Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1097 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 25.12.2016 10:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 278
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 1
No, ja bych macilovi oponoval. Regly s linearnimi bec mají stabilizaky 7805 které mají rozptyl napětí okolo 5V. Pak se stane, že "táhne" ten co má 5,1V zatímco ty co mají 4,9V se "ulejvaji". Proto se to v literatuře nedoporučuje nasazet tam všechny s lin. bec do řady paralelně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 25.12.2016 10:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Tomu ulejvání nezabráníš i kdyby měly rozptyl setinu Voltu, zesílení regulační smyčky je obrovské a vždy bude v činnosti jen jeden. Ale proč je stříhat pryč? Ať tam klidně jsou jako rezerva.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.12.2016 11:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 278
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 1
Proto jak už jsem psal používám regly opto a na desku přilepím 3A ubec za 0,9 USD. Regulátory s bec jsou na ústupu.


Přílohy:
IMG_20161225_112652.jpg
IMG_20161225_112652.jpg
[ 48.73 KiB | Zobrazeno 7939 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 18:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
Ahoj, nenalezl jsem nic dobrého na toto téma takže mě přesměrujte jestli to už někdo popisoval, ale chtěl bych nějaké zkušenosti ohledně použití KK desky v samokřídle pro FPV, zatím ji používám jen v quadře ale pořídil jsem Swifta 2 pro FPV blbnutí s tím že záběry z toho budou ve větru roztřesené a nepoužitelné pro video a bude to jen pro požitek z lítání. Pak mě ale napadlo do toho dát tu KK desku a s tím bych se vyblbnul a ty záběry by mohly být stabilní tím že by deska kompenzovala zbytečnou živost tak malého letadla, umí deska i samokřídlo nebo jen normální letadlo s ocasem? Případně pokud umí, jak to všechno do desky zapojit a nastavit? A pokud neumí, s předřazeným delta mixem by to šlo? Aby letadlo udržela v rovném letu třeba i ve větru a poslouchalo jen mé povely a nemusel jsem řešit poryvy větru a tak.. Protože na plánované "klidné" záběry z rychlého 80cm samokřídla se ve větru prostě nejde dívat.. Samozřejmě za účelem klidných záběrů mám doma Maxiswift, ale tohle potřebuju aby to bylo nositelné po výletech a kdyby se to stabilitou díky té desce pak vyrovnalo velkému éru, bylo by to super.. A nebo to v reálu takhle nefunguje a nevyplatí se ji tam dávat?

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2017 16:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Pre modely s pevným krídlom je určený OpenAero sw.
https://code.google.com/archive/p/nextc ... de_V2.wiki


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2017 17:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
Díky, už mi to někdo psal, asi to teda vyzkouším, pokud to umí i samokřídlo. Má to význam jen pro začátečníky pro snazší ovládání a nebo to skutečně pomůže i se stabilizací kvůli klidnějším záběrům? Na které piny se pak připojí serva a regulátor? Případně je někde nějaký český návod? S anglinou to slavný nemám.

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2017 10:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
Ahoj, chci se zeptat vás kdo na KK desce zkoušel gimbal, na zkoušku jsem tam dal 9g serva protože byly doma, možná jsou jen slabé, ale gimbal hrozně cuká i při různým nastavení. Drží kameru v rovině ale serva mají trhaný pohyb přesto, že gimbal je vyvážený dobře. Dospěl jste někdo se servogimbalem s nějakým jeho nastavením a nebo se silnějšími servy dobrých výsledků a nebo mám koupit brushless a nepárat se s tímhle? Koukal jsem že u těch střídavých z ebay za litra jsou výsledky dobrý, a než koupit na KK desku silný serva a riskovat že to bude to samý možná bude lepší se na to vykašlat... S tím cukavým pohybem serv se na video nedá dívat.
(Nevím jestli to patří přímo sem do vlákna ale týká se to KK desky takže snad jo)

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.02.2017 0:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Mal som tento SSG gimbal s HXT900 servami a fungovalo to celkom uspokojivo, ale pri mojom lietaní sa na to aj tak nedalo pozerať, tak som sa filmovania vzdal.


Přílohy:
DSCF1157.JPG
DSCF1157.JPG
[ 111.4 KiB | Zobrazeno 7799 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 11:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
Dnes jsem byl lítat a stalo se mi že se coptera roztrimovala a mířila dopředu a fakt hodně, když jsem se to snažil potlačit musel jsem dát kniply skoro úplně na druhou stranu, mám na nich sice menší citlivost, ale stejně to prostě bylo o dost. Tak jsem přistál vytrimoval a zkusil vzletět znovu a naklánělo se to zase na zadek, tak jsem trimy stáhnul a zkoušel to bez nich... Nejdřív vyletí rovně a pak se zblázní a nakloní dopředu, další let zase dozadu... Prostě jsem zmatený.. Bylo to v self levelu a nastavení jedné hodnoty jsem měl trochu vyšší tak jsem to po vzoru někoho na netu nastavil jinak a příští let zkusím i bez self levelu a v klidu v tělocvičně za bezvětří, ale nebylo to o tolik špatně že by to mělo blbnout.

Taky je hodně nezbedná při sestupech, teda spíš to zatím neumím, ale hrozně se rozklepe i když klesám postupně.

Kde můžu mít chybu? Nastavení desky nebo mimo ní? Těžiště není přesně, ale zhruba je dobře, určitě ne o moc špatně, podle držení v ruce v těžišti to vypadá správně. Nastavení desky pak můžu poslat.
Docela mi to vrtá hlavou, nejlepší by bylo sejít se s někým kdo by mi pomohl jí vyladit jinak bych se s tím trápil do aleluja, ale ještě to párkrát zkusím.

Jinak kromě sestupu a těch náklonů lítá asi správně, nevím, jsem zvyklý na letadla ale když se drží v letu dopředu trochu na rychlosti tak je supr ovladatelná, zatáčky neumím tak to vypadá divně, ale taky se s tím otočím, lítám hlavně opatrně abych s tím nebouchnul, na volném prostranství je to v pohodě ale snažit se o pěkný záběry někde na zahradě nic moc. Že bych v letu měl nějakou jistotu tak to určitě ne, podle FPV je to jak videohra, ale umět to uřídit na oči je důležitější :?

Jinak upravím že mám nastavení Roll/Pitch P-gain: 50
Roll/Pitch P-limit: 50
Roll/Pitch I-gain: 40
Roll/Pitch I-limit: 20
a Yaw:
70
20
30
10
Zatím teda nabíjím baterky a pak to zkusím v hale, ještě technické parametry coptera má 4 motory Multistar 2212/920kv a regulátory Afro 20A, deska s FW 2.1.5 a akumulátory zatím na zkoušku slabý 2200mAh tříčlánky. S nimi mi bohužel vychází těžiště když jsou vzadu (coptera typu Discovery) takže až dám silnější budu je muset umístit do podvěsu (mám nohy tak místa od země je za gimbalem hodně)

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.04.2017 10:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.3.2017
Příspěvky: 4
Ahoj,

máte někdo zkušenost s tou mini verzí? Na HK jsem ji našel za 5 dolarů, tak jsem to na zkoušku objednal, ale nevím, co od toho za tu cenu můžu čekat???

https://hobbyking.com/en_us/hobbykingtm ... 0-5mm.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 16:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2011
Příspěvky: 126
Bydliště: liberecko, Jablonec nad Nisou
Blog: Zobrazit blog (3)
Ahoj,
mám vlastní sestavu, řídící jednotku kk 2.0, nastavil jsem ji podle návodu, lítá dobře, jen po chvíli zavrávora a spadne, podobný projev je i tady:
https://youtu.be/VIi_vuzmOSY?t=79
je tam nějaké PI editor, možná to s tím souvisí, nevím co se v něm vlastně ladí.
nemá někdo tuto desku? neví někdo v čem je problém? blížší info dodám až podle otázek..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 18:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2007
Příspěvky: 311
Bydliště: Jelivářov
Jestli se ti takto rozkmitala, je to známka vysokého zisku gyra.

doporučené hodnoty které mám já jsou z manuálu:

Tip: doporučené nastavení (dle verze FW se však můžou hodnoty lišit)
Roll/Pitch Axis:
Pgain = 50
Plimit = 100
Igain = 25
Ilimit = 20
Yaw Axis:
Pgain = 50
Plimit = 20
Igain = 25
Ilimit = 10


čtu v manuálu dále že:
Pokud se model třese a není stabilní, tak nastavte „Roll a Pitch gain“ na menší hodnotu. Zisk gyr
je zřejmě příliš vysoký.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 20:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2011
Příspěvky: 126
Bydliště: liberecko, Jablonec nad Nisou
Blog: Zobrazit blog (3)
ok, zkusím to přenastavit, ale vyzkouším až se udělá lepší počasí, takže to bude pár dnů trvat..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 14:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2011
Příspěvky: 126
Bydliště: liberecko, Jablonec nad Nisou
Blog: Zobrazit blog (3)
mraky píše:
ok, zkusím to přenastavit, ale vyzkouším až se udělá lepší počasí, takže to bude pár dnů trvat..

vlastně to mám nastavené úplně stejně, a chvíli to lítá, v pohodě, a pak se zničehonic rozkmitá, jestli je to tím ziskem tak to zkusím snížit..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 17:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2011
Příspěvky: 126
Bydliště: liberecko, Jablonec nad Nisou
Blog: Zobrazit blog (3)
yxcvbn píše:
Ahoj,

máte někdo zkušenost s tou mini verzí? Na HK jsem ji našel za 5 dolarů, tak jsem to na zkoušku objednal, ale nevím, co od toho za tu cenu můžu čekat???

https://hobbyking.com/en_us/hobbykingtm ... 0-5mm.html

osobně bych byl pro tuto verzi, páč je v krabičce, větší jistota že na to nekápne voda a nezníčí se to, a zas takový cenový rozdíl to není:
https://www.rc-levneji.cz/akce-dne/ridici-deska-pro-multirotory-hobbyking-kk2-1-5-hc/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1097 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz