Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 338 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2016 7:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jojo, to byl jen rychlotestík a focení na pochlubení :-D
Pájet budu jinde, kde kromě betonu není kolem nic (jen v rohu tam skladuju asi 5 kilo LiPolek).
Ohon trochu překvapil, při tak malé trysce (0,5) je dost dlouhý. Ty věci v pozadí jsou dál než se to z fotky zdá, v kanistru je voda na zazimované kytky (stojí tam na stole proto abych nezapomněl že je mám čas od času zalít, ne jako loni kdy uschnuly na troud :? )
Plynosilikát jsem testnul jen protože jsem si vzpomněl na nedávný příspěvek o něm a proto že ležel nedaleko.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2016 11:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ten dlouhý ohon to dělá při menším tlaku a měkčím plamenu a chová se stejně jako u klasického autogenu s acetylenem. Důležité je, že ti to neodfukuje pájený díl, jako to dokáže prostý propanbutanový hožák. :lol: Ten je jak turbína a ještě prdlajs ohřeje. Ten plynosilikát možná pro pájení bude stačit a je určitě odolnější proti zlomení. Na té fotce je vidět že jsi plamenem šel při těch pokusech asi přímo proti tomu plynosilikátu, což se při běžné práci tolik neděje. Šamotky jsou odolnější, ale hodně křehké a rády prasknou pouhým pnutím, tak je dobré na nich mít opásání po obvodu, třeba jen drátem, aby se nerozpadla až praskne a dá se tak dál používat. Dobré taky je mít po ruce, spíš vedle stolu, kbelík nebo nějakou pixlu s vodou na ochlazení horkých věcí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2016 12:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: Rýmařov
Tak já mám v plánu koupit tohle https://www.kempergroup.cz/Mini-autogen-c15_0_1.htm .
Pročetl jsem celé vlákno kde je nahrazena standartní kartuše z plynem za PB láhev . Nikdy jsem se nedočetl výhody a nevýhody této kombinace . Možná jsem to přehlídl ,ale přečtěte 22 stranek a nemít v tom guláš je trošku problém. Umě se bude jednat většinou o pájení 6tkové ocelové kulatiny + menší průměry . :?:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2016 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Nahrazování jak plynové, tak kyslíkové láhve se děje čistě z ekonomických důvodů. U toho plynu je to ale ještě o tom, že originální plyny nejsou jen "prostý" propan-butan, ale nabízejí se i "lepší" plyny. To je na zvážení, či spíš na vyzkoušení. U kyslíku pro mě byla volba jasná.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2016 13:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Ono tie tzv. Lepsie plyny, su vyhodne len v pripade, ked sa suprava prenasa, napr. chaladiar, pripadne by ste chceli rezat. Pokial je suprava stale na jednom mieste nie je vobec nutnost ich kupovat, ich cena je aj trojnasobna.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2016 13:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Prodejce ale tvrdí, že jsou ty plyny jiné i vlastnostmi.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2016 14:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Ano a ta primes da o 250st. Viac a a hmota dnu zabezpeci, ze ju mozes aj prevratit. Jedno vyuzijes mozno pri rezani a druhe pri prenasani. Takze ten rozdiel pocitis v prvom rade v penazenke.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2016 14:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
U toho kyslíku je to jen o ekonomice, ale ty "lepší plyny" mají určitě vliv na kvalitu sváru a jeho chemické složení, což má určitě vliv i na jeho mechanické vlastnosti. Pro naše potřeby, kdy se jedná hlavně o pájení, je ten vliv asi podstatně menší a jde taky hlavně o finance.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2016 16:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: Rýmařov
Takže když to zkrátím je to "jen " o tom co nejlevnější provoz .
Koupit hořák zvlášť k tomu PB bombu a 2 nebo 8kg bombu kyslíku a na naše drobnosti to stačí . Samozřejmě ostatní budíky redukční ventil .Když to sečtu tak náklady se zvýší cca 1x tolik životnost tak 5-16 x podle lahve . To jsou jen hrubé počty . :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 20:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Moje kralovstvo po niekolkych vylepseniach nakoniec vyzera takto. Obrazok by mal byt nastojato, nejak ho polozilo na bok.


Odoslané z ASUS_Z00AD a podpis odstránim


Přílohy:
P_20161207_095309.jpg
P_20161207_095309.jpg
[ 48.98 KiB | Zobrazeno 2124 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.06.2017 15:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Tak, ja s mojim aparatom mam za sebou aj zvaranie benzinovej nadrze. Trochu s respektom, ale v tomto pripade vyplachnutie a napustenie vodou ozaj postacuje. Utrhnute skrutky uchytenia uz pri montazi nebudili doveru, vydrzali 400km. Dufam ze teraz to uz vydrzi dlhsie. Pouzil som radsej striebornu pajku, potrebuje nizsiu teplotu a lepse sa zaleje.

Odoslané z ASUS_Z00AD a podpis odstránim


Přílohy:
P_20170619_185427.jpg
P_20170619_185427.jpg
[ 54.99 KiB | Zobrazeno 1774 krát ]

P_20170620_103046.jpg
P_20170620_103046.jpg
[ 60.2 KiB | Zobrazeno 1774 krát ]

P_20170620_110154.jpg
P_20170620_110154.jpg
[ 59.78 KiB | Zobrazeno 1774 krát ]

P_20170620_111355.jpg
P_20170620_111355.jpg
[ 39.76 KiB | Zobrazeno 1774 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Schweißgeräte pro modeláře
PříspěvekNapsal: pát 20.07.2018 23:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dlouho jsem váhal jakou plynovou sváčečku pořídit. Na výběr byl MAP hořák a nebo nějakej miniautogén. Pájení hliník, stříbro, mosaz. MAP jsem zavrhl z obavy, že ten fofr a tlak z hořáku mi rozhází po stole malý lehký součástky a teplotně na mosaz a stříbro by u větších dílů nestačil. Občas je taky problém něco pořádně při pájení polohově zajistit.
Dnes jsem byl u kámoše pájet nerezovej výfuk 25% stříbrem. Má klasickej autogén ale na propan a kyslík. S propanem jsem si zatím nikdy nehrál, jen s acetylénem. Výfukový trubky šly nádherně zapájet nejmenším propanovým hořákem ze sady GCE Chotěboř. Pak jsem si začal hrát, zkusil jsem pájet železo obalenou mosazí a taky topenářskou fosforovou pájkou na rozvod zemního plynu. Stříbro je z nich nejlíp tekoucí a vzlínající. Zkusil jsem i hliníkovej pájecí drát namáčenej do Supry. Se vším pájet šlo vcelku v pohodě. Jde s tím řezat i železo, ale svářet hodně blbě, tavenina pění.
Pak jsme udělali ještě jeden pokus, místo kyslíku jsme přes redukci W21,7 na G5/8 připojili potápečskou flašku s Nitroxem (50% O2 a 50% N2). Funguje to pro pájení úplně stejně jako s čistým kyslíkem, jen řezat železo tím nejde. Výhoda je, pokud někdo má nebo levně splaší potápěčskou flašku, tak si dojde do plnírny nafoukat Nitrox a nemusí řešit drahej kyslík v pidibombičkách nebo platit nájem za velký distribuční flašky. Taky jsem se dozvěděl, že jsou u nás plnírny čistýho propanu pro karavanisty. Je na pájení mnohem lepší než směs P/B. Používají ho hlavně v zimě, kdy klasickej propan/butan při odparu zamrzá.
Tak je to jasný, malá rukojeť a propanovej hořák z GCE Chotěboř. Redukčák O2 a propan mám, takže jen pospojovat hadicema. :wink:
Dost by mě zajímalo, zda místo dost drahejch věcí z GCE by nešlo použít tohodle Kempera. Plyn je u toho propan s aditivama, takže hořák a pistole by byla skoro 3X levnější. No a hadice by se připojily na redukčáky O2 a propan z velkejch flašek. A stále by byla možnost hromady celkem levnýho příslušenství od Kempera včetně připojení na originální kartuše O2 a plyn.
Asi do toho půjdu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 9:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Na měkký a častečně tvrdý pájení stačí plynový hořák. Jediné co má plynový hořák problém tak je mosaz.
Na zbytek mám klasickej autogen. Kyslík a acetylen. Je to výrazně levnější než tyhle mini autogeny. A bez problému s tím jde dělat všechno.
Ono když vlastním autogen tak je lepší některé pájené věci nahradit jejich svařením. Poslední dobou je pájení hrozně drahé.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schweißgeräte pro modeláře
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 18:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Celeron píše:
Dost by mě zajímalo, zda místo dost drahejch věcí z GCE by nešlo použít tohodle Kempera......


Použít jde úplně stejně jako klasický velký hořák na O2/PB.
V Bruzovicích si koupíš pouze hořák a trysky dle tvého použití, hadice jaou menšího průměru a vesměs u prodejců svařovací techniky na objednávku, pak už použiješ standardní komponenty, standard malou O2 flašku za hubičku včetně certifikace z PL a PB má každý na baráku doma :)

https://www.plynem.cz/produkty/miniautogen/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 18:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ta malá jednoúčelová flaška O2 za 630Kč je pro tebe za hubičku? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 338 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot], Symplex a 73 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz