Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní deska
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2016 17:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
Jakou máš tu laťovku? hodila by se mi pod korek.. s tou mezivstvou to bude pro mně už asi moc těžké..

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní deska
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2016 21:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2012
Příspěvky: 187
Bydliště: Travčice
Já lepim modely na desce co jsem vyřízl z plných vnitřních dveří.
Je to lehký a hlavně se deska neprohýbá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní deska
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 11:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 10.7.2012
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha
Dobrý den,

nějaký nápad, kde by se dala pracovní deska koupit v Praze? Mám jít do OBI? Případně nemáte někdo z Prahy desku na prodej?

Děkuji

_________________
MPX Funcub XL, El Marabu Xl , Great Planes Piper Cub 1900 mm, FrSky Taranis Plus + S8R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní deska
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
TerriOnne1 píše:
Dobrý den,

nějaký nápad, kde by se dala pracovní deska koupit v Praze? Mám jít do OBI? Případně nemáte někdo z Prahy desku na prodej?

Děkuji


A z jakého materiálu by měla být? Já mám na stole položenou hobru, tl 19mm a stavím na tom. Špendlíky se do ní zapichují luxusně, na řezání to chce samozřejmě podložku - kus lina a pod. V Praze se dá koupit třeba tady:

http://www.kaplanpraha.cz

Prodávají to ve formátu 120x250 cm, což mém v případě znamená, že z jedné desky říznu 4 pracovní desky a když už je deska hodně omletá, tak jí vyhodím a z komory vytáhnu novou.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní deska
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 15:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Já se zrovna taky poohlížím, zkoušel jsem to na studentských bazarech, sháněje se po starých dvířkách od skříňky, poličky, válu na těsto apod., leč bez úspěchu. Praha je ale větší než Brno, tak třeba budeš mít větší štěstí. ;)

Nakonec asi půjdu do smrkové spárovky, v Horbachu a podobných jsem viděl 800x500 za rovnou stovku. Hobra zní líp, ale potřebuju to právě přenášet (ideáně i s nákladem) a mít na stole snadno obnovitelné pracovní místo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní deska
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 20:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.9.2015
Příspěvky: 104
Bydliště: Olešnice na Moravě
Pokud mas rovny a pevny stul, muzes pouzit sadrokartonovou desku tl. 12,5mm. Tabule ma rozmer 1250x2000mm. Ja ji rozpulim a mam dva kusy 1250x1000mm perfektni podlozky na ktere muzu vrtat ,rezat, pajet, psat poznamky, obmalovavat dily, proste cokoli, jen lepim s folii. Spendliky jdou zapichnout perfektne. Deska stoji neco pres 100 Kc a mas z ni dva kusy, pripadne muzes jeste otocit rubem navrch. Rezanou hranu olepim paskou, aby se nedrolila
No a az je znicena, coz neni hned, rozlamu a hodim do popelnice.
Tak to delam ja :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní deska
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 21:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Až se vám stane to co mě před dvěma lety, tak pracovní deska bude jedna z nejdůležitějších věcí v dílně. Stavěl jsem balzového větroně 3,7m rozpětí. Křídlo dělené na 3 díly. Střed jsem zatížil natolik, že se mi stůl prohnul a torzka vytvrdla nepatrně zkroucená. Píšu nepatrně, ale šíleně mě to naštvalo. Na letu to není znát (díkybohu) ale půl roku práce za takovou chybu nestojí. Tak jsem přistoupil ke stavbě desky, která se nezkroutí. Je velká 1400 x 400mm. Vyztužená nosníky z překližky na výrobu Pián. Lepší neznám. Samotná deska je voděodolná foliovaná překližka silná 20mm. Vzpěry mají 30mm a výšku 80mm.
Na běžnou práci mám obyč lamino stejných rozměrů, ale na přesnou práci mám tohle monstrum, které váží kolem 10kg. Ještě jak jsem ji dělal, aby vytvrdla opravdu rovně. Vzal jsem jí do práce a a slepil na broušeném litinovém kontrolním stole, pořádně zatíženou. Její výsledná rovinnost mi vyšla do 0,07mm na celou délku. (měřeno z pr.ele :wink: )
Víc než kecy asi pomůžou nějaké fotky... ale koukám že mám jedinou, ještě před slepením.


Přílohy:
deska01.jpg
deska01.jpg
[ 77.11 KiB | Zobrazeno 2035 krát ]


_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní deska
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 7:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Mám to podobně http://ostarek.blogspot.nl/2003/10/jak- ... u.html?m=1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní deska
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 8:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Polná
zdar
já jsem koupil pracovní desku zde. Vzal jsem 30 x 100 cm a zatím naprostá spokojenost. Větší bych stejně neměl kam dát :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní deska
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 17:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Tož to vypadá fajnově :) jen to holt není úplně do mých 20 metrů čtverečních. A to nemluvím o "dílně", ale bytě :D Nicméně kádrosarton nezní jako špatná alternativa, dík za tip!

Odesláno z mého Redmi 3S a podpis odstraním


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní deska
PříspěvekNapsal: ned 16.04.2017 18:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 10.7.2012
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha
Jelikož jsem desku potřeboval vyřešit už dnes (pořízení stavebnice El Marabu XL a předemnou dva volné dny :) ), zajel jsem s kámošem do Hornbachu a problém vyřešil. Koupil jsem smrkovou desku 120x80x1,8 cm a korek o tloušťce 5 mm. Korek jsem nařezal na velikost desky, slepil to vše dohromady chemoprenem, došrouboval (to už bylo asi navíc, ale aspoň se to nehne:)) a hrany oblepil páskou, aby se korek nedrolil. Je to naprosto rovné a špendlíky jdou zapíchnout parádně a drží. S deskou se krásně manipuluje a je skladná. Když ji nepotřebuji, zasunu pod postel. Nevím jestli se to časem neprohne (asi jo), ale jako improvizované řešení to podle mně stačí. Výsledná cena byla pod 500 czk.


Přílohy:
20170416_173116.jpg
20170416_173116.jpg
[ 66.32 KiB | Zobrazeno 1694 krát ]

20170416_174456.jpg
20170416_174456.jpg
[ 63.12 KiB | Zobrazeno 1694 krát ]


_________________
MPX Funcub XL, El Marabu Xl , Great Planes Piper Cub 1900 mm, FrSky Taranis Plus + S8R
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní deska
PříspěvekNapsal: ned 16.04.2017 19:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.9.2015
Příspěvky: 104
Bydliště: Olešnice na Moravě
TerriOnne1 píše:
Jelikož jsem desku potřeboval vyřešit už dnes (pořízení stavebnice El Marabu XL a předemnou dva volné dny :) ), zajel jsem s kámošem do Hornbachu a problém vyřešil. Koupil jsem smrkovou desku 120x80x1,8 cm a korek o tloušťce 5 mm. Korek jsem nařezal na velikost desky, slepil to vše dohromady chemoprenem, došrouboval (to už bylo asi navíc, ale aspoň se to nehne:)) a hrany oblepil páskou, aby se korek nedrolil. Je to naprosto rovné a špendlíky jdou zapíchnout parádně a drží. S deskou se krásně manipuluje a je skladná. Když ji nepotřebuji, zasunu pod postel. Nevím jestli se to časem neprohne (asi jo), ale jako improvizované řešení to podle mně stačí. Výsledná cena byla pod 500 czk.

Proč to dělat jednoduše a levně, když to jde 5x dráž a složitě.
No, záleží na uvážení každého soudruha :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní deska
PříspěvekNapsal: ned 16.04.2017 21:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
macekol píše:
... záleží na uvážení každého soudruha ...
Jistě.
Třeba nemá tak pevný a rovný stůl jako ty, pod tu pružnou desku sádroše... :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní deska
PříspěvekNapsal: ned 16.04.2017 21:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: Rýmařov
Nevím jestli se to časem neprohne (asi jo), ale jako improvizované řešení to podle mně stačí.
Na 90% se to prohne :-( nalep ten korek a ji z druhé strany ať je pnutí v desce stejné . :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní deska
PříspěvekNapsal: pon 17.04.2017 10:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.9.2015
Příspěvky: 104
Bydliště: Olešnice na Moravě
Příloha:
IMG_20170417_111119.jpg
IMG_20170417_111119.jpg
[ 88.42 KiB | Zobrazeno 1564 krát ]

Ja sem svuj komentar nemyslel ve zlem, jen mi prislo toto reseni ponekud drahe a pouzitelnost pouze docasna. Pokud je stolova deska prohnuta a chci pouzit sadros, staci ho na par mistech podlozit, treba slozenym papirem. Za usetrenych 500 bych poridil poradnou, rovnou stolovou desku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz