Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2017 20:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Což je ovšem pravda jen částečně. Máš je? Já ano. Na JST balanční konektory jsou akorát (však taky změnili popis někdy před dvěma roky, původně psali že jsou na servokonektory), stejně tak i mini JST s roztečí 1,5mm (některá pidiserva). Piny do servokonektorů s nimi jdou nějak upatlat ale nadvakrát, nouzově. Mají totiž tenké čelisti.
Je tu o tom psáno již několikrát... :roll:
Ostatně... jeden obrázek lepší sta slov :wink:
Příloha:
20170601_211831.jpg
20170601_211831.jpg
[ 54.91 KiB | Zobrazeno 3341 krát ]

Vlevo HT225D, vpravo ty z HK. Piny jsou do servokonektorů. Je to vidět?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2017 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
pepinozbrna píše:
Prosím radu co říkáte na tyto kleště děkuji za odpověď
https://www.banggood.com/JX-D4-Multifun ... 04438.html
Rozhoduji se mezi touto sadou nebo klasickými HT225D. Potřebuji hlavně na servo konektory, ale trošce universálnosti se nebráním :D

Pánové děkuji za odpovědi, nic méně to neřeší zda ten set nebo HT225D

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2017 20:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Odpovím oklikou. Nechceš-li aby se ti kleště doma postupně množili, zvol ověřené (vlastní zkušenost).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2017 21:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Mám ty kleště z Hobbykingu a na balanční konektory jsem je zatím nepoužil - pouze na servokonektory, kde je spoj výborný - jak u zalisování samotných drátků, tak i sevření izolované části kablíku. A to samotné lisování probíhá najednou. Jen si musím připravit pin tak, že mírně sevřu v malých kleštích ty zadní pásky, co pak svírají kablík s izolací, aby pin aspoň trochu držel na kablíku a samovolně nevypadl. Prvních pár pinů jsem kdysi zničil, než jsem vůbec pochopil, jak a kam co strkat .... pak už několik desítek konektorů šlo snadno a při zkoušení vytrnout kablík z pinu byl dost velký problém - drátky se přetrhly, ale nevytáhly.
Ty čelisti jsou silnější, než na té fotce - jsou široké tak, že se mezi jejich kraje vejdou obě lisované části pinu. Ale rezerva tam není, tak dvě až tři desetinky mm by mohly přesahovat. Pokud se ale poloha pinu nastaví přesně, není se současným zalisováním obou částí problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2017 22:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Tady máš stránku výrobce, posuď sám:
http://www.parontools.com/e_aboutus/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2017 4:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Bořík píše:
... Ty čelisti jsou silnější, než na té fotce ...

Že by je změnili? Můžeš je prosím změřit? Ty co já mám z HK mají 4.0mm (posuvka z Lidlu, ověřená na měrovém středisku).

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2017 5:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Ještě jednou díky a ještě jedna prosba. Jsem skoro rozhodnutý pro ty kleště Paron.
Našel jsem i pár videí. Krimpují s nimi téměř vše jen ty naše Servo konektorý na žádném videu nejsou.

Má s nimi prosím někdo zkušenost ... zvládnou i je Děkuji za přímou odpověď.

Našel jsem je i v skvělé sadě. Co na ni říkáte?
https://www.banggood.com/JX-D4301-Multi ... 04439.html

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2017 6:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 17.3.2013
Příspěvky: 214
Bydliště: Praha 5
Ty servokonektory Paron kleště neumí. Ty čelisti 1601-10 číňan slibuje už půl roku a furt nejsou.
Viz. https://forum.banggood.com/forum-topic-240977.html


Naposledy upravil mclei dne pát 02.06.2017 8:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2017 7:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Čelisti mám na šířku 4.35 mm, ale je mezi nimi mezera. Půjčoval jsem je kdysi kamarádovi a ten je prý mírně upravoval - vypadá to, že mezi čelisti vložil nějakou tenkou planžetu, aby ty čelisti rozšířil. Pin má na délku ( mezi těmi lisovacími plíšky ) cca 4.5 mm - proto jsem psal, že by těch pár desetinek navíc na šířku čelistí bylo dobrých, ale není to nutné - i tak to drží výborně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.06.2017 7:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 15.5.2015
Příspěvky: 51
mclei píše:
Ty servokonektory Paron kleště neumí. Ty čelisti 1601-10 číňan slibuje už půl roku a furt nejsou.
Viz. https://forum.banggood.com/forum-topic-240977.html


A když si ty čelisti koupím třeba u nás budou sedět do kleští?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2017 9:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
guchar píše:
@VTjr "Tak kleště i konektory z GME mám už konečně doma...." By by jsi ta hodný dal konkrétní odkazy GME
Jinak omluva pokud reaguji s velkým prodlením. V hejnu příspěvků a taky jejich dělení jsem nestihl dřív. Ď g

Link na internetový obchod GM Electronic je https://www.gme.cz/ a konkrétně jsem objednal věci, které jsou v tabulce v příloze. Hledat jednotlivé linky na každou položku je nad mé síly, ale myslím si, že to snadno najdeš podle kódu produktu. Tak hodně zdaru. :wink:
Příloha:


P.S. jen chci upozornit, že mé zkušenosti s těmito nástroji jsou zatím minimální. :roll: Jak jsem to dostal, tak jsem pár spojů vyzkoušel, ale od té doby to zatím jen leží v dílně, protože kvůli pracovní zaneprázdněnosti jaksi na modelařinu nebylo poslední dobu moc času. :( Tedy občas lítám, ale na stavbu čas prostě není. :| Proto, kvalifikovanou recenzi zkušeného uživatele Ti dát nemůžu. Nehledě k tomu, že i já s krimpováním teprve začínám. :mrgreen:

A ještě jedna věc. Ze stránek jejich e-šopu nebylo zcela jasné, jestli ty které čelisti pasují do daných kleští. :? Tak jsem jim psal i telefonoval - a prodejce mě ujistil, že do jakýchkoli kleští PROSKIT (co jsou s vyměnitelnými čelistmi) pasují všechny typy čelistí, co mají v nabídce (je jich asi 29 typů). Takže tyto kleště jsou skutečně univerzální a dají se pak použít fakticky na jakékoli konektory. :D Ale pozor, kleště s vyměnitelnými čelistmi jsou proto kompletovány bez čelistí :!: , takže minimálně jedny si musíš dokoupit!
Já jsem zatím kupoval dvoje, jedny na servokonektory a druhé na větší fastony.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2017 11:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@VTjr Ď kleště+2xčelisti, a 840- 3-pin PC tělo003, dutinky004 + kolíčky009 piny do těla, To bohatě stačí.

To co mne mate je DOPORUČENÉ KLEŠTĚ
(kleště bez vým.čelisti-konektoryD-SUB V.35 otevřené- Krimp.konektory:PFH 0.35-2 mm2 (AWG 14.. 22))
Krimpovací kleště pro konektory D-SUB V,35 PROSKIT 6PK-301U
pro PINY
Kód produktu840-009
konektor neobsahuje piny. Objednací čísla viz související položky - 840-009
PIN (kolíček) rezervní pro KON-PC-SPK (kód 840-004).
Vhodné krimpovací kleště (kód 731-179). Označení výrobce: 130-A (male pin)
Kód produktu 840-004
konektor neobsahuje piny. Objednací čísla viz související položky - 840-004
PIN rezervní 1ks (dutinka) pro KON-PC-SPK...
Vhodné krimpovací kleště (skladové označení 731-179)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2017 16:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Možná se to někomu bude hodit: 12-ti stránkový popis JR konektorů, kablíků a návod na krimpování od Hansen Hobbies, soubor PDF ke stažení: http://www.hansenhobbies.com/products/c ... ectors.pdf


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2017 19:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@PremSvo Dík. Opravdu užitečné - aspoň pro mne.
Včetně očekávaného přechodového odporu (5.6 mΩ) a z něj plynoucího úbytku napětí.
Na str. 10 "If you take the slope of the I/V graph, you get resistance: 5.625mΩ"

Na nářadí od Hansen Hobbies jsem náhodně narazil.
NESMÍ chybět na stole modeláře
Bohužel, jsem pak nebyl důsledný v prohlížení jejich stránek. (Včetně stránek souvisejících.)
Hansen Hobbies Chris talks connectors, wires, and more! efest 2015
Hansen Hobbies - Home


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 13:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
guchar píše:
... To co mne mate je DOPORUČENÉ KLEŠTĚ
(kleště bez vým.čelisti-konektoryD-SUB V.35 otevřené- Krimp.konektory:PFH 0.35-2 mm2 (AWG 14.. 22))
Krimpovací kleště pro konektory D-SUB V,35 PROSKIT 6PK-301U ...

Nevím jestli jsou ty doporučené lepší :roll: , ale já jsem přece koupil tyto https://www.gme.cz/krimpovaci-kleste-s- ... kit-cp-371. Kdesi vzadu v diskusi je někdo chválil a jejich zahnutý tvar se mi víc líbil. :) Ostatně ty čelisti jdou do obou naprosto stejné, takže si myslím, že tvar kleští nebude mít na kvalitu krimpování žádný vliv, pokud tedy ty čelisti opravdu pasují. Ale ony opravdu pasují, ačkoli to v souvisejících položkách není přímo uvedeno. I proto jsem taky komunikoval s prodejcem. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz