Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1051 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: ned 19.03.2017 11:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Pokud čekáš jen jednoduchou odpověď, pak lze odpovědět asi takhle: Ne, toto auto není vůbec vhodné, ani trochu!

A pokud se chceš posunout trochu dál a něco se dozvědět, pak stačí v tomhle samém vlákně zalistovat jen několik stránek dozadu - přečti si pár příspěvků počínaje tím mým ze dne 1.1.2017


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 15:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2014
Příspěvky: 9
Bydliště: Jeseník
Tak jsem spadl opět na zem a jsem zas o něco chytřejší za což děkuji :wink: X-Maxx teda asi nebude pro začátečníky, ale u Traxxasu bych rád zůstal nejlépe asi v 1/10. Pročetl jsem si tady peknej blog jednoho uživatele a strašně mě chytl za srdce Summit. Bude se s tím jezdit hlavně terén v lese, pole, tráva což by to auto mělo zvládnout, ale popravdě těch značek je tolik že se v tom jako lamka stracím :lol:

_________________
DJI - F306 Phantom 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Jo jo, Summit není špatná volba na off-road :)

Hlavně se do požadovaného terénu (louka, tráva apod.) drž toho měřítka 1:10 v případě monster-trucku (Summit, E-maxx, Revo). Například Summit a Revo se dělají i menší 1:16, ale to už je moc malé a vyšší trávou na louce to neprojede.

Ale pozor, všechna tahle autíčka - to už je fakt hobby, nikoliv hračka :wink: Vlastnictví nabíječky, nářadí, náhradních dílů ani nějakým znalostem a údržbě se nevyhneš. Vítej do klubu :twisted:

E-Maxx během zimní údržby: :mrgreen:
https://goo.gl/xqNkah


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: stř 22.03.2017 11:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Jen pro zajímavost.. :roll:
Je tady vúbec ještě někdo, kdo jezdí byť jen rekreačně, spalováky?
Minulý týden mi odešla do věčných lovišt dnes už historická desetina MTA-4 S28.
A protože osobně ptřím k těm "staromilcům", co elektriku v autech zrovna nemusí a uvažuji o koupi nového spalováku, tak mě to zajímá.

P.S:
Přehlídka mých (hisorickýhc) aut - http://vscharlie.rajce.idnes.cz/Moje_RC_auta_-_komplet/

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 13:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.4.2017
Příspěvky: 1
Zdravím všechny,

jsem tu nový a s RC modely mám jen málo zkušeností, tak se předem omlouvám.
V současnosti vlastním 4x4 T2M Pirate Razor 1:10, 2,4GHz se SS motorem. Ve finále jsem s ním moc spokojený, zažili jsme spoustu legrace, ale i karambolů, až po vytopené elektro.

Ale tak nějak jsem zatoužil po větším a silnějším vozítku. Chci to hlavně pro sebe a pro okolní diváky, který bude to auto bavit a nebudou se bát si s ním taky zajezdit (tchán, švára, synové,...). Takže použití hlavně HOBBY a třeba i semtam les/louka/sníh. Chtěl bych tedy model ideálně zase 4x4 se spalovacím motorem na benzín, v měřítku 1:8 nebo 1:10. A když by se něco na něm podělalo, aby šel ten daný díl relativně bez problému sehnat. Cenovka kolem 10tis vč. náhr. dílů, takže kolem 7-8tis? Nevadí mi bazar, naopak, možná i za něj budu rád.

Jsem z Liberce, máme tady jednoho prodejce rc-auta.eu, kde jsem kupoval i svýho Piráta a má tam vystavenýho Carbon Fightera 3 2WD a musím říct, že je to bomba. ALE hodně jsem na netu četl, že REELY je sh!t a vydělá se po pár vyježděných nádrží. Sám prodejce prý 2 vlastní, jednoho 2WD a jednoho 4WD s úpravou na závody a říkal, že je to jedno z nej aut, co měl v ruce. A to prodává i takový bomby jako TRXXS Summit, AXIAL Yetti XL, E-Revo, atd.

Tak předem díky za rady :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 19:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.5.2017
Příspěvky: 6
Zdravím jsem tu nový. Myslíte že je to dobré auto ? http://www.mojerc.cz/rc-auta-nahradni-dily/nahradni-dily-amewi/1-12-eagle-3-dune-buggy/rc-auto-1-12-eagle-3-dune-buggy-4wd-2-4ghz.html
pokud máte něco lepšího za stejnou nebo podobnou cenu radu rád ocením :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nové rc auto
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 19:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.5.2017
Příspěvky: 6
Nové auto.
Zdravím jaké auto do max 4000 kč by jste mi doporučili hlavně aby bylo kvalitní a byly náhradní díly.
Za všechny odpovědi budu rád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové rc auto
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 21:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Hele koukej ono je to složitý.
podle tvé definice netuší nikdo jaké máš preference cesťák,rally,buggy,truggy,monster,měřítko v přípodě traxxasu velikost tam měřítka nejak nesedí.
podle ceny bych jen tipnul elektriku spíš než spalovák.
Já sem traxxasák takže za mě tohle https://latrax.com/products/teton ale je to jen můj názor.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové rc auto
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 5:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2010
Příspěvky: 19
Syn má tiež teton a vydrží to auto dosť. Je ľahké a jednoduché. Najčastejšie meníme závesy a vrchný domček diferenciálu, ale to sú už dobré šupy do obrubníka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové rc auto
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 7:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
Jarda_dusicka píše:
do max 4000 kč by jste mi doporučili hlavně aby bylo kvalitní


Hele tohle je těžky. Budget není nějak extra velký, Všeobecně, pokud chceš monstera, tak traxxas revo nebo summit, hpi savage
Pokud shorta, tak opět traxxas a nebo HPI Blitz.
pokud silničku, tak to netuším.
4000 ej dost málo, počítej že jen baterie bude 800/ks (ber li-pol), nabíječka taky něco stojí (ty v základu vůbec nemá cenu řešit)
z mých zkušeností se vyhni himotu (měl jsem), LRP (jezdilo u nás závody a skoro pokaždý nedojelo) a odnožím himota.
Za kvalitu se bohužel platí. Lepší přišetřit a nebo koupit něco bazarového. Z mého pohledu koukej, ať to nemá duralová/alu ramena )ohýbají se, kdežto plast drží), ideálně střídavý motor a 2,4Ghz RC )což má dnes už snad vše. Kdybys byl z plzně, mohu ti předvést dva shorty od Team durango

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 18:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.5.2017
Příspěvky: 6
Měřítko nejlépe 1/10
a spíše něco do terénu a aby to trochu jelo :D
budu rád za tipy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 21:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
velikost - kvalita - cena

To jsou tři základní pilíře, které budou vždy v rovnováze.

Pokud tedy chceš kvalitní autíčko za nízkou cenu (a v tomto ohledu 4 000 Kč je cena celkem dost hodně nízká), pak se musíš spokojit s malou velikostí. Třeba ten Traxxas 1:18, který ti navrhoval kornutek. Jenže takhle malé auto například neprojede travním porostem, ani posekaným.

Větší auta za stejný peníz taky dostaneš. Buď hodně jetý bazar s kvalitní značkou a nebo nějaká levná Čína. V tom druhém případě ale zapomeň na skutečnou kvalitu. Na druhou stranu ne každý nutně potřebuje kvalitní auto, leckdy i levná kopie přinese dostatek radosti :)

Takže co chceš vlastně jezdit?
Jaký terén?

To je dost důležitá otázka, protože jsou různé varianty a pro každou se může hodit či naopak nehodit konkrétní druh a velikost autíčka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: stř 03.05.2017 17:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.5.2017
Příspěvky: 6
tak asi zahrada popř louka .
PS:názor? na tohle :http://www.mojerc.cz/rc-auta-nahradni-dily/nahradni-dily-amewi/1-12-eagle-3-dune-buggy/rc-auto-1-12-eagle-3-dune-buggy-4wd-2-4ghz.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2017 9:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Jardo dusicko, ty vubec nevis, co chces :-)

Funguje to takhle - osondujes trh a dostupna auta. Peclive si rozmyslis, co chces. Pokud nevis, zajdi na zavody nebo se s nekym domluv.

Jinak se ta debata tady moc nezlepsi. Zaroven hodne googli a zjistuj informace. Je toho tuna.

Na jizdu po louce skoro zapomen. To bys potreboval hodne zvednutou 1/10 a rovny povrch, cerstve poseceny.

Zvedni si svuj financni limit nebo do toho nechod vubec. Modelarina je krasny konicek, ale vubec neni levny. Prvotni investici do auta, nabijecky, baterek, elektroniky to teprve zacina. Pak prichazeji provozni naklady, ktere nemuseji byt pecka, ale kazda havarka je vetsinou znat :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2017 16:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.5.2017
Příspěvky: 6
NÁZOR?:http://www.mojerc.cz/rc-auta/eagle-3-4wd.html


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1051 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz