Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 490 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2017 15:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
tak zase zmena.....dneska sem to zkousel se v tom poradne postourat a externi napetove cidlo(orig.) se chova vporadku,takze si ho zibrazim na dispeji vpravo nahore a ukazuje me stav baterie a kdyz poklesne napeti tak se ozve alarm.....vse vpoho.....


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: čtv 25.05.2017 9:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Díky za otestování. Já to ještě zkusím s jiným Rx, co to udělá. Ještě pro kontrolu - když ubývá baterka, ubývá i ta ikonka vpravo nahoře (vedle které předpokládám máš napsané "Ex")?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: čtv 25.05.2017 18:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
ano je to presne tak jak pises....me to fakci.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2017 17:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2012
Příspěvky: 26
Ahoj všem,

Máte někdo zkušenosti s vysílačkou FS-i6X?
Jde o novější generaci FS-i6 a dle Youtube se nejedná pouze o úpravu SW na 10ti kanál, ale o kompletní předělání vysílačky (rychlejší a větší čip, jiný HW atd.)

https://www.youtube.com/watch?v=WBVmkXN8HC8&t=86s

Chystám se z důvodu většího počtu kanálů a levnějších přijímačů přestoupit z mého dosavadního Spektrum DX6i právě na Flysky FS-i6X.

Moc toho nenalétám a upřímně řečeno mám v plánu vysílačku využít spíše jako doplňkový HW, tak se ptám, jak je na tom s kvalitou a tak.
Mám doma už volantovou vysílačku GT3C a vzhledem k tomu, že by byly mé dosavadní přijímače (Flysky GR3F, R6B, R9B atd.) kompatibilní i s touto novou vysílačkou, tak se mi začala dost zamlouvat ať už pro použití v Quadkoptéře, anebo v plachetnici, kterou stavím. (tam se hodí každý kanál navíc ;-) )

Zároveň se mi FS-i6X zdála jako výhodná koupě vzhledem k užitné hodnotě a ceně, nebo se pletu a měl bych raději volit něco jiného?

Poraďte, prosím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2017 21:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
klidne do ni jdi...mel i dx6i i graupnera mz12 a futabu a toto je vzhledem k cene a funkcim daleko predci vsechny co jsem mel.
A navis je paradne mala a skvele padne do ruky.
Jen jsem vypozoroval ze pokud mate sparovany nejaky prijimac s vysilackou a nepouzivate ho tak za cca mesic se rozparuje....ale to je asi tim ze se vybije uvnitr nejaka mikrobaterie nebo kondik co drzi ulozene nastaveni......takze asi normalni......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: FlySky FS-i6X
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2017 20:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2012
Příspěvky: 26
Ahoj všem,

posílal jsem téměř stejný dotaz do vlákna o FlySky FS-i6, ale chtěl bych se zeptat na pár dalších informací ohledně FS-i6X, tak snad nebude vadit, že jsem založil nové téma. Navíc mi tam odpověděl jen jeden dobrý kolega, tak zvyšuji šance na získání názoru i touto cestou ;-)

Máte někdo zkušenosti s vysílačkou FS-i6X?
Jde o novější generaci FS-i6 a dle Youtube se nejedná pouze o úpravu SW na 10ti kanál, ale o kompletní předělání vysílačky (rychlejší a větší čip, jiný HW atd.)

https://www.youtube.com/watch?v=WBVmkXN8HC8&t=86s

Chystám se z důvodu většího počtu kanálů a levnějších přijímačů přestoupit z mého dosavadního Spektrum DX6i právě na Flysky FS-i6X.

Moc toho nenalétám a upřímně řečeno mám v plánu vysílačku využít spíše jako doplňkový HW, tak se ptám, jak je na tom s kvalitou a tak.
Mám doma už volantovou vysílačku GT3C a vzhledem k tomu, že by byly mé dosavadní přijímače (Flysky GR3F, R6B, R9B atd.) kompatibilní i s touto novou vysílačkou, tak se mi začala dost zamlouvat ať už pro použití v Quadkoptéře, anebo v plachetnici, kterou stavím. (tam se hodí každý kanál navíc ;-) )

Zároveň se mi FS-i6X zdála jako výhodná koupě vzhledem k užitné hodnotě a ceně, nebo se pletu a měl bych raději volit něco jiného?

Mám pár doplňkových dotazů:
1) Jde i u této vysílačky upgradovat Firmware na novější? Ptám se proto, že rád udržuji své náčiní aktuální :-D
2) Někde jsem četl o nevalné kvalitě potenciometrů na těchto vysílačkách - měl někdo z vás problém?
3) Dá se vysílačka použít i k simulátoru na PC?
4) Není lepší koupit "jen" FS-i6 (bez "X", tedy 6ti kanálovou) vysílačku a nahrát si tam ten OpenSource FW? Nedostanu pak kromě vyššího počtu kanálů (6=>10) i nějaké další funkce? Ptám se proto, že mám volnatovku GT3C, kde je OpenSource FW a ty možnosti jsou neuvěřitelné, tak abych nekoupil verzi "X" a nezjistil, že ta obyčejná FS-i6 je s OpenSource lepší.
5) Dá se případně do FS-i6X také nahrát OpenSource FW?
6) Má FS-i6X také mixy kanálů? Nevíte někdo? :oops:

Poraďte, prosím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FlySky FS-i6X
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2017 6:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2012
Příspěvky: 26
Ještě doplním jednu informaci.

Mám doma vrtulník Blade mSR2 ve verzi "Bind&Fly", takže ho můžu spárovat s přijímačem Spektrum.

Nebyla by nějaká vysílačka, která by mě nenutila prodat i ten vrtulník a mohl bych jí spárovat s tím vrtulníkem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FlySky FS-i6X
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2017 8:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Pokud vím, tak do FS-i6 je alternativní firmware spíš hackem na 10 kanálů a pár drobností, tady nejde vyloženě o jiný firmware, jako když se do staré T9X nahraje OpenTX.

Jinak z mého pohledu je rozdíl i6x proti i6 s alternativním firmware zjistitelný asi nejvíc při používání telemetrie, přidali tam nějaké kalibrační funkce a další zdokonalení, takže při osazení čidel bude asi i6x trochu lepší. Bez telemetrie bude rozdíl blízký nule.

Co se týče mixů, tak viz manuál: http://files.banggood.com/2016/09/FS-i6 ... manual.pdf

Za mne bych volil podle dostupnosti, pokud bych potkat i6x někde v EU skladu (ať neřeším clo/DPH) za cenu maximálně o 200 korun vyšší než verzi bez X, tak bych šel spíše do té nové varianty. Pokud by ale s dodáním i6X byly potíže, tak bych se starší verze vůbec nebál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2017 11:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Jak je na tom i6X s počtem mixů? Tohle je jediná věc, kde narážím na limit své i6 - když chci nezávisle ovládat serva křidélek, nastavovat diferenciaci a křidélka jako spoilerony, spotřebuju na to všechny tři mixy, co i6 má. A přitom bych třeba využil ještě další, například mix plynu do výškovky kvůli kompenzaci stoupání, nebo co dalšího bych si vymyslel.

Cenově je i6 i přijímače na tom výborně, takže zatím nelituju, že jsem si nekoupil něco dražšího. Za ušetřené prachy jsem si koupil několik dalších Rx a další výbavu.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2017 12:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
YenyaKas píše:
Jak je na tom i6X s počtem mixů?

V manuálu (je ke stažení na https://www.banggood.com/Flysky-FS-i6X- ... 90406.html ) píší nejvýše 3. Škoda, hodilo by se víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FlySky FS-i6X
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2017 14:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2007
Příspěvky: 517
Bydliště: Brno
i6x je v podstate i6 s 10kanalovym FW,

1. Da se updatovat, v baleni je kabel pro update ne simulator
2. Nevim litam stim koptery a zatim si nestezuju, novy gimbal stoji na BG 180kc
3. Ano da se pouzit, ale je potreba dokoupit dongle ideal na BG 22v1 je u toho i kabel na i6(x) a hromadu jinych TX
4. Jo to nevim, ale zil sem v domeni ze ten alternativni FW jen rozsiruje 6ch na 10ch
5. Ktery opesource FW? Ten pro GT3C je delany primo na GT3C a na i6 nepude
6. Ano mixi kanalu ma, ale jak propracovane nevim. 3volne , Elev, Vtail, D/R, krivka plynu, Thold

Nekde na netu sem zahledl neco o OpenTX pro I6, ale posledni deni tam probehlo pred 10 mesici.

_________________
To vyhnije, a kdyz ne tak na to hodime SPcko(s.re pere)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FlySky FS-i6X
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2017 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2007
Příspěvky: 517
Bydliště: Brno
Jo dalsi zjisteni, nachylne na pad, po padu cca 60cm na batoh se rozhodila kalibrace kniplu. Bylo potreba vlezt do servisniho menu a prekalibrovat.

_________________
To vyhnije, a kdyz ne tak na to hodime SPcko(s.re pere)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FlySky FS-i6X
PříspěvekNapsal: sob 03.06.2017 1:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 383
Bydliště: Strakonice, ČR
bowl píše:
Ještě doplním jednu informaci.

Mám doma vrtulník Blade mSR2 ve verzi "Bind&Fly", takže ho můžu spárovat s přijímačem Spektrum.

Nebyla by nějaká vysílačka, která by mě nenutila prodat i ten vrtulník a mohl bych jí spárovat s tím vrtulníkem?


Bez problémů funguje s 2,4 GHz Spektrum systém Orange z HK.
Projdi si
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=3 ... 1&start=15

_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: čtv 08.06.2017 14:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Ještě jsem objevil jednu neoptimálnost FlySky i6, které si člověk na první pohled nevšimne:

Trimy v podstatě upravují pohyb páček, a teprve na to se aplikuje dual rate/expo. Čili pokud trim není přesně ve středu, dochází při přepínání mezi režimem Normal a Sport ke změně neutrální polohy ovládacích ploch letadla. Nevím jestli je to u jiných Tx normální nebo ne, ale přišlo by mi, že by přepínání režimů tohle nemělo ovlivňovat.

Nebo teda je třeba po vytrimování je třeba ty hodnoty promítnout do subtrimů (nezkoušel jsem) a příště začínat zase z nuly.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: stř 21.06.2017 22:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
nezkousel nekdo z majitelu teto vysilacky tento modul na multiprotocol?

https://www.banggood.com/IRangeX-iRX6-M ... mds=search

pak by se dala touto vysilajdou ovladat cela rada vrtulniku.....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 490 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz