Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Deväťdesiatim percentám rekreačných záujemcov o akrobaciu bohato postačí aj KMX a k jej limitom sa ani nepriblížia.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 11:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
No, a zkoušel jsi srovnávat třeba KMX s EMX? A lítal jsi někdy s něčím jako je ten Mythos nebo třeba 60" EF Extra? Tam vůbec nejde o to co to letadlo umí a co ne, ale jak se s ním lítá. PA prostě zaspalo dobu.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 11:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 15.5.2015
Příspěvky: 51
Já to asi nechám zatím být :-) je jasné, že kluci na závody mají laťku trochu jinde než my co si létáme jen tak z legrace


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 17:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
ono je to spíš jako boty, který jsou docela dobrý, a boty, který ti absolutně sednou a můžeš v nich chodit celý den. Je jasný, že když zkusíš oboje, raději budeš mít ty druhý. Když ne, tak si budeš říkat "ale mě vlastně stačí, vždyť jaký v tom může být rozdíl? Já nejsem profi běžec nebo tak něco".

Jo, hele, a kdybys chtěl, ještě jeden Mythos 50E je na prodej... prázdný letadlo kolem 5-6000kč, nebo se servama Savox za zhruba 10 000 (asi to půjde ukecat o kousek méně).

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 31.03.2017 5:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
HonzaS píše:
No, a zkoušel jsi srovnávat třeba KMX s EMX? A lítal jsi někdy s něčím jako je ten Mythos nebo třeba 60" EF Extra? Tam vůbec nejde o to co to letadlo umí a co ne, ale jak se s ním lítá. PA prostě zaspalo dobu.


A já to zkusil. :) Konkrétně EF MXS 64" vs KMX a závěr po jedné sezóně - s KMX se mi létalo lépe a MXS šla z domu. Takže to opravdu u každého může být individuální a každý ocení něco jiného.
Samozřejmě je možné, že se mi s KMX lítá lépe, protože je to lehký model, se kterým se lítá jako s EPP a dost mi odpustí, takže mám pocit, že to mám pod kontrolou. Netvrdím, že kdybych se chtěl pohnout dál, nenarazil bych na limity letadla. Objektivní nevýhodou KMX je její váha (a tím logická závislost na klidném počasí - bezvětří a míném větru) a samozřejmě se nedají dělat některé prvky vycházející částečně z váhy (např. plochou vývrtku udělám lépe na 1,8m YAKovi)
Pro začátečníka bych se rozhodně nebál toho, že by ho KMX odradilo od akrobatů. Můžeme spekulovat o jiných návycích daných vahou, ale že by se svět pohnul tak moc, že za pár let se ze špičkového éra stalo něco nepoužitelného?

Mythos se mi jeví jako jiný typ letadla (F3A), se kterým se nebude dát tak blbnout (Mám předchůdce Winda) - je to super éo, ale jiné - je to těžší, vítr tomu vadí logicky méně a je to na takové přesné, ladné katolické létání - prolet v noži přes celou oblohu, ladný pomalý výkrut apod. nějakou zběsilost v krvi nemá, Osobně bych ho pro naučení páčkování s akrobatem asi nezvolil, volil bych něco blíže tomu KMX. A samozřejmě, pokud je cílem se naučit létat F3A sestavy (a nikoliv si jen tak zablbnout), je KMX samozřejmě méně nevhodné.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 31.03.2017 7:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 15.5.2015
Příspěvky: 51
To je pravda odobně si chci pořídit akrobarta na takové to blbnutí když si člověk chce protáhnout prsty po větroni. A nikdy sem žádné soutěžní ambice neměl. Chápu správně že KMX říkáte kataně mx?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 31.03.2017 8:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Jojo Katana MX. Ale bacha, Katana je výrazně lepší než Extra MX. Ty dvě letadla neplést, Katanu jsem měl, neni to zlý. Precision aerobatics mi pak vlastně nabídli sponzoring, který jsem odmítl. Zpětně toho fakt nelituju. Nabídka to byla opravdu "výhodná". :lol: Jestli ale seženeš KMX, tak to zkus :) Jo a bacha, skoro nešla dovážit, když byly obě serva v ocasu. Já měl servo směrovky v kabině a naháněl sop lankama, měl jsem v tom 6s 2650mAh a bylo to tak akorát.

Jindra: Tyjo, to jsi asi první o kom vím že preferuje KMX před MXS! Já právě nahradil Bandita (něco jako Extra MX) Slickem 480 od eflite, sice těžším, ale přesnějším a ve finále i víc 3D letadlem, a po Extře a Kataně MX jsem zkusil vloni Extru od EF, a to mě teda chytlo! Jenže to bylo v době, kdy Slick ležel doma na stole (nebo už byl prodaný), protože jsem veškerý čas na letišti trávil s Vertigem a Extrou a na menší letadlo nějak nebyla nálada. Takže dát nějakách 15-18 000 za 1,5m letadlo se mi zrovna fakt nechtělo.

Mimochodem majky já si teď pořizuju větroně na občasný relax od akrobatů :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 31.03.2017 8:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
majky01 píše:
To je pravda odobně si chci pořídit akrobarta na takové to blbnutí když si člověk chce protáhnout prsty po větroni. A nikdy sem žádné soutěžní ambice neměl. Chápu správně že KMX říkáte kataně mx?


Máš pravdu, je třeba si ujasnit pojmy:
KMX - Katana MX s rozpětím 1448 mm http://www.precisionaerobatics.com/katanamd/kmx/

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 31.03.2017 8:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 15.5.2015
Příspěvky: 51
Mě to vůbec nepřekvapuje, že si pořizuješ větroně ono pořád jeden styl létání omrzí chce to změnu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 31.03.2017 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
HonzaS píše:
Jindra: Tyjo, to jsi asi první o kom vím že preferuje KMX před MXS!

Osobně mi přišlo MXS (http://extremeflightrc.com/64-MXS-EXP-YellowBlack_p_462.html) takové blíže skutečnému éru - musí letět docela rychle (proti KMX), jinak prostě spadne, některé chyby lehce neodpustí a nějak jsem pořád nedokázal odhadnout, co přesně udělá. Prostě jsem si to tak neužíval, jak s KMX - tam jsem lítal "kolem hlavy" jako s EPP. To neznamená, že MXS je špatné, jen mi prostě tak nesedlo.
Co samozřejmě přiznávám už v předchozím příspěvku, KMX má rádo klidné počasí - není to sice taková tragédie jako s AdditionX, kde silnější vítr znamená pouštění draka, ale klidnější podvečerní vzduch je ideál. A je to spíše na blbnutí a blíže 3D - srovnávat s Windem/Myusem a klasickou akrobacií se nedá, to jsou opravdu jiné stroje.
Mimochodem - KMX mám už druhou, první měla za sebou hodně letů a nakonec padla na elektroniku, u druhé musím přiznat, že spíše leží na stojanu a místo něj beru 1,9 m SU-29 od Sebartu nebo 1,8m Yaka, kde nejméně riskuji vítr na letišti.

HonzaS píše:
Mimochodem majky já si teď pořizuju větroně na občasný relax od akrobatů :lol:

Taky mám jednou za čas větroňové období - koupím větroň, osadím, dovybavím, 1-2 krát jsem na letišti (dokonce najdu termiku! Nebo ona mne) a nakonec větroně prodám abych později cyklus zopakoval :)

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 31.03.2017 9:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
majky01 píše:
Mě to vůbec nepřekvapuje, že si pořizuješ větroně ono pořád jeden styl létání omrzí chce to změnu


Mě akrobacie rozhodně neomrzela, hrozně moc si jí užívám. Když chci změnu, tak lítám místo 3Dčka přesnou nebo naopak. I když to tak nevypadá, je to hodně jiný. Ale čas od času mám chuť na nějakou "hračku". Takže jsem si objednal stopalcovku, s tím se dá soutěžit v RCEN a soutěže mám v okruhu 30km asi 4 za léto, což je fajn. Jen tak pro zábavu si zasoutěžit, nic seriózního jako v zimě, nejezdit kvůli tomu přes půl republiky :-) Navíc má kolega v klubu stejnýho, tak si občas budeme moct zasoutěžit spolu. Oba vypneme motor třeba ve 100m a kdo přistane poslední :) Pak si zas prolítnu Vertigo a budu spokojenej.

Posledně jsem si třeba poletoval jen tak s crack fokkerem (větroně mi výrobce teprv dělá :lol: )


Přílohy:
IMG_20170327_191324-01.jpeg
IMG_20170327_191324-01.jpeg
[ 49.92 KiB | Zobrazeno 2739 krát ]

IMG_20170327_191611-01.jpeg
IMG_20170327_191611-01.jpeg
[ 68.94 KiB | Zobrazeno 2739 krát ]

P1110324-01.jpeg
P1110324-01.jpeg
[ 113.59 KiB | Zobrazeno 2739 krát ]


_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.04.2017 6:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 15.5.2015
Příspěvky: 51
To Vertigo se mi taky moc líbí škoda že většina výtobců modelů na svých stránkách neuvádí orientační cenu modelu člověk si potom neušetři dopisování výrobcům


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.04.2017 6:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Ona se ta cena dost orientačně liší... Třeba vrtule může stát od 700 do asi 3500kč. Motor od asi 6000 do 16000. Servo můžeš mít za 2300Kč za kus nebo taky za 5000Kč za kus. :wink: Ale nějaký setupy bychom do budoucna spočítat asi chtěli. Už mě taky napadlo, že by se to někomu třeba hodilo.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.04.2017 6:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 15.5.2015
Příspěvky: 51
Jako víš jako pro představu kdyby tam měli skelet xxxx, s vybavením xxxx, a hned máš lepší představu jestli tě to bude stát 5 000- 10 000- 20 000


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.04.2017 8:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Jen aby si to pak někdo koupil, když bude vědět kolik to celé stojí! :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz