Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 699 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 47  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: ned 12.03.2017 18:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Díky za pochvalu, místama je to skoro perfektní, místama ale vůbec ne-e.... Ale co, je to jen model a hlavně že si hraju :D
Třeba ta kabinka není nic moc, to sklo nemá úplně pěkný tvar (to je ta fólie co se teplem smršťuje, tak jsou tam prohlubně kde bych je nechtěl), kdybych sehnal lepší tenkou fólii (takovou co se nesmršťuje, jako mám na tom centroplánu), tak bych jí předělal.
Už mi toho moc nezbývá, ocas je kompletní, křídla taky, trup už z 95% také.

Co zbývá: Přišroubovat haubnu. Dodělat kapotáž za haubnou, to vezmu zjednodušeně, čtyři rovné kousky asi tak 0,8mm laminátu nebo nějaké silné fólie a jen přišroubovat. Pak připevnit regl, propojit zbytek elektriky a nastříkat trup, křídla i ocasky (na to se docela těším, dostane to šmrnc). Chystám konzervativní barvy ve stylu anglického old-timeru :D

S časem letos budu hodně bojovat, změnil jsem zaměstnání a kvůli tomu musím studovat školu, jsem až do konce června odcestovaný tak to budu pytlíkovat po víkendech (a ne všechny mám volné). Ale doufám že v létě to poletí...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 20.03.2017 19:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
O víkendu jse se věnoval takovým dodělávkám co nejsou moc vidět, třeba jsem začal tahat hlavní rozvody elektriky.
Regl sedí na desce z překližky plátované uhlíkem, tak aby hrany nepřeřezaly izolaci kabelů, vedu je skrz průchodky:
Příloha:
Regl - průchodky.JPG
Regl - průchodky.JPG
[ 76.02 KiB | Zobrazeno 1832 krát ]



Pak jsem měl dilema, jakými konektory budu připojovat hlavní (pohonné) baterky. Teď na nich mám kulaté konektory 5,5mm. Takže bych někam do podlahy musel přidělat (přilepit) protikusy, tedy 5,5mm kovové konektory. To si nedovedu představit, myslím že by se to snadno vylomilo, těžko bych na ně letoval, hrozil by zkrat o uhlík atd. Takže jsem uvažoval nad XT90, ale zkusil jsem si je v ruce, jdou hodně ztuha a taky jsou dost velké a těžké. Takže jsem nakonec vybral mé oblíbené XT60, jdou dobře lepit, nebude se to vylamovat z desky a letovat taky nebude problém. Akorát že dimenzované jsou jen tak-tak, motor má max. povolený proud 58A, ale snad to bude akorát...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 20.03.2017 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pěkně to šmajchluješ. :D Ty konektory uvidíš co vydrží a předělat to dodatečně na ty XT-90 snad nebude takový problém. Ony se časem trochu uvolní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 20.03.2017 23:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Přesně, na XT90 je tam místo a čas ukáže jestli budu dodatečně dimenzovat. Počítám ale že to XT60 ustojí, je to takové akotát...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 5:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Woita píše:
... Akorát že dimenzované jsou jen tak-tak, motor má max. povolený proud 58A, ale snad to bude akorát...

A co třeba takto? Teče přes to kolem 60A...
Příloha:
46_accu_connect2.jpg
46_accu_connect2.jpg
[ 71.03 KiB | Zobrazeno 1739 krát ]

Je to tedy "sériová" rozdvojka; mám to jinak uspořádané, samozřejmě by stačil jeden na "normální" aku 6s :)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 14:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
Woita píše:
...Takže jsem uvažoval nad XT90, ale zkusil jsem si je v ruce, jdou hodně ztuha a taky jsou dost velké a těžké. Takže jsem nakonec vybral mé oblíbené XT60, jdou dobře lepit, nebude se to vylamovat z desky a letovat taky nebude problém. Akorát že dimenzované jsou jen tak-tak, motor má max. povolený proud 58A, ale snad to bude akorát...

Mě šly pro změnu XT60 rozpojovat trochu ztuha. Prostříkl jsem je kontaktolem a jdou jak po másle.
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 16:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
S prostříknutím, zkusím to jak se to projeví. Sám jsem ale spíš příznivcem suchých kontaktů.

S těmi XT-60 jsem si hrál docela dost.
Podle mě jsou tři příčiny, proč mohou jít ztuha:

1. Těsné plastové tělo - drhne i samotný plast. Tohle jedině u konektorů od špatného výrobce. Vyhodit, nekupovat.

2. Kovové části vyosené v plastovém těle. Stane se, když pájíš bez zasunutého protikusu, kdy plast teplem změkne a kovový kontakt se posune. Chce to pájet se zasunutým protikusem.

3. Příliš napružený kontakt (pin - sameček). Tak tady na to mám fintu: Mám jednu dutinku, vypreparovanou z konektoru XT-60, na ní připájené očko z lanka, aby se za to dalo tahat. Tímto "kalibrem" zkouším jak jde konektor ztuha, a dá se pěkně justovat roztažením samečka resp. jeho smáčknutím (nožem resp. peánem nebo kleštičkami). Jde to naštelovat na sílu jakou si člověk usmyslí. Je důležité dělat každý kontakt zvlášť, aby člověk věděl který samčí kontakt drhne a který jde zlehka.

Konektory jsem před časem měřil, udělal jsem si takové laboratorní cvičení a vznikla tabulka přechodových odporů nejběžnějších konektorů. XT-60 nevyšly vůbec špatně... A při té příležitosti jsem také jistil, že přechodový odpor jakéhokoliv konektoru je VELMI závislý na tom, jak moc jsou kontakty těsné (jak moc jdou ztuha). Ty co šly ztuha byly elektricky nejlepší. Takže když po XT-60 chci maličké proudy, klidně si ho udělám volnější a naopak.

A ještě poznámka: XT-60 (samičky) na některých baterkách jsou zjevně menšího průměru, některé většího. Pak jedině si samečky najustovat dle používaných baterií.

(Omlouvám se za dlouhý příspěvek, sám ty dlouhé rád nemám :oops: )

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 18:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nemáš se za co omlouvat. Něco prostě stručně napsat nejde, a zrovna tohle jsou šikovné informace a postřehy. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: ned 02.04.2017 15:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Dneska zase dlouhá šichta... Letoval jsem do čumáku asi milión matiček.
Na ně se bude šroubovat kapotáž z tenoučké překližky, to už bude brnkačka. Nevím jak ta kapotáž bude vzhledná, bude prozatím z jednotlivých desek dole+2 boky+nahoře, plus přístrojová deska. Určitě by byla hezčí v jednom kuse aspoň boky +vršek ve tvaru obráceného "U", uvidím jak to dopadne a časem možná udělám v jednom kuse. Matičky už jsou na místě, tak případné předělávka nebude složitá.
Příloha:
01_Maticky.JPG
01_Maticky.JPG
[ 115.83 KiB | Zobrazeno 1509 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: ned 02.04.2017 19:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jak to, že z překližky? Já měl za to, že máš připravenou tu vylaminovanou. Nebo ta byla na něco jiného?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 03.04.2017 19:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Haubna jo, ta bude laminátová. Za ní je ale ještě kousek kapotáže (to budou ty rovné kusy), tak ta bude (prozatím???) z překližky. Chtěl jsem taky laminát, ale nesehnal jsem tak tenký, potřeboval bych cca 0,5mm. Překližku jsem sehnal snadno, tak tam prozatím přijde a uvidím jak to bude vypadat.
Edit:
Ještě jsem dneska stihnul dva kousky překližky vyříznout a přišroubovat: (Ovšem chce to představivost, představit si to nabarvené a se sklem)
Příloha:
05_Haubna + kapotaz.JPG
05_Haubna + kapotaz.JPG
[ 110.38 KiB | Zobrazeno 1327 krát ]


Příloha:
06_Haubna + kapotaz.JPG
06_Haubna + kapotaz.JPG
[ 135.37 KiB | Zobrazeno 1327 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: úte 04.04.2017 18:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Dnes jsem dokončil všechny strany kapotáže z překližky, v předchozím příspěvku jsem vyměnil fotky - ty včerejší jsem fotil v noci za šera, dnešní jsou podařenější.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: úte 04.04.2017 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tož to hej. Už to chňápu. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pát 07.04.2017 17:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Nastříkal jsem haubnu + ostatní díly kapotáže. Barva: Solarlak + matovací agent, stříkané airbrushovou pistolkou.
Ještě jsem chtěl na té béžové červenou linku (byla by slušivá), ale prozatím jsem se na ní vybodnul.
Příloha:
07_Kapotaz_nabarveno.jpg
07_Kapotaz_nabarveno.jpg
[ 141.29 KiB | Zobrazeno 1205 krát ]


Příloha:
08_Kapotaz_nabarveno.JPG
08_Kapotaz_nabarveno.JPG
[ 104.81 KiB | Zobrazeno 1205 krát ]


Příloha:
09_Kapotaz_nabarveno.JPG
09_Kapotaz_nabarveno.JPG
[ 78.26 KiB | Zobrazeno 1205 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pát 07.04.2017 18:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Dobře, už to začíná vypadat jako letadlo. :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 699 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 47  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz