Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 548 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 37  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 8:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2017
Příspěvky: 26
Bydliště: Praha
Letajici cestmir píše:
...dám motor na cca 70% a fláknu s ním do vzduchu a je to!

Byl jsem teď ve středu, lital jsem cca na půl plynu a byl docela problém dostat ero do levé zatáčky...to se ti nestává?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 11:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Ne, já nemám žádný problém. Reaguje mi to výborně. I proti většímu větru točí v pohodě. Nenašel jsi v okolí nikoho kdo by ti poradil? Zkus to natočit na kameru co ti dělá, třeba z toho půjde poznat v čem to je. Natoč i s úvodní kontrolou serv a pak hoď. Jinak ti asi neporadím. Hlavně haž do měkýho. Obilí, kukuřice kolem 50cm výšky je taky dobrá. Nevím co máš v okolí.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 15:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
blackeagle píše:
Byl jsem teď ve středu, lital jsem cca na půl plynu a byl docela problém dostat ero do levé zatáčky...to se ti nestává?

Nechceš se radši stavit. Případně ti můžu domluvit někoho v Petrovicích. To máš blíž.
Takto radit je na prd.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2017 20:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
take muzu pomoct....sem z Blanska


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2017 11:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2017
Příspěvky: 26
Bydliště: Praha
Letajici cestmir píše:
Ne, já nemám žádný problém. Reaguje mi to výborně. I proti většímu větru točí v pohodě. Nenašel jsi v okolí nikoho kdo by ti poradil? Zkus to natočit na kameru co ti dělá, třeba z toho půjde poznat v čem to je. Natoč i s úvodní kontrolou serv a pak hoď. Jinak ti asi neporadím. Hlavně haž do měkýho. Obilí, kukuřice kolem 50cm výšky je taky dobrá. Nevím co máš v okolí.

Byl tam se mnou koko tady z fóra, sám jsem nebyl, ale lítá druhej mód, takže v ruce to neměl. Zkoušeli jsme to házet bez motoru, to mi přišlo ok, ale jak jsem to hodil s motorem, tak se mi zatáčky nelíbily.. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2017 17:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Nic jednoduššího. Otoč ovladač vzhůru nohama a nastav reverz na kanálech kde máš plyn, výškovku, směrovku,.........
A máš mód 2 :D

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2017 17:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Letajici cestmir píše:
Nic jednoduššího. Otoč ovladač vzhůru nohama a nastav reverz na kanálech kde máš plyn, výškovku, směrovku,.........
A máš mód 2 :D

Zas tak jednoduchý to není. Udělat to jde, ale musí mít trimy na 0. Záleží co má za vysílačku. Setová neumí obrátit trimy. A i na mé T9x jsem musel přenastavit páčku serva, jinak mi při reverzu chodil trim obráceně. Ale myslím, že to šlo potom i nějak udělat v nastavení.
Jak říkám, ozvi se a nějak to pořešíme. Na dálku to moc nejde.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2017 17:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Můj rc vysílač od rckáně ma trimi mechanický. Takže je přesunu páčku z jedné strany na druhou při obrácení kanálu. Ale celou dobu si taky myslím, že rady jak udržet letadlo ve vzdchu jen přes web není dobře. Ale snažím se najít možnosti, jak na to. Poslouchat mě samozřejmě nemusí.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2017 18:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Letajici cestmir píše:
Můj rc vysílač od rckáně ma trimi mechanický. Takže je přesunu páčku z jedné strany na druhou při obrácení kanálu. Ale celou dobu si taky myslím, že rady jak udržet letadlo ve vzdchu jen přes web není dobře. Ale snažím se najít možnosti, jak na to. Poslouchat mě samozřejmě nemusí.

Dobrý. Každá rada může pomoct. Ale když nevidíš jak se to chová atd. je opravdu těžký poradit.
Už jen proto, že i ten popis je málo výstižnej. Snad se nakonec dobereme dobrýho konce :D . Byla by to jinak škoda.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: sob 27.05.2017 19:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2017
Příspěvky: 2
Bydliště: Nymburk
Zdravim vespolek a dekuji za prijeti. A jako spravny novacek mam hned otazku. Nedavno jsem obdrzel model vetrone "Standard" postaveneho podle planku z casopisu Modelar. Ma ovladanou smerovku a vyskovku. Je potreba oadit serva, prijimac, atd. pripadne pomocny motorek. Navic pry startuje z tzv. gumicuku s cimz nemam vubec zadne zkusenosti. Nasel by se zde zkuseny kolega, ktery by mi byl ochoten pomoci pripadne poradit? Jsem z okoli Nymburka. Za veskerou pomoc predem dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: ned 28.05.2017 20:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
ussmak píše:
Zdravim vespolek a dekuji za prijeti. A jako spravny novacek mam hned otazku. Nedavno jsem obdrzel model vetrone "Standard" postaveneho podle planku z casopisu Modelar. Ma ovladanou smerovku a vyskovku. Je potreba oadit serva, prijimac, atd. pripadne pomocny motorek. Navic pry startuje z tzv. gumicuku s cimz nemam vubec zadne zkusenosti. Nasel by se zde zkuseny kolega, ktery by mi byl ochoten pomoci pripadne poradit? Jsem z okoli Nymburka. Za veskerou pomoc predem dekuji.

Tady spíše pomůže osobní kontakt někoho z kraje, než rady po netu. Model chce totiž vidět a pak rozmyslet co a jak vložit. Ale hlavně si urči jak chceš startovat - gumicuk a nebo motor. Ale pokud si pamatuji dobře, tak do čumáku se motor dát nedá a tak na pilon nad křídlo. Tam se dával malý spalák a to nevím, zdali je pro Tebe to pravé ořechové. Takže asi elektra, ale je místo v trupu na baterku a tak? Gumicuk není problém, pokud model je nezkroucený, dobře vyvážený a už umíš řídit. Nechci strašit, ale na gumicuku není moc času na přemejšlení, když model začne jít stranou.
Držím palce, ať se Ti někdo ozve :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2017 9:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2017
Příspěvky: 26
Bydliště: Praha
Letajici cestmir píše:
Nic jednoduššího. Otoč ovladač vzhůru nohama a nastav reverz na kanálech kde máš plyn, výškovku, směrovku,.........
A máš mód 2 :D

To není uplně pravda, já mám mód 2, to je plyn a směrovka vlevo, křidýlka a výškovka vpravo.
A mód 1 je přece výškovka a směrovka vlevo, plyn a křidýlka vpravo.
Můžeš otáčet jak chceš, ale nepomůže ti to. :-)

Ale díky za rady tobě i Shortymu, je to potřeba zkoušet, lítat a zvyknout si.
Další možnost ještě je dát to do ruky někomu, kdo lítá mód 2, aby zjstili, jeslti je to fakt tak, jak říkám, nebo dělám něco blbě. :lol: A o to mi šlo nejvíc, proto jsem sem psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2017 13:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
blackeagle píše:

Další možnost ještě je dát to do ruky někomu, kdo lítá mód 2,


To kupodivu lítám já :wink: . Co vím, tak i u nás většina má 1.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2017 14:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
blackeagle píše:
To není uplně pravda, já mám mód 2, to je plyn a směrovka vlevo, křidýlka a výškovka vpravo.
A mód 1 je přece výškovka a směrovka vlevo, plyn a křidýlka vpravo.
Můžeš otáčet jak chceš, ale nepomůže ti to. :-)

Už jsem takto zalítával 4 modely a v pohodě. Jenže jsem řídil motor, směrovka a výškovka. Ale na zálet to stačí (když jsou všude reverzy), vždyť jde jen o to vyzkoušet jak se chová model v luftě a vytrimovat. Pak si zapamatovat chování modelu a polohu řídících ploch a dát to tomu dotyčnýmu do jeho normálu. No a další lety mu stačí stát za zády a hlídat ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2017 16:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
blackeagle píše:
To není uplně pravda, já mám mód 2, to je plyn a směrovka vlevo, křidýlka a výškovka vpravo.
A mód 1 je přece výškovka a směrovka vlevo, plyn a křidýlka vpravo.
Můžeš otáčet jak chceš, ale nepomůže ti to. :-)


No když o tom popřemýšlíš tak zjistíš že to jde.
Musíš otočit ovladač anténou dolů, ne zádama k sobě :-)
Tím se ti změní pozice plynu na druhou stranu než máš ty a jen obrátíš kanály na vysílači.
To znamená že z pohledu svého módu budeš plyn přidávat tak že budeš páku přibližovat k sobě a křídla se budou natáčet na opak než teď. A tím že obrátíš ovladač anténou dolů tak máš mód 1.

Ale v pohodě, nikoho nebudu přesvedčovat. Snažil jsem se navrhnout možnost když máš kolegu modeláře který lítá mód 1 a nemohl to proto vzít do ruky. Jinak takhle na dálku nevím jak ti jinak pomoct.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 548 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 37  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz