Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vibrace T-rex 450
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2017 21:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Ahoj,

Pořídil jsem létaného T-Rexe 450, zkontroloval nahrubo a zkusil zaviset. Funguje ale po odlepení od země se třese jak drahý pes. Zkontroloval jsem vyvážení listů a i pádel. Přiznávám že tak v rychlosti, ale na to jak se třese to by to muselo být rozvážené brutálně. Dokud to je na zemi nijak extra se neklepe, jen projde rezonancí, to samé na stole jen s pádly. Okem na stole s pádly nevidím že by něco házelo, ale to bych třeba nepoznal. Jedinou vadu co jsem našel je to, že horní ložisko hřídele má v uložení asi desetinu vůli. Půjde to bez problémů něčím vymezit, ale prosím můžete někdo mrknout na video, zda tohle může být příčina?

https://youtu.be/pQsp0ls4FC8

Vrťas byl za dost slušnou cenu tj jsem s nějakou tou opravou počítal, jen než budu nakupovat hřídel a držáky listů, rád bych vyčerpal všechny ostatní příčiny.

Díky
Vigo


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace T-rex 450
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2017 21:45 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
máš srovnanou stopu listů ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace T-rex 450
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2017 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
No jsem celkem amatér, měl jsem jen Minititana kdysi a Solo Pro 3D tj astopu listů jsem nekontroloval. Díky za tip a zítra na to mrknu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace T-rex 450
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 19:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Koukal jsem párkrát,než jsem pochopil co chceš ukázat.Model i kamera by měla být v pevných pozicích aby to bylo pořádně vidět.Vymezit by to šlo možná loctitem ale lepší bude rozhodně nové ložisko a pokud vůle nezmizí tak i domeček ložiska.Tohle může být příčina ale pokud je tam toho neodladěného víc,chce to jít krok za krokem a udělat to pořádně.Každý má trochu jiný metr a jiný cit ale ve finále se vše projeví na letových vlastnostech.V maketě ještě víc(jestli se nepletu máš to v plánu).Na vrtulníku je hodně věcí které musí fungovat současně a dobře.Pak si lítání užiješ.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace T-rex 450
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Ahoj,

Dnes jsem to rozlousknul, příčinou byla špatně nastavená citlivost gyra přes vysílač. Odpojil jsem to z přijímače a rázem pohoda (musím ale nastudovat oc ve vysílači nastavit). Opravdu to nevypadalo jako vrtění ocasem, klepalo se to celé, ale je to pryč. Gyro jsem nechal odpojené a jediné co se děje je to, že vrtulník má pořád lehkou tendenci točit po směru hoď ručiček, jde to doladit trimem ale mám pocit že ho musím posouvat pořád. To ale bude chyba v mé neznalosti tj to si nastuduju, myslím mi to dělal i MiniTitan. Jinak jsem včera stopu nastavil, prostě jsem utáhnul listy v pravém úhlu a na stejném místě natočení měřil vzdálenost konce od stolu. Nesedělo to asi o 4mm a teď je to asi o 0,5, líp to nejde, ale na té délce to je snad ok. Taky jsem to vyvážil včetně pádel a zjistil, že jedna spojovačka je hodně jetá a moc jí nevěřím. Buď si ji vytisknu a nebo ji koupím, to uvidím.

Kompletní revize vrtulníku je v plánu, ale chtěl jsem vědět zda to funguje, abych to mohl řešit. Teď letí bez vibrací krásně a při mém poskakování což je vis a nějaké jednoduché létání po 8 minutách jsem dobíjel do 2200mAh 1300, tj pohoda.

Díky za rady Vigo

PS ještě sem pak hodím celou konstrukci, s prosbou co přesně je to za typ kvůli dílům. Jo a ložisko měnit nebudu, bude to spíš problém domečku tj to normálně vymezím buď locite a nebo prstolepem. Až přijde rána a to si myslím přijde, to vyměním celé.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace T-rex 450
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 23:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Vigo píše:
Jinak jsem včera stopu nastavil, prostě jsem utáhnul listy v pravém úhlu a na stejném místě natočení měřil vzdálenost konce od stolu. Nesedělo to asi o 4mm a teď je to asi o 0,5, líp to nejde, ale na té délce to je snad ok.





Vrtulník musí viset a musí se zkouknout ze strany a musí být vidět jedna kružnice - pokud jsou dvě upraví se délka táhla k listu.
neviset v rovině očí, kousek výš, je to vidět .
Základní měření se provádí úhloměrem na stole - dělal jsem to i mobilem . I rozhození 1 cm na koncích v letu působí vibrace .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace T-rex 450
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2017 7:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Ahoj,

Děkuji, návod jsem hledal hned jak jsi mi to psal. Měrky nebyly doma a tak jsem to udělal jak popisuju. Ameriku už neobjevím, ale podle mě ten postup není úplná blbost a je hodně přesný. Měrky si vytisknu ideálně pro mobil asi. Okem jsem stopu snažil sledovat včera při visu a zdála se mi ok, jde z toho ale trochu strach. Jinak jsem s chováním vrtulníku spokojený, jen musím udělat tu technickou kontrolu.

Děkuji
Vigo


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vibrace T-rex 450
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2017 9:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Já většinu vrtulníků seřídil jenom ve visu . Ale doba se mění :D .
Při jedný ráně vrtulníkem do křoví ulomený list odlétl 30 m . Takže opatrnost je na místě vždy :) .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz