Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 788 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 53  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 10:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
a neni to ten cinskej klon co nema flash a tudiz nejde upgradovat ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 11:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Je to čím dál pravděpodobnější, ale ještě úplně neztrácím naději mám už delší dobu GPS se stejným plošným spojem a na ní FW měnit jde vím že tenkrát sem tam ten FW taky nedostal na první pokus ale po experimentech s boudrate a různými typy USB UART převodníků se mě to nakonec povedlo.

I když tady to končí hláškou flash neidentifikována což nevěstí nic dobrého, počkám jestli OK2BUH něco neporadí myslím že v GPS modulech má tu na fóru asi největší přehled.


Stejně mě teď jde o FW 2.01 který tam je a je nutný pro RTK které chci vyzkoušet.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 12:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Sice jsem se k tomuto tématu dostal až nedávno náhodou zaujetím nad RTK(zvláště pak OK2BUH a jeho klíč), ale na nějaké 33-34 stránce se tento problém prý vyřešil touto konfigurací: http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?p=1276935#p1276935

EDIT: Koukám, že jsem přehlédl dvě odpovědi. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 14:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
@wormsnake: jsou dvě možnosti. Buďto má flash neznámého typu a není zapsaná v souboru flash.xml nebo to nemá flash ale ROM. Přesvědčíš se o tom jednoduše tak, že změníš jakýkoliv parametr a podíváš se zítra až se vybije ta baterečka. Když to zůstane tak má flash, když se vrátí do defaultu tak to držela jen baterka. Proti mě jsi dopadl dobře, toto půjde použít na RTK. Já si tu Ublox 7 mohu narvat do špic. Číňan mě odbyl "co se ti nelíbí však nálepka je v pořádku". :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 21:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Hrozil si číňanovi že to poženeš přes paypal dost se paypal bojej.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 1:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Bojí se spíše negativních komentářů, resp. hvězdičkového hodnocení(pokud tedy nemají 20.000 a víc hodnocení). Paypal i eBay je v podstatě zachrání tím, že nakáží kupujícímu danou věc zaslat zpět a to se ve většině případů nevyplatí. Sice eBay tvrdí, že prodejce vše zacvaká(pokud je problém se zbožím způsoben prodejcem), ale až následně se dozvíš, že musí být poštovné hrazeno přes Paypal, jinak ti jej neproplatí(no a pošta nedávno objevila teprve kreditní karty).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 8:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Přesně tak to dopadlo, chce to poslat zpět. Poštovné do Číny bude dražší než to celé, budu čekat než mu to dojde, potom čekat až to přijde od něho. Navíc není jistota co vlastně pošle. Takže to stornuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 9:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
A vtipné na tom také je, že i když to pošlete, tak eBay má problém celkově s uznáním ČP. Většinou nejsou schopni věc dohledat, takže ještě musíte potom dokazovat odeslání na čínských trackovacích stránkách.
S tím stornováním bych počkal(i když to na věci nic nezmění) a i přes jeho množství hodnocení bych mu flákl negativ(dej si záležet, aby obsahoval vše podstatné :D a hvězdičky byly pořádně nízko). Třeba se ještě ozve. Ale bohužel už jen fakt, že má 97.7% pozitivních hodnocení nevěstí nic dobrého.

EDIT: Ale abych neodbočoval tolik od tématu. Také jsem si jednu čínskou Ublox M8N pořídil a v napětí očekávám, co mi přijde. :mrgreen: Pár uplatnění přesně pro RTK bych měl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 11:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
To co mi poslal vypadá, že je pravá Ublox 7 protože má flash. Teď otázka co je horší, falešná M8N nebo pravá 7 přelepená na M8N? Pravé M8N má dnes už asi jenom CSG shop ale ty ceny jsou trochu vyšší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2017 23:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.10.2016
Příspěvky: 37
Wormsnake píše:

Já si koupil před časem podobný puk pro Nazu a nebyl v ní vůbec ublox ale něco jinýho... Je to loterie já to snad vyhraju s tím mím modulem snad bude mít i flash :roll: .


Velmi se omlouvám za vstup do dialogu GPS odborníků ale jsem tak trochu nováček, celý večer prolézám diskuze a nenacházím odpověď.
1. Je v puku pro Nazu Lite kompas ? Resp. musí tam být ? Koupil jsem neoriginální puk, Naza létá (i RTH umí) ale uvnitř je nějaký bílý drátek nezapojen. Někde jsem četl, že v originále puku je nějaký převodník, který nikdo jiný neumí. Tak jak to, že existují neorigo puky, jsem z toho jelen....
2. Když na modulu GPS není kompas, pozná se to podle toho že má jen Ucc, GND, RX, TX nebo i jinak ? Pokud ho pravdu nemá, není propojení dat z řídící desky do puku zbytečné ?
3. A úplně náhodou neví někdo, co v puku potřebuje Arkbird ? Mám Arkbird OSD a GPS se někdy chytá až po zatlačení na konektor. Radši bych GPS vyměnil.
Děkuji předem za ukojení mé zvědavosti. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 9:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Já neznám Nazu ani Arkbird tak jenom obecně. Moduly Ublox používají jako výstupní protokol NMEA nebo UBX. Většina řídících jednotek používá přímo UBX. Naza použila výborný obchodní trik. Mají svůj protocol Canbus a v puku mají převodník. To jim dlouhou dobu umožnilo prodávat puky s obyčejným modulem Ublox NEO6 za dvacetinásobek ceny. Do té doby než jim to Číňani hackli. Moduly určené pro APM/Pixhawk mají kompas vyvedený zvlášť na sběrnici I2C. Moduly pro NAZA mají kompas přivedený na ten převodník a vychází z toho Canbus jako RX a TX společné pro GPS i kompas. Ten Arkbird pokud vím, kompas nepotřebuje vůbec protože letadlo se nikdy nezastaví tak mu stačí světové strany odvozovat z GPS. Naza v koptéře kompas potřebuje protože při stání na místě GPS ztratí informaci o natočení stroje. Jaký protokol GPS potřebuje Arkbird nevím, podívej se co je v té GPS za modul nebo to vyfoť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 10:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
OK2BUH píše:
Ten Arkbird pokud vím, kompas nepotřebuje vůbec protože letadlo se nikdy nezastaví tak mu stačí světové strany odvozovat z GPS.

To nemusí být úplně pravda při nezanedbatelném bočním větru (GPS říká, kam se letí, ale kompas říká, kam míří čumák). Ale letět se s tím dá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 11:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Jasně, já na svém letadle kompas mám, dokonce dva. Ale nejsou tam tak životně důležité jako u koptéry. To jsem jenom někde četl návod od Arkbirdu a tam si libovali, že se kompas nemusí kalibrovat protože tam žádný magnetický kompas není a kurz se odvozuje z INS. Ale těch Arkbirdů bude asi víc typů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 03.05.2017 8:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Mam v experimentalnim INAV stroji gps modul Beitian BN-880, coz by mel byt ublox M8N klon / fake. ( https://www.aliexpress.com/item/Ublox-N ... 0.0.NJeXoa )

Presnost pozice je perfektni (+/- 1 metr pri otevrenem nebi), aktualizace pozice bude odpovidat cca 5Hz, ale latence je 5-6 sekund. Uz jsem vyloucil, ze latenci vnasi INAV, protoze uplne stejne se to chova pri primem pripojeni modulu k pocitaci / telefonu. Pozici mam presnou, refresh rychly, ale vse je 5-6 sekund stare.

Jsem v ublox svete novacek, prosil bych o nasmerovani, co v u-center zkontrolovat / zmenit. Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 03.05.2017 13:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Latence 5 sec je nesmysl. Poslední fw Pixhawku používající EKF měří rychlosti z GPS ve třech osách a porovnávají to s rychlostmi z akcelerometrů. Na grafech je vidět latence GPS, jsou to řádově desetiny sekundy. Důvodem latence by mohla být nízká rychlost portu a příliš mnoho přenášených informací. Zkus to očesat jenom na to co potřebuješ.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 788 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 53  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz