Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Robin II
PříspěvekNapsal: čtv 20.04.2017 17:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.10.2015
Příspěvky: 18
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 0
Uctivý pozdrav všem.
Rád bych použil toto letadlo jako pokračující model po Betě 1400. Je tu někdo, kdo s tímto modelem léta a je ochoten sdělit zkušenosti s jeho provozem.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Robin II
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2017 8:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Ahoj, zkus napsat uživateli Pavel1tu, lítá s Relaxem II a to je naprosto stejný letadlo jako je Robin II, pouze od firmy Hype.
Schválně se podívej na nějaký videa na YouTube.
Taky jsem o něm přemýšlel, nakonec jsem vzal Funtastic od Hype, což je pro změnu stejný letadlo jako Funtic od Pelikána.
Když jsem se zajímal o Robina/Relaxe tak mi právě Pavel1tu poslal SZ, tak ti jí sem hodím, snad se nebude zlobit :-)




Létám s kolegou co má EasyGlider a RELAX je trochu hodnější éro, na záda nejde jen tak dostat.

- na stoupání a plachtění je asi trochu horší, mám jiný profil křídla - u trupu je křídlo více široké a tlustší.
- je to spíše větroň než na nějakou akrobacii.
- termiku chytám v pohodě, ale asi je až kolem 100m taková lepší, pod 100m to je nic moc (jsem ale v podhůří Krkonoš, je tuproblém najít na létání místo kdy by byla plocha tak velká aby vznikl pořádný termický proud už v této malé výšce) - musel jsem ale pořídit telemetrický modul aby mi to pípalo kdy stoupám - pak vím kam se vrátit, kde mne to nakoplo nahoru. Měl jsem i případy, kdy kolem 200m jsem musel po čumáku dolů i s motorem - pořád to stoupalo ...
- když fouká - létam s tím jako s "drakem" - proti větru to doslova zastavím a ve stejné výšce plachtím na jednom místě jak s upoutaným modelem, ale je to zahrávání si s minimálkou.
- na minimálku to nechodí přes křídlo (vyjímečně to šlo asi 2x -letadlo bylo v zatáčce a bokem k větru - moje chyba), ale po čumáku dolů - výhoda pro mne ...

Jsem začátečník a na baterku kde to mám spočítané na 6,5min motorového letu nalétám vždy 30min, ale když to nosí tak i hodinu a půl - víc nedám, bolí mne za krkem. Záleží na podmínkách.

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Robin II
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2017 8:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Jinak se zkus pročíst taky tématem o tom Funtica/Funtasticu [url]http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=118&t=77838&p=1356915#p1356915/url], taky jsem po Betě a Alphě sháněl něco jiného, pokročilejšího, a bylo doporučeno toho letadlo a vůbec toho nelituju - sice to je na první pohled Beta ale zdání klame, S Betou se to nedá srovnat, je to hbitý a obratný letadlo.

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Robin II
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2017 6:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.3.2017
Příspěvky: 10
Zdravím. Celkem by mě zajímalo srovnání Funtic II X Robin II. Nelétali jste je někdo oba? Z youtube to vypadá, že je Funtic o dost obratnější, ale... Lepší hodnocení někoho, kdo měl oba v ruce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Robin II
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2017 9:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Já bych to tedy moc nesrovnával, neb každé éro je úplně jiné již od pohledu.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Janek2 a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz