tlačit výškovku. Šlo by to řešit i mixem plynu do výškovky, ale jsem líný to odlaďovat a nastavovat zpoždění pro výškovku, protože při krizovce, výškovka zabere hned, ale modelu chvilku trvá než nabere rychlost, takže mi víc vyhovuje že v krizovce jde po přidání nahoru. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: stř 21.06.2017 7:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
rampa_mckvak píše:
Hoši a kolik vám ty ajroplány váží? Na netu udávají váhu 710 - 810 g. Po mé úpravě opravě s baterkou 1800 mAh a motorem Axi 2217/20 mám váhu 963 g.

No já měl 1050g s motorem Dualským 3536 CA-8 a baterkou 3S 2200mAh. Vyosení podle výrobce a jen při stoupání jsem musel trochu tlačit, ale to se dalo vydržet těch 40-45s. Bylo to natrimované na plachtění. No a když jsem se chtěl vyblbovat u země, tak jsem jen potlačil výškovku na trimu. Stejně tak při přistávání za větru. Těžiště jsem snad měl dodržené podle návodu ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: stř 21.06.2017 10:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Vážka píše:
....já mám všude serva KST. A klidně použij můj design. :D
A které typy KST? Musel jsi hodně upravovat šachty na serva? Jinak na zemi mi připadalo jak nálepky "září", ale ve vzduchu to člověka táhne dál a výš, a začínám chápat ty výrazné barvy na velké ploše éra, asi se budu inspirovat...

rampa_mckvak píše:
Hoši a kolik vám ty ajroplány váží? Na netu udávají váhu 710 - 810 g...
U čtyřky píšou pro elektro verzi 1100 g. Řekl bych, že to mírně nadsazujou, snad vždy mi vyšla váha o několik desítek gramů nižší než udávaná Multiplexem. Mám levná, plastová serva a malou 1800 baterku, váhu zatím nevím, ale ve větru je znát, že by např. těžší baterka pomohla se stabilitou, ale takhle to zase krásně plachtí. Na motoru znatelně táhne nahoru, u Soliusu je v návodu doporučený mix motoru a potlačení výškovky, u EG4 to v návodu není, já mix taky nepoužívám. Pro přistání doporučují spoilery (obě křidélka nahoru+kompenzaci na výškovce), sice to mám na vysílačce nacvakané, ale jelikož mám dost místa, zatím jsem to nepoužil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: stř 21.06.2017 14:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Myslím, že na EGE 4 mám tyhle serva KST DS113MG.
A éro mi váží kilo.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017 11:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Létal jsem s EG4 v rozdílných podmínkách a začínám být velký fanda Glidera od MPX. Naposledy to bylo ve větru, chvílema letadlo proti větru (bez motoru) stálo, baterka cca. 160 g, bez dalšího dovažování, a je to velká zábava surfovat na větru. Ve vzduchu se letadlo chová jistě, jen při přistání nejsou nárazy větru moc příjemné, ovšem letadlo obstálo na výbornou. Akorát tu viditelnost proti mrakům musím vylepšit, takhle se bojím z letadla spustit oko...


Přílohy:
DSC_1981-2.jpg
DSC_1981-2.jpg
[ 30.25 KiB | Zobrazeno 3836 krát ]

DSC_2028-2.jpg
DSC_2028-2.jpg
[ 22.1 KiB | Zobrazeno 3836 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017 12:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Virtual píše:
Létal jsem s EG4 v rozdílných podmínkách a začínám být velký fanda Glidera od MPX. ........ Akorát tu viditelnost proti mrakům musím vylepšit, takhle se bojím z letadla spustit oko...

Flákni si zespoda na křídlo tři širší pruhy. Nejlépe černý. Taky jsem párkrát, po kouknutí se na hodinky, hledal EG na obloze. Hlavně když je jasná, bez mráčků ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: úte 04.07.2017 10:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Paradoxně na modré obloze se mi zdá, že je bílé éro celkem vidět, pokud to není čelní pohled s nejmenším průřezem. Ta bílá, nasvícená sluncem, tak trochu září...ale v mracích se stane z jasné bílé šedá a červená nálepka taky není tak zřetelná, jak jsem si myslel že bude. Jak píšu dřív, až teď, když jsem začal létat vysoko a daleko, jsem pochopil "válečné" zbarvení, co používají ostatní. Něco musím také použít, černá by mohla být nejzřetelnější, dík za tip.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: úte 04.07.2017 10:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Já nelítám moc nad hlavou, takže v zatáčkách a ve vejšce opravdu jen mi občas bleskne bílej trup na obloze. Proto si nedovolím ho moc spouštět z oka. Pod mrakem vidím skoro celou siluetu jako šedý stín a je to v poho.
Jinak není to příjemný pocit, hledat kde ten model na obloze vlastně je ..... :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: úte 04.07.2017 10:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
... jo a kamarádovi jsem zas na Easy Stára doporučil spodek trupu stříknout červeně. To aby lépe viděl polohu trupu vůdči zemi. Zatím hůř rozpoznává, zdali letí dobře, natažený či potlačený. Nelítá sice moc vysoko, ale v zatáčkách nemá představu o poloze a pak to musí uklidňovat a tak ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz